Kaip išsirinkti tinkamą oro drėkintuvą?

Paprastai šildymo sistemos pašalina drėgmę namuose, todėl oras kuriuo kvėpuoja namų gyventojai, tampa labai sausas. Dėl šios priežasties, tampa sunku kvėpuoti, gali išsausėti oda ir t.t. Jei šildymo sezono metu oda pradeda niežėti, pleiskanoti ar net skilinėti ir kraujuoti, apsvarstykite galimybę įsigyti oro drėkintuvą. Tai gali padėti užkirsti kelią problemai arba ją palengvinti.

Koks yra tinkamas patalpų drėgmės lygis?

Remiantis Energy Star informacija, idealus drėgmės lygis jūsų namuose yra nuo 30 iki 50 procentų.

Šaltesnėse vietose šildymo sezono metu jis turėtų svyruoti nuo 30 iki 40 procentų, kad būtų išvengta langų kondensato. Žinoma, per didelis drėkinimas gali paskatinti pelėsių, bakterijų ir dulkių erkučių augimą. Jeigu norite rasti tinkamą pusiausvyrą, drėkintuvas tikrai gali padėti.

Tačiau kai yra tiek daug modelių, kaip nuspręsti, kuris drėkintuvas tinka jūsų namams? Svarbiausia plačiau pasidomėti  įvairiais drėkintuvų tipais ir funkcijomis

Paprastai drėkintuvai vertinami pagal keletą kriterijų: drėgmės išeigą, patogumą, triukšmą, energijos vartojimo efektyvumą, drėgmės reguliatoriaus tikslumą ir kieto vandens išeigą.

Gamintojai paprastai teigia, kad jų drėkintuvai yra skirti tam tikram kambario dydžiui ar plotui, todėl prieš perkant drėkintuvą, vertą pasidomėti jo parametrais.

Taip pat drėkintuvas vertinamas pagal tai, kaip patogu jį naudoti, t. y. kaip lengva jį nustatyti ir naudoti, taip pat kaip lengva jį valyti – tai svarbu, nes turėsite kasdien ištuštinti baką ir reguliariai valyti drėkintuvą. užkirsti kelią bakterijų vystymuisi. Matuojamas ir garsas (decibelais), kurį generuoja drėkintuvas, kai jis veikia didžiausiu greičiu. Kai kurie yra garsesni nei kiti, o jei planuojate statyti drėkintuvą miegamajame, norėsite vengti triukšmingų modelių, kurie gali trikdyti jūsų miegą.

Daugelis gamintojų išbando drėkintuvo drėgmės išeigą, kai naudojamas kietas vanduo. Šis testas atliekamas, nes kietame vandenyje ištirpusios mineralinės medžiagos gali užkimšti drėkintuvą ir sumažinti drėgmės išmetimą.

Patarimai, kaip teisingai pasirinkti drėkintuvą

Prieš renkantis drėkintuvą, svarbu įvertinti kambario dydį, kuriame tas drėkintuvas stovės. Ne vienas pirkėjas pamiršta šią užduotį atlikti ir atvykęs į parduotuvę tiesiog perka didžiausią joje esantį drėkintuvą. Perkant internetu patogiau, kadangi akimirksniu galite išmatuoti kambarį. Oro drėkintuvus galite rasti čia

Jeigu įsigytas drėkintuvas yra per didelis, tuomet bus per daug drėgmės, o tai gali sukelti dulkių erkučių ir pelėsių atsiradimą bei sukelti jiems alergines reakcijas. Įsigykite tik tokį drėkintuvą, kurio drėgmės išeiga tokia, kokios jums reikia.

Naudojimo paprastumas taip pat svarbus. Norite lengvai perkelti drėkintuvą, nesvarbu, ar tai stalinis, ar grindų modelis. Naudodami išgaruojančius drėkintuvus įsitikinkite, kad dagtį pakeisti paprasta ir ekonomiška; kaip dažnai jį reikia keisti, priklauso nuo modelio ir kiek naudojate drėkintuvą. Ieškokite drėkintuvo, kuris turėtų patogų valdiklį ir aiškiai matomą drėgmės lygio ir nustatymo ekraną.

Nuo šiol daugelis drėkintuvų yra išmanūs, todėl savaime išsijungia, kai pasiekia nustatytą drėgmės lygį – dauguma drėkintuvų yra skirti didelėms patalpoms. Jei jūsų drėkintuvas jo neturi, įsigykite higrometrą, kuris stebės jūsų kambario drėgmės lygį.

Įvertinkite, ar jūsų pasirinktą drėkintuvą bus lengva prižiūrėti. Kai kuriuos drėkintuvus lengviau valyti nei kitus, todėl verta tuo pasidomėti dar prieš perkantį. Paprastai drėkintuvą reikia nusausinti, nuplauti ir išdžiovinti kasdien. Svarbiausia laikytis gamintojo instrukcijų.

Jei drėkintuvas nėra tinkamai išvalytas, viduje gali pradėti augti mikroorganizmai, patekti į orą ir galbūt sukelti kvėpavimo problema. Visada išvalykite drėkintuvą prieš pirmąjį naudojimą ir taip pat drėkintuvo sezono pradžioje.

Pr2021/167

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite