Kaip atnaujinti savo drabužius: pasidaryk pats

Pažvelgę į savo spintą matome krūvą drabužių, bet apsirengti vis nėra ką… Kad nereikėtų leisti papildomai pinigų naujiems drabužiams, galima atnaujinti senąjį garderobą ir jį vėl „prikelti“ gyvenimui. 

Tie-dye ir klasikinė spiralė

Šiuolaikinėje visuomenėje itin paplito drabužių dažymas batikos (tie-dye) būdas. Jis yra patogus tuo, kad yra visiškai lengva ir neįmanoma padaryti klaidų, nes kuo didesnė „pliurzė“ gausis, tuo geriau atrodys nudažytas rūbas. Kokius rūbus rinktis yra nesvarbu, nes batikos metodu galima dažyti kojines, sukneles, marškinėlius, kelnes, džinsus ar net klasikines kelnes.

Tie-dye dažymo įrankių galima ieškoti įvairiose rankdarbių parduotuvėse, tačiau priemonių šiam dažymui galite surasti ir namuose. Jums reikės:

  • plaukų gumelių
  • guminių pirštinių
  • purškiklio (arba plastikinio butelio)
  • dažų ir audinių baliklio (šis skirtas toms drabužio vietoms, kurias norėsite išbalinti)
  • drabužių, kuriuos norite atnaujinti

Darbo pradžiai reikia paruošti erdvę – patieskite seną paklodę (ar rankšluostį), šalia pasidėkite visas priemones, kurių jums prireiks dažymo metu. Vietą geriausia rinktis ten, kur yra geras vedinimas. Na, o jeigu nuspręsite šią dažymo procedūrą atlikti namuose, paruoškite vonios arba dušo erdvę (būtinai uždenkite paviršius, kuriuos galite išpurvinti).
Savo svajonių drabužį kurkite tokį, kokio norite. Jeigu pristigo idėjų, visada jų galite rasti socialiniame tinkle.

Klasikinė spiralė

Klasikinė spiralė yra vienas iš lengviausių būdų, kaip atnaujinti savo senuosius marškinėlius. Reikia tik suimti marškinėlius ties ta vieta (arba viduriu), kur galėtų būti spiralė bei susukti į vieną pusę. Audinys turi būti susuktas į apskritimo formą ir kad tokios formos ir išliktų, suriškite tą vietą gumele. Jeigu norite, kad drabužis būtų kelių spalvų – ant suspaustos vietos užriškite kelias gumeles (tik palikite tarpus tarp jų). Merkite į dažus norimą drabužio vietą ir palaikykite kelias minutes. Kai nudažysite visas norimas vietas, nuimkite visas gumeles. Tuomet pasiruoškite 3 litrus vandens ir 1 litrą acto. Į šį tirpalą įmerkite nudažyta drabužį ir palaikykite kelias minutes, o tada perplaukite švariu vandeniu.

Šlakelis kruopštumo

Vieni iš puošybos elementų gali būti siūlai ir karoliukai. Jums reikės išsirinkti atsibodusi drabužį ir jį papuošti šiomis dviem kombinacijomis – prisiūkite arba priklijuokite (galima su karštais klijais) šias detales prie marškinėlių apykaklės, kišenių, džinsų galų. Taip pat galite paįvairinti sukneles ir sijonus. Originaliausiai atrodytų variantas, jeigu pirmiausiai blankų drabužį nudažytumėte pasirinktu būdu, o vėliau jį paruoštumėte skirtingais karoliukais ir siuvinėjimo nėrinukais. Nebijokite kreivų ir asimetriškų linijų, nes tik jos drabužį pavers unikaliu ir išskirtiniu kūriniu, kuriuo galėsite didžiuotis!

pr2021/76

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

bibliotekose

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. „Europos šeimoje“ Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite