Kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą?

Gavus pranešimą apie sprogmenį, būtina nedelsiant skambinti telefonu 112

policijaJokiu būdu neperduokite tokio pranešimo per e-policijos portalą ir nepersiųskite pranešimo kaip elektroninio laiško policijai. Skambutis 112 – patikimiausias ir greičiausias pranešimo šaltinis, garantuojantis greičiausią pagalbą.

Spalio 16-os naktį policija gavo 3 elektroninius laiškus (tekstas identiškas), kuriuose teigiama, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys, kurie sprogs šiandien 12.12 val. Iš viso tokie laiškai išsiųsti apie 1500 adresatų. Policija prašo, gavus tokį laišką, nepanikuoti, o vykdyti šias rekomendacijas.

Perdavus informaciją apie sprogmenį policijai iki pareigūnų atvykimo:

  • Išlaikykite rimtį ir suburkite grupę sprendimus galinčių įgyvendinti žmonių, kuriems nedelsiant paveskite: įvertinti, ar esant poreikiui evakuoti žmones visi praėjimai (durys) yra laisvi ir atsidaro; informuoti kitus organizacijos narius apie priimtus ir priimamus sprendimus (kad buvo informuotas 112, laukiama policijos ir t.t.), tą daryti reguliariai, skatinti išlaikyti ramybę, informuoti, kokių veiksmų prašoma imtis; prieinamuose viešuose šaltiniuose įvertinti, ar tai ne koordinuota ir masinė informacinė ataka; jeigu yra vaizdo stebėjimo kameros, peržiūrėti patekimo į teritoriją/patalpas kamerų duomenis ar nėra įtartinų asmenų ar veiklos; gydymo, globos ir panašaus profilio įstaigose, kuriose yra negalinčių savarankiškai judėti žmonių, nedelsiant suburti ir instruktuoti grupę žmonių, kurie pradėtų rengtis galimai evakuacijai; organizacijos prieigose sudaryti galimybę sklandžiai privažiuoti policijai ir kitoms pagalbos tarnyboms.
  • Jeigu turite bent kiek pagrįstą įtarimą dėl grasinimų realumo (pavyzdžiui, patekimas į patalpas/teritoriją nekontroliuojamas, vaizdo įrašuose pastebėjote įtartinų asmenų ar tokių asmenų veiklą, gavote kitokią pavojų liudijančią informaciją) – nelaukdami policijos atvykimo imkitės evakuacijos.
  • Tik tada, jeigu sužinojote, kad tapote masinės informacinės atakos taikiniu, patekimas į patalpas kontroliuojamas, pastarosiomis dienomis nebuvo jokių įtartinų asmenų ir (ar) incidentų, o gautas pranešimas yra vienintelė informacija apie sprogimo grėsmę – galite sulaukti atvykstančių policijos pareigūnų ir nepradėti evakuacijos.
  • Pakartotinai neskambinkite telefonu 112, nes, esant masinei informacinei atakai, pareigūnai prioritetizuoja tikrintinus objektus.

Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams privaloma: tiksliai ir operatyviai vykdyti policijos pareigūnų nurodymus bei reikalavimus; pateikti pareigūnams išsamią informaciją, kuri buvo gauta iki policijos atvykimo; pareigūnams atlikus patalpų ar teritorijos apžiūrą, sulaukti (pareikalauti) galutinio ir vienareikšmiško pareigūnų sprendimo dėl galimybės tęsti įprastą veiklą.

Papildomi patarimai

Nedelsdami imkitės veiksmų, jei gaunate pranešimą su grasinimu apie sprogmenį. Bet kuris personalo narys, turintis tiesioginę telefono liniją, mobilųjį telefoną, kompiuterį ar planšetinį kompiuterį arba turintis bet kokį ryšį su visuomene, gali sulaukti grasinimo susprogdinti.

Jei gaunamas grasinimas telefonu: būkite ramūs ir atidžiai klausykite; turėkite kur pasižymėti svarbią informaciją; jei įmanoma, neleiskite skambintojui kalbėti ir perspėkite kolegą, kad jis surinktų 112; jei matosi telefone, atkreipkite dėmesį į skambinančiojo numerį; jei grasinimas yra įrašytas pranešimas, užsirašykite kuo daugiau informacijos ir praneškite policijai; jei grasinimas gautas trumpąja žinute, neatsakykite į pranešimą, nepersiųskite ir neištrinkite; atkreipkite dėmesį į siuntėjo numerį ir vadovaukitės policijos patarimais; žinokite, į ką kreiptis savo organizacijoje gavus grasinimą, pvz., pastato apsaugą ar vyresnįjį vadovą, nes jie turės įvertinti grėsmę.

Jei grasinimas pateikiamas akis į akį: pasistenkite prisiminti kuo daugiau skiriamųjų grasinusio asmens bruožų ir stenkitės tiksliai atsiminti, kas buvo pasakyta. Jei grasinimas aptinkamas raštelyje arba laiške: elkitės kaip su policijos įkalčiais ir neleiskite kitiems žmonėms liesti įtartino daikto.

Jei grasinimas gautas el. paštu arba socialinių tinklų programa: neatsakykite į pranešimą, nepersiųskite ir neištrinkite; atkreipkite dėmesį į siuntėjo el. pašto adresą arba naudotojo vardą / naudotojo ID, skirtą socialinės žiniasklaidos programoms; išsaugokite visus savo organizacijos žiniatinklio žurnalo failus, kad padėtumėte policijos tyrimui.

Įtartinos siuntos

Gavę pristatytą įtartiną siuntą ar paštą, kurie gali kelti susirūpinimą, būtinai informuokite 112. Įtartinų siuntų ar pašto bendrieji indikatoriai: netikėta prekė, ypač jei ji pristatoma rankiniu būdu; paminkštintas vokas (nėra galimybės pajausti, koks daiktas viduje) ar kita stambi pakuotė; papildomas vidinis vokas ar kitas turinys, kurį gali būti sunku išimti; neaiškus ženklinimas arba per didelis sandarinimas, skatinantis atidaryti tam tikrą galą arba tam tikru būdu; keistos formos arba perkreiptos pakuotės; voko atvartas pilnai užklijuotas (paprastai voko atvartai palieka nedidelius tarpus kraštuose) pažymėtas kaip „atidaryti tik…“, „asmeninis“ arba „konfidencialus“; organizacijai arba pavadinimui (o ne konkrečiam asmeniui) skirtas daiktas; netikėta ar neįprasta kilmė (pašto antspaudas ir (arba) grąžinimo adresas); nėra grąžinimo adreso arba grąžinimo adreso, kurio negalima patikrinti; prastai ar netiksliai adresuotas arba adresas atspausdintas netolygiai ar neįprastai; nepažįstamas rašymas ar neįprastas stilius; neįprastas pašto antspaudas arba jo nėra; daugiau antspaudų nei reikia pakuotės dydžiui ar svoriui; riebios dėmės ant pakuotės; iš pakuotės sklindantys kvapai.

Rekomendacijos organizacijoms dėl kasdieninių prevencinių veiksmų: įsitikinkite, kad jūsų objekte yra nustatytos aiškios taisyklės kaip elgtis darbuotojams nustačius įtartiną asmenį, paliktą daiktą ar kilus kitokiai grėsmei; vertinkite į objektą atvykstančių žmonių skaičių, kokius daiktus jie atsineša, ar išvaizda (apranga) ir turimi daiktai atitinka sezoniškumą, paros metą, tam tikrą vietą kurioje yra asmenys; periodiškai tikrinkite, kad kilus būtinybei avariniai išėjimai būtų lengvai prieinami ir veiktų; įsitikinkite, ar objektuose ar jų teritorijose pakanka apšvietimo tamsesniu paros metu; esant poreikiui, konsultuokitės su jūsų teritoriją prižiūrinčio policijos komisariato pareigūnais, dėl efektyvesnių saugumo procedūrų ir veiksmų kilus grėsmei.

Visa būtina informacija bus nuolat atnaujinama policijos interneto svetainėje  https://policija.lrv.lt/

Parengta pagal Lietuvos policijos inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite