Kaip galima įvertinti verslo partnerio patikimumą?

Šiandien būsimiems verslo partneriams neužtenka vien peržiūrėti partnerių įmonės finansines ataskaitas, norint įvertinti jų patikimumą. Dažnai būtina žinoti apie būsimo partnerio sudarytus hipotekos (įkeitimo) sandorius, taip pat ar nėra areštuotos partnerio piniginės lėšos sąskaitoje arba kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas.

Teisingumo ministerijai pavaldi Centinė hipotekos įstaiga sudaro visas sąlygas verslo atstovams pasitikrinti, ar jų verslo partnerių turtas nėra areštuotas ar įkeistas, ir įvertinti kitos sandorio šalies finansinio pajėgumo ar nemokumo rizikas.

„Yra sudarytos visos galimybės lengvai ir už nedidelę kainą išsiaiškinti verslininkams, ar pasirinktas partneris sugebės tinkamai ir sąžiningai vykdyti savo įsipareigojimus, laiku atsiskaitys už suteiktas prekes ar paslaugas. Tai yra labai patogu ir naudinga tiek įmonėms, tiek gyventojams“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Centrinėje hipotekos įstaigoje, jos filiale ar užsisakius registro išrašą internetu už simbolinį 3,5 lito mokestį galima gauti trumpą informaciją apie tai, ar įmonės turtas yra įkeistas arba areštuotas.

Pageidaujantys gauti konkrečią informaciją apie sudarytus hipotekos (įkeitimo) sandorius, kuriuose verslo partneris įrašytas įkeistų daiktų (įkeitimo objektų) skolininku ar savininku, arba apie jo kilnojamojo ir nekilnojamojo turto ar piniginių lėšų areštą, gali užsisakyti išsamesnius Lietuvos Respublikos hipotekos registro ar Turto arešto aktų registro išrašus. Tokios informacijos pateikimas kainuotų nuo 6 iki 38 litų, priklausomai nuo pasirinktos informacijos kiekio – santrauka ar išsami informacija.

Atkreiptinas dėmesys, kad visais atvejais kreipiantis į Centrinę hipotekos įstaigą dėl duomenų gavimo iš registrų būtina nurodyti teisėtą ir apibrėžtą registrų duomenų naudojimo tikslą.

Fiziniai asmenys, kurie yra elektroninių banko paslaugų vartotojai arba turi elektroniniu sertifikatu patvirtintą elektroninį parašą, registrų duomenis gali užsakyti, prisijungę prie Centrinės hipotekos įstaigos tvarkomų registrų duomenų platinimo sistemos per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Centrinei hipotekos įstaigai patvirtinus, kad paslauga apmokėta, klientas užsakytus registro duomenis gali peržiūrėti tokiu pačiu būdu prisijungęs prie registrų duomenų platinimo sistemos per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.

Užsakyti registrų duomenis galima ir pateikiant elektroninį pašymą per Centrinės hipotekos įstaigos interneto svetainę www.hipotekosistaiga.lt, tačiau parengtus išrašus atsiimti reikės atvykus į Centrinę hipotekos įstaigą ar pasirinktą jos filialą Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Telšiuose arba Utenoje.

Atvykę į Centrinę hipotekos įstaigą ar jos filialą,  registrų duomenis galėsite gauti nedelsiant.

Jei esate sudaręs sutartis su Centrine hipotekos įstaiga sudariusios dėl registrų duomenų gavimo, duomenis galite gauti iškart elektroniniu būdu prisijungę prie Centrinės hipotekos įstaigos tvarkomų registrų duomenų platinimo sistemos. Pažymėtina, kad sutarčių sudarymui jokio abonentinio mokesčio mokėti nereikia, mokama tik už atliktas paieškas pagal Vyriausybės patvirtintus atlyginimo dydžius.

Iš viso Centrinė hipotekos įstaiga yra pasirašiusi 2098 sutartis, kurių pagrindu elektroniniu būdu teikia registrų duomenis fiziniams ir juridiniams asmenims.

2013 metais registrų duomenys elektroniniu būdu buvo teikiami 1198 fiziniams ir juridiniams asmenims. Taip pat Centrinė hipotekos įstaiga gavo 1253 prašymus dėl duomenų pateikimo iš Lietuvos Respublikos hipotekos registro ir 1805 prašymus – iš Turto arešto aktų registro. Praėjusiais metais Turto arešto aktų registre buvo atlikta beveik 440 tūkst. paieškų, Lietuvos Respublikos hipotekos registre – beveik 60 tūkst. paieškų.

 

Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite