Kaip įsirengti nuosavą baseiną?

Juk visi kartais pasvajojame: kaip būtų gerai turėti nuosava SPA centrą ir pailsėti po dienos sunkumų. Kas turi erdvų kiemą, gali drąsiai apie šią mintį pagalvoti bei net pradėti planavimo darbus. Žinoma, kad viskas pavyktų, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų įsirengiant nuosavą baseiną.

Geriausia nuosavo baseino rūšis – stacionarus

Pagal konstrukciją yra išskiriamos trys baseinų rūšys, t.y. stacionarūs, surenkami ir SPA. Visi šie baseinai turi savų privalumų, bet norint įsirengti namuose, labiausiai rekomenduojami stacionarūs baseinai. Šie yra patys atspariausi, nes jie gaminami iš betono fundamento ir gelžbetonio. Kad baseinas būtų modernus, išoriniai apdailai naudojamos plytelės, iš kurių sudedama mozaika. Kokybiškų baseino plytelių galima įsigyti Iris svetainėje.
Stacionarūs baseinai yra ilgaamžiški, jie gali tarnauti ir apie 50 metų. Tiesa, kad baseinas gerai išsilaikytų, reikia juo rūpintis – valyti bent kartą per mėnesį su specialiomis baseinams skirtoms medžiagomis. Stacionarūs baseinai gali būti įvairiausių formų, todėl nebus sunku pasirinkti pageidaujamą.

Stacionaraus baseino įrengimas

Pirmiausiai turite išsirinkti tinkamą vietą, kur bus baseinas. Rekomenduojama rinktis tokią vietą, kuri būtų toliau nuo gruntinio vandens. Iškasus apie 0,5 – 1 metrą gylį ir pasirodžius vandeniui, reikš, kad pasiekiate gruntinį vandenį ir čia baseino negali būti.

Atsakingiausias darbas yra paruošti monolitinį betono dubenį. Betonas turi pasižymėti atsparumu vandeniui. Kuo didesnis koeficientas, tuo vanduo mažiau susigers į betoną. Betonas liejamas į paruoštą duobę su pamatais bei armatūra (baseino sienos ir dugnas). Prieš jam sustingstant, reikėtų iš betono pašalinti oro burbuliukus. Tai daroma su specialiu vibruojančiu prietaisu. Betonas turi džiūti mėnesį, ir tik retkarčiais reikia šiek tiek apšlakstyti vandeniu, kad išdžiūvus neatsirastų įskilimų. Išlyginus baseino dugną jis tinkuojamas, dengiamas hidroizoliaciniu sluoksniu bei plytelėmis.

Kaip pasirinkti plyteles baseinui?

Dažniausiai baseinams yra gaminamos porceliano plytelės. Šios plytelės yra didesnio tankumo nei keraminės ir gerokai mažiau traukia drėgmę. Plytelės, kurios yra pagamintos iš keramikos greičiau siurbia vandenį ir susidaro galimybių veistis bakterijoms ir mikroorganizmams.
Porceliano plytelės yra atsparios karščiams ir šalčiams, todėl po kiekvieno metų sezono jos išliks puikios formos ir išvaizdos. Taip pat šios plytelės yra plastiškos, nuo jų lengvai pašalinami nešvarumai, jas lengvai plauti su paprasčiausiomis priemonėmis.
Ant baseino plytelių yra didžiulė tikimybė paslysti. Siekiant to išvengti , dera rinktis kuo mažiau slidžias baseino plyteles, kurios yra padengtos rifliuotu, šiurkščiu paviršiumi. Svarbiausia nepirkti blizgių plytelių, nes jos būna pačios slidžiausios.

pr2021/80

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite