Kaip išsirinkti tinkamą oro drėkintuvą?

Paprastai šildymo sistemos pašalina drėgmę namuose, todėl oras kuriuo kvėpuoja namų gyventojai, tampa labai sausas. Dėl šios priežasties, tampa sunku kvėpuoti, gali išsausėti oda ir t.t. Jei šildymo sezono metu oda pradeda niežėti, pleiskanoti ar net skilinėti ir kraujuoti, apsvarstykite galimybę įsigyti oro drėkintuvą. Tai gali padėti užkirsti kelią problemai arba ją palengvinti.

Koks yra tinkamas patalpų drėgmės lygis?

Remiantis Energy Star informacija, idealus drėgmės lygis jūsų namuose yra nuo 30 iki 50 procentų.

Šaltesnėse vietose šildymo sezono metu jis turėtų svyruoti nuo 30 iki 40 procentų, kad būtų išvengta langų kondensato. Žinoma, per didelis drėkinimas gali paskatinti pelėsių, bakterijų ir dulkių erkučių augimą. Jeigu norite rasti tinkamą pusiausvyrą, drėkintuvas tikrai gali padėti.

Tačiau kai yra tiek daug modelių, kaip nuspręsti, kuris drėkintuvas tinka jūsų namams? Svarbiausia plačiau pasidomėti  įvairiais drėkintuvų tipais ir funkcijomis

Paprastai drėkintuvai vertinami pagal keletą kriterijų: drėgmės išeigą, patogumą, triukšmą, energijos vartojimo efektyvumą, drėgmės reguliatoriaus tikslumą ir kieto vandens išeigą.

Gamintojai paprastai teigia, kad jų drėkintuvai yra skirti tam tikram kambario dydžiui ar plotui, todėl prieš perkant drėkintuvą, vertą pasidomėti jo parametrais.

Taip pat drėkintuvas vertinamas pagal tai, kaip patogu jį naudoti, t. y. kaip lengva jį nustatyti ir naudoti, taip pat kaip lengva jį valyti – tai svarbu, nes turėsite kasdien ištuštinti baką ir reguliariai valyti drėkintuvą. užkirsti kelią bakterijų vystymuisi. Matuojamas ir garsas (decibelais), kurį generuoja drėkintuvas, kai jis veikia didžiausiu greičiu. Kai kurie yra garsesni nei kiti, o jei planuojate statyti drėkintuvą miegamajame, norėsite vengti triukšmingų modelių, kurie gali trikdyti jūsų miegą.

Daugelis gamintojų išbando drėkintuvo drėgmės išeigą, kai naudojamas kietas vanduo. Šis testas atliekamas, nes kietame vandenyje ištirpusios mineralinės medžiagos gali užkimšti drėkintuvą ir sumažinti drėgmės išmetimą.

Patarimai, kaip teisingai pasirinkti drėkintuvą

Prieš renkantis drėkintuvą, svarbu įvertinti kambario dydį, kuriame tas drėkintuvas stovės. Ne vienas pirkėjas pamiršta šią užduotį atlikti ir atvykęs į parduotuvę tiesiog perka didžiausią joje esantį drėkintuvą. Perkant internetu patogiau, kadangi akimirksniu galite išmatuoti kambarį. Oro drėkintuvus galite rasti čia

Jeigu įsigytas drėkintuvas yra per didelis, tuomet bus per daug drėgmės, o tai gali sukelti dulkių erkučių ir pelėsių atsiradimą bei sukelti jiems alergines reakcijas. Įsigykite tik tokį drėkintuvą, kurio drėgmės išeiga tokia, kokios jums reikia.

Naudojimo paprastumas taip pat svarbus. Norite lengvai perkelti drėkintuvą, nesvarbu, ar tai stalinis, ar grindų modelis. Naudodami išgaruojančius drėkintuvus įsitikinkite, kad dagtį pakeisti paprasta ir ekonomiška; kaip dažnai jį reikia keisti, priklauso nuo modelio ir kiek naudojate drėkintuvą. Ieškokite drėkintuvo, kuris turėtų patogų valdiklį ir aiškiai matomą drėgmės lygio ir nustatymo ekraną.

Nuo šiol daugelis drėkintuvų yra išmanūs, todėl savaime išsijungia, kai pasiekia nustatytą drėgmės lygį – dauguma drėkintuvų yra skirti didelėms patalpoms. Jei jūsų drėkintuvas jo neturi, įsigykite higrometrą, kuris stebės jūsų kambario drėgmės lygį.

Įvertinkite, ar jūsų pasirinktą drėkintuvą bus lengva prižiūrėti. Kai kuriuos drėkintuvus lengviau valyti nei kitus, todėl verta tuo pasidomėti dar prieš perkantį. Paprastai drėkintuvą reikia nusausinti, nuplauti ir išdžiovinti kasdien. Svarbiausia laikytis gamintojo instrukcijų.

Jei drėkintuvas nėra tinkamai išvalytas, viduje gali pradėti augti mikroorganizmai, patekti į orą ir galbūt sukelti kvėpavimo problema. Visada išvalykite drėkintuvą prieš pirmąjį naudojimą ir taip pat drėkintuvo sezono pradžioje.

Pr2021/167

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite