Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį.

Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės

Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą?

Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros.

Prieš įsigyjant generatorių, verta apsvarstyti keletą svarbių veiksnių:

  • Galia: nuo jo galios priklauso, kiek prietaisų jis gali maitinti. Norėdami apskaičiuoti reikiamą galią, susumuokite visų prietaisų, kurie bus prijungti prie generatoriaus, galias.
  • Degalų tipas: generatoriai gali būti varomi benzinu, dyzelinu arba suskystintomis naftos dujomis. Benzinas yra pigiausias variantas, tačiau šio tipo degalų generatoriai taip pat yra mažiausiai efektyvūs. Dyzeliniai agregatai yra efektyviausi, tačiau jų eksploatacija yra brangiausia.
  • Įtampos tipas: generatoriai gali būti vienfaziai arba trifaziai. Vienfaziai naudojami daugumai buitinių prietaisų maitinti, o trifaziai reikalingi pramoninei įrangai maitinti.
  • Matmenys ir svoris: jie gali būti įvairių dydžių ir svorio. Tinkamo modelio pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, kur įrenginys bus laikomas ir naudojamas.
  • Įrenginio tipas: jie būna dviejų versijų: stacionarūs arba nešiojamieji. Stacionarieji agregatai skirti nuolatiniam montavimui. Nešiojamieji agregatai yra mobilūs, todėl juos galima lengvai perkelti.
  • Papildomos funkcijos: kai kurie generatoriai turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, automatinio paleidimo sistemą, kuri paleidžia generatorių sutrikus elektros energijos tiekimui iš tinklo.

Kaip pasirinkti tinkamą generatorių savo namams?

Norėdami išsirinkti tinkamą generatorių, pirmiausia turite nustatyti, kokius prietaisus juo maitinsite. Generatoriaus galia turėtų būti didesnė už visų prietaisų, kuriuos planuojate prijungti, galios sumą.

Kodėl taip yra? Nes kai kurie prietaisai, pavyzdžiui, šaldytuvai, skalbyklės ar siurbliai, įjungimo metu vartoja daugiau energijos nei darbo metu. Tai gali būti net kelis kartus daugiau. Todėl, norint užtikrinti saugų ir patikimą jėgainės veikimą, reikia atsižvelgti į šį padidėjusį energijos suvartojimą.

Pavyzdžiai:

  • Pavyzdžiui, 200 W galios šaldytuvas paleidimo metu gali suvartoti net 1200 W.
  • 1 kW galios stūmoklinis siurblys paleidimo metu gali suvartoti net 9 kW.

Varžinio pobūdžio įrangai, pvz., apšvietimui ar buitinei technikai paleidimo metu nereikia didesnės galios. Jų paleidimo metu suvartojama galia yra lygi energijos suvartojimui darbo metu.

Prietaisus prie generatoriaus prijunkite eilės tvarka nuo tų, kurie paleidimo metu sunaudoja daugiausia elektros energijos, iki tų, kurie sunaudoja mažiausiai. Taip išvengsite generatoriaus perkrovos.

pr2023/204

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite