Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška?

Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška?

Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei organizacinės kultūros analizę.

Trečiojo etapo metu, panaudojant pirmajame bei antrajame etape surinktą informaciją, sudaroma biuro darbuotojų paieškos, pritraukimo bei vertinimo strategija, dėl kurios procesas tampa sklandesnis ir lengviau kontroliuojamas.

Ketvirtasis etapas reikalingas tam, kad būtų galima parengti profesionalius darbo skelbimus bei pasirūpinti jų sklaida reikiamose erdvėse: darbo skelbimai yra platinami patikimiausiuose darbo skelbimų portaluose, socialinėje medijoje ir t. t.

Penktojo etapo metu yra vertinami gauti gyvenimo aprašymai bei atrenkami labiausiai būsimo darbdavio reikalavimus atitinkantys kandidatai. Pažymėtina, kad atrinkti kandidatai vertinami panaudojant struktūruoto interviu metodą, UNLOCK testus bei, būsimam darbdaviui pageidaujant, ir Tripod testus.

Galiausiai būsimam darbdaviui yra pristatomi tinkamiausi specialistai laisvai darbo vietai užimti, nurodomas jų potencialas, savybės bei galima rizika. Susitikimų su potencialiais darbuotojais metu jums, kaip būsimam darbdaviui, reikės bendrauti ir rinktis tik iš jūsų kriterijus atitinkančių kandidatų, todėl išvengsite bereikalingos gaišaties.

Pažymėtina, kad nereikėtų išsigąsti etapų gausos: su pirmaisiais kandidatais turėsite galimybę susipažinti praėjus vos daugiau nei savaitei nuo atrankos pradžios. 

Kaip vykdoma IT darbuotojų paieška?

IT darbuotojų paieška, lyginant su biuro darbuotojų paieška, yra šiek tiek sudėtingesnė. Šis faktas tikrai nieko nestebina, nes žinant šių specialistų paklausą darbo rinkoje, juos prisivilioti yra sudėtingiau, tačiau įmanoma. IT specialistus sudėtingiau ir pritraukti, ir išlaikyti jų susidomėjimą darbo pasiūlymu.

IT sektoriaus darbuotojų, kaip ir kitų biuro darbuotojų paieška yra vykdoma etapais ir pradedama nuo būsimo darbdavio poreikių ištyrimo.

Produktyvaus pokalbio su darbdavio atstovais metu yra išgryninami realūs poreikiai bei lūkesčiai, susiję su programuotojais, IT architektais, inžinieriais, administratoriais ar kitos specializacijos IT darbuotojais, kurių ieško būsimas darbdavys.

Antrasis etapas – tai tinkamiausių atrankos metodų bei priemonių parinkimas. Patyrę IT specialistai dažniausiai yra pasyvūs kandidatai, kurie įprastai per daug nesidomi galimybėmis keisti darbo vietą, todėl jų pritraukimui reikalingi tokie metodai, kaip „galvų medžioklė“.

Trečiasis etapas yra pritrauktų kandidatų vertinimas. Šio etapo metu, panaudojant specializuotus testus bei įvairias technines užduotis yra vertinama pritrauktų kandidatų atitiktis konkrečiai darbo vietai.

Ketvirtasis etapas – atrankos ataskaitos, aprašų ruošimas bei teikimas būsimam darbdaviui. Ataskaitoje pateikiama informacija apie atrinktus kandidatus, įskaitant jų atliktų užduočių rezultatus. Pažymėtina, kad vidutinė IT srities specialistų paieškos ir atrankos trukmė iki to momento, kai jis pakviečiamas prisijungti prie naujosios komandos, yra apie 2–3 mėn.

pr2022/107

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite