Kaip nudažyti rudus kiaušinius? Tam naudokite prieskonius ir arbatžoles

Gamtoje egzistuoja paletė gražių ir ryškių spalvų, todėl marginant kiaušinius reikėtų nepamiršti natūralių dažų, kuriuos pasigaminti galima iš svogūnų lukštų, burokėlių, kopūstų, netgi prieskonių. 

„Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė sako, kad natūraliais dažais paprastai galima nudažyti ir rudo lukšto kiaušinius.

„Dažant kiaušinius rudais lukštais gaunamos gilios, žemiškos spalvos. Natūralių kiaušinių dažų gamybai reikia vos kelių ingredientų ir kelių valandų laiko. Pirmiausia reikia sugalvoti, kokiomis spalvomis norėtumėte išmarginti kiaušinius, tuomet pasirinkti tam tikrus ingredientus, kurie suteiks norimus atspalvius. Pavyzdžiui, mėlyną atspalvį galima gauti iš dažų, kuriems pagaminti naudojamas mėlynasis kopūstas, rožinę spalvą galima gauti iš burokėlių, oranžinę ar rudą – iš svogūnų lukštų“, – sako V. Juodkazienė.

Dažome kiaušinius

Prieš dažant kiaušinius reikėtų išvirti: vištos kiaušiniai kietai išverda per 8–10 minučių, o putpelių per 1–2 minutę. Dar viena gudrybė, padėsianti ryškiau nudažyti rudo lukšto kiaušinius, – actas. Norint, kad rudi kiaušiniai prieš dažymą įgautų kiek šviesesnę spalvą – prieš merkiant į dažus, juos reikėtų kelias minutes pamirkyti baltajame acte, mat jis iš karto sušvelnins rudą kaušinio lukšto spalvą ir kiaušiniai nusidažys kur kas paprasčiau. Kai kiaušiniai paruošti – reikia imtis dažų gamybos.

„Natūraliais dažais nudažyti kiaušiniai – linkę išblukti, todėl juos dažyti geriausia Velykų išvakarėse. Nudažytus kiaušinius reikėtų atsargiai nusausinti popieriniais rankšluosčiais, o kad spalva liktų ryški ir blizganti – baigus dažyti kiaušinius galima patepti aliejumi“, – sako V. Juodkazienė ir dalijasi natūralių dažų receptais.

Raudonasis kopūstas, burokėliai, ciberžolės

Mėlynai spalvai reikės: 1 supjaustyto raudonojo kopūsto, 1 l vandens , 2–3 v. š. acto. Rožinei: 5 supjaustytų burokėlių, 1 l vandens, 2–3 v. š. acto. Geltonai: 1 v. š. ciberžolės miltelių, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto. Žaliai spalvai: 500 g šviežių špinatų, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto, o violetinei: 3 v. š. vaisinės arbatos ir mėlynosios balnapupės žiedų mišinio, 1 litro vandens, 2–3 v. š. acto.

O, pavyzdžiui, norint gauti oranžinę spalvą – reikėtų nulupti maždaug 2 kilogramus svogūnų arba įsigyti jau nuluptų svogūnų lukštų. Tuomet puode reikėtų užvirti 1 litrą vandens, įdėti 2–3 v. š. acto ir viską pavirti, kol vanduo įgaus norimą atspalvį. Taip pat galima svogūnų lukštais apsukti kiaušinius, įsukti juos į marlės gabalėlį, apvynioti siūlu ir išvirti.

Tuo pačiu principu reikėtų gaminti ir kitų atspalvių dažus. Tereikia kaitinti ingredientus vandenyje, kol jis nusidažys atitinkama spalva. Virtus kiaušinius reikėtų sudėti į karštus dažus ir laikyti, kol jie įgaus norimą atspalvį. Dažuose kiaušinius galima palikti ir apie pusvalandį, jeigu norite dar ryškesnės spalvos – kelias valandas.

Actas padeda lengviau įgauti spalvą. Todėl į dažus vertėtų įmaišyti maždaug 2–3 valgomuosius šaukštus acto. Norint dar didesnio efekto – nudažytus kiaušinius galima perbraukti į bronzinius dažus panardintu teptuku – taip gausite sendintą efektą, jeigu norite ryškiau – kiaušinius galite pavolioti blizgučiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite