Kaip įsirengti nuosavą baseiną?

Juk visi kartais pasvajojame: kaip būtų gerai turėti nuosava SPA centrą ir pailsėti po dienos sunkumų. Kas turi erdvų kiemą, gali drąsiai apie šią mintį pagalvoti bei net pradėti planavimo darbus. Žinoma, kad viskas pavyktų, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų įsirengiant nuosavą baseiną.

Geriausia nuosavo baseino rūšis – stacionarus

Pagal konstrukciją yra išskiriamos trys baseinų rūšys, t.y. stacionarūs, surenkami ir SPA. Visi šie baseinai turi savų privalumų, bet norint įsirengti namuose, labiausiai rekomenduojami stacionarūs baseinai. Šie yra patys atspariausi, nes jie gaminami iš betono fundamento ir gelžbetonio. Kad baseinas būtų modernus, išoriniai apdailai naudojamos plytelės, iš kurių sudedama mozaika. Kokybiškų baseino plytelių galima įsigyti Iris svetainėje.
Stacionarūs baseinai yra ilgaamžiški, jie gali tarnauti ir apie 50 metų. Tiesa, kad baseinas gerai išsilaikytų, reikia juo rūpintis – valyti bent kartą per mėnesį su specialiomis baseinams skirtoms medžiagomis. Stacionarūs baseinai gali būti įvairiausių formų, todėl nebus sunku pasirinkti pageidaujamą.

Stacionaraus baseino įrengimas

Pirmiausiai turite išsirinkti tinkamą vietą, kur bus baseinas. Rekomenduojama rinktis tokią vietą, kuri būtų toliau nuo gruntinio vandens. Iškasus apie 0,5 – 1 metrą gylį ir pasirodžius vandeniui, reikš, kad pasiekiate gruntinį vandenį ir čia baseino negali būti.

Atsakingiausias darbas yra paruošti monolitinį betono dubenį. Betonas turi pasižymėti atsparumu vandeniui. Kuo didesnis koeficientas, tuo vanduo mažiau susigers į betoną. Betonas liejamas į paruoštą duobę su pamatais bei armatūra (baseino sienos ir dugnas). Prieš jam sustingstant, reikėtų iš betono pašalinti oro burbuliukus. Tai daroma su specialiu vibruojančiu prietaisu. Betonas turi džiūti mėnesį, ir tik retkarčiais reikia šiek tiek apšlakstyti vandeniu, kad išdžiūvus neatsirastų įskilimų. Išlyginus baseino dugną jis tinkuojamas, dengiamas hidroizoliaciniu sluoksniu bei plytelėmis.

Kaip pasirinkti plyteles baseinui?

Dažniausiai baseinams yra gaminamos porceliano plytelės. Šios plytelės yra didesnio tankumo nei keraminės ir gerokai mažiau traukia drėgmę. Plytelės, kurios yra pagamintos iš keramikos greičiau siurbia vandenį ir susidaro galimybių veistis bakterijoms ir mikroorganizmams.
Porceliano plytelės yra atsparios karščiams ir šalčiams, todėl po kiekvieno metų sezono jos išliks puikios formos ir išvaizdos. Taip pat šios plytelės yra plastiškos, nuo jų lengvai pašalinami nešvarumai, jas lengvai plauti su paprasčiausiomis priemonėmis.
Ant baseino plytelių yra didžiulė tikimybė paslysti. Siekiant to išvengti , dera rinktis kuo mažiau slidžias baseino plyteles, kurios yra padengtos rifliuotu, šiurkščiu paviršiumi. Svarbiausia nepirkti blizgių plytelių, nes jos būna pačios slidžiausios.

pr2021/80

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite