Kada reikalinga skrandžio mažinimo operacija?

skrandžio mažinimasBandant išspręsti nutukimo problemą, kai jau nepadeda jokie mitybos planai, sporto programos ir medikamentinis gydymas, pacientas yra siunčiamas pas pilvo chirurgą, pas kurį yra pasikonsultuojama dėl chirurginio gydymo galimybių. Šis sprendimas gali būti vienintelis norint atsikratyti didelės masės nereikalingų kilogramų bei apsaugoti savo gyvybę nuo mirties rizikos.

Kas yra nutukimas?

Nutukimas yra liga, kuri yra diagnozuojama, kai yra nustatomas perteklinis riebalų kiekis žmogaus organizme, o šis yra labai žalingas žmogaus sveikatai. Skrandžio operacijos t. y. šis chirurginis gydymas yra taikomas tiems, kurie turi didelį kūno masės indeksą (KMI). Kai šis yra didesnis nei 35, tai jau yra jūsų sveikatai kenkiantis svoris, kuris žmogui gali sukelti gretutinių ligų. Nutukimas yra tokia liga, kuri apriboja judėjimo laisvę, apkrauna sąnarius, todėl dažniau susergama širdies, sąnarių ir kraujagyslių ligomis. Didėja rizika sukelti insultą ir infarktą. Taip pat nutukimas suteikia galimybę susirgti pirmine arterine hipertenzija bei antro tipo cukriniu diabetu.

Nors ir nutukimą įmanoma gydyti specialiomis dietomis, sporto režimais ir medikamentais, pasitaiko atvejų, kai šie variantai nepadeda, o tada reikia griebtis šios operacijos.

Kokie yra chirurginio gydymo būdai?

Pasaulinėje rinkoje yra atliekamos kelių tipo operacijos, t. y. skrandžio mažinimo ir skrandžio apylankos. Per skrandžio mažinimo operaciją yra pašalinama didžioji dalis skrandžio (80 procentų), bet žmogus gali valgyti lygiai taip pat, kaip ir anksčiau, tik mažesnėmis porcijomis. 

Skrandžio apylankos operacija orientuojasi į plonąją žarną, kuri yra paimta iš virškinamojo trakto vidurio bei prijungiama prie mažos skrandžio dalies. Tai yra laikoma apgavimo operacija, kai pacientas suvalgo tam tikrą kiekį maistinių medžiagų, o tos medžiagos patenka tiesiai į virškinamojo trakto vidurį. Šis reiškinys leidžia suprasti, kad ne visos medžiagos yra pasisavinamos, todėl žmogus negali priaugti svorio. 

Nors tai yra didelės operacijos, kurios sukrečia visą žarnyną, bet iš išorės matomi tik maži pjūveliai – viskas atliekama laparoskopiškai. Po tokio tipo operacijų, pacientai greitai atsigauna, todėl jau kitą dieną gali keltis ir sugrįžti į savo dienos ritmą. 

Skrandžio apylankos operacija yra renkamasi tada, kai pacientas turi cukrinį diabetą, o tai turi įtakos visai pooperacinei eigai ir jos priežiūrai. Na, o skrandžio mažinimo operacija renkamasi tada, kai yra didesnis KMI. Vienas iš faktų yra tokių, kad skrandžio apylankos operacija sudaro didesnę pooperacinių komplikacijų tikimybę. 

Kiek laiko užtrunka šios dvi operacijos ir kiek svorio žmogus gali numesti po šių operacijų?

Tokio tipo operacijos trunka nuo vienos iki dviejų valandų. Galimi tam tikri niuansai, jeigu pacientas prieš tai yra turėjęs operaciją, todėl tai gali prailginti šių operacijų trukmę. Standartinis laikas yra apie pusantros valandos.

Po skrandžio mažinimo operacijos svoris krenta ne tik pirmus mėnesius, bet tai vyksta net ir vienerius ar dvejus metus. Tai yra maksimalus laikas, kai yra tikimasi pokyčių ir matoma, kaip keičiasi pacientas. Dažniausiai riebalų masė sumažėja nuo 80 iki 90 procentų. Sumažėjęs svoris, žmogui turi pagerinti ir atlaisvinti judėjimą, sumažėja sąnarių skausmai bei širdies ritmas įgauna normalų pagreitį.

  • Tiesa, po tokio tipo operacijų reikėtų į savo racioną įvesti sveikesnio maisto– košių, daržovių troškinių, vaisių bei gerti daug skysčių.
  • Taip pat būtų gerai atrasti ir kokią (bent minimalią) fizinę veiklą, kuri padėtų pasiekti dar geresnių rezultatų.
pr2021/114

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite