Kaip žinoti, ar ieškinys dėl traumos darbe – gali būti sėkmingas?

Sora Shimazaki, Pexels, nuotr.

Patyrus traumą darbe, kartais situaciją patiems objektyviai įvertinti sunku. Ypač iš teisinės pusės – skiriasi aplinkybės, aplinkinių nuomonės, kartais susiduriama su darbdavio daromu spaudimu. Ne visuomet žalos atlyginimas priimamas geranoriškai. Tada teisybės ieškoti tenka teisme. Ieškiniai dėl darbe patirtų sužalojimų kompensavimo aukštos rizikos darbovietėse yra gana dažnas reiškinys. Tačiau lygiai taip pat staigias ar lėtines traumas galima patirti biuruose ar kitose iš pirmo žvilgsnio mažai rizikingose darbovietėse.

Nepaisant individualių kiekvieno atvejo aplinkybių ar darbovietės, vienas dažniausiai advokatams užduodamų klausimų: jeigu teiksiu ieškinį, kiek šansų yra laimėti?

3 klausimai, į kuriuos turite atsakyti sau pirmiausia

Kai yra teikiamas ieškinys prieš darbdavį, natūralu, nelaimingas įvykis turėtų būti įvykęs ne dėl jūsų kaltės. Tai gali būti neatsakingas kolegų elgesys, nesaugiai sandėliuojama įranga ar priemonės, neužtikrinamos reikalingos darbo priemonės ir kt. Trumpai tariant – neužtikrinta saugi darbo aplinka. Taip pat labai svarbu, kada nutiko nelaimingas atsitikimas – neseniai, prieš mėnesį, o gal nusprendėte į teisininkus kreiptis prabėgus metams?

Litkraft Solicitors – lietuvių advokatai Londone – savo interneto svetainėje dalijasi ne vienu naudingu patarimu patyrusiems traumas darbe.

3 esminiai klausimai, kuriuos jie pataria užduoti norintiems įvertinti ieškinio pagrįstumą:

  1. Ar darbe patirta trauma yra kito kaltė?
  2. Ar patirtas sužalojimas yra tos traumos pasekmė?
  3. Ar nesibaigė ieškinio pateikimo laiko terminas?

Priklausomai nuo šalies ir šios teisinės sistemos, minėtasis terminas gali skirtis. Dažnu atveju ieškinį pateikti galima net per kelis ir daugiau metų nuo patirto sužalojimo. Lietuvoje įprastas terminas pateikti ieškinį yra treji metai po patirto sužalojimo. Tačiau yra išimčių, kai terminas gali būti skaičiuojamas remiantis kitais principais. Vis dėlto, teisininkai rekomenduoja nedelsti – kuo greičiau susisieksite, tuo paprasčiau bus įrodyti savo tiesą.

Tai pirmieji trys klausimai, į kuriuos atsakius galima geriau įsivertinti, ar turite sėkmingą ieškinį. Visas kitas aplinkybes objektyviai įvertinti padeda advokatai. Idealiu atveju, tai būtų būtent su darbovietėse patirtų traumų žalos atlyginimo ieškiniais dirbantys specialistai.

Apie ieškinio pateikimą ir kompensacijos dydį

Daugelyje jurisdikcijų asmenys turi teisę patys sau atstovauti sprendžiant teisinius klausimus, įskaitant ieškinius dėl asmens sužalojimo. Vis dėlto, jeigu neturite teisinių žinių ir patirties specifinėje srityje, ieškinio pateikimas su advokatu – kur kas sklandesnis ir keliantis mažiau streso. Specifinėje srityje besispecializuojantis advokatas puikiai išmano susijusius įstatymus ir taisykles, taip pat turi patirties, reikalingos įvairiems ieškinio aspektams nagrinėti. Nuo įrodymų rinkimo, derybų su atsakingais asmenimis bei institucijomis iki atstovavimo nukentėjusiųjų interesams teisme.

Jeigu ieškinys yra pagrįstas ir surinkti įrodymai atskleidžia darbdavio kaltę – skiriama žalos sveikatai atlyginimo kompensacija. Jos dydis priklauso nuo aplinkybių ir patirtų bei ateityje galimų išlaidų. Vėlgi patikėjus atvejo nagrinėjimą profesionalams, jie gali padėti įvertinti visą patirtą žalą objektyviau ir gauti išties sąžiningą kompensaciją. Skaičiuojant ją, vertinami įvairūs aspektai: patirtos su sužalojimu susijusios keliavimo ir medicininės išlaidos, reabilitacija, patirta emocinė žala, nedarbingumo laikotarpis, ateityje planuojamas gydymas, galbūt reikalinga įranga ir t. t.

Yra įvairiausių sužalojimų tipų ir situacijų, kuriose atsiduria darbuotojai. Pirmieji trys klausimai, kuriuos sau gali užduoti nukentėjusieji, svarstantys apie galimo ieškinio pagrįstumą: ar yra kaltininkas, ar patirtas sužalojimas yra traumos darbe pasekmė ir ar nuo patirto sužalojimo nepraėjo per daug laiko pateikti ieškinį.

Vis dėlto, kartais viskas yra kur kas painiau ir net šiuos klausimus įvertinti patiems gali būti sudėtinga, o kur dar kitų aplinkybių vertinimas. Jau per pirmąją teisininkų konsultaciją galima gauti daug vertingų įžvalgų ir rūpimus atsakymus bei įsivertinti, ar ieškinys galėtų būti sėkmingas.

pr2023/126

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite