Kaip nudažyti rudus kiaušinius? Tam naudokite prieskonius ir arbatžoles

Gamtoje egzistuoja paletė gražių ir ryškių spalvų, todėl marginant kiaušinius reikėtų nepamiršti natūralių dažų, kuriuos pasigaminti galima iš svogūnų lukštų, burokėlių, kopūstų, netgi prieskonių. 

„Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė sako, kad natūraliais dažais paprastai galima nudažyti ir rudo lukšto kiaušinius.

„Dažant kiaušinius rudais lukštais gaunamos gilios, žemiškos spalvos. Natūralių kiaušinių dažų gamybai reikia vos kelių ingredientų ir kelių valandų laiko. Pirmiausia reikia sugalvoti, kokiomis spalvomis norėtumėte išmarginti kiaušinius, tuomet pasirinkti tam tikrus ingredientus, kurie suteiks norimus atspalvius. Pavyzdžiui, mėlyną atspalvį galima gauti iš dažų, kuriems pagaminti naudojamas mėlynasis kopūstas, rožinę spalvą galima gauti iš burokėlių, oranžinę ar rudą – iš svogūnų lukštų“, – sako V. Juodkazienė.

Dažome kiaušinius

Prieš dažant kiaušinius reikėtų išvirti: vištos kiaušiniai kietai išverda per 8–10 minučių, o putpelių per 1–2 minutę. Dar viena gudrybė, padėsianti ryškiau nudažyti rudo lukšto kiaušinius, – actas. Norint, kad rudi kiaušiniai prieš dažymą įgautų kiek šviesesnę spalvą – prieš merkiant į dažus, juos reikėtų kelias minutes pamirkyti baltajame acte, mat jis iš karto sušvelnins rudą kaušinio lukšto spalvą ir kiaušiniai nusidažys kur kas paprasčiau. Kai kiaušiniai paruošti – reikia imtis dažų gamybos.

„Natūraliais dažais nudažyti kiaušiniai – linkę išblukti, todėl juos dažyti geriausia Velykų išvakarėse. Nudažytus kiaušinius reikėtų atsargiai nusausinti popieriniais rankšluosčiais, o kad spalva liktų ryški ir blizganti – baigus dažyti kiaušinius galima patepti aliejumi“, – sako V. Juodkazienė ir dalijasi natūralių dažų receptais.

Raudonasis kopūstas, burokėliai, ciberžolės

Mėlynai spalvai reikės: 1 supjaustyto raudonojo kopūsto, 1 l vandens , 2–3 v. š. acto. Rožinei: 5 supjaustytų burokėlių, 1 l vandens, 2–3 v. š. acto. Geltonai: 1 v. š. ciberžolės miltelių, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto. Žaliai spalvai: 500 g šviežių špinatų, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto, o violetinei: 3 v. š. vaisinės arbatos ir mėlynosios balnapupės žiedų mišinio, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto.

O, pavyzdžiui, norint gauti oranžinę spalvą – reikėtų nulupti maždaug 2 kilogramus svogūnų arba įsigyti jau nuluptų svogūnų lukštų. Tuomet puode reikėtų užvirti 1 litrą vandens, įdėti 2–3 v. š. acto ir viską pavirti, kol vanduo įgaus norimą atspalvį. Taip pat galima svogūnų lukštais apsukti kiaušinius, įsukti juos į marlės gabalėlį, apvynioti siūlu ir išvirti.

Tuo pačiu principu reikėtų gaminti ir kitų atspalvių dažus. Tereikia kaitinti ingredientus vandenyje, kol jis nusidažys atitinkama spalva. Virtus kiaušinius reikėtų sudėti į karštus dažus ir laikyti, kol jie įgaus norimą atspalvį. Dažuose kiaušinius galima palikti ir apie pusvalandį, jeigu norite dar ryškesnės spalvos – kelias valandas.

Actas padeda lengviau įgauti spalvą. Todėl į dažus vertėtų įmaišyti maždaug 2–3 valgomuosius šaukštus acto. Norint dar didesnio efekto – nudažytus kiaušinius galima perbraukti į bronzinius dažus panardintu teptuku – taip gausite sendintą efektą, jeigu norite ryškiau – kiaušinius galite pavolioti blizgučiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite