Kalanetika – Šilutės visuomenės sveikatos biuro indėlis gerinant bendruomenės sveikatingumą

Bendradarbiaudamas su VšĮ „Šilutės sportas“ bei sporto ir sveikatingumo centru „Atėnai“, Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras rengia šilutiškiams kalanetikos užsiėmimus. Šiuo metu, susiskirstę į 4 grupes, juos lanko 110 žmonių, kurių amžius nuo 14 iki 85 metų.

Kalanetikos užsiėmimai pritaikyti įvairaus amžiaus bendruomenės nariams.

 

Kalanetikos autorė – amerikietė Callan Pinckney. Ilgus metus kentusi skausmus dėl įgimtos nugaros išvaržos ir kojų deformacijos, ji sukūrė savo mankštos metodiką. Apie 1980 metus, autorei pasiekus puikių rezultatų gerinant sveikatą, kalanetikos mankšta paplito JAV. Prieš gerą dešimtmetį atkeliavusi į Lietuvą, ji labiau išpopuliarėjo tik paskutiniais metais.
Šiandien šiuo universalių pratimų kompleksu naudojasi ir šilutiškiai. „Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, nes tikime, kad tai padės sumažinti gyventojų sergamumą neįgalumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai bei netinkama žmonių gyvensena“, – atvykusi į treniruotę VšĮ „Šilutės sporto“ krepšinio salėje kalbėjo Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.
Pasak jos, kalanetika tinka visiems, nes yra mažo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Sportuoti gali įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir skirtingo pajėgumo žmonės. „Jei pratimai atliekami susikaupus ir nuoširdžiai, randi ramybę, susikaupimą, pagarbą savo kūnui, labiau įsiklausai į savo pojūčius, išmoksti laisvai ir ramiai kvėpuoti“, – dalijosi patirtimi V. Vaivadaitė.

Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Neturėdama amžiaus apribojimų, ji ypač tinka besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.

Treniruotėje apsilankė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio savo sveikatai, gyvensenai. Manau, kad esate pavyzdys kitiems“, – kalbėjo jis krepšinio salėje susirinkusioms įvairaus amžiaus moterims.

Besimankštinančias šilutiškes aplankė meras Vytautas Laurinaitis.

Pasak sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovės Jūratės Gricevičienės, jų centras sudarė su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru sutartį ir kartu įgyvendiną projektą, padedantį gerinti visuomenės sveikatą. „Per dieną treniruotėse apsilanko apie 80 įvairaus amžiaus žmonių. Pavyzdžiui, vienoje grupėje treniruotes kartu lanko mama ir dukrą, gausus senjorų būrys“, – pasakojo J. Gricevičienė.
Vesti užsiėmimus jai padeda trenerė Simona Venckienė. Mažesnių grupių užsiėmimai vyksta „Atėnų“ salėje, o kai lankytojų daugiau – persikeliama į šalia esančią krepšinio salę. Užsiėmimai organizuojami atsižvelgiant į jų lankytojų amžių. Daugiau laisvo laiko turintys senjorai ateina rytais, o užimtesni jaunesnieji – po darbo valandų.

Sporto ir sveikatingumo centro vadovė Jūratė Gricevičienė (kairėje) ir Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė dalyvavo pirmojoje naujos grupės treniruotėje.

Kalanetika Šilutėje seniai nebėra naujovė. Pasak V. Vaivadaitės, jau 2012 metų gegužę ir birželį kalanetikos užsiėmimuose dalyvavo apie 180 žmonių, kitais metais jų pagausėjo iki 385, o šiemet su šia mankšta jau susipažino ir treniruotes lankė 707 žmonės. „Atėnų“ sporto ir sveikatingumo centro vadovė J. Gricevičienė sakė, kad kalanetikos užsiėmimų organizavimas – puikus pavyzdys kaip biudžetinė įstaiga, ieškodama naujų, daugeliui prieinamų formų, gerina visuomenės sveikatą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite