Kaime gyventi tampa patraukliau

Leitgiriuose įrengta poilsio zona.

Leitgirių kaime (Juknaičių sen.) gyventi darosi patraukliau. Patys leitgiriškiai rūpinasi, kad geresnio gyvenimo nereikėtų dairytis svetur ar toliau nuo namų. Vienas iš naujausių leitgiriškių džiaugsmų – kaime įrengta poilsio zona. Čia veiklos sau ras vaikai ir jaunimas. Ši erdvė bus tinkama vieta kaimynams susirinkti ir vyresnio amžiaus žmonėms susitikti.

Ėmėsi iniciatyvos
Pasak Leitgirių kaimo bendruomenės narės Ritos Grigalienės, daugelį metų į Leitgirių kaimą neatėjo jokių investicijų. Uždarė mokyklą, parduotuvę, neliko ir sporto aikštyno. Leitgiriškiai prarado viltį, kad kas nors pasikeistų, darbingi žmonės ir jaunimas išvažinėjo laimės ieškoti svetur. Leitgiriuose teliko per 100 gyventojų. Nelaukdami valstybės, ES fondų ar kitų įstaigų teikiamos paramos gyventojai susitelkė ir prieš porą metų įsteigė Leitgirių bendruomenės visuomeninę organizaciją. Bendruomenei vadovauja Leitgiriuose gimusi ir augusi Rita Raulynaitienė.

Ant sukynių.

Per porą metų spėta nemažai ką nuveikti. Iš savivaldos lėšų įrengta autobusų stotelė, įsigyta sulankstomų stalų, suolų, juos naudoja įvairių renginių metu. Labiausiai kaimynai norėtų turėti bendruomenės namus. Kaime nėra laisvo pastato, kuriame būtų galima tokius įrengti. Pasigendama ir viešos erdvės, kur susirinkę kaimo žmonės galėtų papramogauti, atsipūsti, pabendrauti. Bendruomenės nariai apsidžiaugė idėja kaime įformuoti poilsio zoną. Pritarimo sulaukė leitgiriškio Mariaus Čėsnos siūlymas idėją įgyvendinti jo sklypo dalyje. Parengti paraišką buvo patikėta projektinės veiklos patirties turinčiai bendruomenės narei Ritai Grigalienei.
Rado rėmėjų, patys talkino
Projektui „Poilsio zonos sukūrimas Leitgirių kaime“ įgyvendinti skirtų beveik 6000 eurų nacionalinės paramos lėšų nepakako, teko pridėti nuosavų lėšų. Leitgiriškiams pagalbos ranką ištiesė UAB „Šilutės vėjo projektai“ skyrę 700 €. Bendruomenės nariai prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo talkomis ir savo darbu.
Ten, kur dar šią vasarą žaliavo javai, dabar įrengta poilsio aikštelė visų amžiaus grupių leitgiriškiams ir jų svečiams. Sumeistrautos laipynės, supynės, pavėsinė, suoleliai, stalai.
Kompiuterius į šalį
Bendruomenės nariai įsitikinę, kad kaimas taps patrauklesnis čia kurtis jaunimui. Tuo buvo galima įsitikinti poilsio zonos atidarymo šventėje. Atskubėjo kaimynų iš Kanteriškių, Juknaičių, Pašyšių. Leitgiriškius sveikino Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Į šventę atvyko ir buvusių leitgiriškių. Į savo gimtinę su artimaisiais ir drauge atskubėjo Irmantas Puišys, daugiau kaip dešimtmetį gyvenantis Šilutėje. Irmantas pamena, kad jam gyvenant kaime prie Leitgirių pradinės mokyklos buvo sporto aikštynas, futbolo vartai, krepšinio ir tinklinio aikštelės. Uždarius mokyklą, sunyko ir aikštynas. Kaimo vaikams neliko kur sportuoti.

Smėlio dėžėje.

Poilsio zonos įrengimu džiaugėsi būsimoji pedagogė Živilė Dargytė, studijuojanti Klaipėdos universitete. Savaitgaliais mielai į kaimą grįžtanti mergina pastebi, kad dabartiniams vaikams svarbiausia yra kompiuteris. Juos nustumti į šalį Leitgiriuose padės įrengtoji poilsio zona. Tai bus traukos centras, kur rinksis kaimo vaikai pažaisti, pasisupti ir kuo daugiau pabūti gryname ore. „Įrengta poilsio zona suteiks galimybę ilsėtis, judėti, bus skatinamas bendruomeniškumas. Juk bendruomeniškoje aplinkoje daugiau žmonių jausis laimingesni, sieks savo ir kaimo bendrų tikslų. Gal tai padės išlaikyti ir skatins žmones keltis į kaimą, kuriame bus patogu ir saugu gyventi. Džiugu, kad kaimo žmonės mane išgirdo, suprato, pasitikėjo ir palaikė. Ties šiuo projektu mes neketiname sustoti, dar daug užmojų turime. Viena didžiausių svajonių – turėti nedidelius bendruomenės namus“, – sakė leitgiriškė R. Grigalienė.
Atidarymo šventėje netrūko linksmybių ir vaišių.
Šventėje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai, policijos rėmėjai. Dalijant dovanas – atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis ir, žinoma, saldainius, kartu su pareigūnais dalyvavo ir policijos rėmėjas šuo Amsis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite