Kaip įsitikinti, kad elektroninė parduotuvė yra saugi?

Apsipirkinėjimas internetu tapo kasdienybe – virtualiose parduotuvėse įsigyjame ne tik drabužius, knygas, elektroniką ar kosmetines priemones, bet ir maisto prekes. Nors dauguma populiariausių elektroninių parduotuvių yra saugios, kibernetiniai sukčiai gali bandyti jums parduoti neegzistuojančius produktus ir taip siekti išvilioti pinigus ar užkrėsti jūsų įrenginius kenkėjiškomis programomis. Pasak eksperto, išlikti saugiems gali padėti vienas paprastas, bet mažai kam žinomas „Google“ įrankis bei kitos atsargumo priemonės.

„Spartus elektroninės prekybos svetainių išpopuliarėjimas pakeitė mūsų apsipirkimo būdus, nes suteikė galimybę naudotis daugybe internetinių parduotuvių su beveik neribotu asortimentu. Vis dėlto, toks pokytis atnešė ir papildomų rizikų – internete daugėjant kibernetinių grėsmių skaičiui, žmonės vis dažniau tampa sukčių aukomis. Nors nuo daugumos tokių rizikų gali apsaugoti specialios papildomos apsaugos priemonės, pavyzdžiui, vienas paprastas „Google“ įrankis, kuris padeda identifikuoti saugias svetaines“, – sako Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas ir pataria, kokiais būdais galima atpažinti netikras el. parduotuves bei apsisaugoti nuo galimų nuostolių.

Naudokitės specialiu „Google“ įrankiu. „Google“ saugaus naršymo technologija kasdien peržiūri milijardus interneto adresų ir ieško nesaugių svetainių bei tų teisėtų internetinių svetainių bei parduotuvių, kurios buvo pažeistos kibernetinių grėsmių. Įspėjimus apie nesaugius tinklalapius galima matyti naršyklėje ir „Google“ paieškos sistemoje. Taip pat galima pasitikrinti, ar konkretus URL adresas yra saugus. Tiesa, vien patikrinti puslapį šiuo įrankiu neužtenka – reikėtų parduotuvės saugumą įvertinti ir kitais būdais.

Patikrinkite adreso juostą. Tikrinant el. parduotuvės autentiškumą, pirmiausia patartina atkreipti dėmesį į jos adreso juostą. Neretai sukčiai naudoja suklastotą URL adresą, labai panašų į tikrosios svetainės adresą. Suklastotas svetaines išduoda rašybos klaidos. Be to, jei svetainė, kurioje lankotės kelia įtarimų, pabandykite jos pavadinimą įvesti „Google“ paieškoje ir įvertinkite, ar pateksite į tą patį puslapį.

Adreso juostoje taip pat ieškokite pakabinamos spynos simbolio. Jį spustelėję galite matyti išskleidžiamąjį meniu, kuriame pateikiama informacija, ar svetainė turi galiojantį sertifikatą, pavyzdžiui, SSL (patvirtinantį, kad žiniatinklio adresas priklauso įmonei), kiek slapukų naudojama, kiti svetainės nustatymai ir ar jūsų šioje svetainėje naudojama informacija yra saugi. Tiesa, kai kurie kibernetiniai sukčiai jau įsigudrino nukopijuoti šį simbolį arba perimti jį turinčias teisėtas svetaines.

Patikrinkite socialinius tinklus. Verta patikrinti įmonės veiklą socialiniuose tinkluose – čia galima matyti, ar parduotuvė turi sekėjų, koks yra skelbiamas turinys, ar jis nėra nukopijuotas, koks sekėjų įsitraukimas. Taip pat reikėtų peržiūrėti, ar paskyrose nėra padirbtų atsiliepimų, įtartinų nuorodų į kenkėjiškas programas.

Peržiūrėkite įmonės kontaktinę informaciją. Įsitikinkite, kad kontaktinėje informacijoje nurodytas fizinis adresas, telefono numeris ir el. pašto adresas. Pastarajame reikėtų ieškoti įmonės domeno pavadinimo. Reikėtų žiūrėti įtariai, jei jis yra bendrinis (pavyzdžiui, „Gmail“ adresas) ir jei siunčiant el. laišką, jis grįžta atgal.

Įvertinkite bendrą svetainės išvaizdą. Patikrinkite, ar el. parduotuvės svetainė atrodo taip, tarsi būtų sukurta profesionaliai – ar yra rašybos, gramatikos klaidų, prastos kokybės paveikslėlių ir netvarkingo dizaino.

Saugūs mokėjimai. Parduotuves, kuriose atliekami mokėjimai internetu, kruopščiai tikrina finansų įstaigos. Prieš apsipirkdami puslapyje ieškokite mokėjimo bendrovių logotipų (pvz., „Visa“, „MasterCard“, „American Express“, „Maestro“).

Apsisaugokite nuo internetinių grėsmių. Saugiai apsipirkti internete gali padėti ir papildomos interneto apsaugos priemonės. Pavyzdžiui, „Tele2“ tinklo lygmeniu įdiegta apsauga automatiškai aptinka kenkėjiškus puslapius ir akimirksniu užblokuoja prieigą prie jų. Kitaip nei užsienio įrankiai, ši apsauga reaguoja ir į vietines grėsmes. Apie bandymus įsilaužti klientai yra informuojami SMS žinute ar el. laiškais. Šią paslaugą užsisakyti galima operatoriaus savitarnos svetainėje.

Pranešimą spaudai parengė agentūra „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite