Kaimo kapelai „Vaivorykštė“ – 20 metų

Lapkričio 28 d. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ švęs 20 metų veiklos sukaktį. Ta proga Natkiškių kultūros namuose vyks jubiliejinė šventė ,,Dainos ir muzikos pavilioti…“. „Tikimės dar ilgai gyvuoti, o mylinčius dainą, muziką bet kada kviečiame prisijungti ir papildyti mūsų gretas“, – sakė jau 20 metų kapelai vadovaujantis Valdas Armonas.

Natkiškių kaimo kapelos „Vaivorykštė“ muzikantai.

Išliko ištikimiausi
1995 m. vėlų rudenį Valdas Armonas grįžo iš privalomos karo tarnybos ir pradėjo dirbti Natkiškių kultūros namuose. Jis dainavo nuo pat gimimo, o grįžęs vis dažniau į rankas paimdavo akordeoną ir grodavo. Groti vienam nesmagu, todėl nusprendė sukurti kaimo kapelą. Jis subūrė tris vyrukus: Vincą Sudeikį, Tomą Armoną ir Dalių Kesarauską. Prisijungti prie vyriškos kompanijos pakvietė ir vieną gražią, balsingą moterį – Dalią Urbonienę.
Pirmasis koncertas, pirmasis pasirodymas ir pirmasis jaudulys buvo Šilutės r. Bikavėnų kaime, kur vyko kaimo kapelų šventė. Pasirodymas pavyko. Yra sakoma – vieną kartą pabandžius, negali sustoti. Ir niekas nesustojo. Prasidėjo nuolatinės repeticijos du kartus per savaitę. Po vieno koncerto pasirinktas ir kapelos pavadinimas – ,,Vaivorykštė“, nes ji kolektyvą lydėjo visą kelią grįžtant namo.
Koncertas po koncerto – taip jau 20 metų. Vieni kapelos nariai užaugo, baigė mokslus ir rinkosi kelią toliau, todėl juos keitė nauji nariai. Per 20 gyvavimo metų kapela turėjo net 7 būgnininkus, 5 kontrabosininkus. Laikui bėgant keitėsi ir kiti muzikantai. Iš viso Natkiškių kaimo kapeloje „Vaivorykštė“ per tuos metus grojo 30 muzikantų. Tik vadovas V. Armonas liko ištikimas savo kolektyvui ir Natkiškiams visus 20 metų.
Dėkoja gerbėjams
Sunku ir suskaičiuoti, kiek kapela surengė koncertų per visus gyvavimo metus. Per metus jų būdavo surengiama net iki 30. 2001 m. kapela dalyvavo televizijos laidoje ,,Duokim garo“. Po metų „Vaivorykštė“ pasirodė laidoje „Gero ūpo“ ir laimėjo kelionę į mėnesio finalą, kur varžėsi su kitomis garsiomis kapelomis. 2014 m. kapela ,,Vaivorykštė“ vėl dalyvavo televizijos laidoje ,,Gero ūpo“, šį kartą svečio teisėmis.
Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ Mažosios Lietuvos regionui ne kartą atstovavo Vilniuje, dainų šventėje Tauragėje. Kapelos pasirodymai vyko ne tik daugelyje Lietuvos didmiesčių, miestų, miestelių ir kaimų, bet buvo organizuojamos koncertinės išvykos į užsienio šalis: Švediją, Lenkiją, Kaliningrado sritį (Rusija).
„Už galimybę išvažiuoti į koncertus, keliones, televizijos laidas, gražiai atrodyti scenoje ir garsinti ne tik Natkiškių kaimą, bet ir Pagėgių savivaldybę tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, nuoširdžiai ačiū tariame Tadui Girčiui ir draugams iš Švedijos, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių kultūros centrui ir visiems, kurie kada nors parėmė ir padėjo kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“. Nuoširdžiai ačiū antrosioms kapelos narių pusėms už jų supratingumą, ištvermę ir ištikimybę.
Muzikantams ir jų vadovui didžiausia padėka, kai klausytojai koncerto pabaigoje ploja atsistoję ir kviečia visą koncertą pakartoti iš naujo. Vadinasi, padainuotos dainos, sugrota muzikos melodija pasiekė ne tik klausytojų ausis, bet ir palietė jų širdis. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ dėkoja visiems savo gerbėjams visuose Lietuvos kampeliuose ir už jos ribų“, – sakė kapelos vadovas V. Armonas.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite