Kaip jaunimui „taisyklingai“ išnaudoti laiką virtualioje erdvėje?

Dažnas, ypač jaunas, daug laiko praleidžia prie kompiuterio, telefono ar išmaniojo įrenginio. Tačiau, ar galima teigti, jog laikas išnaudojamas naudingai? Dažniausiu atveju atsakymas neigiamas.

Štai keli pasiūlymai, kaip kiekvienas jaunas žmogus gali turiningai leisti laiką.

  • Žaisti kompiuterinius žaidimus, o gal patiems juos kurti?
  • Ištisas valandas tiesiog šiaip sau „sėdėti“ socialiniuose tinkluose, o gal geriau užsiimti socialiniu marketingu ar tapti influencere (-iu) Instagrame?
  • „Shopintis“ el. parduotuvėse, kad jau nėr kur dėti naujų drabužėlių ar kitų daikčiukų, o gal jau metas pardavinėti pačioms (patiems) Facebooke?
  • Mėgstate be perstojo piešti tam skirtoje planšetėje? Kurkite logotipus ar kitus „piešinius“, taip reikalingus verslui ir įvairiems projektams.
  • Kuriate įdomius ir „kietus“ tekstus ar gebate pagauti gerą kadrą savo telefono fotoaparatu? Tai būkite contento kūrėju, juk tai taip svarbu socialinių tinklų įrašams ir interneto svetainėms, aplikacijoms.
  • Žinote, kaip „hakeriai“ sugeba nulaužti kokią sistemą ar kažkur įsilaužti? Tad, jei suprantate programavimo kalbas ir pramokote programuoti, gal jau verta pagalvoti apie programuotojo profesiją? Juk programavimo paslaugos labai brangios.

Išnaudokite tinkamai savo potencialą. Nukreipkite savo žinias, įgūdžius ir pomėgius teisinga linkme ir pamatysite, kaip tai „veža“, juk smagu tobulėjant užsidirbti vis daugiau.

Be to, juk daug laiko išeikvoję skrajodami veltui internete galite žymiai daugiau pasakyti ir pasiūlyti, ką reiktų tobulinti, keisti, kad IT įrankiai iš vartotojo pusės taptų dar geresni.

Kita vertus, išbandžius įvairias tokias veiklas dar besimokant mokykloje bus lengviau apsispręsti, kokias studijas pasirinkti ir kur po to dirbti.

Juk rinkdamiesi studijas jau būsite „paragavę“ ir „pačiupinėję“ tai, kas Jus sudomino. Gal Jus net įtrauks darbas socialiniuose tinkluose, contento sferoje ar negalėsite sustoti lavindami skaitmeninio piešimo arba programavimo įgūdžius.

Programavimas, dizainas, marketingas, filologija – tai tik dalis studijų, kurias verta studijuoti norint ne tik rasti geresnį darbą, bet ir geriau išmanyti savo amatą. O po studijų iš karto darbas – tikras, geras, pelningas. Toks, kuris patinka. Toks, kuris leis kilti karjeros laiptais. Pvz., darbas IT įmonėje, kurioje „gaminami“ IT sprendimai. Čia dirba įvairių sferų specialistai, nes, pvz., puslapių kūrimas apima: web dizainą, programavimą, turinį (tekstai, nuotraukos, video), SEO ir kt.: pardavimai, marketingas…

Ir neteks dirbti padavėjo darbo, taip pat ilgės tinkama darbo patirtis. Savaime aišku, jog reikia tobulėti ir mokytis naujų dalykų, tačiau Jūs eisite tinkamu keliu tikslo link.

Mėgaukitės mėgstama veikla ir užsidirbkite!

okursa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite