Kaip panaudoti Savivaldybės indeksą investicijoms pritraukti?

Šilutėje apsilankę Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertas Laurynas Rekašius susitiko su Savivaldybės ir visuomenės atstovais. Svečiai pasakojo apie Lietuvos savivaldybių indeksavimą bei priemones, galinčias padėti pritraukti investicijų. Nors šių metų Lietuvos savivaldybių indeksai dar nepaskelbti, svečiai sakė, kad lyginant su pernai Šilutės rajono savivaldybės padėtis nežymiai pagerėjo.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertas Laurynas Rekašius susitikime su Savivaldybės darbuotojais ir visuomenės atstovais kalbėjo apie Šilutės savivaldybės vertinimo indeksą ir investicijų pritraukimo metodus.

Indeksas – savivaldybės patrauklumo rodiklis
„Lietuvos savivaldybių indeksas“ yra kasmetinis LLRI (Lietuvos laisvosios rinkos institutas) leidinys, pradėtas leisti 2011 m. Toks rodiklis rodo, kiek ir kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmogaus ekonominė laisvė. LLRI šiuo tyrimu siekia padėti savivaldybėms įsivertinti ir pasimokyti iš kitų savivaldybių. Taip pat paskatinti keistis ir tobulėti – kad gyventojams, investuotojams ir savivaldybių darbuotojams jų savivaldybėje būtų geriau, naudingiau, paprasčiau gyventi ir dirbti.
Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra. Kiekvienoje iš indekso sričių yra pateikiami konkretūs siūlymai, kurie padėtų gerinti žmonių gyvenimą ir pritraukti investicijų. Vertinimas pateikiamas už jau užsibaigusius metus, tai reiškia, kad 2014 metų savivaldybės indeksas bus pateiktas remiantis 2013 metų duomenimis.
LLRI rengiamas „Lietuvos savivaldybių indeksas“ laimėjo prestižinį „Templeton Freedom Award“ (JAV) apdovanojimą ir 100 tūkst. JAV dolerių premiją. Savivaldybių indeksavimo patirtimi domisi ir kitos ES šalys, ši sistema jau įdiegta Vengrijoje.
Kaip pritraukti investicijų?
Pasak eksperto Lauryno Rekašiaus, kol kas naujausiame, „Lietuvos savivaldybių indekse 2013“ Šilutės rajono savivaldybė, surinkusi 44,1 balo iš 100, užėmė 40 vietą tarp 53 rajonų savivaldybių. Miestų savivaldybės vertinamos atskirai.
Žemesniu balu savivaldybė įvertinta dėl prastesnių švietimo, mokesčių bei turto valdymo srities rezultatų.
LLRI instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas daugiausiai kalbėjo apie tai, kaip išleidžiant nedaug lėšų savivaldybę padaryti matoma ir patrauklia investicijoms, kurios leistų sukurti daugiau produktų. Anot pranešėjo, šiuo metu perspektyviausios investicijoms sritys esanti ekologija, atsinaujinančių šaltinių energetika, turizmas ir informacinės technologijos.
„Anksčiau manėme, kad jeigu prisistatysim dangoraižių, tai atsiras ir verslas. Deja, paaiškėjo, kad investuotojams ne to reikia. Pagrindinis dalykas, ką galime pakeisti, yra verslo sąlygos. Vien tik netrukdyti verslui šiuo metu nebeužtenka“w, – sakė Ž. Šimėnas.
Anot jo, norint pritraukti investicijų, visų pirma reikia žinoti, kokiai sričiai jų reikia. Skalūnų dujų paieška buvo nemaža pasaulyje žinomos įmonės investicija, tačiau mūsų ji nesudomino. Apie investicijų norinčią savivaldybę informacija turi būti plačiai skleidžiama visomis įmanomomis priemonėmis, ypač elektroninėje erdvėje. O galimam investuotojui apsilankius savivaldybėje, reikia pasistengti, kad visą jam reikalingą informaciją žmogus gautų nesunkiai, padėti surengti susitikimus su atsakingais darbuotojais. Vienas būdas, kaip tai pasiekti, esąs vieno langelio principas.
Reikią sugalvoti šūkį, koks galėtų ryškiai savivaldybę išskirti iš kitų. O jeigu verslas jau atėjo į savivaldybę, būtina pasistengti, kad jis čia įsikurtų tvirčiau: jeigu pastatė vieną cechą, sudaryti sąlygas dar keliems pastatyti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite