Kaimo kapelai „Vaivorykštė“ – 20 metų

Lapkričio 28 d. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ švęs 20 metų veiklos sukaktį. Ta proga Natkiškių kultūros namuose vyks jubiliejinė šventė ,,Dainos ir muzikos pavilioti…“. „Tikimės dar ilgai gyvuoti, o mylinčius dainą, muziką bet kada kviečiame prisijungti ir papildyti mūsų gretas“, – sakė jau 20 metų kapelai vadovaujantis Valdas Armonas.

Natkiškių kaimo kapelos „Vaivorykštė“ muzikantai.

Išliko ištikimiausi
1995 m. vėlų rudenį Valdas Armonas grįžo iš privalomos karo tarnybos ir pradėjo dirbti Natkiškių kultūros namuose. Jis dainavo nuo pat gimimo, o grįžęs vis dažniau į rankas paimdavo akordeoną ir grodavo. Groti vienam nesmagu, todėl nusprendė sukurti kaimo kapelą. Jis subūrė tris vyrukus: Vincą Sudeikį, Tomą Armoną ir Dalių Kesarauską. Prisijungti prie vyriškos kompanijos pakvietė ir vieną gražią, balsingą moterį – Dalią Urbonienę.
Pirmasis koncertas, pirmasis pasirodymas ir pirmasis jaudulys buvo Šilutės r. Bikavėnų kaime, kur vyko kaimo kapelų šventė. Pasirodymas pavyko. Yra sakoma – vieną kartą pabandžius, negali sustoti. Ir niekas nesustojo. Prasidėjo nuolatinės repeticijos du kartus per savaitę. Po vieno koncerto pasirinktas ir kapelos pavadinimas – ,,Vaivorykštė“, nes ji kolektyvą lydėjo visą kelią grįžtant namo.
Koncertas po koncerto – taip jau 20 metų. Vieni kapelos nariai užaugo, baigė mokslus ir rinkosi kelią toliau, todėl juos keitė nauji nariai. Per 20 gyvavimo metų kapela turėjo net 7 būgnininkus, 5 kontrabosininkus. Laikui bėgant keitėsi ir kiti muzikantai. Iš viso Natkiškių kaimo kapeloje „Vaivorykštė“ per tuos metus grojo 30 muzikantų. Tik vadovas V. Armonas liko ištikimas savo kolektyvui ir Natkiškiams visus 20 metų.
Dėkoja gerbėjams
Sunku ir suskaičiuoti, kiek kapela surengė koncertų per visus gyvavimo metus. Per metus jų būdavo surengiama net iki 30. 2001 m. kapela dalyvavo televizijos laidoje ,,Duokim garo“. Po metų „Vaivorykštė“ pasirodė laidoje „Gero ūpo“ ir laimėjo kelionę į mėnesio finalą, kur varžėsi su kitomis garsiomis kapelomis. 2014 m. kapela ,,Vaivorykštė“ vėl dalyvavo televizijos laidoje ,,Gero ūpo“, šį kartą svečio teisėmis.
Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ Mažosios Lietuvos regionui ne kartą atstovavo Vilniuje, dainų šventėje Tauragėje. Kapelos pasirodymai vyko ne tik daugelyje Lietuvos didmiesčių, miestų, miestelių ir kaimų, bet buvo organizuojamos koncertinės išvykos į užsienio šalis: Švediją, Lenkiją, Kaliningrado sritį (Rusija).
„Už galimybę išvažiuoti į koncertus, keliones, televizijos laidas, gražiai atrodyti scenoje ir garsinti ne tik Natkiškių kaimą, bet ir Pagėgių savivaldybę tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, nuoširdžiai ačiū tariame Tadui Girčiui ir draugams iš Švedijos, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių kultūros centrui ir visiems, kurie kada nors parėmė ir padėjo kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“. Nuoširdžiai ačiū antrosioms kapelos narių pusėms už jų supratingumą, ištvermę ir ištikimybę.
Muzikantams ir jų vadovui didžiausia padėka, kai klausytojai koncerto pabaigoje ploja atsistoję ir kviečia visą koncertą pakartoti iš naujo. Vadinasi, padainuotos dainos, sugrota muzikos melodija pasiekė ne tik klausytojų ausis, bet ir palietė jų širdis. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ dėkoja visiems savo gerbėjams visuose Lietuvos kampeliuose ir už jos ribų“, – sakė kapelos vadovas V. Armonas.

Hits: 220

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite