Kaip atnaujinti savo drabužius: pasidaryk pats

Pažvelgę į savo spintą matome krūvą drabužių, bet apsirengti vis nėra ką… Kad nereikėtų leisti papildomai pinigų naujiems drabužiams, galima atnaujinti senąjį garderobą ir jį vėl „prikelti“ gyvenimui. 

Tie-dye ir klasikinė spiralė

Šiuolaikinėje visuomenėje itin paplito drabužių dažymas batikos (tie-dye) būdas. Jis yra patogus tuo, kad yra visiškai lengva ir neįmanoma padaryti klaidų, nes kuo didesnė „pliurzė“ gausis, tuo geriau atrodys nudažytas rūbas. Kokius rūbus rinktis yra nesvarbu, nes batikos metodu galima dažyti kojines, sukneles, marškinėlius, kelnes, džinsus ar net klasikines kelnes.

Tie-dye dažymo įrankių galima ieškoti įvairiose rankdarbių parduotuvėse, tačiau priemonių šiam dažymui galite surasti ir namuose. Jums reikės:

  • plaukų gumelių
  • guminių pirštinių
  • purškiklio (arba plastikinio butelio)
  • dažų ir audinių baliklio (šis skirtas toms drabužio vietoms, kurias norėsite išbalinti)
  • drabužių, kuriuos norite atnaujinti

Darbo pradžiai reikia paruošti erdvę – patieskite seną paklodę (ar rankšluostį), šalia pasidėkite visas priemones, kurių jums prireiks dažymo metu. Vietą geriausia rinktis ten, kur yra geras vedinimas. Na, o jeigu nuspręsite šią dažymo procedūrą atlikti namuose, paruoškite vonios arba dušo erdvę (būtinai uždenkite paviršius, kuriuos galite išpurvinti).
Savo svajonių drabužį kurkite tokį, kokio norite. Jeigu pristigo idėjų, visada jų galite rasti socialiniame tinkle.

Klasikinė spiralė

Klasikinė spiralė yra vienas iš lengviausių būdų, kaip atnaujinti savo senuosius marškinėlius. Reikia tik suimti marškinėlius ties ta vieta (arba viduriu), kur galėtų būti spiralė bei susukti į vieną pusę. Audinys turi būti susuktas į apskritimo formą ir kad tokios formos ir išliktų, suriškite tą vietą gumele. Jeigu norite, kad drabužis būtų kelių spalvų – ant suspaustos vietos užriškite kelias gumeles (tik palikite tarpus tarp jų). Merkite į dažus norimą drabužio vietą ir palaikykite kelias minutes. Kai nudažysite visas norimas vietas, nuimkite visas gumeles. Tuomet pasiruoškite 3 litrus vandens ir 1 litrą acto. Į šį tirpalą įmerkite nudažyta drabužį ir palaikykite kelias minutes, o tada perplaukite švariu vandeniu.

Šlakelis kruopštumo

Vieni iš puošybos elementų gali būti siūlai ir karoliukai. Jums reikės išsirinkti atsibodusi drabužį ir jį papuošti šiomis dviem kombinacijomis – prisiūkite arba priklijuokite (galima su karštais klijais) šias detales prie marškinėlių apykaklės, kišenių, džinsų galų. Taip pat galite paįvairinti sukneles ir sijonus. Originaliausiai atrodytų variantas, jeigu pirmiausiai blankų drabužį nudažytumėte pasirinktu būdu, o vėliau jį paruoštumėte skirtingais karoliukais ir siuvinėjimo nėrinukais. Nebijokite kreivų ir asimetriškų linijų, nes tik jos drabužį pavers unikaliu ir išskirtiniu kūriniu, kuriuo galėsite didžiuotis!

pr2021/76

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite