Kaip tinkamiausiai panaudoti trapecijos formos plokštes? 

Daugelio nuomone, trapecijos formos plokštės yra susijusios su stogais, tačiau verta atminti, kad šios plieninės dangos naudojimas tuo nesibaigia. Šiame straipsnyje apibūdinsime, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti trapecijos formos plienines plokštes išorinėms pastatų sienoms. Aprašysime pagrindinius šios medžiagos privalumus ir patarsime, kaip išvengti klaidų montuojant šį gaminį.

Išorinių sienų plokščių privalumai

Trapecijos formos plokštės tampa vis populiaresnės dėl mažos kainos, didelio patvarumo ir lengvo montavimo. Dėl šių savybių trapecijos formos plokštės tapo labai populiariomis stogo dangomis. Dėl tos pačios priežasties jis vis dažniau naudojamas kaip sienų danga.

Kokį trapecijos formos plokštės profilį naudoti sienai?

Kaip minėta anksčiau, yra daug trapecijos lakštų tipų. Taip, trapecijos formos dangos krašto aukštis lemia gaminio paskirtį. Plonos plokštės (dažniausiai T-7, T-8) naudojamos pastatų sienoms, taip pat gali būti naudojamos pramoninių pastatų stogams, pavyzdžiui, pakabinamiems ar kamino apdailai.

Kurių pastatų sienoms turėtų būti naudojamos trapecijos plokštes?

Iš pradžių ši medžiaga buvo naudojama pramoninių salių ir sandėlių išorinėms sienoms. Turbūt daugelis matėte tokį pastatą. Jei planuojate įsirengti garažą ar ūkinę patalpą neišleisdami daug pinigų, šis sprendimas yra vertas dėmesio. Aukštuose pastatuose, pavyzdžiui, daugiabučiuose, visuomeninės paskirties objektuose, projektuotojai dažniausiai naudoja tik trapecijos plokštes tam tikrose fasado vietose. Dėl to pastato korpusas įgauna tam tikrą „ryškumą“ ir optiškai pailgėja.

trapecijos formosPastaraisiais metais trapecijos formos plokštės sėkmingai dedamos ir ant gyvenamųjų namų išorinių sienų.

Kai kam gali kilti klausimas: ar gaminys tinkamas tik moderniems pastatams, o galbūt verta pagalvoti ir projektuojant tradicinius vienos šeimos namus?

Viskas priklauso nuo savininko vizijos ir skonio. Teisingai parinkus trapecijos formos skardos spalvą, įdomių efektų galima pasiekti paprastuose vienbučiuose ir moderniuose pastatuose. Klientai dažniausiai renkasi tamsias spalvas (grafitą, antracitą). Nerekomenduojama naudoti plieninių plokščių sudėtingų formų pastatų fasadams. Medžiaga pasižymi paprastumu ir tam tikru standumu, todėl labai tinka paprastų formų (stačiakampių) pastatams.

Jei planuojate pastato sienas dengti trapecinėmis plokštėmis ir nesate tikri, kokią medžiagą naudoti, verta kreiptis į architektą ar turintį patirties projektuojant ir atliekant tokius darbus.

Trapecinės plokštės medinio namo sienoms

Medinių namų savininkai dažnai susimąsto, ar trapecijos formos plokštės tinka išorinėms sienoms. Šiuose pastatuose jo naudojimui nėra jokių kontraindikacijų. Tačiau po skarda atsidūrusi mediena pradės pūti. Vartotojai, nusprendę sienoms naudoti trapecines plokštes, turėtų pašalinti esamas sienų dangas ir tinkamai izoliuoti sienas mineraline vata.

Įdomus sprendimas – medį imituojanti trapecijos formos sienų danga T-7 ir iš tos pačios medžiagos pagamintos langų dekoracijos. Tada vartotojas gaus patvarią išorinę sieną, panašią į medinę, kuri nereikalauja papildomos priežiūros ir gali būti naudojama daugelį metų. Trapecinių plokščių ir fasadų galite įsigyti „Vidara“, UAB.

Prekyba yra viena iš pagrindinių UAB „Vidara“ veiklos sričių. Specializacija yra statybinės medžiagos: stogas/plienas, molis, betonas, fibrocementinė gofruotoji plokštė ir visi jos priedai, lietaus nuvedimo ir surinkimo sistemos, stogo langai ir apsauginiai elementai, izoliacinės ir išorės sienų apdailos medžiagos, kaminų sistemos ir žaibosaugos elementai. Galite rasti ir lauko sienų apdailos medžiagų, daugiasluoksnių lentų, laikančiųjų pakločių, tvirtinimo detalių ir karkaso elementų.

pr2021/146

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite