Kalbą kuriame mes…

Lietuvos moksleivių sąjunga  2013 – 2014 m. m. vykdė programą ,,Kalbą kuriu AŠ!“ Programa priminė įsisenėjusią nacionalinę problemą – netaisyklingą lietuvių kalbos vartojimą bei raštingumo sumenkėjimą – mūsų savivertės stoką. Lietuvos moksleivių sąjunga, tikėdama jaunimo ambicijomis, siūlė keisti esamą padėtį kartu: kelti kalbos vartojimo ir raštingumo lygį bei įrodyti, kad kalba priklauso mums. Į tai įsitraukė ir Pagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai, sulaukę didelio mokytojų pritarimo ir palaikymo. 

Pagrindinis programos ,,Kalbą kuriu AŠ!“ tikslas buvo priminti ir parodyti moksleiviams, kokia svarbi yra taisyklinga lietuvių kalba, taisyklingas jos vartojimas ir padėti ją labiau populiarinti bei papildyti taisyklingais lietuviškais žodžiais. Programa ,,Kalbą kuriu AŠ!“ siekė, kad apie raštingumo problemą sužinotų kiekvienas Lietuvos moksleivis ir kūrybiškai pradėtų keisti esamą situaciją. Tam buvo pasitelktos efektyviausios priemonės, kurios padėjo pritraukti didelį skaičių mokinių, padėjo skatinti susidomėjimą vykstančiomis veiklomis bei patiems į jas įsitraukti. Programą sudarė įvairios veiklos: konkursas ,,Taisyk“, video konkursas ,,Ką MAN reiškia lietuvių kalba?“, nuotraukų konkursas ,,Kalbą kuriame mes“.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai įsijungė į konkursą ,,Taisyk“, kurio metu taisė atsiųstus tekstus. Šiuose taisymuose dalyvavo daugiau kaip 1700 moksleivių iš visos Lietuvos.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinė Miglė Bružaitė respublikinės programos ,,Kalbą kuriu AŠ!“ konkurse ,,Taisyk“ laimėjo 2-ąją vietą ir balandžio 4 d. dalyvavo Vilniuje Valdovų rūmuose vykusiame  programos „Kalbą kuriu AŠ!” uždaryme, kuriame buvo apdovanoti konkursų nugalėtojai. Mokinė buvo apdovanota diplomu, vardine konkurso ,,Taisyk“ nugalėtojos statulėle, albumu ,,Šventieji Lietuvos globėjai“ ir saldžiais ,,Mantingos“ prizais. Programos „Kalbą kuriu AŠ!” uždarymo renginyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos viceprezidentė G. Krasauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė N. Poderienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė D. Vainienė.

Lietuvos radijo ir televizijos laidoje „Ryto ratas“ Piktupėnų pagrindinės mokyklos direktorė Loreta Zinovjevienė džiaugėsi mokyklos gabiais mokiniais ir aktyviais mokytojais, kurie pastebi  mokinių gebėjimus bei skatina juos tobulėti, ugdo jų kūrybiškumą. Direktorė dėkojo lietuvių kalbos mokytojai Audronei Norkaitytei už mokinių sudominimą lietuvių kalbos konkursais bei pagalbą jiems ruošiantis, kad rezultatai būtų kuo geresni. Išties džiaugtis yra kuo. Taip pat dėkojo direktoriaus pavaduotojai ugdymui Laimai Žemgulienei, kuri savo automobiliu nuvežė mokinius į Vilnių.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite