Kai nepadeda įspėjimai, skiriamos baudos

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, Pagėgių policijos komisariato (PK) pareigūnai ypač daug dėmesio skiria mokinių saugumui keliuose ir gatvėse užtikrinti. Be išlygų baudžiami vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus, sukėlę grėsmę eismo dalyviams.
Naujovių pajus ir mokiniai: nepilnamečiai negali rūkyti viešosiose vietose, jie negali net turėti rūkalų.

Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra įrengtas tik vienas stacionarus greičio matavimo įrenginys – Lumpėnuose.

Budi prie mokyklų
Visoje Lietuvoje rugsėjo pradžioje buvo skelbiama greičio savaitė, stacionarūs greičio matuokliai fiksavo net mažą greičio viršijimą. Vien rugsėjo 1-ąją šalies keliuose greičio matuokliai užfiksavo per 18 tūkst. greičio viršijimo atvejų, kurių dauguma iki 10 km/val. Tokio greičio pakanka, kad pailgėtų automobilio stabdymo kelias prie pėsčiųjų perėjos ir gali įvykti skaudi nelaimė.
Pagėgių savivaldybėje savaitę iki mokslo metų pradžios greičio mėgėjus tramdė nepaženklintas policijos automobilis su įrengta greičio matavimo įranga. Juo nuo rugpjūčio 24 iki 30 d. Pagėgių savivaldybės teritorijoje darbo dienomis buvo užfiksuota iki 35 greičio viršyjimo atvejų per dieną. Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado Audriaus Garmaus, žmonės jau atpažįsta greitį matuojantį nežymėtą policijos automobilį, tad pažeidimų nustatoma vis mažiau.
Greičio mėgėjai moka baudas ir vis pamiršta, kad prie Pagėgiuose esančių mokyklų rugsėjo pirmąsias dvi savaites nuo 7.30 iki 8 val. budi policijos pareigūnai. Jie kontroliuoja vairuotojus, kad šie sustotų prie pėsčiųjų perėjų ir praleistų į mokyklą einančius mokinius. Pasak bendruomenės pareigūnės Rimos Buinauskienės, ir jai budint prie perėjos teko įspėti ne vieną vairuotoją, nepraleidusį pėsčiųjų ir viršijusį leistiną greitį.
R. Buinauskienė kartu su Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktore Virginija Vaivadaite rugsėjo 3 d. aplankė visas Pagėgių savivaldybės pradines mokyklas. Mokiniams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę, pėsčiųjų perėją ar saugiai išlipti iš juos vežančio mokyklinio autobusiuko. Akcijos metu vaikams taip pat buvo dalijami šviesą atšvaitai.
Baudos rūkoriams
Bendruomenės pareigūnė taip pat sakė, kad Pagėgių saivaldybėje bus vykdoma prevencinė akcija, kurios metu bus tikrinami mokinius vežančių geltonųjų autobusiukų saugos diržai. „Kai lankėmės pradinėse mokyklose, viena mokinė sakė, jog važiuodama nesisega saugos diržo, nes jis neveikia. Mokykliniai autobusiukai bus patikrinti, o rasti pažeidimai turėtų būti pašalinti“, – sakė R. Buinauskienė.
Ne paslaptis, kad netoli mokyklų teritorijų vis dažniau galima išvysti rūkančių mokinių. Šiemet jų laukia nemalonios žinios. Policijos pareigūnai galės nubausti jaunuolius iki 18 m. ne tik už tai, kad jie rūko neleistinose vietose, bet ir už tai, jei šie turės rūkalų. Baudos bus skiriamos nepilnamečių rūkorių tėvams – nuo 14 iki 28 €.
Pasak R. Buinauskienės, rugsėjo 1-osios šventė praėjo ramiai. Nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų, susijusių su mokiniais. Bet kelios dienos prieš mokslo metų pradžią ir po rugsėjo 1-osios policijos preigūnams teko vykti į vieną Pagėgių centrinėje gatvėje esantį butą. Kaimynai skundėsi iš jo sklindančiu triukšmu. Ten pareigūnai per savaitę vyko net tris kartus ir baudė tuos pačius jaunuolius už viešosios rimties trikdymą garsiai klausantis muzikos bei nepilamečių girtavimą.
Bendruomenės pareigūnė taip pat atkreipė dėmesį, kad dviratininkai turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, o ne vežiotis ant bagažinės. Rudenį pradės anksčiau temti, todėl jie turėtų pasirūpinti, kad kelyje būtų gerai matomi. Ne dviračių taku ar šaligatviais važiuojantys dviratininkai turi vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, bet ir turėti ant dviračio įrengtas šviesas.
Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado A. Garmaus, už tokius pažeidimus bus griežtai baudžiama, nes įspėjimai nepadeda ir gyventojai jų nepaiso.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

  • w

    Ne viskas taip yra, kaip aprašyta, kažkodėl policija vėluoja užimti savo “postą” prie perėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite