Kaip išsirinkti tinkamą oro drėkintuvą?

Paprastai šildymo sistemos pašalina drėgmę namuose, todėl oras kuriuo kvėpuoja namų gyventojai, tampa labai sausas. Dėl šios priežasties, tampa sunku kvėpuoti, gali išsausėti oda ir t.t. Jei šildymo sezono metu oda pradeda niežėti, pleiskanoti ar net skilinėti ir kraujuoti, apsvarstykite galimybę įsigyti oro drėkintuvą. Tai gali padėti užkirsti kelią problemai arba ją palengvinti.

Koks yra tinkamas patalpų drėgmės lygis?

Remiantis Energy Star informacija, idealus drėgmės lygis jūsų namuose yra nuo 30 iki 50 procentų.

Šaltesnėse vietose šildymo sezono metu jis turėtų svyruoti nuo 30 iki 40 procentų, kad būtų išvengta langų kondensato. Žinoma, per didelis drėkinimas gali paskatinti pelėsių, bakterijų ir dulkių erkučių augimą. Jeigu norite rasti tinkamą pusiausvyrą, drėkintuvas tikrai gali padėti.

Tačiau kai yra tiek daug modelių, kaip nuspręsti, kuris drėkintuvas tinka jūsų namams? Svarbiausia plačiau pasidomėti  įvairiais drėkintuvų tipais ir funkcijomis

Paprastai drėkintuvai vertinami pagal keletą kriterijų: drėgmės išeigą, patogumą, triukšmą, energijos vartojimo efektyvumą, drėgmės reguliatoriaus tikslumą ir kieto vandens išeigą.

Gamintojai paprastai teigia, kad jų drėkintuvai yra skirti tam tikram kambario dydžiui ar plotui, todėl prieš perkant drėkintuvą, vertą pasidomėti jo parametrais.

Taip pat drėkintuvas vertinamas pagal tai, kaip patogu jį naudoti, t. y. kaip lengva jį nustatyti ir naudoti, taip pat kaip lengva jį valyti – tai svarbu, nes turėsite kasdien ištuštinti baką ir reguliariai valyti drėkintuvą. užkirsti kelią bakterijų vystymuisi. Matuojamas ir garsas (decibelais), kurį generuoja drėkintuvas, kai jis veikia didžiausiu greičiu. Kai kurie yra garsesni nei kiti, o jei planuojate statyti drėkintuvą miegamajame, norėsite vengti triukšmingų modelių, kurie gali trikdyti jūsų miegą.

Daugelis gamintojų išbando drėkintuvo drėgmės išeigą, kai naudojamas kietas vanduo. Šis testas atliekamas, nes kietame vandenyje ištirpusios mineralinės medžiagos gali užkimšti drėkintuvą ir sumažinti drėgmės išmetimą.

Patarimai, kaip teisingai pasirinkti drėkintuvą

Prieš renkantis drėkintuvą, svarbu įvertinti kambario dydį, kuriame tas drėkintuvas stovės. Ne vienas pirkėjas pamiršta šią užduotį atlikti ir atvykęs į parduotuvę tiesiog perka didžiausią joje esantį drėkintuvą. Perkant internetu patogiau, kadangi akimirksniu galite išmatuoti kambarį. Oro drėkintuvus galite rasti čia

Jeigu įsigytas drėkintuvas yra per didelis, tuomet bus per daug drėgmės, o tai gali sukelti dulkių erkučių ir pelėsių atsiradimą bei sukelti jiems alergines reakcijas. Įsigykite tik tokį drėkintuvą, kurio drėgmės išeiga tokia, kokios jums reikia.

Naudojimo paprastumas taip pat svarbus. Norite lengvai perkelti drėkintuvą, nesvarbu, ar tai stalinis, ar grindų modelis. Naudodami išgaruojančius drėkintuvus įsitikinkite, kad dagtį pakeisti paprasta ir ekonomiška; kaip dažnai jį reikia keisti, priklauso nuo modelio ir kiek naudojate drėkintuvą. Ieškokite drėkintuvo, kuris turėtų patogų valdiklį ir aiškiai matomą drėgmės lygio ir nustatymo ekraną.

Nuo šiol daugelis drėkintuvų yra išmanūs, todėl savaime išsijungia, kai pasiekia nustatytą drėgmės lygį – dauguma drėkintuvų yra skirti didelėms patalpoms. Jei jūsų drėkintuvas jo neturi, įsigykite higrometrą, kuris stebės jūsų kambario drėgmės lygį.

Įvertinkite, ar jūsų pasirinktą drėkintuvą bus lengva prižiūrėti. Kai kuriuos drėkintuvus lengviau valyti nei kitus, todėl verta tuo pasidomėti dar prieš perkantį. Paprastai drėkintuvą reikia nusausinti, nuplauti ir išdžiovinti kasdien. Svarbiausia laikytis gamintojo instrukcijų.

Jei drėkintuvas nėra tinkamai išvalytas, viduje gali pradėti augti mikroorganizmai, patekti į orą ir galbūt sukelti kvėpavimo problema. Visada išvalykite drėkintuvą prieš pirmąjį naudojimą ir taip pat drėkintuvo sezono pradžioje.

Pr2021/167

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite