Kaip atnaujinti savo drabužius: pasidaryk pats

Pažvelgę į savo spintą matome krūvą drabužių, bet apsirengti vis nėra ką… Kad nereikėtų leisti papildomai pinigų naujiems drabužiams, galima atnaujinti senąjį garderobą ir jį vėl „prikelti“ gyvenimui. 

Tie-dye ir klasikinė spiralė

Šiuolaikinėje visuomenėje itin paplito drabužių dažymas batikos (tie-dye) būdas. Jis yra patogus tuo, kad yra visiškai lengva ir neįmanoma padaryti klaidų, nes kuo didesnė „pliurzė“ gausis, tuo geriau atrodys nudažytas rūbas. Kokius rūbus rinktis yra nesvarbu, nes batikos metodu galima dažyti kojines, sukneles, marškinėlius, kelnes, džinsus ar net klasikines kelnes.

Tie-dye dažymo įrankių galima ieškoti įvairiose rankdarbių parduotuvėse, tačiau priemonių šiam dažymui galite surasti ir namuose. Jums reikės:

  • plaukų gumelių
  • guminių pirštinių
  • purškiklio (arba plastikinio butelio)
  • dažų ir audinių baliklio (šis skirtas toms drabužio vietoms, kurias norėsite išbalinti)
  • drabužių, kuriuos norite atnaujinti

Darbo pradžiai reikia paruošti erdvę – patieskite seną paklodę (ar rankšluostį), šalia pasidėkite visas priemones, kurių jums prireiks dažymo metu. Vietą geriausia rinktis ten, kur yra geras vedinimas. Na, o jeigu nuspręsite šią dažymo procedūrą atlikti namuose, paruoškite vonios arba dušo erdvę (būtinai uždenkite paviršius, kuriuos galite išpurvinti).
Savo svajonių drabužį kurkite tokį, kokio norite. Jeigu pristigo idėjų, visada jų galite rasti socialiniame tinkle.

Klasikinė spiralė

Klasikinė spiralė yra vienas iš lengviausių būdų, kaip atnaujinti savo senuosius marškinėlius. Reikia tik suimti marškinėlius ties ta vieta (arba viduriu), kur galėtų būti spiralė bei susukti į vieną pusę. Audinys turi būti susuktas į apskritimo formą ir kad tokios formos ir išliktų, suriškite tą vietą gumele. Jeigu norite, kad drabužis būtų kelių spalvų – ant suspaustos vietos užriškite kelias gumeles (tik palikite tarpus tarp jų). Merkite į dažus norimą drabužio vietą ir palaikykite kelias minutes. Kai nudažysite visas norimas vietas, nuimkite visas gumeles. Tuomet pasiruoškite 3 litrus vandens ir 1 litrą acto. Į šį tirpalą įmerkite nudažyta drabužį ir palaikykite kelias minutes, o tada perplaukite švariu vandeniu.

Šlakelis kruopštumo

Vieni iš puošybos elementų gali būti siūlai ir karoliukai. Jums reikės išsirinkti atsibodusi drabužį ir jį papuošti šiomis dviem kombinacijomis – prisiūkite arba priklijuokite (galima su karštais klijais) šias detales prie marškinėlių apykaklės, kišenių, džinsų galų. Taip pat galite paįvairinti sukneles ir sijonus. Originaliausiai atrodytų variantas, jeigu pirmiausiai blankų drabužį nudažytumėte pasirinktu būdu, o vėliau jį paruoštumėte skirtingais karoliukais ir siuvinėjimo nėrinukais. Nebijokite kreivų ir asimetriškų linijų, nes tik jos drabužį pavers unikaliu ir išskirtiniu kūriniu, kuriuo galėsite didžiuotis!

pr2021/76

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite