Kaip jaunimui „taisyklingai“ išnaudoti laiką virtualioje erdvėje?

Dažnas, ypač jaunas, daug laiko praleidžia prie kompiuterio, telefono ar išmaniojo įrenginio. Tačiau, ar galima teigti, jog laikas išnaudojamas naudingai? Dažniausiu atveju atsakymas neigiamas.

Štai keli pasiūlymai, kaip kiekvienas jaunas žmogus gali turiningai leisti laiką.

  • Žaisti kompiuterinius žaidimus, o gal patiems juos kurti?
  • Ištisas valandas tiesiog šiaip sau „sėdėti“ socialiniuose tinkluose, o gal geriau užsiimti socialiniu marketingu ar tapti influencere (-iu) Instagrame?
  • „Shopintis“ el. parduotuvėse, kad jau nėr kur dėti naujų drabužėlių ar kitų daikčiukų, o gal jau metas pardavinėti pačioms (patiems) Facebooke?
  • Mėgstate be perstojo piešti tam skirtoje planšetėje? Kurkite logotipus ar kitus „piešinius“, taip reikalingus verslui ir įvairiems projektams.
  • Kuriate įdomius ir „kietus“ tekstus ar gebate pagauti gerą kadrą savo telefono fotoaparatu? Tai būkite contento kūrėju, juk tai taip svarbu socialinių tinklų įrašams ir interneto svetainėms, aplikacijoms.
  • Žinote, kaip „hakeriai“ sugeba nulaužti kokią sistemą ar kažkur įsilaužti? Tad, jei suprantate programavimo kalbas ir pramokote programuoti, gal jau verta pagalvoti apie programuotojo profesiją? Juk programavimo paslaugos labai brangios.

Išnaudokite tinkamai savo potencialą. Nukreipkite savo žinias, įgūdžius ir pomėgius teisinga linkme ir pamatysite, kaip tai „veža“, juk smagu tobulėjant užsidirbti vis daugiau.

Be to, juk daug laiko išeikvoję skrajodami veltui internete galite žymiai daugiau pasakyti ir pasiūlyti, ką reiktų tobulinti, keisti, kad IT įrankiai iš vartotojo pusės taptų dar geresni.

Kita vertus, išbandžius įvairias tokias veiklas dar besimokant mokykloje bus lengviau apsispręsti, kokias studijas pasirinkti ir kur po to dirbti.

Juk rinkdamiesi studijas jau būsite „paragavę“ ir „pačiupinėję“ tai, kas Jus sudomino. Gal Jus net įtrauks darbas socialiniuose tinkluose, contento sferoje ar negalėsite sustoti lavindami skaitmeninio piešimo arba programavimo įgūdžius.

Programavimas, dizainas, marketingas, filologija – tai tik dalis studijų, kurias verta studijuoti norint ne tik rasti geresnį darbą, bet ir geriau išmanyti savo amatą. O po studijų iš karto darbas – tikras, geras, pelningas. Toks, kuris patinka. Toks, kuris leis kilti karjeros laiptais. Pvz., darbas IT įmonėje, kurioje „gaminami“ IT sprendimai. Čia dirba įvairių sferų specialistai, nes, pvz., puslapių kūrimas apima: web dizainą, programavimą, turinį (tekstai, nuotraukos, video), SEO ir kt.: pardavimai, marketingas…

Ir neteks dirbti padavėjo darbo, taip pat ilgės tinkama darbo patirtis. Savaime aišku, jog reikia tobulėti ir mokytis naujų dalykų, tačiau Jūs eisite tinkamu keliu tikslo link.

Mėgaukitės mėgstama veikla ir užsidirbkite!

okursa.lt

Hits: 27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite