Savivaldybės tarybos kadencija baigta!

Balandžio 20 d. įvyko paskutinis šią kadenciją Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Keli tarybos nariai nedalyvavo, tad sprendimus priiminėjo 20 iš 25.

Visiems Tarybos nariams ant stalo jų darbo vietoje buvo padėta dovanų maišeliai, po gėlę. Jau buvome  informavę, kad po kovo 5 d. surengtų rinkimų Taryboje permainų mažai – ateina tik 5 nauji politikai, visi kiti lieka dar vienai 4 metų kadencijai.

Meras Vytautas Laurinaitis padėkojo rinkimuose nedalyvavusiems ar neišrinktiems politikams: Genovaitei Kimbrienei, Vytautui Stanslovui, Audriui Endzinui, mero pavaduotojui Sigitui Šepučiui. Arūnui Jagminui padėkoti nebuvo galimybės, mat jis posėdyje nedalyvavo.

Taryba nusprendė Skadovsko savivaldybei Ukrainoje paaukoti 20 tūkst. Eur – savivaldybės Tarybos nariams su jų veikla susijusioms išlaidoms padengti 1 mėnesio sumą. Su minima Ukrainos savivaldybe yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Meras V. Laurinaitis sakė kalbėjęs su Skadovsko meru: situacija baisi, trūksta pinigų žmonėms šelpi, rusai išvogė iš mokyklų kompiuterius, visa kita… Tad tiktų įvairi pagalba, jeigu tik jos sulauktų.  Sakadovsko meras gali atvykti į Šilutės miesto šventę, kuri vyks pirmąjį gegužės savaitgalį. Atvykimo priežastis – padėkoti už pagalbą.

Primename, kad Savivaldybės taryba panašią pinigų sumą jau anksčiau paaukojo partneriams Ukrainoje,  buvo pervesta Skadovsko savivaldybei.

Padiskutavo

Tarybos nariai padiskutavo dėl savivaldybės administracijos struktūros, kuri patvirtinta, tačiau pokyčių gali būti.

Konservatorius Zigmantas Jaunius pasigedo, kur yra sportas, galbūt jis orientuotas į pokerio žaidimą…  Esą galėtų būti administracijoje Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Nepritarė ir siūlomam administracijos direktoriaus pavaduotojo etatui, nes direktorių prireikus galėtų pavaduoti ir skyriaus vedėjas. Valdžios daugėja: meras, du mero pavaduotojai, administracijos direktorius ir jo pavaduotojas.

„Pastaruosius penkis mėnesius dirba 3 vadovai,  tai meras, mero pavaduotojas ir laikinai direktoriaus pareigas einanti direktoriaus pavaduotoja. Ir susitvarkė! Tad kam reikia 5 vadovų?“ – svarstė Z. Jaunius.

Balsavo: 14 Tarybos narių palaikė siūlymą turėti ir administracijos direktoriaus pavaduotojo etatą. Bus penki rajono vadovai.

Meras išrinktas tiesiogiai – tai V. Laurinaitis. Kitos kandidatūros paaiškės jau greit: balandžio 27 d., šį ketvirtadienį, suplanuotas pirmasis naujos sudėties savivaldybės Tarybos posėdis.

Taryba 31 tūkst. Eur paskirstė 5 nevyriausybinių organizacijų strateginiams renginiams. Tai po kelis, tai po keliolika tūkstančių… Palyginus su savivaldybės parama biudžetinių įstaigų strateginiams renginiams, pavyzdžiui, seniūnijų šventėms, tai gerokai daugiau.

Konservatorius Vytautas  Stanslovas priminė  Moliūgų žibintų festivalį „Mes už šviesą“ Švėkšnoje, kai iš visos Lietuvos žmonės suvažiuoja pasigrožėti iš moliūgų sukurtais žibintais.

Tarybos narys Sigitas Majus pritarė, kad strateginiai renginiai, kurių sąrašą tvirtina Taryba, yra svarbūs, neturėtų taip labai skirtis ir savivaldybės skiriama piniginė parama.

Tarybos narė Daiva Plikšnienė pajuokavo, jeigu Švėkšnoje šviesų festivalį organizuotų nevyriausybinė organizacija, gal ir jie gautų keliolika tūkstančių eurų…

Reglamentas

V. Stanslovas pasiūlė nustatyti maksimalų valandų skaičių, skirtą Tarybos nario susitikimams, bendravimui su rinkėjais, jų priėmimui, nes, to nepadarius, rasis tiek apmokamų valandų, kad vargu ar užteks pinigų… Meras siūlymą pavadino logišku. Konservatorius Žygimantas Kurlianskas teiravosi, kodėl opozicija neturi savivaldybėje darbo kabineto.

Z. Jaunius priminė, kad lėšos, skirtos Tarybos narių su jų veikla susijusioms išlaidoms padengti, turi būti suplanuotos rajono biudžete. Kadangi Reglamente išlieka vieno mėnesio išmokos suma, prilygstanti 1 minimaliai mėnesio algai (šiuo metu 840 Eur), kuri, anot Z. Jauniaus, nuolat didėjo ir didėja, tokios sumos sąžiningai panaudoti su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms nepavyksta. Tad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atvyks, kaip jau buvo kitur Lietuvoje…

Jeigu tikėsime visuomenininko Andriaus Tapino paviešinta žinia, jis kreipėsi į STT dėl lėšų, kurias Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai kas mėnesį gauna neva su savo politine veikla susijusioms išlaidoms padengti.

Tarybos narė Alina Urbonienė pridūrė, kad reikėtų mokėti ir už pasiruošimą posėdžiams.  Meras sutiko, kad mokant ne už daugiau kaip 40 val. per mėnesį, kurios būtų skirtos Tarybos nario bendravimui su rinkėjais, liktų galimybė mokėti ir už pasiruošimą posėdžiams.

Taryba balsavo ir pritarė, kad  Tarybos nariui būtų mokama kas mėnesį ne už daugiau kaip 40 val., skirtų bendravimui su rinkėjais.

Už laiką posėdžiuose, susitikimus su rinkėjais bus mokama pagal vidutinio Lietuvos atlyginimo įkainius.

Panašu, kad Reglamentą, pagrindinį savivaldybės Tarybos darbo dokumentą, gali tekti tobulinti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite