Kalėdinė dovana – atstatyta klėtis M. Jankaus sodyboje

Bitėnuose, Martyno Jankaus sodyboje, prieš šv. Kalėdas atstatyta klėtis, kurią Mažosios Lietuvos regiono tarmės žinovai vadina „špikerike“. Išlikusiuose laiškuose esama pastebėjimų, kad iš gyvenamojo namo M. Jankaus sodyboje pro „špikerikę“ eidavę į spaustuvę, kurios vietoje dabar veikia įkurtas muziejus.

Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė iki šv. Kalėdų statybininkų atstatytą ir kapitališkai sutvarkytą klėtį vadina kalėdine dovana. Dviejų aukštų pastatas turi ir rūsį, tačiau jis dar nesutvarkytas – jo ateitis priklausys nuo kultūros paveldo specialistų žodžio. O štai klėtis jau užbaigta, turi ir vieną senovinį baldą – komodą. Pirmajame aukšte salė skirta edukaciniams užsiėmimams, čia bus knygrišykla, antrajame aukšte – parodų ir konferencijų salė. L. Burzdžiuvienė priminė, kad M. Jankaus muziejuje nuolat veikia ekspozicijos, tad konferencijų salė labai reikalinga.
Klėtį sutvarkė Šilutės uždarosios akcinės bendrovės „Stamela“ darbininkai (direktorius – Stasys Liepis). L. Burzdžiuvienė pasidžiaugė ir projektuotojų sumanumu, ir statybos darbų kokybe. Ir klėtis, ir muziejaus pastatas šildomi, tad dirbti išties jauku. Pro klėties didelį langą atsiveria vaizdas į paveikslų sodą. Jis, beje, dabar laukia savo eilės: planuojama įrengti apšvietimą, bus naujas paveikslų ir kitų meno kūrinių išdėstymo planas. Tik dar vis nepavyksta į vieną plotą sujungti visų M. Jankaus sodybos žemių, kuriose yra išlikusių kitų statinių pamatų, žinomos vietos, kur ir koks pastatas buvo. Galioja Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimas pirkti žemes, tačiau nepavyksta sutarti su savininkais. Būtų gerai rasti išeitį, nes atstatyti ir visus kitus buvusius pastatus būtų nepigu, o kol galima tam gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų, įmanoma daug padaryti.
M. Jankaus muziejus Bitėnuose, šalia Rambyno kalno, – bene lankomiausia turistų vieta. Sulaukiama turistų iš Lietuvos ir užsienio. L. Burzdžiuvienė informavo, kad 2014 metais muziejų aplankė 7000 lankytojų, pernai – 9000.
Pagėgių savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis „Pamarį“ telefonu informavo, kad klėties sutvarkymas Bitėnuose kainavo 101 367 eurus. Lėšos – iš Valstybės investicijų programos, gautos per Kultūros ministeriją. Darbai pradėti pavasarį, užbaigti gruodžio 15 d. Tik projektavimas ilgiau užtrukęs, nes tai su kultūros vertybių apsaugos reikalavimais susijęs objektas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite