Kad būstas būtų patogus neįgaliesiems

2016 metais nemažai dėmesio skirta būsto pritaikymui neįgaliesiems. Šiam tikslui Šilutės r. savivaldybei metų pradžioje iš valstybės biudžeto buvo skirta 1852,92 Eur. Prie šios sumos pridėjus privalomus 30 proc. Savivaldybės lėšų, suma ne ką tepadidėjo. Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, papildomai du kartus kreiptasi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir papildomai iš valstybės biudžeto būsto pritaikymo darbams gauta 17 256,74 Eur. Pridėjus savivaldybės 14 627 eurų, iš viso pritaikymo neįgaliesiems programai darbams atlikti buvo panaudota 31 883,74 eurų.

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Vyko pasidomėti, kas padaryta
Baigiantis 2016-iesiems, Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos nariai: Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, vyr. specialistas – teisininkas Vaidas Kuzas ir Ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Rauktys vyko apžiūrėti, kaip įgyvendinta Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa.
Pirmiausia komisijos nariai aplankė Emanuelio Kanto gatvėje (Šilutėje) gyvenančią Gintarę, kuriai yra rengiamas liftas į antrą aukštą. Darbus atliko įmonė „Šiaulių liftas“. Ten triūsę darbininkai pademonstravo, kaip veikia liftas. Kai liftas bus galutinai įrengtas, Gintarė, serganti įgimta kaulų trapumo liga, galės laisviau judėti.
Šiam liftui įrengti iš valstybės biudžeto panaudota 6118 Eur, iš Savivaldybės biudžeto – 6 416,2 Eur. Likusią sumą pridės merginos šeima. Pernai Gintarė baigė Vydūno gimnaziją, ruošiasi studijuoti aukštojoje mokykloje Kaune. Gintarė dėkinga Savivaldybei už suteiktą paramą ir kad taip greitai buvo atsiliepta į šeimos prašymą (kreipėsi 2016 m.).
Po to komisijos nariai važiavo į Vainutą, kur gyveno į devintą dešimtį įkopęs Antanas. Gaila, kad jam judėjimui su neįgaliojo vežimėliu pritaikytomis sąlygomis namo viduje bei įrengta nuovaža patekti į gyvenamąjį namą, įrengta beveik už 2 000 eurų, pasinaudoti nebeteko – žmogus iškeliavo Anapilin.
Savivaldybė atsiliepė į jauno šilutiškio Andriaus, gyvenančio Gluosnių gatvėje, prašymą įrengti nuožulnų keltuvą, kuriam išleista 7 829,20 Eur.
Katyčių seniūnijos Stubrių kaime gyvenantis Steponas taip pat pernai kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas įrengti ir pritaikyti neįgaliajam vonios kambarį jo gyvenamajame name. Pritaikymo darbams bus panaudota apie 3 191,07 Eur savivaldybės biudžeto lėšų (iš socialinei paramai nepanaudotų lėšų). Valstybės biudžeto lėšų čia nebus naudojama, mat gyvenamasis namas kol kas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.
Kintuose gyvenančios Gretos tėvai 2016 metais kreipėsi į Savivaldybę, prašydami įrengti ir pritaikyti vonios kambarį bei patekimą į gyvenamąjį namą jų neįgaliai dukrai. Šiems darbams panaudota 6 429,24 Eur valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų.
„Vaikiškų svajonių“ šeimynoje
Savivaldybės darbuotojai užsuko ir į Grygališkėje (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenačios Onos Jogienės šeimyną, kuriai nupirktas naujas kietojo kuro katilas. Jis kainavo apie 3 000 eurų. Šioje šeimynoje gyvena 12 globojamų vaikų. Apsilankymo dieną vaikai buvo savo šiltuose namuose. Jie aprodė gyvenamąsias patalpas, papuoštą eglutę, kur jie miega, kur prausiasi, kur valgo. Visur dvelkė švara ir lydėjo šeimininkės šypsena bei džiaugsmas dėl Savivaldybės padovanoto katilo. Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ mama Ona Jogienė pasakojo, kad žiemos metu tenka labai tankiai kūrenti turimą katilą, sunaudojama labai daug malkų.
Moters akys spindėjo, ji džiaugėsi, kad galės atlaisvintą plotą panaudoti valgomajam kambariui. Ona Jogienė pasakojo, kad keturi jos globotiniai jau mokosi Kaune, likusieji – Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, viena mergaitė iš jų lanko priešmokyklinę grupę. Vaikai jau paaugę, tad visiems lengviau, tačiau kaip ir anksčiau diena prasideda apie šeštą valandą ryto ir gyvenimas verda iki vėlumos.
Tąkart vaikai žiūrėjo televizorių (jų namuose yra trys – o ką daugiau veikti, jei per atostogas nėra sniego). Su mumis noriai bendravo Onos Jogienės marti Sandra Birbalienė, turinti socialinio darbuotojo padėjėjo specialybę. Kaip ir kiekvienoje šeimoje, šioje gausioje šeimynoje visi turi pareigų ir darbų. Namų sienas puošia daugybė padėkos raštų, įvairių pažymėjimų, kurie reikalingi žmonėms, norintiems globoti vaikus.
Akis patraukė įvairūs kiti raštai ant sienų, tai: dienotvarkė, pamokų laikas, neformaliojo ugdymo būrelių grafikas, šeimynos „Vaikiškos svajonės“ namų taisyklės. Mažieji šeimynos vaikai dar spėjo paporinti, kad brolis ir sesuo Viktorija ir Tomas Jankauskai Šilutės r. savivaldybėje buvo apdovanoti už gerus rankų lenkimo sportinius laimėjimus.
Mandagūs, tvarkingi, kuklūs vaikai mielai fotografavosi savo jaukiuose namuose. Gavę dovanų saldainių ir knygų skirtukų, paatviravo, kad norėtų turėti daugiau knygų.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite