Kaip panaudoti Savivaldybės indeksą investicijoms pritraukti?

Šilutėje apsilankę Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertas Laurynas Rekašius susitiko su Savivaldybės ir visuomenės atstovais. Svečiai pasakojo apie Lietuvos savivaldybių indeksavimą bei priemones, galinčias padėti pritraukti investicijų. Nors šių metų Lietuvos savivaldybių indeksai dar nepaskelbti, svečiai sakė, kad lyginant su pernai Šilutės rajono savivaldybės padėtis nežymiai pagerėjo.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertas Laurynas Rekašius susitikime su Savivaldybės darbuotojais ir visuomenės atstovais kalbėjo apie Šilutės savivaldybės vertinimo indeksą ir investicijų pritraukimo metodus.

Indeksas – savivaldybės patrauklumo rodiklis
„Lietuvos savivaldybių indeksas“ yra kasmetinis LLRI (Lietuvos laisvosios rinkos institutas) leidinys, pradėtas leisti 2011 m. Toks rodiklis rodo, kiek ir kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmogaus ekonominė laisvė. LLRI šiuo tyrimu siekia padėti savivaldybėms įsivertinti ir pasimokyti iš kitų savivaldybių. Taip pat paskatinti keistis ir tobulėti – kad gyventojams, investuotojams ir savivaldybių darbuotojams jų savivaldybėje būtų geriau, naudingiau, paprasčiau gyventi ir dirbti.
Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra. Kiekvienoje iš indekso sričių yra pateikiami konkretūs siūlymai, kurie padėtų gerinti žmonių gyvenimą ir pritraukti investicijų. Vertinimas pateikiamas už jau užsibaigusius metus, tai reiškia, kad 2014 metų savivaldybės indeksas bus pateiktas remiantis 2013 metų duomenimis.
LLRI rengiamas „Lietuvos savivaldybių indeksas“ laimėjo prestižinį „Templeton Freedom Award“ (JAV) apdovanojimą ir 100 tūkst. JAV dolerių premiją. Savivaldybių indeksavimo patirtimi domisi ir kitos ES šalys, ši sistema jau įdiegta Vengrijoje.
Kaip pritraukti investicijų?
Pasak eksperto Lauryno Rekašiaus, kol kas naujausiame, „Lietuvos savivaldybių indekse 2013“ Šilutės rajono savivaldybė, surinkusi 44,1 balo iš 100, užėmė 40 vietą tarp 53 rajonų savivaldybių. Miestų savivaldybės vertinamos atskirai.
Žemesniu balu savivaldybė įvertinta dėl prastesnių švietimo, mokesčių bei turto valdymo srities rezultatų.
LLRI instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas daugiausiai kalbėjo apie tai, kaip išleidžiant nedaug lėšų savivaldybę padaryti matoma ir patrauklia investicijoms, kurios leistų sukurti daugiau produktų. Anot pranešėjo, šiuo metu perspektyviausios investicijoms sritys esanti ekologija, atsinaujinančių šaltinių energetika, turizmas ir informacinės technologijos.
„Anksčiau manėme, kad jeigu prisistatysim dangoraižių, tai atsiras ir verslas. Deja, paaiškėjo, kad investuotojams ne to reikia. Pagrindinis dalykas, ką galime pakeisti, yra verslo sąlygos. Vien tik netrukdyti verslui šiuo metu nebeužtenka“w, – sakė Ž. Šimėnas.
Anot jo, norint pritraukti investicijų, visų pirma reikia žinoti, kokiai sričiai jų reikia. Skalūnų dujų paieška buvo nemaža pasaulyje žinomos įmonės investicija, tačiau mūsų ji nesudomino. Apie investicijų norinčią savivaldybę informacija turi būti plačiai skleidžiama visomis įmanomomis priemonėmis, ypač elektroninėje erdvėje. O galimam investuotojui apsilankius savivaldybėje, reikia pasistengti, kad visą jam reikalingą informaciją žmogus gautų nesunkiai, padėti surengti susitikimus su atsakingais darbuotojais. Vienas būdas, kaip tai pasiekti, esąs vieno langelio principas.
Reikią sugalvoti šūkį, koks galėtų ryškiai savivaldybę išskirti iš kitų. O jeigu verslas jau atėjo į savivaldybę, būtina pasistengti, kad jis čia įsikurtų tvirčiau: jeigu pastatė vieną cechą, sudaryti sąlygas dar keliems pastatyti.

Vaidotas VILKAS

Hits: 64

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite