Kaip panaudoti Savivaldybės indeksą investicijoms pritraukti?

Šilutėje apsilankę Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertas Laurynas Rekašius susitiko su Savivaldybės ir visuomenės atstovais. Svečiai pasakojo apie Lietuvos savivaldybių indeksavimą bei priemones, galinčias padėti pritraukti investicijų. Nors šių metų Lietuvos savivaldybių indeksai dar nepaskelbti, svečiai sakė, kad lyginant su pernai Šilutės rajono savivaldybės padėtis nežymiai pagerėjo.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertas Laurynas Rekašius susitikime su Savivaldybės darbuotojais ir visuomenės atstovais kalbėjo apie Šilutės savivaldybės vertinimo indeksą ir investicijų pritraukimo metodus.

Indeksas – savivaldybės patrauklumo rodiklis
„Lietuvos savivaldybių indeksas“ yra kasmetinis LLRI (Lietuvos laisvosios rinkos institutas) leidinys, pradėtas leisti 2011 m. Toks rodiklis rodo, kiek ir kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmogaus ekonominė laisvė. LLRI šiuo tyrimu siekia padėti savivaldybėms įsivertinti ir pasimokyti iš kitų savivaldybių. Taip pat paskatinti keistis ir tobulėti – kad gyventojams, investuotojams ir savivaldybių darbuotojams jų savivaldybėje būtų geriau, naudingiau, paprasčiau gyventi ir dirbti.
Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra. Kiekvienoje iš indekso sričių yra pateikiami konkretūs siūlymai, kurie padėtų gerinti žmonių gyvenimą ir pritraukti investicijų. Vertinimas pateikiamas už jau užsibaigusius metus, tai reiškia, kad 2014 metų savivaldybės indeksas bus pateiktas remiantis 2013 metų duomenimis.
LLRI rengiamas „Lietuvos savivaldybių indeksas“ laimėjo prestižinį „Templeton Freedom Award“ (JAV) apdovanojimą ir 100 tūkst. JAV dolerių premiją. Savivaldybių indeksavimo patirtimi domisi ir kitos ES šalys, ši sistema jau įdiegta Vengrijoje.
Kaip pritraukti investicijų?
Pasak eksperto Lauryno Rekašiaus, kol kas naujausiame, „Lietuvos savivaldybių indekse 2013“ Šilutės rajono savivaldybė, surinkusi 44,1 balo iš 100, užėmė 40 vietą tarp 53 rajonų savivaldybių. Miestų savivaldybės vertinamos atskirai.
Žemesniu balu savivaldybė įvertinta dėl prastesnių švietimo, mokesčių bei turto valdymo srities rezultatų.
LLRI instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas daugiausiai kalbėjo apie tai, kaip išleidžiant nedaug lėšų savivaldybę padaryti matoma ir patrauklia investicijoms, kurios leistų sukurti daugiau produktų. Anot pranešėjo, šiuo metu perspektyviausios investicijoms sritys esanti ekologija, atsinaujinančių šaltinių energetika, turizmas ir informacinės technologijos.
„Anksčiau manėme, kad jeigu prisistatysim dangoraižių, tai atsiras ir verslas. Deja, paaiškėjo, kad investuotojams ne to reikia. Pagrindinis dalykas, ką galime pakeisti, yra verslo sąlygos. Vien tik netrukdyti verslui šiuo metu nebeužtenka“w, – sakė Ž. Šimėnas.
Anot jo, norint pritraukti investicijų, visų pirma reikia žinoti, kokiai sričiai jų reikia. Skalūnų dujų paieška buvo nemaža pasaulyje žinomos įmonės investicija, tačiau mūsų ji nesudomino. Apie investicijų norinčią savivaldybę informacija turi būti plačiai skleidžiama visomis įmanomomis priemonėmis, ypač elektroninėje erdvėje. O galimam investuotojui apsilankius savivaldybėje, reikia pasistengti, kad visą jam reikalingą informaciją žmogus gautų nesunkiai, padėti surengti susitikimus su atsakingais darbuotojais. Vienas būdas, kaip tai pasiekti, esąs vieno langelio principas.
Reikią sugalvoti šūkį, koks galėtų ryškiai savivaldybę išskirti iš kitų. O jeigu verslas jau atėjo į savivaldybę, būtina pasistengti, kad jis čia įsikurtų tvirčiau: jeigu pastatė vieną cechą, sudaryti sąlygas dar keliems pastatyti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite