Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška?

Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška?

Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei organizacinės kultūros analizę.

Trečiojo etapo metu, panaudojant pirmajame bei antrajame etape surinktą informaciją, sudaroma biuro darbuotojų paieškos, pritraukimo bei vertinimo strategija, dėl kurios procesas tampa sklandesnis ir lengviau kontroliuojamas.

Ketvirtasis etapas reikalingas tam, kad būtų galima parengti profesionalius darbo skelbimus bei pasirūpinti jų sklaida reikiamose erdvėse: darbo skelbimai yra platinami patikimiausiuose darbo skelbimų portaluose, socialinėje medijoje ir t. t.

Penktojo etapo metu yra vertinami gauti gyvenimo aprašymai bei atrenkami labiausiai būsimo darbdavio reikalavimus atitinkantys kandidatai. Pažymėtina, kad atrinkti kandidatai vertinami panaudojant struktūruoto interviu metodą, UNLOCK testus bei, būsimam darbdaviui pageidaujant, ir Tripod testus.

Galiausiai būsimam darbdaviui yra pristatomi tinkamiausi specialistai laisvai darbo vietai užimti, nurodomas jų potencialas, savybės bei galima rizika. Susitikimų su potencialiais darbuotojais metu jums, kaip būsimam darbdaviui, reikės bendrauti ir rinktis tik iš jūsų kriterijus atitinkančių kandidatų, todėl išvengsite bereikalingos gaišaties.

Pažymėtina, kad nereikėtų išsigąsti etapų gausos: su pirmaisiais kandidatais turėsite galimybę susipažinti praėjus vos daugiau nei savaitei nuo atrankos pradžios. 

Kaip vykdoma IT darbuotojų paieška?

IT darbuotojų paieška, lyginant su biuro darbuotojų paieška, yra šiek tiek sudėtingesnė. Šis faktas tikrai nieko nestebina, nes žinant šių specialistų paklausą darbo rinkoje, juos prisivilioti yra sudėtingiau, tačiau įmanoma. IT specialistus sudėtingiau ir pritraukti, ir išlaikyti jų susidomėjimą darbo pasiūlymu.

IT sektoriaus darbuotojų, kaip ir kitų biuro darbuotojų paieška yra vykdoma etapais ir pradedama nuo būsimo darbdavio poreikių ištyrimo.

Produktyvaus pokalbio su darbdavio atstovais metu yra išgryninami realūs poreikiai bei lūkesčiai, susiję su programuotojais, IT architektais, inžinieriais, administratoriais ar kitos specializacijos IT darbuotojais, kurių ieško būsimas darbdavys.

Antrasis etapas – tai tinkamiausių atrankos metodų bei priemonių parinkimas. Patyrę IT specialistai dažniausiai yra pasyvūs kandidatai, kurie įprastai per daug nesidomi galimybėmis keisti darbo vietą, todėl jų pritraukimui reikalingi tokie metodai, kaip „galvų medžioklė“.

Trečiasis etapas yra pritrauktų kandidatų vertinimas. Šio etapo metu, panaudojant specializuotus testus bei įvairias technines užduotis yra vertinama pritrauktų kandidatų atitiktis konkrečiai darbo vietai.

Ketvirtasis etapas – atrankos ataskaitos, aprašų ruošimas bei teikimas būsimam darbdaviui. Ataskaitoje pateikiama informacija apie atrinktus kandidatus, įskaitant jų atliktų užduočių rezultatus. Pažymėtina, kad vidutinė IT srities specialistų paieškos ir atrankos trukmė iki to momento, kai jis pakviečiamas prisijungti prie naujosios komandos, yra apie 2–3 mėn.

pr2022/107

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite