Kad namai kvepėtų Kalėdomis

… sniego pusnys primena žiemos atvirukus, parduotuvės pilnos ieškančiųjų dovanų artimiesiems, languose žiebiamos lemputės. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė sako, kad artėjančioms šventėms lietuviai ruoštis pradėjo jau lapkritį, o šiuo metu tinklo pirkėjai domisi ne tik įvairiausiais žiemos ir šventiniam sezonui būdingais maisto produktais, bet ir dekoracijomis.

„Pastebėjome, kad mūsų lankytojai renkasi ne tik įvairius produktus šventiniam stalui ar reikmenis dovanų pakavimui, bet ir dairosi dekoracijų namams. Matyt, itin žiemiškas vaizdas lauke kviečia kurti jaukumą namuose. Rūpinamės, kad dekoracijų nepritrūktų ir siūlome platų jų asortimentą – nuo gyvų dekoratyvinių eglučių, kirstų kėnių, LED lempučių ir kitų šventinių atributų“, – sako V. Budrienė.

Kvapus namams susimaišyti visuomet galima naudojant skirtingus eterinius aliejus, tačiau pasitelkus maisto produktus ir prieskonius – pasigaminsite ne tik kvėpiklį, bet ir dekoraciją. Jūsų dėmesiui, „Iki“ dalijasi lengvai įgyvendinamomis idėjomis.

Senovinė girlianda. Girliandos vienu metu gali būti ir dekoratyvinės, ir kvapnios. Obuolių, apelsinų griežinėliai (arba žievelė) ir cinamono lazdelės – visa tai galite suverti ant norimo ilgio juostelių ir jomis puošti kalėdinę eglutę, langus ar kitas namų vietas. Tiesa, prieš suveriant, vaisių griežinėlius reikėtų išdžiovinti. Tai galite padaryti orkaitėje, bent keletą valandų vaisius kaitinant ne itin aukštoje (iki 100 laipsnių) temperatūroje. Tokiu būdu vaisių griežinėliai geriausiai atskleis savo aromatus. Ne mažiau svarbu – nevarvės ir nebus lipnūs.

Imbieriniai meduoliai. Jei eglutę puošti dar tik ketinate, šiais metais jai galite rinktis valgomas ir kvepiančias dekoracijas – imbieriniai sausainiai puikiai pakeičia įprastus žaisliukus. Tokių kepinių tešlą pasigaminti galite patys arba įsigyti jau paruoštą ir užšaldytą. Tešlą tereikia supjaustyti norima forma (žmogeliuko, širdelės, žvaigždės, kalėdinės eglutės ir pan.) ir nepamiršti padaryti skylutės juostelei praverti. Iškepusius meduolius papildomai galima dekoruoti cukraus mase. Jau atvėsusius gardumynus perverkite juostele ir jais papuoškite žaliaskarę – kiekvieną kartą pro ją praėję, pajusite imbiero ir cinamono aromatą.

Kvapnusis vainikas. Kalėdiniai vainikai supinti iš eglišakių – jau savaime atlieka namų kvėpiklio funkciją. Tačiau jo aromatą galite sustiprinti: šakas papildykite šalavijo lapeliais, karštais klijais priklijuokite cinamono lazdelių arba žvaigždinio anyžiaus. Norėdami išgauti intensyvesnį kvapą, vainiką galite pakvėpinti ir norimu eteriniu aliejumi. Jis (ypač, jei vainiką kabinsite namų viduje) po truputį garuos šiltame ore ir skleis savo aromatą.

Aromatingos pagalvėlės. Kalėdinis kvapas gali džiuginti ir pravėrus stalčius ar spintas. Tereikia jį „užrakinti“ medžiaginėse pagalvėlėse arba maišeliuose. Juos užpildykite norimais prieskoniais, pavyzdžiui: džiovinta apelsino žievele, cinamonu, kardamonu ar džiovintu imbieru, o taip pat eglės spygliais bei šakelėmis.

Dygusis apelsinas. Dar vienas paprastas būdas namuose paskleisti magišką Kalėdų aromatą – prismaigstyti apelsiną gvazdikėliais. Patariama rinktis vaisių plonesne žievele, tuomet pasklis ne tik joje esančių eterinių aliejų, bet ir minkštimo kvapas. Dygusis apelsinas kvepės ir taps puikia namų ar šventinio stalo dekoracija. Beje, ant apelsino gvazdikėliais galite išpiešti ir norimą ornamentą. Prieš smaigstant prieskonius, apklijuokite apelsiną lipnia juostele norimu raštu ir juo sekite, puošdami vaisių. Vėliau beliks juostelę nuplėšti ir grožėtis sukurtu ornamentu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite