Kai nepadeda įspėjimai, skiriamos baudos

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, Pagėgių policijos komisariato (PK) pareigūnai ypač daug dėmesio skiria mokinių saugumui keliuose ir gatvėse užtikrinti. Be išlygų baudžiami vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus, sukėlę grėsmę eismo dalyviams.
Naujovių pajus ir mokiniai: nepilnamečiai negali rūkyti viešosiose vietose, jie negali net turėti rūkalų.

Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra įrengtas tik vienas stacionarus greičio matavimo įrenginys – Lumpėnuose.

Budi prie mokyklų
Visoje Lietuvoje rugsėjo pradžioje buvo skelbiama greičio savaitė, stacionarūs greičio matuokliai fiksavo net mažą greičio viršijimą. Vien rugsėjo 1-ąją šalies keliuose greičio matuokliai užfiksavo per 18 tūkst. greičio viršijimo atvejų, kurių dauguma iki 10 km/val. Tokio greičio pakanka, kad pailgėtų automobilio stabdymo kelias prie pėsčiųjų perėjos ir gali įvykti skaudi nelaimė.
Pagėgių savivaldybėje savaitę iki mokslo metų pradžios greičio mėgėjus tramdė nepaženklintas policijos automobilis su įrengta greičio matavimo įranga. Juo nuo rugpjūčio 24 iki 30 d. Pagėgių savivaldybės teritorijoje darbo dienomis buvo užfiksuota iki 35 greičio viršyjimo atvejų per dieną. Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado Audriaus Garmaus, žmonės jau atpažįsta greitį matuojantį nežymėtą policijos automobilį, tad pažeidimų nustatoma vis mažiau.
Greičio mėgėjai moka baudas ir vis pamiršta, kad prie Pagėgiuose esančių mokyklų rugsėjo pirmąsias dvi savaites nuo 7.30 iki 8 val. budi policijos pareigūnai. Jie kontroliuoja vairuotojus, kad šie sustotų prie pėsčiųjų perėjų ir praleistų į mokyklą einančius mokinius. Pasak bendruomenės pareigūnės Rimos Buinauskienės, ir jai budint prie perėjos teko įspėti ne vieną vairuotoją, nepraleidusį pėsčiųjų ir viršijusį leistiną greitį.
R. Buinauskienė kartu su Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktore Virginija Vaivadaite rugsėjo 3 d. aplankė visas Pagėgių savivaldybės pradines mokyklas. Mokiniams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę, pėsčiųjų perėją ar saugiai išlipti iš juos vežančio mokyklinio autobusiuko. Akcijos metu vaikams taip pat buvo dalijami šviesą atšvaitai.
Baudos rūkoriams
Bendruomenės pareigūnė taip pat sakė, kad Pagėgių saivaldybėje bus vykdoma prevencinė akcija, kurios metu bus tikrinami mokinius vežančių geltonųjų autobusiukų saugos diržai. „Kai lankėmės pradinėse mokyklose, viena mokinė sakė, jog važiuodama nesisega saugos diržo, nes jis neveikia. Mokykliniai autobusiukai bus patikrinti, o rasti pažeidimai turėtų būti pašalinti“, – sakė R. Buinauskienė.
Ne paslaptis, kad netoli mokyklų teritorijų vis dažniau galima išvysti rūkančių mokinių. Šiemet jų laukia nemalonios žinios. Policijos pareigūnai galės nubausti jaunuolius iki 18 m. ne tik už tai, kad jie rūko neleistinose vietose, bet ir už tai, jei šie turės rūkalų. Baudos bus skiriamos nepilnamečių rūkorių tėvams – nuo 14 iki 28 €.
Pasak R. Buinauskienės, rugsėjo 1-osios šventė praėjo ramiai. Nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų, susijusių su mokiniais. Bet kelios dienos prieš mokslo metų pradžią ir po rugsėjo 1-osios policijos preigūnams teko vykti į vieną Pagėgių centrinėje gatvėje esantį butą. Kaimynai skundėsi iš jo sklindančiu triukšmu. Ten pareigūnai per savaitę vyko net tris kartus ir baudė tuos pačius jaunuolius už viešosios rimties trikdymą garsiai klausantis muzikos bei nepilamečių girtavimą.
Bendruomenės pareigūnė taip pat atkreipė dėmesį, kad dviratininkai turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, o ne vežiotis ant bagažinės. Rudenį pradės anksčiau temti, todėl jie turėtų pasirūpinti, kad kelyje būtų gerai matomi. Ne dviračių taku ar šaligatviais važiuojantys dviratininkai turi vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, bet ir turėti ant dviračio įrengtas šviesas.
Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado A. Garmaus, už tokius pažeidimus bus griežtai baudžiama, nes įspėjimai nepadeda ir gyventojai jų nepaiso.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

  • w

    Ne viskas taip yra, kaip aprašyta, kažkodėl policija vėluoja užimti savo “postą” prie perėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite