Kada reikalinga skrandžio mažinimo operacija?

skrandžio mažinimasBandant išspręsti nutukimo problemą, kai jau nepadeda jokie mitybos planai, sporto programos ir medikamentinis gydymas, pacientas yra siunčiamas pas pilvo chirurgą, pas kurį yra pasikonsultuojama dėl chirurginio gydymo galimybių. Šis sprendimas gali būti vienintelis norint atsikratyti didelės masės nereikalingų kilogramų bei apsaugoti savo gyvybę nuo mirties rizikos.

Kas yra nutukimas?

Nutukimas yra liga, kuri yra diagnozuojama, kai yra nustatomas perteklinis riebalų kiekis žmogaus organizme, o šis yra labai žalingas žmogaus sveikatai. Skrandžio operacijos t. y. šis chirurginis gydymas yra taikomas tiems, kurie turi didelį kūno masės indeksą (KMI). Kai šis yra didesnis nei 35, tai jau yra jūsų sveikatai kenkiantis svoris, kuris žmogui gali sukelti gretutinių ligų. Nutukimas yra tokia liga, kuri apriboja judėjimo laisvę, apkrauna sąnarius, todėl dažniau susergama širdies, sąnarių ir kraujagyslių ligomis. Didėja rizika sukelti insultą ir infarktą. Taip pat nutukimas suteikia galimybę susirgti pirmine arterine hipertenzija bei antro tipo cukriniu diabetu.

Nors ir nutukimą įmanoma gydyti specialiomis dietomis, sporto režimais ir medikamentais, pasitaiko atvejų, kai šie variantai nepadeda, o tada reikia griebtis šios operacijos.

Kokie yra chirurginio gydymo būdai?

Pasaulinėje rinkoje yra atliekamos kelių tipo operacijos, t. y. skrandžio mažinimo ir skrandžio apylankos. Per skrandžio mažinimo operaciją yra pašalinama didžioji dalis skrandžio (80 procentų), bet žmogus gali valgyti lygiai taip pat, kaip ir anksčiau, tik mažesnėmis porcijomis. 

Skrandžio apylankos operacija orientuojasi į plonąją žarną, kuri yra paimta iš virškinamojo trakto vidurio bei prijungiama prie mažos skrandžio dalies. Tai yra laikoma apgavimo operacija, kai pacientas suvalgo tam tikrą kiekį maistinių medžiagų, o tos medžiagos patenka tiesiai į virškinamojo trakto vidurį. Šis reiškinys leidžia suprasti, kad ne visos medžiagos yra pasisavinamos, todėl žmogus negali priaugti svorio. 

Nors tai yra didelės operacijos, kurios sukrečia visą žarnyną, bet iš išorės matomi tik maži pjūveliai – viskas atliekama laparoskopiškai. Po tokio tipo operacijų, pacientai greitai atsigauna, todėl jau kitą dieną gali keltis ir sugrįžti į savo dienos ritmą. 

Skrandžio apylankos operacija yra renkamasi tada, kai pacientas turi cukrinį diabetą, o tai turi įtakos visai pooperacinei eigai ir jos priežiūrai. Na, o skrandžio mažinimo operacija renkamasi tada, kai yra didesnis KMI. Vienas iš faktų yra tokių, kad skrandžio apylankos operacija sudaro didesnę pooperacinių komplikacijų tikimybę. 

Kiek laiko užtrunka šios dvi operacijos ir kiek svorio žmogus gali numesti po šių operacijų?

Tokio tipo operacijos trunka nuo vienos iki dviejų valandų. Galimi tam tikri niuansai, jeigu pacientas prieš tai yra turėjęs operaciją, todėl tai gali prailginti šių operacijų trukmę. Standartinis laikas yra apie pusantros valandos.

Po skrandžio mažinimo operacijos svoris krenta ne tik pirmus mėnesius, bet tai vyksta net ir vienerius ar dvejus metus. Tai yra maksimalus laikas, kai yra tikimasi pokyčių ir matoma, kaip keičiasi pacientas. Dažniausiai riebalų masė sumažėja nuo 80 iki 90 procentų. Sumažėjęs svoris, žmogui turi pagerinti ir atlaisvinti judėjimą, sumažėja sąnarių skausmai bei širdies ritmas įgauna normalų pagreitį.

  • Tiesa, po tokio tipo operacijų reikėtų į savo racioną įvesti sveikesnio maisto– košių, daržovių troškinių, vaisių bei gerti daug skysčių.
  • Taip pat būtų gerai atrasti ir kokią (bent minimalią) fizinę veiklą, kuri padėtų pasiekti dar geresnių rezultatų.
pr2021/114

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite