Kaip tinkamiausiai panaudoti trapecijos formos plokštes? 

Daugelio nuomone, trapecijos formos plokštės yra susijusios su stogais, tačiau verta atminti, kad šios plieninės dangos naudojimas tuo nesibaigia. Šiame straipsnyje apibūdinsime, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti trapecijos formos plienines plokštes išorinėms pastatų sienoms. Aprašysime pagrindinius šios medžiagos privalumus ir patarsime, kaip išvengti klaidų montuojant šį gaminį.

Išorinių sienų plokščių privalumai

Trapecijos formos plokštės tampa vis populiaresnės dėl mažos kainos, didelio patvarumo ir lengvo montavimo. Dėl šių savybių trapecijos formos plokštės tapo labai populiariomis stogo dangomis. Dėl tos pačios priežasties jis vis dažniau naudojamas kaip sienų danga.

Kokį trapecijos formos plokštės profilį naudoti sienai?

Kaip minėta anksčiau, yra daug trapecijos lakštų tipų. Taip, trapecijos formos dangos krašto aukštis lemia gaminio paskirtį. Plonos plokštės (dažniausiai T-7, T-8) naudojamos pastatų sienoms, taip pat gali būti naudojamos pramoninių pastatų stogams, pavyzdžiui, pakabinamiems ar kamino apdailai.

Kurių pastatų sienoms turėtų būti naudojamos trapecijos plokštes?

Iš pradžių ši medžiaga buvo naudojama pramoninių salių ir sandėlių išorinėms sienoms. Turbūt daugelis matėte tokį pastatą. Jei planuojate įsirengti garažą ar ūkinę patalpą neišleisdami daug pinigų, šis sprendimas yra vertas dėmesio. Aukštuose pastatuose, pavyzdžiui, daugiabučiuose, visuomeninės paskirties objektuose, projektuotojai dažniausiai naudoja tik trapecijos plokštes tam tikrose fasado vietose. Dėl to pastato korpusas įgauna tam tikrą „ryškumą“ ir optiškai pailgėja.

trapecijos formosPastaraisiais metais trapecijos formos plokštės sėkmingai dedamos ir ant gyvenamųjų namų išorinių sienų.

Kai kam gali kilti klausimas: ar gaminys tinkamas tik moderniems pastatams, o galbūt verta pagalvoti ir projektuojant tradicinius vienos šeimos namus?

Viskas priklauso nuo savininko vizijos ir skonio. Teisingai parinkus trapecijos formos skardos spalvą, įdomių efektų galima pasiekti paprastuose vienbučiuose ir moderniuose pastatuose. Klientai dažniausiai renkasi tamsias spalvas (grafitą, antracitą). Nerekomenduojama naudoti plieninių plokščių sudėtingų formų pastatų fasadams. Medžiaga pasižymi paprastumu ir tam tikru standumu, todėl labai tinka paprastų formų (stačiakampių) pastatams.

Jei planuojate pastato sienas dengti trapecinėmis plokštėmis ir nesate tikri, kokią medžiagą naudoti, verta kreiptis į architektą ar turintį patirties projektuojant ir atliekant tokius darbus.

Trapecinės plokštės medinio namo sienoms

Medinių namų savininkai dažnai susimąsto, ar trapecijos formos plokštės tinka išorinėms sienoms. Šiuose pastatuose jo naudojimui nėra jokių kontraindikacijų. Tačiau po skarda atsidūrusi mediena pradės pūti. Vartotojai, nusprendę sienoms naudoti trapecines plokštes, turėtų pašalinti esamas sienų dangas ir tinkamai izoliuoti sienas mineraline vata.

Įdomus sprendimas – medį imituojanti trapecijos formos sienų danga T-7 ir iš tos pačios medžiagos pagamintos langų dekoracijos. Tada vartotojas gaus patvarią išorinę sieną, panašią į medinę, kuri nereikalauja papildomos priežiūros ir gali būti naudojama daugelį metų. Trapecinių plokščių ir fasadų galite įsigyti „Vidara“, UAB.

Prekyba yra viena iš pagrindinių UAB „Vidara“ veiklos sričių. Specializacija yra statybinės medžiagos: stogas/plienas, molis, betonas, fibrocementinė gofruotoji plokštė ir visi jos priedai, lietaus nuvedimo ir surinkimo sistemos, stogo langai ir apsauginiai elementai, izoliacinės ir išorės sienų apdailos medžiagos, kaminų sistemos ir žaibosaugos elementai. Galite rasti ir lauko sienų apdailos medžiagų, daugiasluoksnių lentų, laikančiųjų pakločių, tvirtinimo detalių ir karkaso elementų.

pr2021/146

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite