Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą.

Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių.

Ilgas kelias per kopas

Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos universitetą, pedagogikos magistras. Palikęs socialdemokratus, pasuko su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Neringos savivaldybės meru išrinktas pirmajame rinkimų ture. Tai – Darius Jasaitis, kuris su bendraminčiais Neringos savivaldybės taryboje iš 17 mandatų gavo 9, Liberalų sąjūdis – 5, konservatoriai – 2, socialdemokratai – 1. Dėl mero posto Neringoje varžėsi 4 kandidatai.

Klaipėdos miesto mūšis

Klaipėdos miesto 124 879 rinkėjai merą išsirinko iš 11-os kandidatų. Puokštė marga ir įspūdinga. Joje Seimo nariai R. Žemaitaitis ir A. Petrošius,  meras V. Grubliauskas, kuris nepateko net į antrąjį rinkimų turą, N. Puteikis… Pergalę šventė ne kokia nors partija, o politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai“.  Antrajame rinkimų ture meru išrinktas šio komiteto lyderis Arvydas Vaitkus, solidžiai aplenkęs konservatorių Seimo narį A. Petrošių. Naujasis Klaipėdos meras į 31 mandatą turinčią Klaipėdos miesto tarybą atėjo su 8 mandatus gavusia saviške komanda. Po 7 mandatus teko R. Žemaitaičio ir A. Petrošiaus komandoms, po 3 – „valstiečiams“, liberalams, socialdemokratams.

A. Vaitkus eina 60-uosius, Kauno technologijos universitete yra baigęs inžinieriaus-mechaniko studijas, Ukrainos nacionaliniame vidaus reikalų universitete gavęs operatyvinio įgaliotinio diplomą. Buvo Susisiekimo ministerijos sekretorius, ėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas.

Mūšyje dėl Klaipėdos aktyvūs buvo ir švėkšniškiai.  Seimo nario A. Petrošiaus patarėjas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys konservatorius  Zigmantas Merliūnas kovo 7 d. 21 val. 29 min. savo „Facebook“ paskyroje R. Vaitkui paskyrė tokius epitetus: „Eini į debatus su ruzzijos vėliava fone. Jeigu dar kam kyla klausimų dėl šito vatniko reputacijos, po šios dienos pasirodymo klausimų kilti nebeturėtų! ruzijos laive žinai kur plaukti?“

Konservatoriaus A. Petrošiaus, išrinkto į Seimą Klaipėdoje, patarėjais įdarbinti du švėkšniškiai – Z. Merliūnas ir Šilutės r. mero posto siekęs Žygimantas Kurlianskas. Beje, pastarojo žmona Neda įdarbinta Vilniuje pagal partijos sąrašą į Seimą išrinkto konservatoriaus A. Navicko padėjėja… Ne tik Vilniaus meru išrinkto V. Benkunsko žmona, auginanti dukrelę, yra dviejų Seimo narių konservatorių padėjėja, turi 1,5 etato…

Kur Baltija banguoja

Tik trijose iš 7 Klaipėdos regiono savivaldybių merai išrinkti pirmajame rinkimų ture: Neringoje, Kretingos rajone ir Palangoje.

Konservatorius Šarūnas Vaitkus, 47 metų politikas,  Palangos mero pareigas eina nuo 2011 metų. Klaipėdos universitete baigęs turizmo vadybos, rekreacijos ir turizmo vadybos studijas, Palangoje gimęs ir užaugęs, Š. Vaitkus yra dirbęs ir vietos savivaldybės administracijos direktoriumi, buvo Seimo nario padėjėjas.

Į 21 mandatą turinčią Palangos savivaldybę Š. Vaitkus per rinkimus atėjo su 14 bendraminčių, dar po 2 mandatus teko socialdemokratams, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečiams“, 1 mandatą gavo Regionų partija.

Palangos mero posto siekė 8 kandidatai, Š. Vaitkus pirmajame rinkimų ture pelnė 69,23 proc. rinkėjų balsus ir šventė pergalę.

Kretingiškiai vėl palaikė Antaną Kalnių

Aštuoni kandidatai varžėsi dėl Kretingos r. savivaldybės mero posto. 50 metų Antanas Kalnius, nuo 2019 m. einantis mero pareigas, pergalę šventė jau pirmajame rinkimų ture kovo 5 d. Yra kretingiškis, Klaipėdos universitete baigęs vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijas.

25 mandatus turinčioje Kretingos r. savivaldybės taryboje daugiausia mandatų gavo A. Kalniaus  ir jo komandos politinis komitetas „Kretingos kraštas“ – 11 mandatų.  Balsų rinkėjai patrupino ir dar 7 partijoms: Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir socialdemokratai gavo po 3 mandatus, „valstiečiai“, konservatoriai ir politinis komitetas „Už šviesią Kretingą“ – po 2 mandatus, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija – po 1 mandatą.

Teistumas kortų nesumaišė

Klaipėdos rajone mero posto siekė 8 kandidatai. Antrajame tiesioginių merų rinkimų ture nugalėjęs Liberalų sąjūdžio atstovą, pergalę šventė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, buvęs Seimo narys ir dabar mero pareigas einantis Bronius  Markauskas. 62 metų politikas, gimęs Klaipėdos rajone, yra inžinierius elektrikas, baigęs Kauno technologijos universitetą.  Kandidato anketoje nurodyta, kad yra testas už tyčinį, apysunkį nusikaltimą, dalyvavimą riaušėse.

27 mandatus turinčioje Klaipėdos r. savivaldybės taryboje B. Markauskas su savo komanda laimėjo 11 mandatų, 6 gavo Liberalų sąjūdis, po 3 – konservatoriai ir Tautos ir teisingumo sąjunga, po 2 – socialdemokratai ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Skuode konservatorių pakeitė „valstietis“

2015-2022 m. Skuodo rajono meru buvęs konservatorius Petras Pušinskas mero rinkimuose nedalyvavo.  Mero posto čia siekė 9 kandidatai. Nugalėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Stasys Gutautas, antrajame rinkimų ture įveikęs Regionų partijos atstovę, buvusią švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę.

21 mandatą turinčioje Skuodo r. savivaldybės taryboje po 6 mandatus gavo „valstiečiai“ su S. Gutautu priešakyje ir konservatoriai, jų būrelyje dirbs ir buvęs meras P. Pušinskas. Dar po tris mandatus gavo socialdemokratai ir Regionų partija, po 1 – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Darbo partija ir politinis komitetas „Kartu mes galime“.

Šilutės rajone mero rinkimai – su skandalu

Apie rinkimus Šilutės rajone jau esame informavę: 10 metų meru buvęs Vytautas Laurinaitis antrajame rinkimų ture vėl išrinktas, jis nurungė konservatorių  Ž. Kurlianską.

Šilutė neišvengė skandalo. Po pirmojo merų rinkimų turo Kintuose buvo perskaičiuoti balsai, tad į antrąjį turą pateko ne socialdemokratas T. Budrikis, o konservatorius Ž. Kurlianskas.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite