Kaime gyventi tampa patraukliau

Leitgiriuose įrengta poilsio zona.

Leitgirių kaime (Juknaičių sen.) gyventi darosi patraukliau. Patys leitgiriškiai rūpinasi, kad geresnio gyvenimo nereikėtų dairytis svetur ar toliau nuo namų. Vienas iš naujausių leitgiriškių džiaugsmų – kaime įrengta poilsio zona. Čia veiklos sau ras vaikai ir jaunimas. Ši erdvė bus tinkama vieta kaimynams susirinkti ir vyresnio amžiaus žmonėms susitikti.

Ėmėsi iniciatyvos
Pasak Leitgirių kaimo bendruomenės narės Ritos Grigalienės, daugelį metų į Leitgirių kaimą neatėjo jokių investicijų. Uždarė mokyklą, parduotuvę, neliko ir sporto aikštyno. Leitgiriškiai prarado viltį, kad kas nors pasikeistų, darbingi žmonės ir jaunimas išvažinėjo laimės ieškoti svetur. Leitgiriuose teliko per 100 gyventojų. Nelaukdami valstybės, ES fondų ar kitų įstaigų teikiamos paramos gyventojai susitelkė ir prieš porą metų įsteigė Leitgirių bendruomenės visuomeninę organizaciją. Bendruomenei vadovauja Leitgiriuose gimusi ir augusi Rita Raulynaitienė.

Ant sukynių.

Per porą metų spėta nemažai ką nuveikti. Iš savivaldos lėšų įrengta autobusų stotelė, įsigyta sulankstomų stalų, suolų, juos naudoja įvairių renginių metu. Labiausiai kaimynai norėtų turėti bendruomenės namus. Kaime nėra laisvo pastato, kuriame būtų galima tokius įrengti. Pasigendama ir viešos erdvės, kur susirinkę kaimo žmonės galėtų papramogauti, atsipūsti, pabendrauti. Bendruomenės nariai apsidžiaugė idėja kaime įformuoti poilsio zoną. Pritarimo sulaukė leitgiriškio Mariaus Čėsnos siūlymas idėją įgyvendinti jo sklypo dalyje. Parengti paraišką buvo patikėta projektinės veiklos patirties turinčiai bendruomenės narei Ritai Grigalienei.
Rado rėmėjų, patys talkino
Projektui „Poilsio zonos sukūrimas Leitgirių kaime“ įgyvendinti skirtų beveik 6000 eurų nacionalinės paramos lėšų nepakako, teko pridėti nuosavų lėšų. Leitgiriškiams pagalbos ranką ištiesė UAB „Šilutės vėjo projektai“ skyrę 700 €. Bendruomenės nariai prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo talkomis ir savo darbu.
Ten, kur dar šią vasarą žaliavo javai, dabar įrengta poilsio aikštelė visų amžiaus grupių leitgiriškiams ir jų svečiams. Sumeistrautos laipynės, supynės, pavėsinė, suoleliai, stalai.
Kompiuterius į šalį
Bendruomenės nariai įsitikinę, kad kaimas taps patrauklesnis čia kurtis jaunimui. Tuo buvo galima įsitikinti poilsio zonos atidarymo šventėje. Atskubėjo kaimynų iš Kanteriškių, Juknaičių, Pašyšių. Leitgiriškius sveikino Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Į šventę atvyko ir buvusių leitgiriškių. Į savo gimtinę su artimaisiais ir drauge atskubėjo Irmantas Puišys, daugiau kaip dešimtmetį gyvenantis Šilutėje. Irmantas pamena, kad jam gyvenant kaime prie Leitgirių pradinės mokyklos buvo sporto aikštynas, futbolo vartai, krepšinio ir tinklinio aikštelės. Uždarius mokyklą, sunyko ir aikštynas. Kaimo vaikams neliko kur sportuoti.

Smėlio dėžėje.

Poilsio zonos įrengimu džiaugėsi būsimoji pedagogė Živilė Dargytė, studijuojanti Klaipėdos universitete. Savaitgaliais mielai į kaimą grįžtanti mergina pastebi, kad dabartiniams vaikams svarbiausia yra kompiuteris. Juos nustumti į šalį Leitgiriuose padės įrengtoji poilsio zona. Tai bus traukos centras, kur rinksis kaimo vaikai pažaisti, pasisupti ir kuo daugiau pabūti gryname ore. „Įrengta poilsio zona suteiks galimybę ilsėtis, judėti, bus skatinamas bendruomeniškumas. Juk bendruomeniškoje aplinkoje daugiau žmonių jausis laimingesni, sieks savo ir kaimo bendrų tikslų. Gal tai padės išlaikyti ir skatins žmones keltis į kaimą, kuriame bus patogu ir saugu gyventi. Džiugu, kad kaimo žmonės mane išgirdo, suprato, pasitikėjo ir palaikė. Ties šiuo projektu mes neketiname sustoti, dar daug užmojų turime. Viena didžiausių svajonių – turėti nedidelius bendruomenės namus“, – sakė leitgiriškė R. Grigalienė.
Atidarymo šventėje netrūko linksmybių ir vaišių.
Šventėje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai, policijos rėmėjai. Dalijant dovanas – atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis ir, žinoma, saldainius, kartu su pareigūnais dalyvavo ir policijos rėmėjas šuo Amsis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite