Kaip įsirengti nuosavą baseiną?

Juk visi kartais pasvajojame: kaip būtų gerai turėti nuosava SPA centrą ir pailsėti po dienos sunkumų. Kas turi erdvų kiemą, gali drąsiai apie šią mintį pagalvoti bei net pradėti planavimo darbus. Žinoma, kad viskas pavyktų, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų įsirengiant nuosavą baseiną.

Geriausia nuosavo baseino rūšis – stacionarus

Pagal konstrukciją yra išskiriamos trys baseinų rūšys, t.y. stacionarūs, surenkami ir SPA. Visi šie baseinai turi savų privalumų, bet norint įsirengti namuose, labiausiai rekomenduojami stacionarūs baseinai. Šie yra patys atspariausi, nes jie gaminami iš betono fundamento ir gelžbetonio. Kad baseinas būtų modernus, išoriniai apdailai naudojamos plytelės, iš kurių sudedama mozaika. Kokybiškų baseino plytelių galima įsigyti Iris svetainėje.
Stacionarūs baseinai yra ilgaamžiški, jie gali tarnauti ir apie 50 metų. Tiesa, kad baseinas gerai išsilaikytų, reikia juo rūpintis – valyti bent kartą per mėnesį su specialiomis baseinams skirtoms medžiagomis. Stacionarūs baseinai gali būti įvairiausių formų, todėl nebus sunku pasirinkti pageidaujamą.

Stacionaraus baseino įrengimas

Pirmiausiai turite išsirinkti tinkamą vietą, kur bus baseinas. Rekomenduojama rinktis tokią vietą, kuri būtų toliau nuo gruntinio vandens. Iškasus apie 0,5 – 1 metrą gylį ir pasirodžius vandeniui, reikš, kad pasiekiate gruntinį vandenį ir čia baseino negali būti.

Atsakingiausias darbas yra paruošti monolitinį betono dubenį. Betonas turi pasižymėti atsparumu vandeniui. Kuo didesnis koeficientas, tuo vanduo mažiau susigers į betoną. Betonas liejamas į paruoštą duobę su pamatais bei armatūra (baseino sienos ir dugnas). Prieš jam sustingstant, reikėtų iš betono pašalinti oro burbuliukus. Tai daroma su specialiu vibruojančiu prietaisu. Betonas turi džiūti mėnesį, ir tik retkarčiais reikia šiek tiek apšlakstyti vandeniu, kad išdžiūvus neatsirastų įskilimų. Išlyginus baseino dugną jis tinkuojamas, dengiamas hidroizoliaciniu sluoksniu bei plytelėmis.

Kaip pasirinkti plyteles baseinui?

Dažniausiai baseinams yra gaminamos porceliano plytelės. Šios plytelės yra didesnio tankumo nei keraminės ir gerokai mažiau traukia drėgmę. Plytelės, kurios yra pagamintos iš keramikos greičiau siurbia vandenį ir susidaro galimybių veistis bakterijoms ir mikroorganizmams.
Porceliano plytelės yra atsparios karščiams ir šalčiams, todėl po kiekvieno metų sezono jos išliks puikios formos ir išvaizdos. Taip pat šios plytelės yra plastiškos, nuo jų lengvai pašalinami nešvarumai, jas lengvai plauti su paprasčiausiomis priemonėmis.
Ant baseino plytelių yra didžiulė tikimybė paslysti. Siekiant to išvengti , dera rinktis kuo mažiau slidžias baseino plyteles, kurios yra padengtos rifliuotu, šiurkščiu paviršiumi. Svarbiausia nepirkti blizgių plytelių, nes jos būna pačios slidžiausios.

pr2021/80

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite