Kaimo kapelai „Vaivorykštė“ – 20 metų

Lapkričio 28 d. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ švęs 20 metų veiklos sukaktį. Ta proga Natkiškių kultūros namuose vyks jubiliejinė šventė ,,Dainos ir muzikos pavilioti…“. „Tikimės dar ilgai gyvuoti, o mylinčius dainą, muziką bet kada kviečiame prisijungti ir papildyti mūsų gretas“, – sakė jau 20 metų kapelai vadovaujantis Valdas Armonas.

Natkiškių kaimo kapelos „Vaivorykštė“ muzikantai.

Išliko ištikimiausi
1995 m. vėlų rudenį Valdas Armonas grįžo iš privalomos karo tarnybos ir pradėjo dirbti Natkiškių kultūros namuose. Jis dainavo nuo pat gimimo, o grįžęs vis dažniau į rankas paimdavo akordeoną ir grodavo. Groti vienam nesmagu, todėl nusprendė sukurti kaimo kapelą. Jis subūrė tris vyrukus: Vincą Sudeikį, Tomą Armoną ir Dalių Kesarauską. Prisijungti prie vyriškos kompanijos pakvietė ir vieną gražią, balsingą moterį – Dalią Urbonienę.
Pirmasis koncertas, pirmasis pasirodymas ir pirmasis jaudulys buvo Šilutės r. Bikavėnų kaime, kur vyko kaimo kapelų šventė. Pasirodymas pavyko. Yra sakoma – vieną kartą pabandžius, negali sustoti. Ir niekas nesustojo. Prasidėjo nuolatinės repeticijos du kartus per savaitę. Po vieno koncerto pasirinktas ir kapelos pavadinimas – ,,Vaivorykštė“, nes ji kolektyvą lydėjo visą kelią grįžtant namo.
Koncertas po koncerto – taip jau 20 metų. Vieni kapelos nariai užaugo, baigė mokslus ir rinkosi kelią toliau, todėl juos keitė nauji nariai. Per 20 gyvavimo metų kapela turėjo net 7 būgnininkus, 5 kontrabosininkus. Laikui bėgant keitėsi ir kiti muzikantai. Iš viso Natkiškių kaimo kapeloje „Vaivorykštė“ per tuos metus grojo 30 muzikantų. Tik vadovas V. Armonas liko ištikimas savo kolektyvui ir Natkiškiams visus 20 metų.
Dėkoja gerbėjams
Sunku ir suskaičiuoti, kiek kapela surengė koncertų per visus gyvavimo metus. Per metus jų būdavo surengiama net iki 30. 2001 m. kapela dalyvavo televizijos laidoje ,,Duokim garo“. Po metų „Vaivorykštė“ pasirodė laidoje „Gero ūpo“ ir laimėjo kelionę į mėnesio finalą, kur varžėsi su kitomis garsiomis kapelomis. 2014 m. kapela ,,Vaivorykštė“ vėl dalyvavo televizijos laidoje ,,Gero ūpo“, šį kartą svečio teisėmis.
Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ Mažosios Lietuvos regionui ne kartą atstovavo Vilniuje, dainų šventėje Tauragėje. Kapelos pasirodymai vyko ne tik daugelyje Lietuvos didmiesčių, miestų, miestelių ir kaimų, bet buvo organizuojamos koncertinės išvykos į užsienio šalis: Švediją, Lenkiją, Kaliningrado sritį (Rusija).
„Už galimybę išvažiuoti į koncertus, keliones, televizijos laidas, gražiai atrodyti scenoje ir garsinti ne tik Natkiškių kaimą, bet ir Pagėgių savivaldybę tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, nuoširdžiai ačiū tariame Tadui Girčiui ir draugams iš Švedijos, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių kultūros centrui ir visiems, kurie kada nors parėmė ir padėjo kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“. Nuoširdžiai ačiū antrosioms kapelos narių pusėms už jų supratingumą, ištvermę ir ištikimybę.
Muzikantams ir jų vadovui didžiausia padėka, kai klausytojai koncerto pabaigoje ploja atsistoję ir kviečia visą koncertą pakartoti iš naujo. Vadinasi, padainuotos dainos, sugrota muzikos melodija pasiekė ne tik klausytojų ausis, bet ir palietė jų širdis. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ dėkoja visiems savo gerbėjams visuose Lietuvos kampeliuose ir už jos ribų“, – sakė kapelos vadovas V. Armonas.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite