Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių. 

Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus.

„Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir marinuoti vištienos sparneliai“, – teigia prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Populiari sprandinė

„Iki“ mėsos ekspertas Gintaras Bačkovas sako, kad skanius šašlykus galima paruošti iš bet kokios rūšies mėsos – tam tinka kiauliena, jautiena, vištiena ar netgi žuvis. Vis dėlto populiariausi išlieka kiaulienos šašlykai.

„Bet kurios mėsos šašlykus paruošti nėra sudėtinga, svarbu tinkamas marinatas. Vis dėlto kiaulienos šašlykai dažnai vadinami tradiciniais. Ši mėsa greitai ir tolygiai iškepa, pasirinkus tinkamą jos dalį – būna sodri ir ne per daug sausa. Eksperimentuojant su skirtingais marinatais galima kaskart atrasti naujų skonių“, – pasakoja mėsos ekspertas.

Pasak G. Bačkovo, geriausia šašlykams rinktis kiaulienos sprandinę – ji yra ne per riebi, bet turi pakankamai riebalų, kurie kepant padeda mėsai neišdžiūti, likti sultingai. Taip pat svarbu mėsą supjaustyti maždaug vienodo dydžio gabalėliais, kuriuos patogu užmauti ant iešmo. Taip mėsa tolygiau išsimarinuos ir tolygiau keps.

Šašlykams galima rinkti ir kiaulienos mentę arba kumpį. 

Marinatas – itin svarbu

Marinatas – neatsiejama gerų šašlykų dalis. Žinoma, jį galima ruošti įvairiai, bet tam tikrų taisyklių derėtų laikytis. Geram marinatui svarbu derinti tinkamą rūgšties kiekį, taip pat prieskonines žoleles ir aliejų. Jis reikalingas tam, kad mėsa neišdžiūtų.

„Ruošiant marinatą reikėtų pagalvoti apie subalansuotas ingredientų proporcijas, taip pat pagalvoti apie tai, kokį kiekį mėsos marinuosite. Kartais, saldžiarūgščiam marinatui prireikia ir cukraus, tačiau jį patartina rinktis saikingai – cukrumi padengta mėsa greičiau dega“, – sako G. Bačkovas.

Rūgšties marinatui suteikia svogūnai, taip pat populiaru naudoti actą, citrinos sultis, kefyrą arba majonezą. Mėsą marinatas turėtų apsemti visiškai, tuomet ji geriausiai išsimarinuos. Be to, svarbu ir marinavimo laikas. Geriausia marinuoti nuo 2 iki 24 val. Paliekant marinate ilgiau, mėsa gali prarasti savo natūralų skonį ir tekstūrą.

Tinkamas kepimo laikas

Mėsos ekspertas sako, kad tinkamai paruošus šašlykus, lieka pats svarbiausias žingsnis – tinkamai juos iškepti.

„Žarijoms ruošti galima rinktis medžio anglis arba malkas. Jos suteikia mėsai ir ypatingo kvapo. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad žarijų būtų pakankamai, priešingu atveju jos greitai atvės ir šašlykai nespės iškepti. Taip pat stebėkite, kad nebeliktų ugnies – ji mėsą apdegins“, – sako G. Bačkovas.

Iešmus su šašlykais geriausia dėti per 15–20 cm nuo ugnies. Kepant mėsą galima apšlakstyti marinatu arba vandeniu, ypač jei matote, kad kyla ugnis. Priklausomai nuo gabalėlių dydžio, šašlykai iškepa maždaug per 20 min. Kepant patartina nuolat vartyti iešmus. Taip mėsa iškeps tolygiai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite