Kaip kompiuteriu parašyti @, euro ženklą (€) ir kitus simbolius?

Jeigu kompiuterio klaviatūra norite parašyti el. pašto adresą, procentų dalį ar sakinio gale padėti šauktuką, jums prireiks simbolių, kuriuos parašyti galėsite tik papildomai paspaudę vieną ar keletą klaviatūros mygtukų.

Kaip kompiuteriu parašyti eta (@), euro ženklą (€) ar kai kuriuos rečiau naudojamus simbolius?

„Kokius mygtukus turėsite papildomai paspausti norėdami kompiuteriu parašyti, pavyzdžiui, „@“, priklausys nuo to, kaip nustatyta jūsų klaviatūra – rašymui angliškai ar lietuviškai. Kokius mygtukus spausti kiekvienu atveju, rasite žemiau pateiktose detaliose instrukcijose“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Vytis Vaitkunskas.

  1. Jei Jūsų kompiuterio klaviatūra nustatytai rašymui lietuviškai, vienu metu paspauskite „Shift“ ir „Alt“ mygtukus.
  2. Jei Jūsų kompiuterio klaviatūra nustatytai rašymui anglų kalba, paspauskite „Shift“ mygtuką.
  3. Laikydami nuspaustus mygtukus, priklausomai nuo kalbos parinkties, rašykite norimus simbolius.

„Dabar jau galite naudoti visus norimus klaviatūros simbolius. Jei jūsų naudojate kitą kalbą be lietuvių ar anglų, specialūs simboliai gali skirtis, taigi tokiu atveju norėdami juos parašyti perjunkite kalbos nustatymus į lietuvių ar anglų“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip parašyti simbolius, kurių klaviatūroje nėra?

Norint parašyti simbolį, kurio nematote ant klaviatūros mygtukų, naudokite „Alt kodus“. Kaip juos aktyvuoti?

Norint naudoti „Alt kodus“, reikia kairėje klaviatūros pusėje įspausti ALT mygtuką ir tuo pačiu metu rinkti skaičius „numpad“ klaviatūroje. Šią klaviatūrą įsijungti galite nuspaudę skaičių klaviatūros viršuje esantį mygtuką „num“.

Jei jūsų klaviatūroje nėra atskirų skaičių klavišų, dažniausiai juos įjungti galite klaviatūroje vietoje dalies raidžių. Tai padarysite vienu metu paspaudę šiuos klavišus: „FN“ + „Num Lock“.

Paspaudę  „ALT“ klavišą galėsite rinkti skaičius raidžių klaviatūroje:

Žemiau pateikiame dažniausiai naudojamų simbolių kombinacijas:

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.

Jaunius Špakauskas

„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu kūrėsi ir

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite