Kaip jaunimui „taisyklingai“ išnaudoti laiką virtualioje erdvėje?

Dažnas, ypač jaunas, daug laiko praleidžia prie kompiuterio, telefono ar išmaniojo įrenginio. Tačiau, ar galima teigti, jog laikas išnaudojamas naudingai? Dažniausiu atveju atsakymas neigiamas.

Štai keli pasiūlymai, kaip kiekvienas jaunas žmogus gali turiningai leisti laiką.

  • Žaisti kompiuterinius žaidimus, o gal patiems juos kurti?
  • Ištisas valandas tiesiog šiaip sau „sėdėti“ socialiniuose tinkluose, o gal geriau užsiimti socialiniu marketingu ar tapti influencere (-iu) Instagrame?
  • „Shopintis“ el. parduotuvėse, kad jau nėr kur dėti naujų drabužėlių ar kitų daikčiukų, o gal jau metas pardavinėti pačioms (patiems) Facebooke?
  • Mėgstate be perstojo piešti tam skirtoje planšetėje? Kurkite logotipus ar kitus „piešinius“, taip reikalingus verslui ir įvairiems projektams.
  • Kuriate įdomius ir „kietus“ tekstus ar gebate pagauti gerą kadrą savo telefono fotoaparatu? Tai būkite contento kūrėju, juk tai taip svarbu socialinių tinklų įrašams ir interneto svetainėms, aplikacijoms.
  • Žinote, kaip „hakeriai“ sugeba nulaužti kokią sistemą ar kažkur įsilaužti? Tad, jei suprantate programavimo kalbas ir pramokote programuoti, gal jau verta pagalvoti apie programuotojo profesiją? Juk programavimo paslaugos labai brangios.

Išnaudokite tinkamai savo potencialą. Nukreipkite savo žinias, įgūdžius ir pomėgius teisinga linkme ir pamatysite, kaip tai „veža“, juk smagu tobulėjant užsidirbti vis daugiau.

Be to, juk daug laiko išeikvoję skrajodami veltui internete galite žymiai daugiau pasakyti ir pasiūlyti, ką reiktų tobulinti, keisti, kad IT įrankiai iš vartotojo pusės taptų dar geresni.

Kita vertus, išbandžius įvairias tokias veiklas dar besimokant mokykloje bus lengviau apsispręsti, kokias studijas pasirinkti ir kur po to dirbti.

Juk rinkdamiesi studijas jau būsite „paragavę“ ir „pačiupinėję“ tai, kas Jus sudomino. Gal Jus net įtrauks darbas socialiniuose tinkluose, contento sferoje ar negalėsite sustoti lavindami skaitmeninio piešimo arba programavimo įgūdžius.

Programavimas, dizainas, marketingas, filologija – tai tik dalis studijų, kurias verta studijuoti norint ne tik rasti geresnį darbą, bet ir geriau išmanyti savo amatą. O po studijų iš karto darbas – tikras, geras, pelningas. Toks, kuris patinka. Toks, kuris leis kilti karjeros laiptais. Pvz., darbas IT įmonėje, kurioje „gaminami“ IT sprendimai. Čia dirba įvairių sferų specialistai, nes, pvz., puslapių kūrimas apima: web dizainą, programavimą, turinį (tekstai, nuotraukos, video), SEO ir kt.: pardavimai, marketingas…

Ir neteks dirbti padavėjo darbo, taip pat ilgės tinkama darbo patirtis. Savaime aišku, jog reikia tobulėti ir mokytis naujų dalykų, tačiau Jūs eisite tinkamu keliu tikslo link.

Mėgaukitės mėgstama veikla ir užsidirbkite!

okursa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite