Kaip išsirinkti šlifavimo diskus medienai?

šlifavimo_diskaiRinkoje gausu įvairių abrazyvinių medžiagų, pradedant popieriumi, audiniu, šlifavimo diskais, pluoštu ir baigiant įvairių tipų abrazyviniais diskais. Lipnūs abrazyviniai diskai– patogūs sparčiai apdirbti visus paviršius.

Lipnūs šlifavimo diskai yra vienas iš dažniausiai naudojamų priedų, tvirtinamų prie šlifavimo įrenginio, pvz., kampinio šlifuoklio arba ekscentrinio (svyruojančio) šlifuoklio su reikiamomis atraminėmis plokštėmis.

Medžio šlifavimo diskai su skylutėmis leidžia šlifuoti be dulkių. Platusasortimentas įvairaus skersmens gaminių, tarp kurių populiariausi 125, 150, 225 mm ir didesni, leidžia kiekvienam meistrui nesunkiai išsirinkti reikiamą gaminį.

Svarstote, kokius abrazyvinius diskus pasirinkti medienos šlifavimui?

Abrazyviniai diskai – kas tai?

Tai nepakeičiamas įrankis atliekant renovaciją, statybos darbus ir apdailą. Priklausomai nuo pasirinkto disko, jie leidžia gauti skirtingus rezultatus. Lipnūs diskai itin naudingi šlifuojant, šalinant ir matuojant lakus ir dažus. Jie taip pat sėkmingai naudojami atliekant įvairius remonto darbus, atnaujinant medinius baldus.

Jie leidžia gauti idealiai lygų paviršių apdirbant medieną. Taip pat jie naudojami įvairių tipų paviršiams valyti nuo kietų nešvarumų ir priemaišų. Puikiai tinka tam tikrą medžiagą ruošiant dažymui ar lakavimui. Diskai gali būti naudojami didelio našumo grubiam paviršiui, tarpiniam apdirbimui ir apdailai.

Kurį šlifavimo diską turėčiau rinktis?

Rinkoje yra daugybė priedų tipų, kurie skiriasi savo paskirtimi ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Pavyzdžiui, jei atsižvelgsime į tvirtinimo tipą, vienas populiariausių variantų yra Velcro šlifavimo diskas, vadinamas aksominiu. Lipnūs Velcro gaminiai yra vieni iš dažniausiai pasirenkamų gaminių šiandieninėje rinkoje. Šis tipas naudojamas su įvairiais elektriniais įrankiais. Iš vienos pusės jis padengtas aksomu (taigi ir pavadinimas Velcro), o iš kitos – abrazyvine medžiaga. Nepaprastai svarbus vaidmuo tenka veliūrui. Būtent jis leidžia pritvirtinti prie įrankio paviršiaus diską. Ant disko uždedame Velcro, kuris yra neatsiejamas ekscentrinių šlifuoklių elementas, arba diskas tvirtinamas prie grąžto ar kampinio šlifuoklio. Veliūras palengvina montavimą (lipnūs abrazyviniai diskai) ir tuo pačiu užtikrina šlifavimo stabilumą.

pr2023/189

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursų apibendrinimas

Šilutės pirmosios gimnazijos pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose, kuriuos vedė įvairių sričių specialistai ir jaunieji šauliai: A. Jonaitis, M. Ūselis, D. Būškus, M. Bendikas, R. Beržinytė. Mokiniai daug sužinojo apie propagandą, interneto ir telefono naudojimą ekstremaliomis sąlygomis, rišo mazgus, išmoko užsidėti turniketą, ragavo kario maisto davinio, statė lauke pastoges, šaudė, mokėsi orientuotis pagal žemėlapį.  Gaila, kad prastos oro sąlygos neleido jaunuoliams patirti žygio išbandymų, tačiau tai kompensavo įgytų žinių praktinis pritaikymas ir įsivertinimas. Gimnazistai teigė,

„Iš kartos į kartą“

Vainuto gimnazijos interneto svetainėje pasidalinta žinia, kuri primena, kad folkloras perduodamas iš kartos į kartą, kad tam dėmesio skiriama ne tik Šilutės rajono mokyklose, bet ir visoje Lietuvoje. Vainuto gimnazijoje vyko Šilutės rajono savivaldybės finansuojamo meninės raiškos projekto baigiamasis renginys – respublikinė folkloro šventė „Iš kartos į kartą“. Į gimnaziją sugužėjo pasakoriai iš Šilutės r. Vilkyčių pagrindinės mokyklos, Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus, Šilutės meno mokyklos folkloro ansamblis, Šilutės Žibų pradinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Žiburėlis“, Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus

Šilutės tautodailininkų padangėje – nauji vėjai

Lapkričio 23 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rinkosi tautodailininkai, jų bičiuliai ir tie, kurie neabejingi menui, kultūrai, bendravimui. Mažosios Lietuvos etnografinio regiono tautodailininkų darbų parodos atidarymas buvo įspūdingas susitikimo dalyvių ir eksponuotų darbų gausa. Tautodailininkus dalyvauti parodoje sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Šilutės sekcijos vadovė, tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė, į parodos atidarymą atvyko ir skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė iš Klaipėdos su palyda – Skuodo sekcijos vadove Elvita Šeputaite. Besibaigiant metams organizuoti tautodailininkų darbų parodą Šilutės bibliotekoje jau tapo

Taip pat skaitykite