Kalbą kuriame mes…

Lietuvos moksleivių sąjunga  2013 – 2014 m. m. vykdė programą ,,Kalbą kuriu AŠ!“ Programa priminė įsisenėjusią nacionalinę problemą – netaisyklingą lietuvių kalbos vartojimą bei raštingumo sumenkėjimą – mūsų savivertės stoką. Lietuvos moksleivių sąjunga, tikėdama jaunimo ambicijomis, siūlė keisti esamą padėtį kartu: kelti kalbos vartojimo ir raštingumo lygį bei įrodyti, kad kalba priklauso mums. Į tai įsitraukė ir Pagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai, sulaukę didelio mokytojų pritarimo ir palaikymo. 

Pagrindinis programos ,,Kalbą kuriu AŠ!“ tikslas buvo priminti ir parodyti moksleiviams, kokia svarbi yra taisyklinga lietuvių kalba, taisyklingas jos vartojimas ir padėti ją labiau populiarinti bei papildyti taisyklingais lietuviškais žodžiais. Programa ,,Kalbą kuriu AŠ!“ siekė, kad apie raštingumo problemą sužinotų kiekvienas Lietuvos moksleivis ir kūrybiškai pradėtų keisti esamą situaciją. Tam buvo pasitelktos efektyviausios priemonės, kurios padėjo pritraukti didelį skaičių mokinių, padėjo skatinti susidomėjimą vykstančiomis veiklomis bei patiems į jas įsitraukti. Programą sudarė įvairios veiklos: konkursas ,,Taisyk“, video konkursas ,,Ką MAN reiškia lietuvių kalba?“, nuotraukų konkursas ,,Kalbą kuriame mes“.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai įsijungė į konkursą ,,Taisyk“, kurio metu taisė atsiųstus tekstus. Šiuose taisymuose dalyvavo daugiau kaip 1700 moksleivių iš visos Lietuvos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinė Miglė Bružaitė respublikinės programos ,,Kalbą kuriu AŠ!“ konkurse ,,Taisyk“ laimėjo 2-ąją vietą ir balandžio 4 d. dalyvavo Vilniuje Valdovų rūmuose vykusiame  programos „Kalbą kuriu AŠ!” uždaryme, kuriame buvo apdovanoti konkursų nugalėtojai. Mokinė buvo apdovanota diplomu, vardine konkurso ,,Taisyk“ nugalėtojos statulėle, albumu ,,Šventieji Lietuvos globėjai“ ir saldžiais ,,Mantingos“ prizais. Programos „Kalbą kuriu AŠ!” uždarymo renginyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos viceprezidentė G. Krasauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė N. Poderienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė D. Vainienė.

Lietuvos radijo ir televizijos laidoje „Ryto ratas“ Piktupėnų pagrindinės mokyklos direktorė Loreta Zinovjevienė džiaugėsi mokyklos gabiais mokiniais ir aktyviais mokytojais, kurie pastebi  mokinių gebėjimus bei skatina juos tobulėti, ugdo jų kūrybiškumą. Direktorė dėkojo lietuvių kalbos mokytojai Audronei Norkaitytei už mokinių sudominimą lietuvių kalbos konkursais bei pagalbą jiems ruošiantis, kad rezultatai būtų kuo geresni. Išties džiaugtis yra kuo. Taip pat dėkojo direktoriaus pavaduotojai ugdymui Laimai Žemgulienei, kuri savo automobiliu nuvežė mokinius į Vilnių.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite