Kaip su sunkiąja technika pervažiuoti per Švėkšną?

Švėkšnos miestelio gyventojai lengviau atsikvėptų, jei neliktų poros eismo problemų.

Švėkšnos viadukas.

Viadukas statytas prieš 130 metų
Švėkšnoje, nuo Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios šventoriaus į parką vedantis viadukas pastatytas anksčiau už bažnyčią, apie 1885 metus. Retas statinys Lietuvoje ir bažnyčios šventoriaus mūras iškilo kanauninko Petro Staškausko rūpesčiu. Viadukas kartu su bažnyčios šventoriumi ir grafo Pliaterio parku bei sodyba sukūrė architektūrinę visumą, aplinkui kurią formavosi Švėkšna. Dviejų angų arkinis viadukas su akmenų ir plytų mūro konstrukcijomis šiandien yra unikalus statinys. Prieš 10 metų jis įrašytas į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą.
Prieš 130 metų niekam nė į galvą nebūtų šovusi mintis, kad ateis laikas, kai po viaduku pravažiuoti žmonės norės ne tik arkliais, bet ir didžiulėmis transporto priemonėmis… O šiais laikais problema, kaip įvažiuoti į Švėkšną stambiuoju transportu, egzistuoja jau ne daugelį metų.
Pastebėjus, kad aukštesnės transporto priemonės niokoja viaduką, buvo pastatytas kelio ženklas, ribojantis eismą sunkiasvorėms transporto priemonėms. Nors ženklas stovi senai, tačiau vis dar pasitaiko užsižioplinusių vairuotojų. Prieš 8 metus įstrigęs automobilis stipriai apniokojo viaduką. Pernai ir vėl po viaduku įstrigo automobilis.
Pasiūlymų yra
Pasak Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, ką daryti dėl eismo ribojimo ir viaduko išsaugojimo sumanymų yra. Viena iš priežasčių, kodėl jų nepavyksta įgyvendinti, esanti politinio stabilumo Šilutės r. savivaldybėje stoka. Suradus išeitį ir galimus veiksmus suderinus su Savivaldybės vadovais, jiems pasikeitus, vėl viską tenka pradėti nuo pradžių…
Vienas iš galimų problemos sprendimų būdų būtų įrengti šviesoforą. Kitas – tranzitinį transportą ties Inkakliais nukriepti per Nikėlų, Šiaulių kaimus, patenkant į kelią Žemaičių Naumiestis – Švėkšna. Susidarytų beveik 8 km vingis. Problemą išspręsti padėtų žiedinė sankryža prie bažnyčios. Čia yra judriausia miestelio vieta: bažnyčia, parduotuvės, aikštė, kur vyksta turgūs. Nors ši vieta dėl nedidelio greičio nėra avaringiausia, tačiau, pasak seniūno A. Šepučio, „pasibučiavimų“ netrūksta. Švėkšniškiai gerai žino, kaip elgtis šioje vietoje, na, o atvykę svečiai lyg ir pasimeta.
Eismo sąlygas sunkina pastatyti automobiliai. Ypač sudėtingos eismo sąlygos susidaro, kai automobiliai gatvėje statomi prie bažnyčios ar parduotuvių. Kiek aiškiau tapo, kai geltonomis linijomis buvo pažymėtos vietos, draudžiančios automobilių stovėjimą.
Vis tiek eismo sąlygas sunkina prie posūkio į miestelį sustojusios didžiulės prekes gabenančios mašinos. Jas lenkiant prireikia ypatingo akylumo. A. Šeputis sako, kad žiedinės sankryžos įrengimo prie bažnyčios projektas buvo parengtas dar 2008 metais. Tuo pat metu Šilutės r. savivaldybės užsakymu buvo padarytas ir kitas projektas – žiedinės sankryžos Vilkėno–Žalgirio gatvėje. Šis projektas buvo gavęs net pirmumo teisės žymą.
Deja, metai bėgo, o reikalai nepajudėjo. Per tą laiką paseno statybos reglamentas, kuris dabar yra koreguojamas. Švėkšnos seniūnas A. Šeputis tikisi, kad šie du miestelio skauduliai vis dėlto bus pašalinti. Tikimasi problemoms spręsti panaudoti tikslines lėšas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite