Kalanetika – Šilutės visuomenės sveikatos biuro indėlis gerinant bendruomenės sveikatingumą

Bendradarbiaudamas su VšĮ „Šilutės sportas“ bei sporto ir sveikatingumo centru „Atėnai“, Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras rengia šilutiškiams kalanetikos užsiėmimus. Šiuo metu, susiskirstę į 4 grupes, juos lanko 110 žmonių, kurių amžius nuo 14 iki 85 metų.

Kalanetikos užsiėmimai pritaikyti įvairaus amžiaus bendruomenės nariams.

 

Kalanetikos autorė – amerikietė Callan Pinckney. Ilgus metus kentusi skausmus dėl įgimtos nugaros išvaržos ir kojų deformacijos, ji sukūrė savo mankštos metodiką. Apie 1980 metus, autorei pasiekus puikių rezultatų gerinant sveikatą, kalanetikos mankšta paplito JAV. Prieš gerą dešimtmetį atkeliavusi į Lietuvą, ji labiau išpopuliarėjo tik paskutiniais metais.
Šiandien šiuo universalių pratimų kompleksu naudojasi ir šilutiškiai. „Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, nes tikime, kad tai padės sumažinti gyventojų sergamumą neįgalumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai bei netinkama žmonių gyvensena“, – atvykusi į treniruotę VšĮ „Šilutės sporto“ krepšinio salėje kalbėjo Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.
Pasak jos, kalanetika tinka visiems, nes yra mažo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Sportuoti gali įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir skirtingo pajėgumo žmonės. „Jei pratimai atliekami susikaupus ir nuoširdžiai, randi ramybę, susikaupimą, pagarbą savo kūnui, labiau įsiklausai į savo pojūčius, išmoksti laisvai ir ramiai kvėpuoti“, – dalijosi patirtimi V. Vaivadaitė.

Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Neturėdama amžiaus apribojimų, ji ypač tinka besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.

Treniruotėje apsilankė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio savo sveikatai, gyvensenai. Manau, kad esate pavyzdys kitiems“, – kalbėjo jis krepšinio salėje susirinkusioms įvairaus amžiaus moterims.

Besimankštinančias šilutiškes aplankė meras Vytautas Laurinaitis.

Pasak sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovės Jūratės Gricevičienės, jų centras sudarė su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru sutartį ir kartu įgyvendiną projektą, padedantį gerinti visuomenės sveikatą. „Per dieną treniruotėse apsilanko apie 80 įvairaus amžiaus žmonių. Pavyzdžiui, vienoje grupėje treniruotes kartu lanko mama ir dukrą, gausus senjorų būrys“, – pasakojo J. Gricevičienė.
Vesti užsiėmimus jai padeda trenerė Simona Venckienė. Mažesnių grupių užsiėmimai vyksta „Atėnų“ salėje, o kai lankytojų daugiau – persikeliama į šalia esančią krepšinio salę. Užsiėmimai organizuojami atsižvelgiant į jų lankytojų amžių. Daugiau laisvo laiko turintys senjorai ateina rytais, o užimtesni jaunesnieji – po darbo valandų.

Sporto ir sveikatingumo centro vadovė Jūratė Gricevičienė (kairėje) ir Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė dalyvavo pirmojoje naujos grupės treniruotėje.

Kalanetika Šilutėje seniai nebėra naujovė. Pasak V. Vaivadaitės, jau 2012 metų gegužę ir birželį kalanetikos užsiėmimuose dalyvavo apie 180 žmonių, kitais metais jų pagausėjo iki 385, o šiemet su šia mankšta jau susipažino ir treniruotes lankė 707 žmonės. „Atėnų“ sporto ir sveikatingumo centro vadovė J. Gricevičienė sakė, kad kalanetikos užsiėmimų organizavimas – puikus pavyzdys kaip biudžetinė įstaiga, ieškodama naujų, daugeliui prieinamų formų, gerina visuomenės sveikatą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite