Kaip atnaujinti savo drabužius: pasidaryk pats

Pažvelgę į savo spintą matome krūvą drabužių, bet apsirengti vis nėra ką… Kad nereikėtų leisti papildomai pinigų naujiems drabužiams, galima atnaujinti senąjį garderobą ir jį vėl „prikelti“ gyvenimui. 

Tie-dye ir klasikinė spiralė

Šiuolaikinėje visuomenėje itin paplito drabužių dažymas batikos (tie-dye) būdas. Jis yra patogus tuo, kad yra visiškai lengva ir neįmanoma padaryti klaidų, nes kuo didesnė „pliurzė“ gausis, tuo geriau atrodys nudažytas rūbas. Kokius rūbus rinktis yra nesvarbu, nes batikos metodu galima dažyti kojines, sukneles, marškinėlius, kelnes, džinsus ar net klasikines kelnes.

Tie-dye dažymo įrankių galima ieškoti įvairiose rankdarbių parduotuvėse, tačiau priemonių šiam dažymui galite surasti ir namuose. Jums reikės:

  • plaukų gumelių
  • guminių pirštinių
  • purškiklio (arba plastikinio butelio)
  • dažų ir audinių baliklio (šis skirtas toms drabužio vietoms, kurias norėsite išbalinti)
  • drabužių, kuriuos norite atnaujinti

Darbo pradžiai reikia paruošti erdvę – patieskite seną paklodę (ar rankšluostį), šalia pasidėkite visas priemones, kurių jums prireiks dažymo metu. Vietą geriausia rinktis ten, kur yra geras vedinimas. Na, o jeigu nuspręsite šią dažymo procedūrą atlikti namuose, paruoškite vonios arba dušo erdvę (būtinai uždenkite paviršius, kuriuos galite išpurvinti).
Savo svajonių drabužį kurkite tokį, kokio norite. Jeigu pristigo idėjų, visada jų galite rasti socialiniame tinkle.

Klasikinė spiralė

Klasikinė spiralė yra vienas iš lengviausių būdų, kaip atnaujinti savo senuosius marškinėlius. Reikia tik suimti marškinėlius ties ta vieta (arba viduriu), kur galėtų būti spiralė bei susukti į vieną pusę. Audinys turi būti susuktas į apskritimo formą ir kad tokios formos ir išliktų, suriškite tą vietą gumele. Jeigu norite, kad drabužis būtų kelių spalvų – ant suspaustos vietos užriškite kelias gumeles (tik palikite tarpus tarp jų). Merkite į dažus norimą drabužio vietą ir palaikykite kelias minutes. Kai nudažysite visas norimas vietas, nuimkite visas gumeles. Tuomet pasiruoškite 3 litrus vandens ir 1 litrą acto. Į šį tirpalą įmerkite nudažyta drabužį ir palaikykite kelias minutes, o tada perplaukite švariu vandeniu.

Šlakelis kruopštumo

Vieni iš puošybos elementų gali būti siūlai ir karoliukai. Jums reikės išsirinkti atsibodusi drabužį ir jį papuošti šiomis dviem kombinacijomis – prisiūkite arba priklijuokite (galima su karštais klijais) šias detales prie marškinėlių apykaklės, kišenių, džinsų galų. Taip pat galite paįvairinti sukneles ir sijonus. Originaliausiai atrodytų variantas, jeigu pirmiausiai blankų drabužį nudažytumėte pasirinktu būdu, o vėliau jį paruoštumėte skirtingais karoliukais ir siuvinėjimo nėrinukais. Nebijokite kreivų ir asimetriškų linijų, nes tik jos drabužį pavers unikaliu ir išskirtiniu kūriniu, kuriuo galėsite didžiuotis!

pr2021/76

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite