Kaip su sunkiąja technika pervažiuoti per Švėkšną?

Švėkšnos miestelio gyventojai lengviau atsikvėptų, jei neliktų poros eismo problemų.

Švėkšnos viadukas.

Viadukas statytas prieš 130 metų
Švėkšnoje, nuo Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios šventoriaus į parką vedantis viadukas pastatytas anksčiau už bažnyčią, apie 1885 metus. Retas statinys Lietuvoje ir bažnyčios šventoriaus mūras iškilo kanauninko Petro Staškausko rūpesčiu. Viadukas kartu su bažnyčios šventoriumi ir grafo Pliaterio parku bei sodyba sukūrė architektūrinę visumą, aplinkui kurią formavosi Švėkšna. Dviejų angų arkinis viadukas su akmenų ir plytų mūro konstrukcijomis šiandien yra unikalus statinys. Prieš 10 metų jis įrašytas į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą.
Prieš 130 metų niekam nė į galvą nebūtų šovusi mintis, kad ateis laikas, kai po viaduku pravažiuoti žmonės norės ne tik arkliais, bet ir didžiulėmis transporto priemonėmis… O šiais laikais problema, kaip įvažiuoti į Švėkšną stambiuoju transportu, egzistuoja jau ne daugelį metų.
Pastebėjus, kad aukštesnės transporto priemonės niokoja viaduką, buvo pastatytas kelio ženklas, ribojantis eismą sunkiasvorėms transporto priemonėms. Nors ženklas stovi senai, tačiau vis dar pasitaiko užsižioplinusių vairuotojų. Prieš 8 metus įstrigęs automobilis stipriai apniokojo viaduką. Pernai ir vėl po viaduku įstrigo automobilis.
Pasiūlymų yra
Pasak Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, ką daryti dėl eismo ribojimo ir viaduko išsaugojimo sumanymų yra. Viena iš priežasčių, kodėl jų nepavyksta įgyvendinti, esanti politinio stabilumo Šilutės r. savivaldybėje stoka. Suradus išeitį ir galimus veiksmus suderinus su Savivaldybės vadovais, jiems pasikeitus, vėl viską tenka pradėti nuo pradžių…
Vienas iš galimų problemos sprendimų būdų būtų įrengti šviesoforą. Kitas – tranzitinį transportą ties Inkakliais nukriepti per Nikėlų, Šiaulių kaimus, patenkant į kelią Žemaičių Naumiestis – Švėkšna. Susidarytų beveik 8 km vingis. Problemą išspręsti padėtų žiedinė sankryža prie bažnyčios. Čia yra judriausia miestelio vieta: bažnyčia, parduotuvės, aikštė, kur vyksta turgūs. Nors ši vieta dėl nedidelio greičio nėra avaringiausia, tačiau, pasak seniūno A. Šepučio, „pasibučiavimų“ netrūksta. Švėkšniškiai gerai žino, kaip elgtis šioje vietoje, na, o atvykę svečiai lyg ir pasimeta.
Eismo sąlygas sunkina pastatyti automobiliai. Ypač sudėtingos eismo sąlygos susidaro, kai automobiliai gatvėje statomi prie bažnyčios ar parduotuvių. Kiek aiškiau tapo, kai geltonomis linijomis buvo pažymėtos vietos, draudžiančios automobilių stovėjimą.
Vis tiek eismo sąlygas sunkina prie posūkio į miestelį sustojusios didžiulės prekes gabenančios mašinos. Jas lenkiant prireikia ypatingo akylumo. A. Šeputis sako, kad žiedinės sankryžos įrengimo prie bažnyčios projektas buvo parengtas dar 2008 metais. Tuo pat metu Šilutės r. savivaldybės užsakymu buvo padarytas ir kitas projektas – žiedinės sankryžos Vilkėno–Žalgirio gatvėje. Šis projektas buvo gavęs net pirmumo teisės žymą.
Deja, metai bėgo, o reikalai nepajudėjo. Per tą laiką paseno statybos reglamentas, kuris dabar yra koreguojamas. Švėkšnos seniūnas A. Šeputis tikisi, kad šie du miestelio skauduliai vis dėlto bus pašalinti. Tikimasi problemoms spręsti panaudoti tikslines lėšas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite