Kalanetika – Šilutės visuomenės sveikatos biuro indėlis gerinant bendruomenės sveikatingumą

Bendradarbiaudamas su VšĮ „Šilutės sportas“ bei sporto ir sveikatingumo centru „Atėnai“, Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras rengia šilutiškiams kalanetikos užsiėmimus. Šiuo metu, susiskirstę į 4 grupes, juos lanko 110 žmonių, kurių amžius nuo 14 iki 85 metų.

Kalanetikos užsiėmimai pritaikyti įvairaus amžiaus bendruomenės nariams.

 

Kalanetikos autorė – amerikietė Callan Pinckney. Ilgus metus kentusi skausmus dėl įgimtos nugaros išvaržos ir kojų deformacijos, ji sukūrė savo mankštos metodiką. Apie 1980 metus, autorei pasiekus puikių rezultatų gerinant sveikatą, kalanetikos mankšta paplito JAV. Prieš gerą dešimtmetį atkeliavusi į Lietuvą, ji labiau išpopuliarėjo tik paskutiniais metais.
Šiandien šiuo universalių pratimų kompleksu naudojasi ir šilutiškiai. „Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, nes tikime, kad tai padės sumažinti gyventojų sergamumą neįgalumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai bei netinkama žmonių gyvensena“, – atvykusi į treniruotę VšĮ „Šilutės sporto“ krepšinio salėje kalbėjo Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.
Pasak jos, kalanetika tinka visiems, nes yra mažo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Sportuoti gali įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir skirtingo pajėgumo žmonės. „Jei pratimai atliekami susikaupus ir nuoširdžiai, randi ramybę, susikaupimą, pagarbą savo kūnui, labiau įsiklausai į savo pojūčius, išmoksti laisvai ir ramiai kvėpuoti“, – dalijosi patirtimi V. Vaivadaitė.

Kalanetika – tai mankšta, jungianti jogos, taiči, cigūno, šokio terapijos, baleto mankštos pratimus ir elementus. Tai malonumas ir meditacija vienu metu, nesiekiant sportinių rezultatų. Neturėdama amžiaus apribojimų, ji ypač tinka besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu.

Treniruotėje apsilankė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio savo sveikatai, gyvensenai. Manau, kad esate pavyzdys kitiems“, – kalbėjo jis krepšinio salėje susirinkusioms įvairaus amžiaus moterims.

Besimankštinančias šilutiškes aplankė meras Vytautas Laurinaitis.

Pasak sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovės Jūratės Gricevičienės, jų centras sudarė su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru sutartį ir kartu įgyvendiną projektą, padedantį gerinti visuomenės sveikatą. „Per dieną treniruotėse apsilanko apie 80 įvairaus amžiaus žmonių. Pavyzdžiui, vienoje grupėje treniruotes kartu lanko mama ir dukrą, gausus senjorų būrys“, – pasakojo J. Gricevičienė.
Vesti užsiėmimus jai padeda trenerė Simona Venckienė. Mažesnių grupių užsiėmimai vyksta „Atėnų“ salėje, o kai lankytojų daugiau – persikeliama į šalia esančią krepšinio salę. Užsiėmimai organizuojami atsižvelgiant į jų lankytojų amžių. Daugiau laisvo laiko turintys senjorai ateina rytais, o užimtesni jaunesnieji – po darbo valandų.

Sporto ir sveikatingumo centro vadovė Jūratė Gricevičienė (kairėje) ir Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė dalyvavo pirmojoje naujos grupės treniruotėje.

Kalanetika Šilutėje seniai nebėra naujovė. Pasak V. Vaivadaitės, jau 2012 metų gegužę ir birželį kalanetikos užsiėmimuose dalyvavo apie 180 žmonių, kitais metais jų pagausėjo iki 385, o šiemet su šia mankšta jau susipažino ir treniruotes lankė 707 žmonės. „Atėnų“ sporto ir sveikatingumo centro vadovė J. Gricevičienė sakė, kad kalanetikos užsiėmimų organizavimas – puikus pavyzdys kaip biudžetinė įstaiga, ieškodama naujų, daugeliui prieinamų formų, gerina visuomenės sveikatą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite