Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą.

Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių.

Ilgas kelias per kopas

Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos universitetą, pedagogikos magistras. Palikęs socialdemokratus, pasuko su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Neringos savivaldybės meru išrinktas pirmajame rinkimų ture. Tai – Darius Jasaitis, kuris su bendraminčiais Neringos savivaldybės taryboje iš 17 mandatų gavo 9, Liberalų sąjūdis – 5, konservatoriai – 2, socialdemokratai – 1. Dėl mero posto Neringoje varžėsi 4 kandidatai.

Klaipėdos miesto mūšis

Klaipėdos miesto 124 879 rinkėjai merą išsirinko iš 11-os kandidatų. Puokštė marga ir įspūdinga. Joje Seimo nariai R. Žemaitaitis ir A. Petrošius,  meras V. Grubliauskas, kuris nepateko net į antrąjį rinkimų turą, N. Puteikis… Pergalę šventė ne kokia nors partija, o politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai“.  Antrajame rinkimų ture meru išrinktas šio komiteto lyderis Arvydas Vaitkus, solidžiai aplenkęs konservatorių Seimo narį A. Petrošių. Naujasis Klaipėdos meras į 31 mandatą turinčią Klaipėdos miesto tarybą atėjo su 8 mandatus gavusia saviške komanda. Po 7 mandatus teko R. Žemaitaičio ir A. Petrošiaus komandoms, po 3 – „valstiečiams“, liberalams, socialdemokratams.

A. Vaitkus eina 60-uosius, Kauno technologijos universitete yra baigęs inžinieriaus-mechaniko studijas, Ukrainos nacionaliniame vidaus reikalų universitete gavęs operatyvinio įgaliotinio diplomą. Buvo Susisiekimo ministerijos sekretorius, ėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas.

Mūšyje dėl Klaipėdos aktyvūs buvo ir švėkšniškiai.  Seimo nario A. Petrošiaus patarėjas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys konservatorius  Zigmantas Merliūnas kovo 7 d. 21 val. 29 min. savo „Facebook“ paskyroje R. Vaitkui paskyrė tokius epitetus: „Eini į debatus su ruzzijos vėliava fone. Jeigu dar kam kyla klausimų dėl šito vatniko reputacijos, po šios dienos pasirodymo klausimų kilti nebeturėtų! ruzijos laive žinai kur plaukti?“

Konservatoriaus A. Petrošiaus, išrinkto į Seimą Klaipėdoje, patarėjais įdarbinti du švėkšniškiai – Z. Merliūnas ir Šilutės r. mero posto siekęs Žygimantas Kurlianskas. Beje, pastarojo žmona Neda įdarbinta Vilniuje pagal partijos sąrašą į Seimą išrinkto konservatoriaus A. Navicko padėjėja… Ne tik Vilniaus meru išrinkto V. Benkunsko žmona, auginanti dukrelę, yra dviejų Seimo narių konservatorių padėjėja, turi 1,5 etato…

Kur Baltija banguoja

Tik trijose iš 7 Klaipėdos regiono savivaldybių merai išrinkti pirmajame rinkimų ture: Neringoje, Kretingos rajone ir Palangoje.

Konservatorius Šarūnas Vaitkus, 47 metų politikas,  Palangos mero pareigas eina nuo 2011 metų. Klaipėdos universitete baigęs turizmo vadybos, rekreacijos ir turizmo vadybos studijas, Palangoje gimęs ir užaugęs, Š. Vaitkus yra dirbęs ir vietos savivaldybės administracijos direktoriumi, buvo Seimo nario padėjėjas.

Į 21 mandatą turinčią Palangos savivaldybę Š. Vaitkus per rinkimus atėjo su 14 bendraminčių, dar po 2 mandatus teko socialdemokratams, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečiams“, 1 mandatą gavo Regionų partija.

Palangos mero posto siekė 8 kandidatai, Š. Vaitkus pirmajame rinkimų ture pelnė 69,23 proc. rinkėjų balsus ir šventė pergalę.

Kretingiškiai vėl palaikė Antaną Kalnių

Aštuoni kandidatai varžėsi dėl Kretingos r. savivaldybės mero posto. 50 metų Antanas Kalnius, nuo 2019 m. einantis mero pareigas, pergalę šventė jau pirmajame rinkimų ture kovo 5 d. Yra kretingiškis, Klaipėdos universitete baigęs vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijas.

25 mandatus turinčioje Kretingos r. savivaldybės taryboje daugiausia mandatų gavo A. Kalniaus  ir jo komandos politinis komitetas „Kretingos kraštas“ – 11 mandatų.  Balsų rinkėjai patrupino ir dar 7 partijoms: Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir socialdemokratai gavo po 3 mandatus, „valstiečiai“, konservatoriai ir politinis komitetas „Už šviesią Kretingą“ – po 2 mandatus, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija – po 1 mandatą.

Teistumas kortų nesumaišė

Klaipėdos rajone mero posto siekė 8 kandidatai. Antrajame tiesioginių merų rinkimų ture nugalėjęs Liberalų sąjūdžio atstovą, pergalę šventė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, buvęs Seimo narys ir dabar mero pareigas einantis Bronius  Markauskas. 62 metų politikas, gimęs Klaipėdos rajone, yra inžinierius elektrikas, baigęs Kauno technologijos universitetą.  Kandidato anketoje nurodyta, kad yra testas už tyčinį, apysunkį nusikaltimą, dalyvavimą riaušėse.

27 mandatus turinčioje Klaipėdos r. savivaldybės taryboje B. Markauskas su savo komanda laimėjo 11 mandatų, 6 gavo Liberalų sąjūdis, po 3 – konservatoriai ir Tautos ir teisingumo sąjunga, po 2 – socialdemokratai ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Skuode konservatorių pakeitė „valstietis“

2015-2022 m. Skuodo rajono meru buvęs konservatorius Petras Pušinskas mero rinkimuose nedalyvavo.  Mero posto čia siekė 9 kandidatai. Nugalėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Stasys Gutautas, antrajame rinkimų ture įveikęs Regionų partijos atstovę, buvusią švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę.

21 mandatą turinčioje Skuodo r. savivaldybės taryboje po 6 mandatus gavo „valstiečiai“ su S. Gutautu priešakyje ir konservatoriai, jų būrelyje dirbs ir buvęs meras P. Pušinskas. Dar po tris mandatus gavo socialdemokratai ir Regionų partija, po 1 – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Darbo partija ir politinis komitetas „Kartu mes galime“.

Šilutės rajone mero rinkimai – su skandalu

Apie rinkimus Šilutės rajone jau esame informavę: 10 metų meru buvęs Vytautas Laurinaitis antrajame rinkimų ture vėl išrinktas, jis nurungė konservatorių  Ž. Kurlianską.

Šilutė neišvengė skandalo. Po pirmojo merų rinkimų turo Kintuose buvo perskaičiuoti balsai, tad į antrąjį turą pateko ne socialdemokratas T. Budrikis, o konservatorius Ž. Kurlianskas.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite