Kad būstas būtų patogus neįgaliesiems

2016 metais nemažai dėmesio skirta būsto pritaikymui neįgaliesiems. Šiam tikslui Šilutės r. savivaldybei metų pradžioje iš valstybės biudžeto buvo skirta 1852,92 Eur. Prie šios sumos pridėjus privalomus 30 proc. Savivaldybės lėšų, suma ne ką tepadidėjo. Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, papildomai du kartus kreiptasi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir papildomai iš valstybės biudžeto būsto pritaikymo darbams gauta 17 256,74 Eur. Pridėjus savivaldybės 14 627 eurų, iš viso pritaikymo neįgaliesiems programai darbams atlikti buvo panaudota 31 883,74 eurų.

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Vyko pasidomėti, kas padaryta
Baigiantis 2016-iesiems, Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos nariai: Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, vyr. specialistas – teisininkas Vaidas Kuzas ir Ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Rauktys vyko apžiūrėti, kaip įgyvendinta Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa.
Pirmiausia komisijos nariai aplankė Emanuelio Kanto gatvėje (Šilutėje) gyvenančią Gintarę, kuriai yra rengiamas liftas į antrą aukštą. Darbus atliko įmonė „Šiaulių liftas“. Ten triūsę darbininkai pademonstravo, kaip veikia liftas. Kai liftas bus galutinai įrengtas, Gintarė, serganti įgimta kaulų trapumo liga, galės laisviau judėti.
Šiam liftui įrengti iš valstybės biudžeto panaudota 6118 Eur, iš Savivaldybės biudžeto – 6 416,2 Eur. Likusią sumą pridės merginos šeima. Pernai Gintarė baigė Vydūno gimnaziją, ruošiasi studijuoti aukštojoje mokykloje Kaune. Gintarė dėkinga Savivaldybei už suteiktą paramą ir kad taip greitai buvo atsiliepta į šeimos prašymą (kreipėsi 2016 m.).
Po to komisijos nariai važiavo į Vainutą, kur gyveno į devintą dešimtį įkopęs Antanas. Gaila, kad jam judėjimui su neįgaliojo vežimėliu pritaikytomis sąlygomis namo viduje bei įrengta nuovaža patekti į gyvenamąjį namą, įrengta beveik už 2 000 eurų, pasinaudoti nebeteko – žmogus iškeliavo Anapilin.
Savivaldybė atsiliepė į jauno šilutiškio Andriaus, gyvenančio Gluosnių gatvėje, prašymą įrengti nuožulnų keltuvą, kuriam išleista 7 829,20 Eur.
Katyčių seniūnijos Stubrių kaime gyvenantis Steponas taip pat pernai kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas įrengti ir pritaikyti neįgaliajam vonios kambarį jo gyvenamajame name. Pritaikymo darbams bus panaudota apie 3 191,07 Eur savivaldybės biudžeto lėšų (iš socialinei paramai nepanaudotų lėšų). Valstybės biudžeto lėšų čia nebus naudojama, mat gyvenamasis namas kol kas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.
Kintuose gyvenančios Gretos tėvai 2016 metais kreipėsi į Savivaldybę, prašydami įrengti ir pritaikyti vonios kambarį bei patekimą į gyvenamąjį namą jų neįgaliai dukrai. Šiems darbams panaudota 6 429,24 Eur valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų.
„Vaikiškų svajonių“ šeimynoje
Savivaldybės darbuotojai užsuko ir į Grygališkėje (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenačios Onos Jogienės šeimyną, kuriai nupirktas naujas kietojo kuro katilas. Jis kainavo apie 3 000 eurų. Šioje šeimynoje gyvena 12 globojamų vaikų. Apsilankymo dieną vaikai buvo savo šiltuose namuose. Jie aprodė gyvenamąsias patalpas, papuoštą eglutę, kur jie miega, kur prausiasi, kur valgo. Visur dvelkė švara ir lydėjo šeimininkės šypsena bei džiaugsmas dėl Savivaldybės padovanoto katilo. Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ mama Ona Jogienė pasakojo, kad žiemos metu tenka labai tankiai kūrenti turimą katilą, sunaudojama labai daug malkų.
Moters akys spindėjo, ji džiaugėsi, kad galės atlaisvintą plotą panaudoti valgomajam kambariui. Ona Jogienė pasakojo, kad keturi jos globotiniai jau mokosi Kaune, likusieji – Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, viena mergaitė iš jų lanko priešmokyklinę grupę. Vaikai jau paaugę, tad visiems lengviau, tačiau kaip ir anksčiau diena prasideda apie šeštą valandą ryto ir gyvenimas verda iki vėlumos.
Tąkart vaikai žiūrėjo televizorių (jų namuose yra trys – o ką daugiau veikti, jei per atostogas nėra sniego). Su mumis noriai bendravo Onos Jogienės marti Sandra Birbalienė, turinti socialinio darbuotojo padėjėjo specialybę. Kaip ir kiekvienoje šeimoje, šioje gausioje šeimynoje visi turi pareigų ir darbų. Namų sienas puošia daugybė padėkos raštų, įvairių pažymėjimų, kurie reikalingi žmonėms, norintiems globoti vaikus.
Akis patraukė įvairūs kiti raštai ant sienų, tai: dienotvarkė, pamokų laikas, neformaliojo ugdymo būrelių grafikas, šeimynos „Vaikiškos svajonės“ namų taisyklės. Mažieji šeimynos vaikai dar spėjo paporinti, kad brolis ir sesuo Viktorija ir Tomas Jankauskai Šilutės r. savivaldybėje buvo apdovanoti už gerus rankų lenkimo sportinius laimėjimus.
Mandagūs, tvarkingi, kuklūs vaikai mielai fotografavosi savo jaukiuose namuose. Gavę dovanų saldainių ir knygų skirtukų, paatviravo, kad norėtų turėti daugiau knygų.

Birutė Morkevičienė

Hits: 631

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite