Kaip jaunimui „taisyklingai“ išnaudoti laiką virtualioje erdvėje?

Dažnas, ypač jaunas, daug laiko praleidžia prie kompiuterio, telefono ar išmaniojo įrenginio. Tačiau, ar galima teigti, jog laikas išnaudojamas naudingai? Dažniausiu atveju atsakymas neigiamas.

Štai keli pasiūlymai, kaip kiekvienas jaunas žmogus gali turiningai leisti laiką.

  • Žaisti kompiuterinius žaidimus, o gal patiems juos kurti?
  • Ištisas valandas tiesiog šiaip sau „sėdėti“ socialiniuose tinkluose, o gal geriau užsiimti socialiniu marketingu ar tapti influencere (-iu) Instagrame?
  • „Shopintis“ el. parduotuvėse, kad jau nėr kur dėti naujų drabužėlių ar kitų daikčiukų, o gal jau metas pardavinėti pačioms (patiems) Facebooke?
  • Mėgstate be perstojo piešti tam skirtoje planšetėje? Kurkite logotipus ar kitus „piešinius“, taip reikalingus verslui ir įvairiems projektams.
  • Kuriate įdomius ir „kietus“ tekstus ar gebate pagauti gerą kadrą savo telefono fotoaparatu? Tai būkite contento kūrėju, juk tai taip svarbu socialinių tinklų įrašams ir interneto svetainėms, aplikacijoms.
  • Žinote, kaip „hakeriai“ sugeba nulaužti kokią sistemą ar kažkur įsilaužti? Tad, jei suprantate programavimo kalbas ir pramokote programuoti, gal jau verta pagalvoti apie programuotojo profesiją? Juk programavimo paslaugos labai brangios.

Išnaudokite tinkamai savo potencialą. Nukreipkite savo žinias, įgūdžius ir pomėgius teisinga linkme ir pamatysite, kaip tai „veža“, juk smagu tobulėjant užsidirbti vis daugiau.

Be to, juk daug laiko išeikvoję skrajodami veltui internete galite žymiai daugiau pasakyti ir pasiūlyti, ką reiktų tobulinti, keisti, kad IT įrankiai iš vartotojo pusės taptų dar geresni.

Kita vertus, išbandžius įvairias tokias veiklas dar besimokant mokykloje bus lengviau apsispręsti, kokias studijas pasirinkti ir kur po to dirbti.

Juk rinkdamiesi studijas jau būsite „paragavę“ ir „pačiupinėję“ tai, kas Jus sudomino. Gal Jus net įtrauks darbas socialiniuose tinkluose, contento sferoje ar negalėsite sustoti lavindami skaitmeninio piešimo arba programavimo įgūdžius.

Programavimas, dizainas, marketingas, filologija – tai tik dalis studijų, kurias verta studijuoti norint ne tik rasti geresnį darbą, bet ir geriau išmanyti savo amatą. O po studijų iš karto darbas – tikras, geras, pelningas. Toks, kuris patinka. Toks, kuris leis kilti karjeros laiptais. Pvz., darbas IT įmonėje, kurioje „gaminami“ IT sprendimai. Čia dirba įvairių sferų specialistai, nes, pvz., puslapių kūrimas apima: web dizainą, programavimą, turinį (tekstai, nuotraukos, video), SEO ir kt.: pardavimai, marketingas…

Ir neteks dirbti padavėjo darbo, taip pat ilgės tinkama darbo patirtis. Savaime aišku, jog reikia tobulėti ir mokytis naujų dalykų, tačiau Jūs eisite tinkamu keliu tikslo link.

Mėgaukitės mėgstama veikla ir užsidirbkite!

okursa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite