Kaimo bendruomenės patirties sėmėsi namie ir užsienyje

 Penkios Šilutės rajono kaimo bendruomenės susivienijo bendram projektui „Sėkmingas bendradarbiavimas su Italijos kaimo plėtros tinklo atstovais“.

Pagrindinis projekto „Sėkmingas bendradarbiavimas su Italijos kaimo plėtros tinklo atstovais“ tikslas – skatinti partnerystę, pritaikyti gerąją ir istorinę patirtį kaimo išsaugojimui ir gaivinimui. Finansinė parama gauta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“.
Jungtinis projektas suvienijo 5 Šilutės rajono bendruomenines organizacijas: Ramučių kaimo bendruomenę „Navata“ (projekto teikėja), Usėnų, Pagrynių kaimo bendruomenes, Vainuto seniūnijos bendruomenę, kaimo bendruomenę „Želvesys“. 40 minėtųjų bendruomenių narių lankėsi LŽŪU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko parodos „Sprendimų ratas 2013“ renginiuose. Dešimties dienų dalykinėje kelionėje į Italiją dalyvavo penkiuose teminiuose susitikimuose su Italijos kaimo plėtros tinklo atstovais. Projekto dalyviai susipažino su šios Pietų Europos šalies Florencijos, Paduvos, Parmos, Kampanijos (Campania) ir Venecijos regionų kraštovaizdžiu ir jų kaimo plėtros tinklo atstovais.

Ramučiuose vykusiame seminare lektorė dr. Vilma Atkočiūnienė skaitė du pranešimus.

Ramučiuose vykusiame seminare lektorė dr. Vilma Atkočiūnienė skaitė du pranešimus.

Šilutės rajono bendruomenių atstovai susitikimuose dalijosi kaimo plėtros patirtimi. Susitikime su Veneto regiono bendruomenių nariais pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo. Penkios mūsų kaimo bendruomenės numato bendradarbiauti su partneriais iš Italijos, Veneto regiono, rengiant ir įgyvendinant ES finansuojamus projektus, kraštovaizdžio turtinimo ir kultūrinio, istorinio paveldo populiarinimo ir puoselėjimo, integruotų informacinių technologijų taikymo ir kitose srityse.
Susitikimai su įvairių ES šalių narių kaimų judėjimo dalyviais, kaimo bendruomenių atstovams suteikė galimybę susipažinti su kaimynų pasiekimais, pamatyti ir pabendrauti su Italijos kaimo bendruomenių atstovais, užmegzti naujus kontaktus dvišaliams projektams, rasti naujoviškų idėjų jungtinio projekto dalyvių kaimų projektams rengti ir įgyvendinti. Išskirtinis dėmesys projekte taip pat skiriamas kaimo jaunimo įtraukimui į bendruomenių veiklą tam, kad ateityje deramai galėtų šeimininkauti savo gyvenamojoje vietovėje.

Kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė Laimutė Rupainienė (dešinėje) pasirašė bendradarbiavimo su italais ketinimų protokolą.
Petro Skutulo nuotr.

Įgyvendinant projektą, Ramučių bendruomenės namuose buvo surengtas seminaras „Bendradarbiavimas puoselėjant savitą kraštovaizdį ir teikiant turizmo paslaugas“. Seminare aptarta kelionėje po Italiją įgyta patirtis. Dalykinės išvykos dalyviai dalijosi įspūdžiais ir diskutavo, kokią kaimynų patirtį galima pritaikyti Pamario krašto kaimuose ir ką galėtume pasiūlyti jiems. Lektorė dr. Vilma Atkočiūnienė skaitė pranešimus „2007-2013 m. Kaimo plėtros programos patirtis“ ir „Lietuvos kaimo tinklo paskirtis įgyvendinant Kaimo plėtros programą“.
Abu pranešimai aptarti po jų įvykusiose diskusijose. Seminaro pabaigoje Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė Laimutė Rupainienė įteikė projekto partneriams simbolinius suvenyrus, priminsiančius apie sėkmingą bendradarbiavimą ir skatinančius toliau darbuotis išvien. Projekto rezultatų sklaidai išleistas specialus leidinys, ženkleliai, lipdukai bei polietileno maišeliai su visų penkių projekte dalyvavusių bendruomenių ir paties projekto logotipais.

Vaidotas VILKAS

Po dalykinio susitikimo su Veneto regiono bendruomenės atstovais šilutiškiai buvo pakviesti apžiūrėti šiame regione veikiančią siurblinę. Skirtingai nei Pamario krašte, Italijos pietuose siurblinės tarnauja ne vandens pertekliui reguliuoti, bet dirbamiems laukams drėkinti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite