Kaip galima įvertinti verslo partnerio patikimumą?

Šiandien būsimiems verslo partneriams neužtenka vien peržiūrėti partnerių įmonės finansines ataskaitas, norint įvertinti jų patikimumą. Dažnai būtina žinoti apie būsimo partnerio sudarytus hipotekos (įkeitimo) sandorius, taip pat ar nėra areštuotos partnerio piniginės lėšos sąskaitoje arba kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas.

Teisingumo ministerijai pavaldi Centinė hipotekos įstaiga sudaro visas sąlygas verslo atstovams pasitikrinti, ar jų verslo partnerių turtas nėra areštuotas ar įkeistas, ir įvertinti kitos sandorio šalies finansinio pajėgumo ar nemokumo rizikas.

„Yra sudarytos visos galimybės lengvai ir už nedidelę kainą išsiaiškinti verslininkams, ar pasirinktas partneris sugebės tinkamai ir sąžiningai vykdyti savo įsipareigojimus, laiku atsiskaitys už suteiktas prekes ar paslaugas. Tai yra labai patogu ir naudinga tiek įmonėms, tiek gyventojams“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Centrinėje hipotekos įstaigoje, jos filiale ar užsisakius registro išrašą internetu už simbolinį 3,5 lito mokestį galima gauti trumpą informaciją apie tai, ar įmonės turtas yra įkeistas arba areštuotas.

Pageidaujantys gauti konkrečią informaciją apie sudarytus hipotekos (įkeitimo) sandorius, kuriuose verslo partneris įrašytas įkeistų daiktų (įkeitimo objektų) skolininku ar savininku, arba apie jo kilnojamojo ir nekilnojamojo turto ar piniginių lėšų areštą, gali užsisakyti išsamesnius Lietuvos Respublikos hipotekos registro ar Turto arešto aktų registro išrašus. Tokios informacijos pateikimas kainuotų nuo 6 iki 38 litų, priklausomai nuo pasirinktos informacijos kiekio – santrauka ar išsami informacija.

Atkreiptinas dėmesys, kad visais atvejais kreipiantis į Centrinę hipotekos įstaigą dėl duomenų gavimo iš registrų būtina nurodyti teisėtą ir apibrėžtą registrų duomenų naudojimo tikslą.

Fiziniai asmenys, kurie yra elektroninių banko paslaugų vartotojai arba turi elektroniniu sertifikatu patvirtintą elektroninį parašą, registrų duomenis gali užsakyti, prisijungę prie Centrinės hipotekos įstaigos tvarkomų registrų duomenų platinimo sistemos per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Centrinei hipotekos įstaigai patvirtinus, kad paslauga apmokėta, klientas užsakytus registro duomenis gali peržiūrėti tokiu pačiu būdu prisijungęs prie registrų duomenų platinimo sistemos per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.

Užsakyti registrų duomenis galima ir pateikiant elektroninį pašymą per Centrinės hipotekos įstaigos interneto svetainę www.hipotekosistaiga.lt, tačiau parengtus išrašus atsiimti reikės atvykus į Centrinę hipotekos įstaigą ar pasirinktą jos filialą Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Telšiuose arba Utenoje.

Atvykę į Centrinę hipotekos įstaigą ar jos filialą,  registrų duomenis galėsite gauti nedelsiant.

Jei esate sudaręs sutartis su Centrine hipotekos įstaiga sudariusios dėl registrų duomenų gavimo, duomenis galite gauti iškart elektroniniu būdu prisijungę prie Centrinės hipotekos įstaigos tvarkomų registrų duomenų platinimo sistemos. Pažymėtina, kad sutarčių sudarymui jokio abonentinio mokesčio mokėti nereikia, mokama tik už atliktas paieškas pagal Vyriausybės patvirtintus atlyginimo dydžius.

Iš viso Centrinė hipotekos įstaiga yra pasirašiusi 2098 sutartis, kurių pagrindu elektroniniu būdu teikia registrų duomenis fiziniams ir juridiniams asmenims.

2013 metais registrų duomenys elektroniniu būdu buvo teikiami 1198 fiziniams ir juridiniams asmenims. Taip pat Centrinė hipotekos įstaiga gavo 1253 prašymus dėl duomenų pateikimo iš Lietuvos Respublikos hipotekos registro ir 1805 prašymus – iš Turto arešto aktų registro. Praėjusiais metais Turto arešto aktų registre buvo atlikta beveik 440 tūkst. paieškų, Lietuvos Respublikos hipotekos registre – beveik 60 tūkst. paieškų.

 

Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius

Hits: 20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite