Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc.

Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse.

Pateikiame Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją, aktualią ir Šilutės rajono gyventojams.

Nuo šiol COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, atvykstantys į gydymo įstaigas dėl skubiosios pagalbos, gimdymui, planiniam gydymui stacionare, taip pat dienos stacionaro ir dienos chirurgijos paslaugoms, guldomi į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar apgyvendinami socialinės globos įstaigoje, taip pat kai yra perkeliami iš vienos asmens sveikatos priežiūros įstaigos į kitą, neprivalės atlikti COVID-19 tyrimo PGR metodu, nebent konkrečios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas nustatys griežtesnę tvarką.

Nuo COVID-19 tyrimo PGR metodu gali būti atleidžiami pacientai ir juos prižiūrintys ar slaugantys asmenys, jei jie:

  • yra persirgę COVID-19 liga, neturi koronavirusui būdingų simptomų, o nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų;
  • yra persirgę COVID-19 liga (diagnozė patvirtinta PGR tyrimu ar antigeno testo rezultatu) ir pasiskiepiję bent viena vakcinos doze, o nuo vakcinacijos yra praėję ne mažiau kaip 14 d.;
  • yra pasiskiepiję pagal pilną skiepijimo schemą viena iš vakcinų nuo COVID-19 ir nuo vakcinacijos yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų.

Iki šiol tokia tvarka galiojo pacientams, vykstant medicininės reabilitacijos bei stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugoms.

Svarbu pažymėti, kad kiekvienos asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas turi teisę nustatyti griežtesnę tvarką konkrečioje įstaigoje, nes būtent jis atsako už tos įstaigos darbo organizavimą ir infekcijų kontrolės priemones, židinių valdymą bei užtikrina saugių paslaugų teikimą, atsižvelgdamas į individualią kiekvieno asmens ar pacientų grupės riziką užsikrėsti ar užkrėsti COVID-19 liga. Dėl to, prieš vykstant minėtųjų paslaugų, rekomenduojame iš anksto pasidomėti, kokia yra numatoma tvarka dėl tyrimo pateikimo toje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Primename, kad šiuo metu Lietuvoje skiepijama 4 patvirtintomis vakcinomis nuo COVID-19: „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“), kuriai reikalinga tik 1 vakcinos dozė, ir „Comirnaty“ (gam. „Pfizer ir BioNTech“), „Spikevax“ (gam. „Moderna“) ar „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“), kai optimaliam imunitetui susiformuti reikalingos 2 vakcinos dozės.

Registruotis savo vakcinai nuo COVID-19 galima svetainėje www.koronastop.lt arba tel. 1808. Taip pat kviečiame pasinaudoti galimybe pasiskiepyti be išankstinės registracijos – tai galima padaryti kiekvieną ketvirtadienį visuose Lietuvos vakcinavimo centruose.

SAM Spaudos tarnyba

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite