Kaime gyventi tampa patraukliau

Leitgiriuose įrengta poilsio zona.

Leitgirių kaime (Juknaičių sen.) gyventi darosi patraukliau. Patys leitgiriškiai rūpinasi, kad geresnio gyvenimo nereikėtų dairytis svetur ar toliau nuo namų. Vienas iš naujausių leitgiriškių džiaugsmų – kaime įrengta poilsio zona. Čia veiklos sau ras vaikai ir jaunimas. Ši erdvė bus tinkama vieta kaimynams susirinkti ir vyresnio amžiaus žmonėms susitikti.

Ėmėsi iniciatyvos
Pasak Leitgirių kaimo bendruomenės narės Ritos Grigalienės, daugelį metų į Leitgirių kaimą neatėjo jokių investicijų. Uždarė mokyklą, parduotuvę, neliko ir sporto aikštyno. Leitgiriškiai prarado viltį, kad kas nors pasikeistų, darbingi žmonės ir jaunimas išvažinėjo laimės ieškoti svetur. Leitgiriuose teliko per 100 gyventojų. Nelaukdami valstybės, ES fondų ar kitų įstaigų teikiamos paramos gyventojai susitelkė ir prieš porą metų įsteigė Leitgirių bendruomenės visuomeninę organizaciją. Bendruomenei vadovauja Leitgiriuose gimusi ir augusi Rita Raulynaitienė.

Ant sukynių.

Per porą metų spėta nemažai ką nuveikti. Iš savivaldos lėšų įrengta autobusų stotelė, įsigyta sulankstomų stalų, suolų, juos naudoja įvairių renginių metu. Labiausiai kaimynai norėtų turėti bendruomenės namus. Kaime nėra laisvo pastato, kuriame būtų galima tokius įrengti. Pasigendama ir viešos erdvės, kur susirinkę kaimo žmonės galėtų papramogauti, atsipūsti, pabendrauti. Bendruomenės nariai apsidžiaugė idėja kaime įformuoti poilsio zoną. Pritarimo sulaukė leitgiriškio Mariaus Čėsnos siūlymas idėją įgyvendinti jo sklypo dalyje. Parengti paraišką buvo patikėta projektinės veiklos patirties turinčiai bendruomenės narei Ritai Grigalienei.
Rado rėmėjų, patys talkino
Projektui „Poilsio zonos sukūrimas Leitgirių kaime“ įgyvendinti skirtų beveik 6000 eurų nacionalinės paramos lėšų nepakako, teko pridėti nuosavų lėšų. Leitgiriškiams pagalbos ranką ištiesė UAB „Šilutės vėjo projektai“ skyrę 700 €. Bendruomenės nariai prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo talkomis ir savo darbu.
Ten, kur dar šią vasarą žaliavo javai, dabar įrengta poilsio aikštelė visų amžiaus grupių leitgiriškiams ir jų svečiams. Sumeistrautos laipynės, supynės, pavėsinė, suoleliai, stalai.
Kompiuterius į šalį
Bendruomenės nariai įsitikinę, kad kaimas taps patrauklesnis čia kurtis jaunimui. Tuo buvo galima įsitikinti poilsio zonos atidarymo šventėje. Atskubėjo kaimynų iš Kanteriškių, Juknaičių, Pašyšių. Leitgiriškius sveikino Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Į šventę atvyko ir buvusių leitgiriškių. Į savo gimtinę su artimaisiais ir drauge atskubėjo Irmantas Puišys, daugiau kaip dešimtmetį gyvenantis Šilutėje. Irmantas pamena, kad jam gyvenant kaime prie Leitgirių pradinės mokyklos buvo sporto aikštynas, futbolo vartai, krepšinio ir tinklinio aikštelės. Uždarius mokyklą, sunyko ir aikštynas. Kaimo vaikams neliko kur sportuoti.

Smėlio dėžėje.

Poilsio zonos įrengimu džiaugėsi būsimoji pedagogė Živilė Dargytė, studijuojanti Klaipėdos universitete. Savaitgaliais mielai į kaimą grįžtanti mergina pastebi, kad dabartiniams vaikams svarbiausia yra kompiuteris. Juos nustumti į šalį Leitgiriuose padės įrengtoji poilsio zona. Tai bus traukos centras, kur rinksis kaimo vaikai pažaisti, pasisupti ir kuo daugiau pabūti gryname ore. „Įrengta poilsio zona suteiks galimybę ilsėtis, judėti, bus skatinamas bendruomeniškumas. Juk bendruomeniškoje aplinkoje daugiau žmonių jausis laimingesni, sieks savo ir kaimo bendrų tikslų. Gal tai padės išlaikyti ir skatins žmones keltis į kaimą, kuriame bus patogu ir saugu gyventi. Džiugu, kad kaimo žmonės mane išgirdo, suprato, pasitikėjo ir palaikė. Ties šiuo projektu mes neketiname sustoti, dar daug užmojų turime. Viena didžiausių svajonių – turėti nedidelius bendruomenės namus“, – sakė leitgiriškė R. Grigalienė.
Atidarymo šventėje netrūko linksmybių ir vaišių.
Šventėje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai, policijos rėmėjai. Dalijant dovanas – atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis ir, žinoma, saldainius, kartu su pareigūnais dalyvavo ir policijos rėmėjas šuo Amsis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite