Kad būstas būtų patogus neįgaliesiems

2016 metais nemažai dėmesio skirta būsto pritaikymui neįgaliesiems. Šiam tikslui Šilutės r. savivaldybei metų pradžioje iš valstybės biudžeto buvo skirta 1852,92 Eur. Prie šios sumos pridėjus privalomus 30 proc. Savivaldybės lėšų, suma ne ką tepadidėjo. Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, papildomai du kartus kreiptasi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir papildomai iš valstybės biudžeto būsto pritaikymo darbams gauta 17 256,74 Eur. Pridėjus savivaldybės 14 627 eurų, iš viso pritaikymo neįgaliesiems programai darbams atlikti buvo panaudota 31 883,74 eurų.

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai su svečiais

Vyko pasidomėti, kas padaryta
Baigiantis 2016-iesiems, Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos nariai: Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, vyr. specialistas – teisininkas Vaidas Kuzas ir Ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Rauktys vyko apžiūrėti, kaip įgyvendinta Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa.
Pirmiausia komisijos nariai aplankė Emanuelio Kanto gatvėje (Šilutėje) gyvenančią Gintarę, kuriai yra rengiamas liftas į antrą aukštą. Darbus atliko įmonė „Šiaulių liftas“. Ten triūsę darbininkai pademonstravo, kaip veikia liftas. Kai liftas bus galutinai įrengtas, Gintarė, serganti įgimta kaulų trapumo liga, galės laisviau judėti.
Šiam liftui įrengti iš valstybės biudžeto panaudota 6118 Eur, iš Savivaldybės biudžeto – 6 416,2 Eur. Likusią sumą pridės merginos šeima. Pernai Gintarė baigė Vydūno gimnaziją, ruošiasi studijuoti aukštojoje mokykloje Kaune. Gintarė dėkinga Savivaldybei už suteiktą paramą ir kad taip greitai buvo atsiliepta į šeimos prašymą (kreipėsi 2016 m.).
Po to komisijos nariai važiavo į Vainutą, kur gyveno į devintą dešimtį įkopęs Antanas. Gaila, kad jam judėjimui su neįgaliojo vežimėliu pritaikytomis sąlygomis namo viduje bei įrengta nuovaža patekti į gyvenamąjį namą, įrengta beveik už 2 000 eurų, pasinaudoti nebeteko – žmogus iškeliavo Anapilin.
Savivaldybė atsiliepė į jauno šilutiškio Andriaus, gyvenančio Gluosnių gatvėje, prašymą įrengti nuožulnų keltuvą, kuriam išleista 7 829,20 Eur.
Katyčių seniūnijos Stubrių kaime gyvenantis Steponas taip pat pernai kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas įrengti ir pritaikyti neįgaliajam vonios kambarį jo gyvenamajame name. Pritaikymo darbams bus panaudota apie 3 191,07 Eur savivaldybės biudžeto lėšų (iš socialinei paramai nepanaudotų lėšų). Valstybės biudžeto lėšų čia nebus naudojama, mat gyvenamasis namas kol kas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.
Kintuose gyvenančios Gretos tėvai 2016 metais kreipėsi į Savivaldybę, prašydami įrengti ir pritaikyti vonios kambarį bei patekimą į gyvenamąjį namą jų neįgaliai dukrai. Šiems darbams panaudota 6 429,24 Eur valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų.
„Vaikiškų svajonių“ šeimynoje
Savivaldybės darbuotojai užsuko ir į Grygališkėje (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenačios Onos Jogienės šeimyną, kuriai nupirktas naujas kietojo kuro katilas. Jis kainavo apie 3 000 eurų. Šioje šeimynoje gyvena 12 globojamų vaikų. Apsilankymo dieną vaikai buvo savo šiltuose namuose. Jie aprodė gyvenamąsias patalpas, papuoštą eglutę, kur jie miega, kur prausiasi, kur valgo. Visur dvelkė švara ir lydėjo šeimininkės šypsena bei džiaugsmas dėl Savivaldybės padovanoto katilo. Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ mama Ona Jogienė pasakojo, kad žiemos metu tenka labai tankiai kūrenti turimą katilą, sunaudojama labai daug malkų.
Moters akys spindėjo, ji džiaugėsi, kad galės atlaisvintą plotą panaudoti valgomajam kambariui. Ona Jogienė pasakojo, kad keturi jos globotiniai jau mokosi Kaune, likusieji – Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, viena mergaitė iš jų lanko priešmokyklinę grupę. Vaikai jau paaugę, tad visiems lengviau, tačiau kaip ir anksčiau diena prasideda apie šeštą valandą ryto ir gyvenimas verda iki vėlumos.
Tąkart vaikai žiūrėjo televizorių (jų namuose yra trys – o ką daugiau veikti, jei per atostogas nėra sniego). Su mumis noriai bendravo Onos Jogienės marti Sandra Birbalienė, turinti socialinio darbuotojo padėjėjo specialybę. Kaip ir kiekvienoje šeimoje, šioje gausioje šeimynoje visi turi pareigų ir darbų. Namų sienas puošia daugybė padėkos raštų, įvairių pažymėjimų, kurie reikalingi žmonėms, norintiems globoti vaikus.
Akis patraukė įvairūs kiti raštai ant sienų, tai: dienotvarkė, pamokų laikas, neformaliojo ugdymo būrelių grafikas, šeimynos „Vaikiškos svajonės“ namų taisyklės. Mažieji šeimynos vaikai dar spėjo paporinti, kad brolis ir sesuo Viktorija ir Tomas Jankauskai Šilutės r. savivaldybėje buvo apdovanoti už gerus rankų lenkimo sportinius laimėjimus.
Mandagūs, tvarkingi, kuklūs vaikai mielai fotografavosi savo jaukiuose namuose. Gavę dovanų saldainių ir knygų skirtukų, paatviravo, kad norėtų turėti daugiau knygų.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite