Kai nepadeda įspėjimai, skiriamos baudos

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, Pagėgių policijos komisariato (PK) pareigūnai ypač daug dėmesio skiria mokinių saugumui keliuose ir gatvėse užtikrinti. Be išlygų baudžiami vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus, sukėlę grėsmę eismo dalyviams.
Naujovių pajus ir mokiniai: nepilnamečiai negali rūkyti viešosiose vietose, jie negali net turėti rūkalų.

Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra įrengtas tik vienas stacionarus greičio matavimo įrenginys – Lumpėnuose.

Budi prie mokyklų
Visoje Lietuvoje rugsėjo pradžioje buvo skelbiama greičio savaitė, stacionarūs greičio matuokliai fiksavo net mažą greičio viršijimą. Vien rugsėjo 1-ąją šalies keliuose greičio matuokliai užfiksavo per 18 tūkst. greičio viršijimo atvejų, kurių dauguma iki 10 km/val. Tokio greičio pakanka, kad pailgėtų automobilio stabdymo kelias prie pėsčiųjų perėjos ir gali įvykti skaudi nelaimė.
Pagėgių savivaldybėje savaitę iki mokslo metų pradžios greičio mėgėjus tramdė nepaženklintas policijos automobilis su įrengta greičio matavimo įranga. Juo nuo rugpjūčio 24 iki 30 d. Pagėgių savivaldybės teritorijoje darbo dienomis buvo užfiksuota iki 35 greičio viršyjimo atvejų per dieną. Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado Audriaus Garmaus, žmonės jau atpažįsta greitį matuojantį nežymėtą policijos automobilį, tad pažeidimų nustatoma vis mažiau.
Greičio mėgėjai moka baudas ir vis pamiršta, kad prie Pagėgiuose esančių mokyklų rugsėjo pirmąsias dvi savaites nuo 7.30 iki 8 val. budi policijos pareigūnai. Jie kontroliuoja vairuotojus, kad šie sustotų prie pėsčiųjų perėjų ir praleistų į mokyklą einančius mokinius. Pasak bendruomenės pareigūnės Rimos Buinauskienės, ir jai budint prie perėjos teko įspėti ne vieną vairuotoją, nepraleidusį pėsčiųjų ir viršijusį leistiną greitį.
R. Buinauskienė kartu su Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktore Virginija Vaivadaite rugsėjo 3 d. aplankė visas Pagėgių savivaldybės pradines mokyklas. Mokiniams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę, pėsčiųjų perėją ar saugiai išlipti iš juos vežančio mokyklinio autobusiuko. Akcijos metu vaikams taip pat buvo dalijami šviesą atšvaitai.
Baudos rūkoriams
Bendruomenės pareigūnė taip pat sakė, kad Pagėgių saivaldybėje bus vykdoma prevencinė akcija, kurios metu bus tikrinami mokinius vežančių geltonųjų autobusiukų saugos diržai. „Kai lankėmės pradinėse mokyklose, viena mokinė sakė, jog važiuodama nesisega saugos diržo, nes jis neveikia. Mokykliniai autobusiukai bus patikrinti, o rasti pažeidimai turėtų būti pašalinti“, – sakė R. Buinauskienė.
Ne paslaptis, kad netoli mokyklų teritorijų vis dažniau galima išvysti rūkančių mokinių. Šiemet jų laukia nemalonios žinios. Policijos pareigūnai galės nubausti jaunuolius iki 18 m. ne tik už tai, kad jie rūko neleistinose vietose, bet ir už tai, jei šie turės rūkalų. Baudos bus skiriamos nepilnamečių rūkorių tėvams – nuo 14 iki 28 €.
Pasak R. Buinauskienės, rugsėjo 1-osios šventė praėjo ramiai. Nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų, susijusių su mokiniais. Bet kelios dienos prieš mokslo metų pradžią ir po rugsėjo 1-osios policijos preigūnams teko vykti į vieną Pagėgių centrinėje gatvėje esantį butą. Kaimynai skundėsi iš jo sklindančiu triukšmu. Ten pareigūnai per savaitę vyko net tris kartus ir baudė tuos pačius jaunuolius už viešosios rimties trikdymą garsiai klausantis muzikos bei nepilamečių girtavimą.
Bendruomenės pareigūnė taip pat atkreipė dėmesį, kad dviratininkai turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, o ne vežiotis ant bagažinės. Rudenį pradės anksčiau temti, todėl jie turėtų pasirūpinti, kad kelyje būtų gerai matomi. Ne dviračių taku ar šaligatviais važiuojantys dviratininkai turi vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, bet ir turėti ant dviračio įrengtas šviesas.
Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado A. Garmaus, už tokius pažeidimus bus griežtai baudžiama, nes įspėjimai nepadeda ir gyventojai jų nepaiso.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

  • w

    Ne viskas taip yra, kaip aprašyta, kažkodėl policija vėluoja užimti savo „postą“ prie perėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite