Kadencija baigėsi: atsisveikinimo posėdis

Šilutės rajono savivaldybės taryba balandžio 20 d., ketvirtadienį, rinksis į paskutinį ketverių metų kadencijos posėdį. Jis prasidės 13 val., o 15 val. suplanuotos iškilmės, bus atidaryti Laisvalaikio ir sporto namai su baseinu Rusnės g., Šilutėje.

Geros žinios Vainutui ir Juknaičiams

Paskutiniame šios kadencijos posėdyje Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar pritarus projektui „Vainuto miestelio infrastruktūros atnaujinimas įdiegiant sumanius sprendinius“. Gautas Šilutės rajono vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „Kaimo gyventojams skirtų paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“. Paraiškos teikiamos iki balandžio 28 d.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma investuoti į poilsio erdvę rekonstruojant fontaną (šviečiantis fontanas). Įrengta poilsio erdvė bus Vainuto miestelio traukos centras. Projekto bendras biudžetas yra 125 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybės prisidėjimas – 20 proc. (25 000 Eur).

Kitas sprendimo projektas skirtas Juknaičiams. Projekto įgyvendinimo metu parko teritorijoje bus atnaujinti esami ir įrengti nauji LED šviestuvai, kurie bus valdomi telefono programėle, kurioje tiesiogiai apmokėjus bus galima įsijungti apšvietimą parke norimose vietose norimu laiku. Taip pat projekto įgyvendinimo metu numatoma atnaujinti Juknaičių pagrindinės mokyklos teritorijoje esantį daugiafunkcės aikštelės apšvietimo apmokėjimo aparatą į modernesnį, kurį būtų galima valdyti telefono programėle bei įrengti vaizdo stebėjimo kamerą.

Projekto bendras biudžetas yra 125 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybės prisidėjimas – 20 proc. (25 000 Eur). Tokią informaciją pateikė Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Indrė Peteraitytė-Nausėdienė.

Kiti reikalai

Posėdžio darbotvarkėje numatyta 17 svarstomų sprendimų. Savivaldybės taryba turi atleisti iš pareigų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, laikinai einančią direktoriaus pareigas, Daivą Žebelienę, nes baigiasi kadencija.

Kaip skelbiama, savivaldybės Taryba svarstys, ar pritarus savivaldybės Tarybos ir mero 2022 m. veiklos ataskaitai. Taip pat svarstys, ar pritarus savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos 2022 m. veiklos ataskaitai.

Dar vienas reikalas – savivaldybės Taryba svarstys ir apsispręs dėl parengto ir atnaujinto Tarybos veiklos reglamento. Šis dokumentas aprėpia visą Tarybos, mero veiklą, yra naujovių, nes pakeistas Vietos savivaldos įstatymas. Reglamentas įsigaliotų darbą pradėjus naujos sudėties savivaldybės Tarybai.

Tarybos nario veiklos apmokėjimas

Yra toks skyrius minimame Reglamente. Pateikiame ištraukų. Savivaldybės tarybos nariams už darbo laiką atliekant savivaldybės tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal Lietuvos statistikos departamento skelbiamą paskutinio Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydį. Tarybos narių atlyginimas nustatomas 1 VMDU dydžio; savivaldybės Tarybos opozicijos lyderio ir nuolatinių savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų – 1,2 VMDU dydžio; nuolatinių savivaldybės Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojų – 1,1 VMDU dydžio.

Paaiškiname, kad toks apmokėjimas bus taikomas už laiką, praleistą įvairiuose posėdžiuose, susitikimuose su rinkėjais ir t.t. Kai Tarybos narys užsiima jam priklausančia veikla, jo darbovietėje už tą laiką neturėtų būti mokamas atlyginimas, nes politikui atlyginimą sumokės savivaldybė. Tarybos narys turi teisę atsisakyti savivaldybės atlyginimo.

Su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kas mėnesį skiriama 1 minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžio (šiuo metu 840 Eur) išmoka, už kurią atsiskaitoma. Numatyta išmoka mokama neviršijant nurodyto dydžio (kadangi tai laikoma patirtomis išlaidomis, mokesčiai neišskaičiuojami). Tarybos narys turi teisę atsisakyti nustatytos išmokos.

Išmoka gali būti panaudota: kanceliarinėms prekėms įsigyti (ne daugiau 15 procentų mėnesinės išmokos sumos); pašto prekėms ir paslaugoms įsigyti; telefono ir kompiuterinės technikos įrangai įsigyti, jos draudimo, pokalbių paslaugoms apmokėti; interneto ryšio paslaugoms ir įrangai įsigyti ar nuomai apmokėti; Tarybos nario veiklai naudojamos transporto priemonės trumpalaikei nuomai (išskyrus išperkamąją nuomą), techninei priežiūrai, remontui, atsarginėms dalims, transporto priemonės priežiūros prekėms ir paslaugoms, civiliniam draudimui (neviršijant Tarybos nario kadencijos laikotarpio), degalams (ne daugiau 50 procentų mėnesinės išmokos sumos), transporto priemonės stovėjimo ir saugojimo aikštelėse išlaidoms Šilutės rajone, taksi paslaugoms apmokėti; biuro patalpų nuomai; viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms, viešinant Tarybos nario veiklą, sveikinimus valstybinių – religinių švenčių progomis apmokėti; reprezentacinėms išlaidoms (gėlėms, gėlių puokštėms, knygoms, suvenyrams (ne daugiau 20 procentų mėnesinės išmokos sumos).

Parengta pagal savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite