Kaip prižiūrėti batus?

Specialios batų priežiūros priemonės seniai ne naujiena, tačiau kartais jas pakeisti galite ir su šaldytuve esančiais maisto produktais – banano žievele, žalia bulve ir net pienu…

Natūralios priemonės šaldytuve

Batų impregnavimas – svarbiausias batų priežiūros etapas, ruošiant juos kasdieniam nešiojimui atšalus orams. Ypač, kai padaugėja lietingų dienų ir atsiranda didesnė tikimybė sušlapti. Todėl kai tik įsigyjate naują avalynę, skubėkite ją impregnuoti. Įsitikinkite, kad impregnuojate ne tik medžiagines ar odines batų dalis, bet ir siūles, kraštus ir raištelius. Dar vienas teigiamas batų impregnavimo poveikis – išsaugo spalvą ir prailgina batų ilgaamžiškumą.

Jei nenorite naudoti cheminių priemonių, galite panaudoti ir tas, kurias randate namuose. Odinius batus galima impregnuoti vazelinu, glicerinu, alyvuogių arba ricinos aliejumi. Jei turite iš bičių vaško pagamintų žvakių, galite įtrinti ir jomis. Taip pat galite naudoti įprastą baltą žvakę. Tačiau nepamirškite batų gerai išdžiovinti džiovintuvu, kad vaškas gerai įsigertų.

Įdomu tai, kad kai kurių natūralių impregnavimo priemonių galite rasti ir savo šaldytuve. Pavyzdžiui, galite batus įtrinti banano žieve, žalios bulvės pusele arba piene išmirkytu skudurėliu. Pastarasis būdas rekomenduojamas ryškiaspalvei avalynei. O bananas geriausiai tinka zomšiniams batams.

„Iki“ dalijasi ir dar keliais patarimais, kaip teisingai impregnuoti batus, kad jie tarnautų ne vieną sezoną.

5 būdai, kaip impregnuoti avalynę

Nepamirškite, prieš impregnuojant batus, jie turi būti švarūs – be dulkių, purvo ar dėmių. Daugumai tikros arba dirbtinės odos avalynės pakaks drėgnos šluostės, kempinėlės arba šluostės batams. Po išvalymo įsitikinkite, kad avalynė yra sausa, tada ją bus galima kokybiškai impregnuoti.

  1. Vandeniui atsparus purškalas. Vandeniui atsparūs batų purškikliai prideda nematomą sluoksnį, apsaugantį viršutines medžiagas nuo vandens ir purvo įsigėrimo. Daugelis šio tipo purškalų skirti konkrečiomis medžiagoms, pavyzdžiui, odai, alternatyviai odai, zomšai ar medžiaginiai avalynei. Tačiau purkškite atsargiai ir purškalą laikykite bent 15–20 cm nuo avalynės. Taip pat šį procesą geriausia atlikti lauke, kad cheminės medžiagos nepasklistų po namus. Tai pati veiksmingiausia, greičiausia ir efektyviausia priemonė batams impregnuoti. 
  1. Vaškas. Vaškas yra natūraliai atsparus vandeniui ir neįsiskverbia į batų medžiagą. Geriausiai tinka bekvapis ir bespalvis vaškas, kuris atitinka batų medžiagos atspalvį. Tačiau, batų impregnavimas gali kiek užtrukti. Pirmiausia, plonais keliais sluoksniais užtepkite vaško. Tuomet įjunkite plaukų džiovintuvą ir palaikykite jį arti vaško, judindami džiovintuvą iš vienos pusės į kitą, kol vaškas taps nematomas. Užpilkite vandens ant nedidelės batų dalies, kad įsitikintumėte, kad avalynę impregnavote gerai. Jei lašiukų nesimato – procesą pakartokite. 
  1. Aliejus ypač tinka odiniams batams impregnuoti. Tai praktiškas ir lengvai naudojamas metodas. Skudurėliu arba šluoste patepkite aliejumi išorinę batų medžiagą. Palikite aliejų įsigerti porai minučių ir jei liko produkto pertekliaus, jį nuvalykite. 
  1. Vazelinas nėra ilgalaikis batų impregnavimo būdas. Tačiau jį galima naudoti tada, jei reikia greito, laikino būdo batams apsaugoti nuo vandens. Norėdami impregnuoti batus vazelinu, atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir naudodami vašką. Rekomenduojama tepti tik bespalvį vazeliną. 
  1. WD-40 universalus purškiklis. Tai purškalas, naudojamas mašinų dalims apsaugoti nuo vandens prasiskverbimo. Tačiau su juo galima pašalinti ir įvairias dėmes nuo audinių bei impregnuoti batus. Šis metodas tinka tik lygių paviršių batams, todėl nenaudokite jo ant verstos odos batų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite