Kai nepadeda įspėjimai, skiriamos baudos

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, Pagėgių policijos komisariato (PK) pareigūnai ypač daug dėmesio skiria mokinių saugumui keliuose ir gatvėse užtikrinti. Be išlygų baudžiami vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus, sukėlę grėsmę eismo dalyviams.
Naujovių pajus ir mokiniai: nepilnamečiai negali rūkyti viešosiose vietose, jie negali net turėti rūkalų.

Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra įrengtas tik vienas stacionarus greičio matavimo įrenginys – Lumpėnuose.

Budi prie mokyklų
Visoje Lietuvoje rugsėjo pradžioje buvo skelbiama greičio savaitė, stacionarūs greičio matuokliai fiksavo net mažą greičio viršijimą. Vien rugsėjo 1-ąją šalies keliuose greičio matuokliai užfiksavo per 18 tūkst. greičio viršijimo atvejų, kurių dauguma iki 10 km/val. Tokio greičio pakanka, kad pailgėtų automobilio stabdymo kelias prie pėsčiųjų perėjos ir gali įvykti skaudi nelaimė.
Pagėgių savivaldybėje savaitę iki mokslo metų pradžios greičio mėgėjus tramdė nepaženklintas policijos automobilis su įrengta greičio matavimo įranga. Juo nuo rugpjūčio 24 iki 30 d. Pagėgių savivaldybės teritorijoje darbo dienomis buvo užfiksuota iki 35 greičio viršyjimo atvejų per dieną. Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado Audriaus Garmaus, žmonės jau atpažįsta greitį matuojantį nežymėtą policijos automobilį, tad pažeidimų nustatoma vis mažiau.
Greičio mėgėjai moka baudas ir vis pamiršta, kad prie Pagėgiuose esančių mokyklų rugsėjo pirmąsias dvi savaites nuo 7.30 iki 8 val. budi policijos pareigūnai. Jie kontroliuoja vairuotojus, kad šie sustotų prie pėsčiųjų perėjų ir praleistų į mokyklą einančius mokinius. Pasak bendruomenės pareigūnės Rimos Buinauskienės, ir jai budint prie perėjos teko įspėti ne vieną vairuotoją, nepraleidusį pėsčiųjų ir viršijusį leistiną greitį.
R. Buinauskienė kartu su Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktore Virginija Vaivadaite rugsėjo 3 d. aplankė visas Pagėgių savivaldybės pradines mokyklas. Mokiniams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę, pėsčiųjų perėją ar saugiai išlipti iš juos vežančio mokyklinio autobusiuko. Akcijos metu vaikams taip pat buvo dalijami šviesą atšvaitai.
Baudos rūkoriams
Bendruomenės pareigūnė taip pat sakė, kad Pagėgių saivaldybėje bus vykdoma prevencinė akcija, kurios metu bus tikrinami mokinius vežančių geltonųjų autobusiukų saugos diržai. „Kai lankėmės pradinėse mokyklose, viena mokinė sakė, jog važiuodama nesisega saugos diržo, nes jis neveikia. Mokykliniai autobusiukai bus patikrinti, o rasti pažeidimai turėtų būti pašalinti“, – sakė R. Buinauskienė.
Ne paslaptis, kad netoli mokyklų teritorijų vis dažniau galima išvysti rūkančių mokinių. Šiemet jų laukia nemalonios žinios. Policijos pareigūnai galės nubausti jaunuolius iki 18 m. ne tik už tai, kad jie rūko neleistinose vietose, bet ir už tai, jei šie turės rūkalų. Baudos bus skiriamos nepilnamečių rūkorių tėvams – nuo 14 iki 28 €.
Pasak R. Buinauskienės, rugsėjo 1-osios šventė praėjo ramiai. Nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų, susijusių su mokiniais. Bet kelios dienos prieš mokslo metų pradžią ir po rugsėjo 1-osios policijos preigūnams teko vykti į vieną Pagėgių centrinėje gatvėje esantį butą. Kaimynai skundėsi iš jo sklindančiu triukšmu. Ten pareigūnai per savaitę vyko net tris kartus ir baudė tuos pačius jaunuolius už viešosios rimties trikdymą garsiai klausantis muzikos bei nepilamečių girtavimą.
Bendruomenės pareigūnė taip pat atkreipė dėmesį, kad dviratininkai turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, o ne vežiotis ant bagažinės. Rudenį pradės anksčiau temti, todėl jie turėtų pasirūpinti, kad kelyje būtų gerai matomi. Ne dviračių taku ar šaligatviais važiuojantys dviratininkai turi vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, bet ir turėti ant dviračio įrengtas šviesas.
Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado A. Garmaus, už tokius pažeidimus bus griežtai baudžiama, nes įspėjimai nepadeda ir gyventojai jų nepaiso.

Simonas SKUTULAS

Hits: 29

Vienas komentaras

  • w

    Ne viskas taip yra, kaip aprašyta, kažkodėl policija vėluoja užimti savo “postą” prie perėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite