Kaip palaikyti jaunatvišką odos išvaizdą?

Lygi ir švytinti oda dažniausiai nėra atsitiktinumas. Norint tokią turėti, reikia įdėti pastangų. Bėgant metams, mūsų oda sensta: ji tampa plonesnė ir saugesnė, atsiranda raukšlės. Tačiau yra nemažai paprastų būdų, padedančių sulėtinti senėjimo procesą ir užtikrinti jaunatvišką odos išvaizdą kuo ilgesnį laiką.

1. Apsaugokite odą nuo saulės

Nors saulė ir nėra vienintelis veiksnys, darantis įtaką odos išvaizdai, neabejotinai ji atlieka didžiulį vaidmenį. Saulės ultravioletiniai spinduliai (UVA ir UVB) sukelia maždaug 90 proc. matomų odos senėjimo požymių. Jie suardo odos elastiną, todėl ši tampa suglebusi ir matinė, atsiranda raukšlių, pigmentinių dėmių, odos atspalvis tampa netolygus.

Siekiant išvengti neigiamo UV spindulių poveikio, rekomenduojama visada naudoti aukštos kokybės apsaugos nuo saulės priemones, kurių SPF ne mažesnis nei 30. Taip pat svarbu įsitikinti, kad jos suteiktų plataus spektro apsaugą nuo saulės, t. y. blokuotų tiek UVA, tiek UVB spindulius.

Norint užtikrinti maksimalią apsaugą, kremą nuo saulės ar kitą priemonę reikėtų pakartotinai tepti kas kelias valandas.

2. Gerkite daug vandens

Kitas paprastas būdas, padedantis pasirūpinti jaunatviška odos išvaizda, yra jos drėkinimas iš vidaus. Kiekvieną dieną rekomenduojama išgerti 8 stiklines vandens, kad oda atrodytų spindinti ir palaikytų optimalią būklę. Dėl dehidratacijos oda gali greitai atrodyti išsausėjusi ir papilkėjusi, o taip tik dar labiau išryškėja raukšlės ir kiti senėjimo požymiai. Pakankamas vandens kiekis padeda užtikrinti odos audinių ir ląstelių atsinaujinimą, todėl ši atrodo jaunesnė ir sveikesnė.

3. Skirkite pakankamai laiko poilsiui

Poilsis yra taip pat labai svarbus, siekiant kuo ilgiau palaikyti gerą odos būklę. Miego metu kūnas nuolat išskiria hormonus, kurie skatina ląstelių atsinaujinimą. Todėl naktis gali būti puikus metas naudoti senėjimą lėtinančias medžiagas, tokias kaip retinoidai ir beta hidroksirūgštis (BHA).

Tačiau svarbu žinoti, kas jos padidina odos jautrumą saulės šviesai, todėl dienos metu būtina naudoti kremą nuo saulės. Siekiant dar labiau palepinti savo odą nakties metu, galima naudoti šilkinį pagalvės užvalkalą, kuris padeda odai geriau išlaikyti drėgmę.

4. Valgykite daugiau augalinio maisto

Vaisiai ir daržovės suteikia pagrindinių maistinių medžiagų, kurie padeda išlaikyti kūną jauną tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Augalinis maistas padidina suvartojamų fitonutrientų, padedančių organizmui apsisaugoti nuo žalingo aplinkoje esančių laisvųjų radikalų poveikio, kiekį. Siekiant palaikyti jaunatvišką odos išvaizdą, rekomenduojama savo mitybą taip pat papildyti nesmulkintais grūdais ir sveikais, liesais baltymais.

Yra pakankamai daug natūralių būdų, padedančių pasirūpinti gera odos būkle net ir bėgant metams. Visgi jeigu atsiradusios raukšlės jūsų netenkina, išeitis – vis labiau populiarėjančios ir puikius rezultatus pasiekti leidžiančios estetinės veido procedūros.

Pasinaudokite dermatologo konsultacija Vilniuje ir atraskite sau tinkamiausią sprendimą.

pr2022/155

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite