Kaip įsirengti nuosavą baseiną?

Juk visi kartais pasvajojame: kaip būtų gerai turėti nuosava SPA centrą ir pailsėti po dienos sunkumų. Kas turi erdvų kiemą, gali drąsiai apie šią mintį pagalvoti bei net pradėti planavimo darbus. Žinoma, kad viskas pavyktų, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų įsirengiant nuosavą baseiną.

Geriausia nuosavo baseino rūšis – stacionarus

Pagal konstrukciją yra išskiriamos trys baseinų rūšys, t.y. stacionarūs, surenkami ir SPA. Visi šie baseinai turi savų privalumų, bet norint įsirengti namuose, labiausiai rekomenduojami stacionarūs baseinai. Šie yra patys atspariausi, nes jie gaminami iš betono fundamento ir gelžbetonio. Kad baseinas būtų modernus, išoriniai apdailai naudojamos plytelės, iš kurių sudedama mozaika. Kokybiškų baseino plytelių galima įsigyti Iris svetainėje.
Stacionarūs baseinai yra ilgaamžiški, jie gali tarnauti ir apie 50 metų. Tiesa, kad baseinas gerai išsilaikytų, reikia juo rūpintis – valyti bent kartą per mėnesį su specialiomis baseinams skirtoms medžiagomis. Stacionarūs baseinai gali būti įvairiausių formų, todėl nebus sunku pasirinkti pageidaujamą.

Stacionaraus baseino įrengimas

Pirmiausiai turite išsirinkti tinkamą vietą, kur bus baseinas. Rekomenduojama rinktis tokią vietą, kuri būtų toliau nuo gruntinio vandens. Iškasus apie 0,5 – 1 metrą gylį ir pasirodžius vandeniui, reikš, kad pasiekiate gruntinį vandenį ir čia baseino negali būti.

Atsakingiausias darbas yra paruošti monolitinį betono dubenį. Betonas turi pasižymėti atsparumu vandeniui. Kuo didesnis koeficientas, tuo vanduo mažiau susigers į betoną. Betonas liejamas į paruoštą duobę su pamatais bei armatūra (baseino sienos ir dugnas). Prieš jam sustingstant, reikėtų iš betono pašalinti oro burbuliukus. Tai daroma su specialiu vibruojančiu prietaisu. Betonas turi džiūti mėnesį, ir tik retkarčiais reikia šiek tiek apšlakstyti vandeniu, kad išdžiūvus neatsirastų įskilimų. Išlyginus baseino dugną jis tinkuojamas, dengiamas hidroizoliaciniu sluoksniu bei plytelėmis.

Kaip pasirinkti plyteles baseinui?

Dažniausiai baseinams yra gaminamos porceliano plytelės. Šios plytelės yra didesnio tankumo nei keraminės ir gerokai mažiau traukia drėgmę. Plytelės, kurios yra pagamintos iš keramikos greičiau siurbia vandenį ir susidaro galimybių veistis bakterijoms ir mikroorganizmams.
Porceliano plytelės yra atsparios karščiams ir šalčiams, todėl po kiekvieno metų sezono jos išliks puikios formos ir išvaizdos. Taip pat šios plytelės yra plastiškos, nuo jų lengvai pašalinami nešvarumai, jas lengvai plauti su paprasčiausiomis priemonėmis.
Ant baseino plytelių yra didžiulė tikimybė paslysti. Siekiant to išvengti , dera rinktis kuo mažiau slidžias baseino plyteles, kurios yra padengtos rifliuotu, šiurkščiu paviršiumi. Svarbiausia nepirkti blizgių plytelių, nes jos būna pačios slidžiausios.

pr2021/80

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite