Kaip geriausia fotografuoti telefonu?

Pataria Urtė Eidžiūnaitė.

Modernūs išmanieji telefonai yra ypač patogūs, nes leidžia kokybiškai užfiksuoti mus supančią aplinką. Ir visa tai galima atlikti su tuo pačiu prietaisu, kuriuo skambiname ar naršome internete. Visgi patrauklioms nuotraukoms techninių prietaiso galimybių tikrai neužtenka.

Tad kaip užfiksuoti puikias nuotraukas, kuriomis norėtųsi dalintis su kitais?

„Dar prieš keletą metų išmaniuosiuose telefonuose buvo įdiegti fiksuoti objektyvai, mažo jautrumo jutikliai, o jų veikimas prasto apšvietimo sąlygomis buvo tiesiog nepavydėtinas. Šiandien fotografavimo technologija žengė didelius žingsnius į priekį. Tam, kad padarytume įspūdingą nuotrauką, užtenka tiesiog nuspausti telefono fotografavimo mygtuką. Kita vertus, norint įamžinti išties įspūdingas gamtovaizdžių, portreto, asmenukės ar naktinio vaizdo nuotraukas – tikrai pravers keli patarimai“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Ekspertė dalijasi patarimais, leisiančiais džiaugtis kokybiškomis nuotraukomis.

Gamtovaizdžiui įamžinti

Kiekvieną kartą prieš pradedant fotografuoti būtina pasitikrinti telefono kameros nustatymus ir juos pritaikyti prie skirtingo objekto fotografavimo. Įamžinant peizažą, derėtų nusistatyti tokias parinktis, kad vaizdai būtų įrašomi didžiausia įmanoma raiška.

„Jei norite, kad nuotraukose būtų išlaikyta kokybė, nefotografuokite 10 MP raiška, jei jūsų išmanusis gali pasiekti 40 MP. Ir nors paveiksluoti mažesne raiška renkamasi dėl telefono atminties stygiaus, tačiau tik fotografuojant aukščiausia raiška gausite kokybiškiausias nuotraukas. Be to, tinkamam gamtovaizdžio įamžinimui ypač svarbi ir nuotraukos kompozicija. Todėl kiekvieną kartą fotografuojant rekomenduotina laikytis trečdalio taisyklės, kai vaizdas yra padalinamas į tris horizontalias bei vertikalias dalis, leidžiančias geriau įžvelgti įamžinamus objektus. Šios taisyklės laikytis labai paprasta, nes daugelyje išmaniųjų telefonų rasite kameros tinklelio parinktį, kuri ekraną padalins automatiškai“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

Puikiam portretui

Vienos dažniausiai daromų nuotraukų – tai portretai. Nepaisant populiarumo, fotografuojant portretus taip pat yra ko pasimokyti.

„Fotografuodami portretą telefoną laikykite vertikaliai ir pasirinkite neperkrautą foną, kuris išryškintų gražiausius fotografuojamo žmogaus bruožus. Kertinė gero portreto sudedamoji dalis – tai gerai subalansuotas apšvietimas, kuris pritaikomas telefone reguliuojant užrakto greitį ir vaizdo jutiklio jautrumą (ISO). Pradedančiajam tai gali pasirodyti pernelyg sudėtinga, todėl išmaniuosiuose telefonuose rasite ir šiam tikslui specialiai sukurtą portreto režimą. Tokiu būdu telefonas perjungia pagrindinę kamerą į teleobjektyvo kamerą bei automatiškai sureguliuoja apšvietimą. Tai leidžia išvengti papildomų rūpesčių“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Tobuloms asmenukėms

Asmenukių darymas yra svarbi meninė raiškos forma, tapusi šių dienų neišvengiamybe. Tad ką daryti, kad mūsų užfiksuotos asmenukės leistų išsiskirti?

„Fiksuojant asmenukes ypač svarbu didelė kameros raiška ir plačios apimties kameros kampas, praverčiantis, kai fotografuojamės ne vieni. Būtent todėl modernieji išmanieji telefonai, pavyzdžiui, naujasis „Huawei P50 Pro“ gali pasiūlyti 13 MP raiškos ir itin plataus 100 laipsnių kampo priekinę kamerą. Ne mažiau svarbu ir pats kampas, kuriuo daroma asmenukė. Tad norint džiaugtis išties kokybišku atvaizdu, turėtumėte išbandyti įvairius nuotraukos darymo rakursus, leisiančius pasiekti geriausio rezultato. Fotografuojant save patartina fotoaparatą laikyti virš galvos, be to, galite bandyti ir kiek pakreipti prietaisą, kad gautųsi originalesnė nuotrauka“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.

Huawei P50 Pro.

Nakties vaizdams išryškinti

Naktinė fotografija išmaniuoju telefonu iš pirmo žvilgsnio reikalauja ne menko pasiruošimo: tamsoje susiduriame su prastu apšvietimu, dideliu spalvų kontrastu. Laimė, naujieji išmanieji telefonai tam yra puikiai pritaikyti ir leidžia užfiksuoti ne mažiau kokybiškas nuotraukas nei dieną.

„Fotografuojant tamsiu paros metu derėtų nusistatyti naktinį režimą, kuris automatiškai apskaičiuoja apšvietimo laiką, atsižvelgiant į esamos šviesos intensyvumą. Naudojant šį režimą tereikia palaukti kol prabėgs nustatytas laikas, reikalingas vaizdui apšviesti. Reikėtų nepamiršti, jog geriausias būdas išvengti judesio susiliejimo ir gauti tikrai ryškią nuotrauką net ir ilgesnio laukimo metu – tai stabilumo palaikymas, kurį pasiekti padeda nešiojamas trikojis. Nuotraukos kokybę išlaikysite ir pasitelkę keletą gudrybių: fotografuodami stenkitės kiek įmanoma labiau išnaudoti natūralų apšvietimą net ir tamsiuoju paros laiku, naudojant mėnulio, gatvės žibintų ar reklaminių stendų šviesą“, – pataria U. Eidžiūnaitė.

Skaistė Barauskienė, „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

https://www.youtube.com/watch?v=FdoVytKKFTE 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite