Kad būstas būtų patogus neįgaliesiems

2016 metais nemažai dėmesio skirta būsto pritaikymui neįgaliesiems. Šiam tikslui Šilutės r. savivaldybei metų pradžioje iš valstybės biudžeto buvo skirta 1852,92 Eur. Prie šios sumos pridėjus privalomus 30 proc. Savivaldybės lėšų, suma ne ką tepadidėjo. Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, papildomai du kartus kreiptasi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir papildomai iš valstybės biudžeto būsto pritaikymo darbams gauta 17 256,74 Eur. Pridėjus savivaldybės 14 627 eurų, iš viso pritaikymo neįgaliesiems programai darbams atlikti buvo panaudota 31 883,74 eurų.

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Vyko pasidomėti, kas padaryta
Baigiantis 2016-iesiems, Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos nariai: Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, vyr. specialistas – teisininkas Vaidas Kuzas ir Ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Rauktys vyko apžiūrėti, kaip įgyvendinta Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa.
Pirmiausia komisijos nariai aplankė Emanuelio Kanto gatvėje (Šilutėje) gyvenančią Gintarę, kuriai yra rengiamas liftas į antrą aukštą. Darbus atliko įmonė „Šiaulių liftas“. Ten triūsę darbininkai pademonstravo, kaip veikia liftas. Kai liftas bus galutinai įrengtas, Gintarė, serganti įgimta kaulų trapumo liga, galės laisviau judėti.
Šiam liftui įrengti iš valstybės biudžeto panaudota 6118 Eur, iš Savivaldybės biudžeto – 6 416,2 Eur. Likusią sumą pridės merginos šeima. Pernai Gintarė baigė Vydūno gimnaziją, ruošiasi studijuoti aukštojoje mokykloje Kaune. Gintarė dėkinga Savivaldybei už suteiktą paramą ir kad taip greitai buvo atsiliepta į šeimos prašymą (kreipėsi 2016 m.).
Po to komisijos nariai važiavo į Vainutą, kur gyveno į devintą dešimtį įkopęs Antanas. Gaila, kad jam judėjimui su neįgaliojo vežimėliu pritaikytomis sąlygomis namo viduje bei įrengta nuovaža patekti į gyvenamąjį namą, įrengta beveik už 2 000 eurų, pasinaudoti nebeteko – žmogus iškeliavo Anapilin.
Savivaldybė atsiliepė į jauno šilutiškio Andriaus, gyvenančio Gluosnių gatvėje, prašymą įrengti nuožulnų keltuvą, kuriam išleista 7 829,20 Eur.
Katyčių seniūnijos Stubrių kaime gyvenantis Steponas taip pat pernai kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas įrengti ir pritaikyti neįgaliajam vonios kambarį jo gyvenamajame name. Pritaikymo darbams bus panaudota apie 3 191,07 Eur savivaldybės biudžeto lėšų (iš socialinei paramai nepanaudotų lėšų). Valstybės biudžeto lėšų čia nebus naudojama, mat gyvenamasis namas kol kas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.
Kintuose gyvenančios Gretos tėvai 2016 metais kreipėsi į Savivaldybę, prašydami įrengti ir pritaikyti vonios kambarį bei patekimą į gyvenamąjį namą jų neįgaliai dukrai. Šiems darbams panaudota 6 429,24 Eur valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų.
„Vaikiškų svajonių“ šeimynoje
Savivaldybės darbuotojai užsuko ir į Grygališkėje (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenačios Onos Jogienės šeimyną, kuriai nupirktas naujas kietojo kuro katilas. Jis kainavo apie 3 000 eurų. Šioje šeimynoje gyvena 12 globojamų vaikų. Apsilankymo dieną vaikai buvo savo šiltuose namuose. Jie aprodė gyvenamąsias patalpas, papuoštą eglutę, kur jie miega, kur prausiasi, kur valgo. Visur dvelkė švara ir lydėjo šeimininkės šypsena bei džiaugsmas dėl Savivaldybės padovanoto katilo. Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ mama Ona Jogienė pasakojo, kad žiemos metu tenka labai tankiai kūrenti turimą katilą, sunaudojama labai daug malkų.
Moters akys spindėjo, ji džiaugėsi, kad galės atlaisvintą plotą panaudoti valgomajam kambariui. Ona Jogienė pasakojo, kad keturi jos globotiniai jau mokosi Kaune, likusieji – Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, viena mergaitė iš jų lanko priešmokyklinę grupę. Vaikai jau paaugę, tad visiems lengviau, tačiau kaip ir anksčiau diena prasideda apie šeštą valandą ryto ir gyvenimas verda iki vėlumos.
Tąkart vaikai žiūrėjo televizorių (jų namuose yra trys – o ką daugiau veikti, jei per atostogas nėra sniego). Su mumis noriai bendravo Onos Jogienės marti Sandra Birbalienė, turinti socialinio darbuotojo padėjėjo specialybę. Kaip ir kiekvienoje šeimoje, šioje gausioje šeimynoje visi turi pareigų ir darbų. Namų sienas puošia daugybė padėkos raštų, įvairių pažymėjimų, kurie reikalingi žmonėms, norintiems globoti vaikus.
Akis patraukė įvairūs kiti raštai ant sienų, tai: dienotvarkė, pamokų laikas, neformaliojo ugdymo būrelių grafikas, šeimynos „Vaikiškos svajonės“ namų taisyklės. Mažieji šeimynos vaikai dar spėjo paporinti, kad brolis ir sesuo Viktorija ir Tomas Jankauskai Šilutės r. savivaldybėje buvo apdovanoti už gerus rankų lenkimo sportinius laimėjimus.
Mandagūs, tvarkingi, kuklūs vaikai mielai fotografavosi savo jaukiuose namuose. Gavę dovanų saldainių ir knygų skirtukų, paatviravo, kad norėtų turėti daugiau knygų.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite