Kada reikalinga skrandžio mažinimo operacija?

skrandžio mažinimasBandant išspręsti nutukimo problemą, kai jau nepadeda jokie mitybos planai, sporto programos ir medikamentinis gydymas, pacientas yra siunčiamas pas pilvo chirurgą, pas kurį yra pasikonsultuojama dėl chirurginio gydymo galimybių. Šis sprendimas gali būti vienintelis norint atsikratyti didelės masės nereikalingų kilogramų bei apsaugoti savo gyvybę nuo mirties rizikos.

Kas yra nutukimas?

Nutukimas yra liga, kuri yra diagnozuojama, kai yra nustatomas perteklinis riebalų kiekis žmogaus organizme, o šis yra labai žalingas žmogaus sveikatai. Skrandžio operacijos t. y. šis chirurginis gydymas yra taikomas tiems, kurie turi didelį kūno masės indeksą (KMI). Kai šis yra didesnis nei 35, tai jau yra jūsų sveikatai kenkiantis svoris, kuris žmogui gali sukelti gretutinių ligų. Nutukimas yra tokia liga, kuri apriboja judėjimo laisvę, apkrauna sąnarius, todėl dažniau susergama širdies, sąnarių ir kraujagyslių ligomis. Didėja rizika sukelti insultą ir infarktą. Taip pat nutukimas suteikia galimybę susirgti pirmine arterine hipertenzija bei antro tipo cukriniu diabetu.

Nors ir nutukimą įmanoma gydyti specialiomis dietomis, sporto režimais ir medikamentais, pasitaiko atvejų, kai šie variantai nepadeda, o tada reikia griebtis šios operacijos.

Kokie yra chirurginio gydymo būdai?

Pasaulinėje rinkoje yra atliekamos kelių tipo operacijos, t. y. skrandžio mažinimo ir skrandžio apylankos. Per skrandžio mažinimo operaciją yra pašalinama didžioji dalis skrandžio (80 procentų), bet žmogus gali valgyti lygiai taip pat, kaip ir anksčiau, tik mažesnėmis porcijomis. 

Skrandžio apylankos operacija orientuojasi į plonąją žarną, kuri yra paimta iš virškinamojo trakto vidurio bei prijungiama prie mažos skrandžio dalies. Tai yra laikoma apgavimo operacija, kai pacientas suvalgo tam tikrą kiekį maistinių medžiagų, o tos medžiagos patenka tiesiai į virškinamojo trakto vidurį. Šis reiškinys leidžia suprasti, kad ne visos medžiagos yra pasisavinamos, todėl žmogus negali priaugti svorio. 

Nors tai yra didelės operacijos, kurios sukrečia visą žarnyną, bet iš išorės matomi tik maži pjūveliai – viskas atliekama laparoskopiškai. Po tokio tipo operacijų, pacientai greitai atsigauna, todėl jau kitą dieną gali keltis ir sugrįžti į savo dienos ritmą. 

Skrandžio apylankos operacija yra renkamasi tada, kai pacientas turi cukrinį diabetą, o tai turi įtakos visai pooperacinei eigai ir jos priežiūrai. Na, o skrandžio mažinimo operacija renkamasi tada, kai yra didesnis KMI. Vienas iš faktų yra tokių, kad skrandžio apylankos operacija sudaro didesnę pooperacinių komplikacijų tikimybę. 

Kiek laiko užtrunka šios dvi operacijos ir kiek svorio žmogus gali numesti po šių operacijų?

Tokio tipo operacijos trunka nuo vienos iki dviejų valandų. Galimi tam tikri niuansai, jeigu pacientas prieš tai yra turėjęs operaciją, todėl tai gali prailginti šių operacijų trukmę. Standartinis laikas yra apie pusantros valandos.

Po skrandžio mažinimo operacijos svoris krenta ne tik pirmus mėnesius, bet tai vyksta net ir vienerius ar dvejus metus. Tai yra maksimalus laikas, kai yra tikimasi pokyčių ir matoma, kaip keičiasi pacientas. Dažniausiai riebalų masė sumažėja nuo 80 iki 90 procentų. Sumažėjęs svoris, žmogui turi pagerinti ir atlaisvinti judėjimą, sumažėja sąnarių skausmai bei širdies ritmas įgauna normalų pagreitį.

  • Tiesa, po tokio tipo operacijų reikėtų į savo racioną įvesti sveikesnio maisto– košių, daržovių troškinių, vaisių bei gerti daug skysčių.
  • Taip pat būtų gerai atrasti ir kokią (bent minimalią) fizinę veiklą, kuri padėtų pasiekti dar geresnių rezultatų.
pr2021/114

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite