Kaip nudažyti rudus kiaušinius? Tam naudokite prieskonius ir arbatžoles

Gamtoje egzistuoja paletė gražių ir ryškių spalvų, todėl marginant kiaušinius reikėtų nepamiršti natūralių dažų, kuriuos pasigaminti galima iš svogūnų lukštų, burokėlių, kopūstų, netgi prieskonių. 

„Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė sako, kad natūraliais dažais paprastai galima nudažyti ir rudo lukšto kiaušinius.

„Dažant kiaušinius rudais lukštais gaunamos gilios, žemiškos spalvos. Natūralių kiaušinių dažų gamybai reikia vos kelių ingredientų ir kelių valandų laiko. Pirmiausia reikia sugalvoti, kokiomis spalvomis norėtumėte išmarginti kiaušinius, tuomet pasirinkti tam tikrus ingredientus, kurie suteiks norimus atspalvius. Pavyzdžiui, mėlyną atspalvį galima gauti iš dažų, kuriems pagaminti naudojamas mėlynasis kopūstas, rožinę spalvą galima gauti iš burokėlių, oranžinę ar rudą – iš svogūnų lukštų“, – sako V. Juodkazienė.

Dažome kiaušinius

Prieš dažant kiaušinius reikėtų išvirti: vištos kiaušiniai kietai išverda per 8–10 minučių, o putpelių per 1–2 minutę. Dar viena gudrybė, padėsianti ryškiau nudažyti rudo lukšto kiaušinius, – actas. Norint, kad rudi kiaušiniai prieš dažymą įgautų kiek šviesesnę spalvą – prieš merkiant į dažus, juos reikėtų kelias minutes pamirkyti baltajame acte, mat jis iš karto sušvelnins rudą kaušinio lukšto spalvą ir kiaušiniai nusidažys kur kas paprasčiau. Kai kiaušiniai paruošti – reikia imtis dažų gamybos.

„Natūraliais dažais nudažyti kiaušiniai – linkę išblukti, todėl juos dažyti geriausia Velykų išvakarėse. Nudažytus kiaušinius reikėtų atsargiai nusausinti popieriniais rankšluosčiais, o kad spalva liktų ryški ir blizganti – baigus dažyti kiaušinius galima patepti aliejumi“, – sako V. Juodkazienė ir dalijasi natūralių dažų receptais.

Raudonasis kopūstas, burokėliai, ciberžolės

Mėlynai spalvai reikės: 1 supjaustyto raudonojo kopūsto, 1 l vandens , 2–3 v. š. acto. Rožinei: 5 supjaustytų burokėlių, 1 l vandens, 2–3 v. š. acto. Geltonai: 1 v. š. ciberžolės miltelių, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto. Žaliai spalvai: 500 g šviežių špinatų, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto, o violetinei: 3 v. š. vaisinės arbatos ir mėlynosios balnapupės žiedų mišinio, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto.

O, pavyzdžiui, norint gauti oranžinę spalvą – reikėtų nulupti maždaug 2 kilogramus svogūnų arba įsigyti jau nuluptų svogūnų lukštų. Tuomet puode reikėtų užvirti 1 litrą vandens, įdėti 2–3 v. š. acto ir viską pavirti, kol vanduo įgaus norimą atspalvį. Taip pat galima svogūnų lukštais apsukti kiaušinius, įsukti juos į marlės gabalėlį, apvynioti siūlu ir išvirti.

Tuo pačiu principu reikėtų gaminti ir kitų atspalvių dažus. Tereikia kaitinti ingredientus vandenyje, kol jis nusidažys atitinkama spalva. Virtus kiaušinius reikėtų sudėti į karštus dažus ir laikyti, kol jie įgaus norimą atspalvį. Dažuose kiaušinius galima palikti ir apie pusvalandį, jeigu norite dar ryškesnės spalvos – kelias valandas.

Actas padeda lengviau įgauti spalvą. Todėl į dažus vertėtų įmaišyti maždaug 2–3 valgomuosius šaukštus acto. Norint dar didesnio efekto – nudažytus kiaušinius galima perbraukti į bronzinius dažus panardintu teptuku – taip gausite sendintą efektą, jeigu norite ryškiau – kiaušinius galite pavolioti blizgučiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite