Kai nepadeda įspėjimai, skiriamos baudos

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, Pagėgių policijos komisariato (PK) pareigūnai ypač daug dėmesio skiria mokinių saugumui keliuose ir gatvėse užtikrinti. Be išlygų baudžiami vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus, sukėlę grėsmę eismo dalyviams.
Naujovių pajus ir mokiniai: nepilnamečiai negali rūkyti viešosiose vietose, jie negali net turėti rūkalų.

Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra įrengtas tik vienas stacionarus greičio matavimo įrenginys – Lumpėnuose.

Budi prie mokyklų
Visoje Lietuvoje rugsėjo pradžioje buvo skelbiama greičio savaitė, stacionarūs greičio matuokliai fiksavo net mažą greičio viršijimą. Vien rugsėjo 1-ąją šalies keliuose greičio matuokliai užfiksavo per 18 tūkst. greičio viršijimo atvejų, kurių dauguma iki 10 km/val. Tokio greičio pakanka, kad pailgėtų automobilio stabdymo kelias prie pėsčiųjų perėjos ir gali įvykti skaudi nelaimė.
Pagėgių savivaldybėje savaitę iki mokslo metų pradžios greičio mėgėjus tramdė nepaženklintas policijos automobilis su įrengta greičio matavimo įranga. Juo nuo rugpjūčio 24 iki 30 d. Pagėgių savivaldybės teritorijoje darbo dienomis buvo užfiksuota iki 35 greičio viršyjimo atvejų per dieną. Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado Audriaus Garmaus, žmonės jau atpažįsta greitį matuojantį nežymėtą policijos automobilį, tad pažeidimų nustatoma vis mažiau.
Greičio mėgėjai moka baudas ir vis pamiršta, kad prie Pagėgiuose esančių mokyklų rugsėjo pirmąsias dvi savaites nuo 7.30 iki 8 val. budi policijos pareigūnai. Jie kontroliuoja vairuotojus, kad šie sustotų prie pėsčiųjų perėjų ir praleistų į mokyklą einančius mokinius. Pasak bendruomenės pareigūnės Rimos Buinauskienės, ir jai budint prie perėjos teko įspėti ne vieną vairuotoją, nepraleidusį pėsčiųjų ir viršijusį leistiną greitį.
R. Buinauskienė kartu su Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktore Virginija Vaivadaite rugsėjo 3 d. aplankė visas Pagėgių savivaldybės pradines mokyklas. Mokiniams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę, pėsčiųjų perėją ar saugiai išlipti iš juos vežančio mokyklinio autobusiuko. Akcijos metu vaikams taip pat buvo dalijami šviesą atšvaitai.
Baudos rūkoriams
Bendruomenės pareigūnė taip pat sakė, kad Pagėgių saivaldybėje bus vykdoma prevencinė akcija, kurios metu bus tikrinami mokinius vežančių geltonųjų autobusiukų saugos diržai. „Kai lankėmės pradinėse mokyklose, viena mokinė sakė, jog važiuodama nesisega saugos diržo, nes jis neveikia. Mokykliniai autobusiukai bus patikrinti, o rasti pažeidimai turėtų būti pašalinti“, – sakė R. Buinauskienė.
Ne paslaptis, kad netoli mokyklų teritorijų vis dažniau galima išvysti rūkančių mokinių. Šiemet jų laukia nemalonios žinios. Policijos pareigūnai galės nubausti jaunuolius iki 18 m. ne tik už tai, kad jie rūko neleistinose vietose, bet ir už tai, jei šie turės rūkalų. Baudos bus skiriamos nepilnamečių rūkorių tėvams – nuo 14 iki 28 €.
Pasak R. Buinauskienės, rugsėjo 1-osios šventė praėjo ramiai. Nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų, susijusių su mokiniais. Bet kelios dienos prieš mokslo metų pradžią ir po rugsėjo 1-osios policijos preigūnams teko vykti į vieną Pagėgių centrinėje gatvėje esantį butą. Kaimynai skundėsi iš jo sklindančiu triukšmu. Ten pareigūnai per savaitę vyko net tris kartus ir baudė tuos pačius jaunuolius už viešosios rimties trikdymą garsiai klausantis muzikos bei nepilamečių girtavimą.
Bendruomenės pareigūnė taip pat atkreipė dėmesį, kad dviratininkai turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, o ne vežiotis ant bagažinės. Rudenį pradės anksčiau temti, todėl jie turėtų pasirūpinti, kad kelyje būtų gerai matomi. Ne dviračių taku ar šaligatviais važiuojantys dviratininkai turi vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, bet ir turėti ant dviračio įrengtas šviesas.
Pasak Pagėgių PK patrulių būrio vado A. Garmaus, už tokius pažeidimus bus griežtai baudžiama, nes įspėjimai nepadeda ir gyventojai jų nepaiso.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

  • w

    Ne viskas taip yra, kaip aprašyta, kažkodėl policija vėluoja užimti savo “postą” prie perėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite