Kaip saugiai namuose laikyti ginklus?

Kolekcionuoti šaunamuosius ir šaltuosius ginklus tai nėra tas pats, kas kolekcionuoti atvirukus, degtukų dėžutes ar pašto ženklus. Ginklų kolekcionavimui reikalinga gauti atitinkamų institucijų leidimą. Tad jei kolekcionuojate ginklus, geriausias yra seifas 5 ginklams.

Kokia yra taikoma baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą ginklų laikymą ir kaip teisingai pasielgti?

Jeigu namuose ar kur nors kitur laikote šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, Baudžiamasis kodeksas už tokį nusižengimą numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki aštuonerių metų. Tad norėdami nepapulti įstatymo nemalonėn pirmiausiai turime gauti leidimą, garantuoti kolekcijos saugumą. Kiekvienam kolekcijos ginklui yra privalomas jo įsigijimo dokumentus.

Kokius ginklus leidžiama kolekcionuoti privatiems asmenis, o kokius – kriminalistikos ekspertams?

Lietuvos įstatymai skelbia, jog kolekcionuoti galima tuos šaunamuosius ginklus ir jų šaudmenis, kurie yra perdirbti taip, kad jų nebūtų galima naudoti pagal paskirtį. Taip pat galima kolekcionuoti senovinius ginklus ir šaudmenis, šaltus ginklus ir visiškai netinkamus naudoti ginklus.

Tuo tarpu įstaigos, kurios atlieka kriminalistines ekspertizes, mokslinius tyrimus, gali turėti ginklų, šaudmenų, tūtelių ir kulkų kriminalistines kolekcijas. Jose gali būti laikomi tinkami naudoti ginklai ir šaudmenys, tik šios kolekcijos privalo būti saugomos patikimuose seifuose.

Kokie reikalavimai yra keliami namuose laikomų ginklų saugumui garantuoti?

Jei ginklai yra privačioje gyvenamojoje vietoje ar kurioje nors kitoje, su apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu suderintoje, jų laikymui yra būtinas specialus seifas. Seifo demontavimas negali būti įmanomas, teisėtai jo neatidarius su tam skirtomis atitinkamomis priemonėmis – mechaniniu ar elektroniniu užraktu.

Kada policijos pareigūnai turi teisę tikrinti namuose ar kur kitur saugomų ginklų laikymo sąlygas?

Ginklų laikymo sąlygos yra tikrinamos, laikantis policijos vidaus teisės aktuose nustatytos tvarkos, bei policijos organizuojamų akcijų metu. Ginklų laikymo sąlygos gali būti pasirinktinai tikrinamos po to, kai asmuo pirmą kartą kreipiasi, prašydamas leidimo turėti ginklą, arba tada, kai ginklą turintis asmuo praneša apie pasikeitusią jo gyvenamą vietą. Taip pat ginklo laikymo sąlygos visada yra tikrinamos tokiu atveju, jei gaunama informacija apie galimą šių sąlygų pažeidimą.

pr2023/132

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite