Kaime gyventi tampa patraukliau

Leitgiriuose įrengta poilsio zona.

Leitgirių kaime (Juknaičių sen.) gyventi darosi patraukliau. Patys leitgiriškiai rūpinasi, kad geresnio gyvenimo nereikėtų dairytis svetur ar toliau nuo namų. Vienas iš naujausių leitgiriškių džiaugsmų – kaime įrengta poilsio zona. Čia veiklos sau ras vaikai ir jaunimas. Ši erdvė bus tinkama vieta kaimynams susirinkti ir vyresnio amžiaus žmonėms susitikti.

Ėmėsi iniciatyvos
Pasak Leitgirių kaimo bendruomenės narės Ritos Grigalienės, daugelį metų į Leitgirių kaimą neatėjo jokių investicijų. Uždarė mokyklą, parduotuvę, neliko ir sporto aikštyno. Leitgiriškiai prarado viltį, kad kas nors pasikeistų, darbingi žmonės ir jaunimas išvažinėjo laimės ieškoti svetur. Leitgiriuose teliko per 100 gyventojų. Nelaukdami valstybės, ES fondų ar kitų įstaigų teikiamos paramos gyventojai susitelkė ir prieš porą metų įsteigė Leitgirių bendruomenės visuomeninę organizaciją. Bendruomenei vadovauja Leitgiriuose gimusi ir augusi Rita Raulynaitienė.

Ant sukynių.

Per porą metų spėta nemažai ką nuveikti. Iš savivaldos lėšų įrengta autobusų stotelė, įsigyta sulankstomų stalų, suolų, juos naudoja įvairių renginių metu. Labiausiai kaimynai norėtų turėti bendruomenės namus. Kaime nėra laisvo pastato, kuriame būtų galima tokius įrengti. Pasigendama ir viešos erdvės, kur susirinkę kaimo žmonės galėtų papramogauti, atsipūsti, pabendrauti. Bendruomenės nariai apsidžiaugė idėja kaime įformuoti poilsio zoną. Pritarimo sulaukė leitgiriškio Mariaus Čėsnos siūlymas idėją įgyvendinti jo sklypo dalyje. Parengti paraišką buvo patikėta projektinės veiklos patirties turinčiai bendruomenės narei Ritai Grigalienei.
Rado rėmėjų, patys talkino
Projektui „Poilsio zonos sukūrimas Leitgirių kaime“ įgyvendinti skirtų beveik 6000 eurų nacionalinės paramos lėšų nepakako, teko pridėti nuosavų lėšų. Leitgiriškiams pagalbos ranką ištiesė UAB „Šilutės vėjo projektai“ skyrę 700 €. Bendruomenės nariai prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo talkomis ir savo darbu.
Ten, kur dar šią vasarą žaliavo javai, dabar įrengta poilsio aikštelė visų amžiaus grupių leitgiriškiams ir jų svečiams. Sumeistrautos laipynės, supynės, pavėsinė, suoleliai, stalai.
Kompiuterius į šalį
Bendruomenės nariai įsitikinę, kad kaimas taps patrauklesnis čia kurtis jaunimui. Tuo buvo galima įsitikinti poilsio zonos atidarymo šventėje. Atskubėjo kaimynų iš Kanteriškių, Juknaičių, Pašyšių. Leitgiriškius sveikino Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Į šventę atvyko ir buvusių leitgiriškių. Į savo gimtinę su artimaisiais ir drauge atskubėjo Irmantas Puišys, daugiau kaip dešimtmetį gyvenantis Šilutėje. Irmantas pamena, kad jam gyvenant kaime prie Leitgirių pradinės mokyklos buvo sporto aikštynas, futbolo vartai, krepšinio ir tinklinio aikštelės. Uždarius mokyklą, sunyko ir aikštynas. Kaimo vaikams neliko kur sportuoti.

Smėlio dėžėje.

Poilsio zonos įrengimu džiaugėsi būsimoji pedagogė Živilė Dargytė, studijuojanti Klaipėdos universitete. Savaitgaliais mielai į kaimą grįžtanti mergina pastebi, kad dabartiniams vaikams svarbiausia yra kompiuteris. Juos nustumti į šalį Leitgiriuose padės įrengtoji poilsio zona. Tai bus traukos centras, kur rinksis kaimo vaikai pažaisti, pasisupti ir kuo daugiau pabūti gryname ore. „Įrengta poilsio zona suteiks galimybę ilsėtis, judėti, bus skatinamas bendruomeniškumas. Juk bendruomeniškoje aplinkoje daugiau žmonių jausis laimingesni, sieks savo ir kaimo bendrų tikslų. Gal tai padės išlaikyti ir skatins žmones keltis į kaimą, kuriame bus patogu ir saugu gyventi. Džiugu, kad kaimo žmonės mane išgirdo, suprato, pasitikėjo ir palaikė. Ties šiuo projektu mes neketiname sustoti, dar daug užmojų turime. Viena didžiausių svajonių – turėti nedidelius bendruomenės namus“, – sakė leitgiriškė R. Grigalienė.
Atidarymo šventėje netrūko linksmybių ir vaišių.
Šventėje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai, policijos rėmėjai. Dalijant dovanas – atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis ir, žinoma, saldainius, kartu su pareigūnais dalyvavo ir policijos rėmėjas šuo Amsis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 54

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite