Kada reikalinga skrandžio mažinimo operacija?

skrandžio mažinimasBandant išspręsti nutukimo problemą, kai jau nepadeda jokie mitybos planai, sporto programos ir medikamentinis gydymas, pacientas yra siunčiamas pas pilvo chirurgą, pas kurį yra pasikonsultuojama dėl chirurginio gydymo galimybių. Šis sprendimas gali būti vienintelis norint atsikratyti didelės masės nereikalingų kilogramų bei apsaugoti savo gyvybę nuo mirties rizikos.

Kas yra nutukimas?

Nutukimas yra liga, kuri yra diagnozuojama, kai yra nustatomas perteklinis riebalų kiekis žmogaus organizme, o šis yra labai žalingas žmogaus sveikatai. Skrandžio operacijos t. y. šis chirurginis gydymas yra taikomas tiems, kurie turi didelį kūno masės indeksą (KMI). Kai šis yra didesnis nei 35, tai jau yra jūsų sveikatai kenkiantis svoris, kuris žmogui gali sukelti gretutinių ligų. Nutukimas yra tokia liga, kuri apriboja judėjimo laisvę, apkrauna sąnarius, todėl dažniau susergama širdies, sąnarių ir kraujagyslių ligomis. Didėja rizika sukelti insultą ir infarktą. Taip pat nutukimas suteikia galimybę susirgti pirmine arterine hipertenzija bei antro tipo cukriniu diabetu.

Nors ir nutukimą įmanoma gydyti specialiomis dietomis, sporto režimais ir medikamentais, pasitaiko atvejų, kai šie variantai nepadeda, o tada reikia griebtis šios operacijos.

Kokie yra chirurginio gydymo būdai?

Pasaulinėje rinkoje yra atliekamos kelių tipo operacijos, t. y. skrandžio mažinimo ir skrandžio apylankos. Per skrandžio mažinimo operaciją yra pašalinama didžioji dalis skrandžio (80 procentų), bet žmogus gali valgyti lygiai taip pat, kaip ir anksčiau, tik mažesnėmis porcijomis. 

Skrandžio apylankos operacija orientuojasi į plonąją žarną, kuri yra paimta iš virškinamojo trakto vidurio bei prijungiama prie mažos skrandžio dalies. Tai yra laikoma apgavimo operacija, kai pacientas suvalgo tam tikrą kiekį maistinių medžiagų, o tos medžiagos patenka tiesiai į virškinamojo trakto vidurį. Šis reiškinys leidžia suprasti, kad ne visos medžiagos yra pasisavinamos, todėl žmogus negali priaugti svorio. 

Nors tai yra didelės operacijos, kurios sukrečia visą žarnyną, bet iš išorės matomi tik maži pjūveliai – viskas atliekama laparoskopiškai. Po tokio tipo operacijų, pacientai greitai atsigauna, todėl jau kitą dieną gali keltis ir sugrįžti į savo dienos ritmą. 

Skrandžio apylankos operacija yra renkamasi tada, kai pacientas turi cukrinį diabetą, o tai turi įtakos visai pooperacinei eigai ir jos priežiūrai. Na, o skrandžio mažinimo operacija renkamasi tada, kai yra didesnis KMI. Vienas iš faktų yra tokių, kad skrandžio apylankos operacija sudaro didesnę pooperacinių komplikacijų tikimybę. 

Kiek laiko užtrunka šios dvi operacijos ir kiek svorio žmogus gali numesti po šių operacijų?

Tokio tipo operacijos trunka nuo vienos iki dviejų valandų. Galimi tam tikri niuansai, jeigu pacientas prieš tai yra turėjęs operaciją, todėl tai gali prailginti šių operacijų trukmę. Standartinis laikas yra apie pusantros valandos.

Po skrandžio mažinimo operacijos svoris krenta ne tik pirmus mėnesius, bet tai vyksta net ir vienerius ar dvejus metus. Tai yra maksimalus laikas, kai yra tikimasi pokyčių ir matoma, kaip keičiasi pacientas. Dažniausiai riebalų masė sumažėja nuo 80 iki 90 procentų. Sumažėjęs svoris, žmogui turi pagerinti ir atlaisvinti judėjimą, sumažėja sąnarių skausmai bei širdies ritmas įgauna normalų pagreitį.

  • Tiesa, po tokio tipo operacijų reikėtų į savo racioną įvesti sveikesnio maisto– košių, daržovių troškinių, vaisių bei gerti daug skysčių.
  • Taip pat būtų gerai atrasti ir kokią (bent minimalią) fizinę veiklą, kuri padėtų pasiekti dar geresnių rezultatų.
pr2021/114

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite