Kaip jaunimui „taisyklingai“ išnaudoti laiką virtualioje erdvėje?

Dažnas, ypač jaunas, daug laiko praleidžia prie kompiuterio, telefono ar išmaniojo įrenginio. Tačiau, ar galima teigti, jog laikas išnaudojamas naudingai? Dažniausiu atveju atsakymas neigiamas.

Štai keli pasiūlymai, kaip kiekvienas jaunas žmogus gali turiningai leisti laiką.

  • Žaisti kompiuterinius žaidimus, o gal patiems juos kurti?
  • Ištisas valandas tiesiog šiaip sau „sėdėti“ socialiniuose tinkluose, o gal geriau užsiimti socialiniu marketingu ar tapti influencere (-iu) Instagrame?
  • „Shopintis“ el. parduotuvėse, kad jau nėr kur dėti naujų drabužėlių ar kitų daikčiukų, o gal jau metas pardavinėti pačioms (patiems) Facebooke?
  • Mėgstate be perstojo piešti tam skirtoje planšetėje? Kurkite logotipus ar kitus „piešinius“, taip reikalingus verslui ir įvairiems projektams.
  • Kuriate įdomius ir „kietus“ tekstus ar gebate pagauti gerą kadrą savo telefono fotoaparatu? Tai būkite contento kūrėju, juk tai taip svarbu socialinių tinklų įrašams ir interneto svetainėms, aplikacijoms.
  • Žinote, kaip „hakeriai“ sugeba nulaužti kokią sistemą ar kažkur įsilaužti? Tad, jei suprantate programavimo kalbas ir pramokote programuoti, gal jau verta pagalvoti apie programuotojo profesiją? Juk programavimo paslaugos labai brangios.

Išnaudokite tinkamai savo potencialą. Nukreipkite savo žinias, įgūdžius ir pomėgius teisinga linkme ir pamatysite, kaip tai „veža“, juk smagu tobulėjant užsidirbti vis daugiau.

Be to, juk daug laiko išeikvoję skrajodami veltui internete galite žymiai daugiau pasakyti ir pasiūlyti, ką reiktų tobulinti, keisti, kad IT įrankiai iš vartotojo pusės taptų dar geresni.

Kita vertus, išbandžius įvairias tokias veiklas dar besimokant mokykloje bus lengviau apsispręsti, kokias studijas pasirinkti ir kur po to dirbti.

Juk rinkdamiesi studijas jau būsite „paragavę“ ir „pačiupinėję“ tai, kas Jus sudomino. Gal Jus net įtrauks darbas socialiniuose tinkluose, contento sferoje ar negalėsite sustoti lavindami skaitmeninio piešimo arba programavimo įgūdžius.

Programavimas, dizainas, marketingas, filologija – tai tik dalis studijų, kurias verta studijuoti norint ne tik rasti geresnį darbą, bet ir geriau išmanyti savo amatą. O po studijų iš karto darbas – tikras, geras, pelningas. Toks, kuris patinka. Toks, kuris leis kilti karjeros laiptais. Pvz., darbas IT įmonėje, kurioje „gaminami“ IT sprendimai. Čia dirba įvairių sferų specialistai, nes, pvz., puslapių kūrimas apima: web dizainą, programavimą, turinį (tekstai, nuotraukos, video), pardavimus, marketingą, SEO paslaugos ir kt.

Ir neteks dirbti padavėjo darbo, taip pat ilgės tinkama darbo patirtis. Savaime aišku, jog reikia tobulėti ir mokytis naujų dalykų, tačiau Jūs eisite tinkamu keliu tikslo link.

Mėgaukitės mėgstama veikla ir užsidirbkite!

okursa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite