Kadencija baigėsi: atsisveikinimo posėdis

Šilutės rajono savivaldybės taryba balandžio 20 d., ketvirtadienį, rinksis į paskutinį ketverių metų kadencijos posėdį. Jis prasidės 13 val., o 15 val. suplanuotos iškilmės, bus atidaryti Laisvalaikio ir sporto namai su baseinu Rusnės g., Šilutėje.

Geros žinios Vainutui ir Juknaičiams

Paskutiniame šios kadencijos posėdyje Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar pritarus projektui „Vainuto miestelio infrastruktūros atnaujinimas įdiegiant sumanius sprendinius“. Gautas Šilutės rajono vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „Kaimo gyventojams skirtų paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“. Paraiškos teikiamos iki balandžio 28 d.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma investuoti į poilsio erdvę rekonstruojant fontaną (šviečiantis fontanas). Įrengta poilsio erdvė bus Vainuto miestelio traukos centras. Projekto bendras biudžetas yra 125 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybės prisidėjimas – 20 proc. (25 000 Eur).

Kitas sprendimo projektas skirtas Juknaičiams. Projekto įgyvendinimo metu parko teritorijoje bus atnaujinti esami ir įrengti nauji LED šviestuvai, kurie bus valdomi telefono programėle, kurioje tiesiogiai apmokėjus bus galima įsijungti apšvietimą parke norimose vietose norimu laiku. Taip pat projekto įgyvendinimo metu numatoma atnaujinti Juknaičių pagrindinės mokyklos teritorijoje esantį daugiafunkcės aikštelės apšvietimo apmokėjimo aparatą į modernesnį, kurį būtų galima valdyti telefono programėle bei įrengti vaizdo stebėjimo kamerą.

Projekto bendras biudžetas yra 125 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybės prisidėjimas – 20 proc. (25 000 Eur). Tokią informaciją pateikė Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Indrė Peteraitytė-Nausėdienė.

Kiti reikalai

Posėdžio darbotvarkėje numatyta 17 svarstomų sprendimų. Savivaldybės taryba turi atleisti iš pareigų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, laikinai einančią direktoriaus pareigas, Daivą Žebelienę, nes baigiasi kadencija.

Kaip skelbiama, savivaldybės Taryba svarstys, ar pritarus savivaldybės Tarybos ir mero 2022 m. veiklos ataskaitai. Taip pat svarstys, ar pritarus savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos 2022 m. veiklos ataskaitai.

Dar vienas reikalas – savivaldybės Taryba svarstys ir apsispręs dėl parengto ir atnaujinto Tarybos veiklos reglamento. Šis dokumentas aprėpia visą Tarybos, mero veiklą, yra naujovių, nes pakeistas Vietos savivaldos įstatymas. Reglamentas įsigaliotų darbą pradėjus naujos sudėties savivaldybės Tarybai.

Tarybos nario veiklos apmokėjimas

Yra toks skyrius minimame Reglamente. Pateikiame ištraukų. Savivaldybės tarybos nariams už darbo laiką atliekant savivaldybės tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal Lietuvos statistikos departamento skelbiamą paskutinio Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydį. Tarybos narių atlyginimas nustatomas 1 VMDU dydžio; savivaldybės Tarybos opozicijos lyderio ir nuolatinių savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų – 1,2 VMDU dydžio; nuolatinių savivaldybės Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojų – 1,1 VMDU dydžio.

Paaiškiname, kad toks apmokėjimas bus taikomas už laiką, praleistą įvairiuose posėdžiuose, susitikimuose su rinkėjais ir t.t. Kai Tarybos narys užsiima jam priklausančia veikla, jo darbovietėje už tą laiką neturėtų būti mokamas atlyginimas, nes politikui atlyginimą sumokės savivaldybė. Tarybos narys turi teisę atsisakyti savivaldybės atlyginimo.

Su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kas mėnesį skiriama 1 minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžio (šiuo metu 840 Eur) išmoka, už kurią atsiskaitoma. Numatyta išmoka mokama neviršijant nurodyto dydžio (kadangi tai laikoma patirtomis išlaidomis, mokesčiai neišskaičiuojami). Tarybos narys turi teisę atsisakyti nustatytos išmokos.

Išmoka gali būti panaudota: kanceliarinėms prekėms įsigyti (ne daugiau 15 procentų mėnesinės išmokos sumos); pašto prekėms ir paslaugoms įsigyti; telefono ir kompiuterinės technikos įrangai įsigyti, jos draudimo, pokalbių paslaugoms apmokėti; interneto ryšio paslaugoms ir įrangai įsigyti ar nuomai apmokėti; Tarybos nario veiklai naudojamos transporto priemonės trumpalaikei nuomai (išskyrus išperkamąją nuomą), techninei priežiūrai, remontui, atsarginėms dalims, transporto priemonės priežiūros prekėms ir paslaugoms, civiliniam draudimui (neviršijant Tarybos nario kadencijos laikotarpio), degalams (ne daugiau 50 procentų mėnesinės išmokos sumos), transporto priemonės stovėjimo ir saugojimo aikštelėse išlaidoms Šilutės rajone, taksi paslaugoms apmokėti; biuro patalpų nuomai; viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms, viešinant Tarybos nario veiklą, sveikinimus valstybinių – religinių švenčių progomis apmokėti; reprezentacinėms išlaidoms (gėlėms, gėlių puokštėms, knygoms, suvenyrams (ne daugiau 20 procentų mėnesinės išmokos sumos).

Parengta pagal savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tarptautinio poezijos pavasario stotelė Pagėgių krašte

Išlydint pavasarį, 2023 m. gegužės 14-28 d. Lietuvoje nuvilnijo daugybę kūrėjų iš įvairiausių šalių subūrusio Tarptautinio poezijos pavasario renginiai. Džiugu, jog šiemet šio iškilaus, žymiausius Lietuvos bei užsienio rašytojus vienijančio poezijos karavano maršrute – ir stotelė Pagėgių krašte. Ypatingoje, bohemiškoje, kūrybiniams ieškojimams ir atradimams buriančioje vietoje – ant garsiojo Rambyno kalno 2023 m. gegužės 26 dieną margą it gamta poezijos puokštę susirinkusiesiems dovanojo garsūs šalies bei užsienio poetai – Tarptautinio poezijos pavasario dalyviai: kūrėjai Liutauras Degėsys, Vytas Dekšnys, Dainius Gintalas,

Mero padėka Šilutės gimtadienio šventės kūrėjams

512-ojo Šilutės miesto gimtadienio šurmuliui nurimus nuoširdžiausius padėkos žodžius tariu miesto šventės organizatoriui – Šilutės kultūros ir pramogų centrui, taip pat šventės vedėjams, Savivaldybės administracijos specialistams, vietos verslo įmonėms ir visiems, kurie prisidėjo prie šio savaitgalio renginių organizavimo. Tik Jūsų dėka šventė atkeliavo į visų šilutiškių ir miesto svečių širdis. Dėkoju šventės svečiams – užsienio partneriams iš Ckaltubo (Sakartvelas), Kolobžego (Lenkija) ir Gdansko Pruščo  (Lenkija), Saldus (Latvija) bei Skadovsko (Ukraina) savivaldybių delegacijoms, lietuvių bendruomenei iš JAV, Lietuvos Respublikos Seimo nariui,

Sodo darbų sezonas įsibėgėja: kaip išvengti traumų?

Vis daugiau gyventojų šylant orams skuba tvarkyti ir puoselėti teritorijas aplink namus bei įninka į daržininkystės darbus. Kad aktyvus sodo sezonas būtų sklandus ir įsibėgėtų be traumų, svarbu tinkamai pasirūpinti sveikata bei fizine forma. „Sodų ir nuosavų namų bendrijose bei gyvenvietėse žmonės jau sujudo: sodo darbų sąrašas pavasarį būna labai ilgas – pradedant medžių ir krūmų genėjimu, žolės pjovimu, lysvių kasimu, augalų sodinimu, baigiant aplinkos tvarkymu ir kitais būtinais darbais. Dažniausiai sode pasitaikančios traumos yra įvairūs patempimai, sodo įrangos ir

Gegužė: šalnos, saulėtos dienos ir sausra

Hidrometeorologijos tarnyba gegužės mėnesio antrojo dešimtadienio orų apžvalgoje skelbia, kad ir Šilutės rajone jau nuo gegužės 9 d. prasidėjo sausra. Šalnos, pirmąjį gegužės dešimtadienį fiksuotos visomis dienomis, nesitraukė ir antrąjį dešimtadienį. Gegužės 11-12 d., 19 d. ore, o 11-13 d. ir 18-19 d. arčiau dirvos paviršiaus ryto valandomis fiksuotos šalnos – temperatūra ore krito iki 2 laipsnių šalčio, arčiau dirvos paviršiaus oras šalo iki -5 laipsnių. Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, kai kuriose Plungės ir Šilutės rajonų seniūnijose pradėtas

Taip pat skaitykite