Kaip dekoruoti „japandi“ stiliaus namus?

Japandi interjeras pasižymi gana griežtu, tačiau funkcionaliu minimalizmu. Čia dominuoja natūralios medžiagos, dekoro elementai, prislopinta spalvų paletė, švarios linijos ir, žinoma, minimalus kiekis baldų. Straipsnyje pateikiami patarimai, kurie leis parinkti tinkamas dekoracijas minimalistiniame japandi interjere.

Sluoksniuokite tekstūras

Skirtingų tekstūrų sluoksniavimas – puikus variantas, norint papildyti japonišką minimalizmą ir skandinavišką jaukumą. Skandinaviško dizaino jaukumą sukuria pliušinės pagalvėlės, minkštos antklodės ir ilgo plauko kilimai, o japonišką minimalizmą – mediniai kavos staliukai, metalo ar  molio stovai kambarinėms gėlėms. Kuriant skirtingų medžiagų kombinacijas, papildomi abu interjero stiliai.

Žaiskite su spalvų kontrastais

Nors japandi stilius pasižymi santūria spalvų palete, tačiau jam galima suteikti ir subtilų spalvų kontrastą. Pavyzdžiui, jeigu svetainėje yra šviesūs minkšti baldai, kontrastą galima sukurti su tamsesniais korpusiniais baldais. Be to, kiekvienos pagalvėlės užvalkalas gali būti skirtingas, tačiau visuose privalo būti bent viena jungianti spalva.

Ieškokite natūralių elementų

Japonų ir skandinavų įkvėptame interjero dizaine dominuoja natūralios medžiagos, kurios sukuria subtiliai prabangią aplinką. Tad, jeigu ieškote dekoracijų, atsižvelkite į medžiagas, iš kurių šios yra pagamintos. Japandi stiliaus namuose puikiai tinka tiek bambuko, tiek beržo mediena. Tvirtos, natūralios medžiagos lengvai pritaikomos bet kurioje erdvėje. Žinoma, galima ieškoti ir kitų dekoro elementų, pavyzdžiui, rankų darbo molinių vazų, statulėlių ar kitų rankų darbo dekoracijų.

Derinkite simetriją su asimetrija

Norintiems pažiūrėti į šį stilių kitu kampu, interjero dizaineriai siūlo derinti simetriją su asimetrija. Pavyzdžiui, vienoje stalo pusėje galima pastatyti kelias knygas ar žurnalus, o kitoje dekoratyvinį padėklą su rankų darbo vaza ar kitais elementais. Tokiu būdu sukuriama simetrija, tačiau iš skirtingų elementų. Tokiu principu galite vadovautis ir apstatydami kambarį baldais. Pavyzdžiui, iš vienos valgomojo stalo pusės galite pastatyti kėdes, o iš kitos – ilgą suolą.

Įrengdami ar atnaujindami japandi stiliaus namus, vadovaukitės aukščiau minėtais patarimais, tuomet galėsite mėgautis skandinaviško stiliaus jaukumu ir japoniško stiliaus elegancija. Aukštos kokybės baldai leis mėgautis jų ilgaamžiškumu, o spalvų kontrastai ir simetrijos derinimas su asimetrija – harmoninga, bet nenuobodžia namų atmosfera. Jeigu norite atnaujinti interjerą ir domina kokybiški baldai Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste, juos rasti galite paspaudę ant šios nuorodos: https://www.magresbaldai.lt/miestai/klaipedoje/.

pr2022/195

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite