Kaimo kapelai „Vaivorykštė“ – 20 metų

Lapkričio 28 d. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ švęs 20 metų veiklos sukaktį. Ta proga Natkiškių kultūros namuose vyks jubiliejinė šventė ,,Dainos ir muzikos pavilioti…“. „Tikimės dar ilgai gyvuoti, o mylinčius dainą, muziką bet kada kviečiame prisijungti ir papildyti mūsų gretas“, – sakė jau 20 metų kapelai vadovaujantis Valdas Armonas.

Natkiškių kaimo kapelos „Vaivorykštė“ muzikantai.

Išliko ištikimiausi
1995 m. vėlų rudenį Valdas Armonas grįžo iš privalomos karo tarnybos ir pradėjo dirbti Natkiškių kultūros namuose. Jis dainavo nuo pat gimimo, o grįžęs vis dažniau į rankas paimdavo akordeoną ir grodavo. Groti vienam nesmagu, todėl nusprendė sukurti kaimo kapelą. Jis subūrė tris vyrukus: Vincą Sudeikį, Tomą Armoną ir Dalių Kesarauską. Prisijungti prie vyriškos kompanijos pakvietė ir vieną gražią, balsingą moterį – Dalią Urbonienę.
Pirmasis koncertas, pirmasis pasirodymas ir pirmasis jaudulys buvo Šilutės r. Bikavėnų kaime, kur vyko kaimo kapelų šventė. Pasirodymas pavyko. Yra sakoma – vieną kartą pabandžius, negali sustoti. Ir niekas nesustojo. Prasidėjo nuolatinės repeticijos du kartus per savaitę. Po vieno koncerto pasirinktas ir kapelos pavadinimas – ,,Vaivorykštė“, nes ji kolektyvą lydėjo visą kelią grįžtant namo.
Koncertas po koncerto – taip jau 20 metų. Vieni kapelos nariai užaugo, baigė mokslus ir rinkosi kelią toliau, todėl juos keitė nauji nariai. Per 20 gyvavimo metų kapela turėjo net 7 būgnininkus, 5 kontrabosininkus. Laikui bėgant keitėsi ir kiti muzikantai. Iš viso Natkiškių kaimo kapeloje „Vaivorykštė“ per tuos metus grojo 30 muzikantų. Tik vadovas V. Armonas liko ištikimas savo kolektyvui ir Natkiškiams visus 20 metų.
Dėkoja gerbėjams
Sunku ir suskaičiuoti, kiek kapela surengė koncertų per visus gyvavimo metus. Per metus jų būdavo surengiama net iki 30. 2001 m. kapela dalyvavo televizijos laidoje ,,Duokim garo“. Po metų „Vaivorykštė“ pasirodė laidoje „Gero ūpo“ ir laimėjo kelionę į mėnesio finalą, kur varžėsi su kitomis garsiomis kapelomis. 2014 m. kapela ,,Vaivorykštė“ vėl dalyvavo televizijos laidoje ,,Gero ūpo“, šį kartą svečio teisėmis.
Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ Mažosios Lietuvos regionui ne kartą atstovavo Vilniuje, dainų šventėje Tauragėje. Kapelos pasirodymai vyko ne tik daugelyje Lietuvos didmiesčių, miestų, miestelių ir kaimų, bet buvo organizuojamos koncertinės išvykos į užsienio šalis: Švediją, Lenkiją, Kaliningrado sritį (Rusija).
„Už galimybę išvažiuoti į koncertus, keliones, televizijos laidas, gražiai atrodyti scenoje ir garsinti ne tik Natkiškių kaimą, bet ir Pagėgių savivaldybę tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, nuoširdžiai ačiū tariame Tadui Girčiui ir draugams iš Švedijos, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių kultūros centrui ir visiems, kurie kada nors parėmė ir padėjo kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“. Nuoširdžiai ačiū antrosioms kapelos narių pusėms už jų supratingumą, ištvermę ir ištikimybę.
Muzikantams ir jų vadovui didžiausia padėka, kai klausytojai koncerto pabaigoje ploja atsistoję ir kviečia visą koncertą pakartoti iš naujo. Vadinasi, padainuotos dainos, sugrota muzikos melodija pasiekė ne tik klausytojų ausis, bet ir palietė jų širdis. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ dėkoja visiems savo gerbėjams visuose Lietuvos kampeliuose ir už jos ribų“, – sakė kapelos vadovas V. Armonas.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite