Ką vertėtų aplankyti Lietuvoje?

pamatyti LietuvojeKad ir kiek kartų keliautume Lietuvoje, visada atsiras nematomų vietų ir užkampių, kurias verta aplankyti. Arba ten, kur norisi sugrįžti vėl ir vėl. Juk Lietuva tokia graži šalis, kurioje pilna vietų, kurios nustebina kiekvieną. Dėl to pirmiausia reikia pažinti savo gimtinę, o tik tuomet lankytis svetur.

Štai keletas vietų, į kurias privalote nukeliauti su šeima ar draugais:

  • Iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto įdomu pamatyti Biržų kraštovaizdį su aktyviais karstiniais reiškiniais. Jis primena mėnulį, o iš viršaus matyti daug ežerų. Tai ne kas kita, kaip vandens pripildyta griūtis, kuri vasarą vis tiek bus nudažyta skirtingomis spalvomis!
  • Vasarą Marvelės upės slėnis tylus – ant laiptų tyliai girgžda vanduo, kviesdamas nusiraminti ir atsikvėpti. Tačiau vietiniai sako, kad pavasarį, tirpstant ledui, krioklys tampa smėlėtu vandens keliu, kurį verta pamatyti.
  • Aukštapelkės pažinimo kelias. Susidaro įspūdis, kad esi kažkur prerijoje, trūksta tik žirafų ir zebrų. Taip dažnai jie pirmą kartą užsuka į Aukštumalos pažintinį taką (Šilutės r.) aprašydami savo patirtį. Šis pažintinis takas vingiuoja per Nemuno deltos regioninį parką ir yra laikomas vienu gražiausių pasivaikščiojimo takų Lietuvoje. Driekiasi daugiau nei 1 kilometro ilgio medinis lentų takas. Jo pabaigoje šalia pelkinio ežero įrengta 3 m aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paslaptingos aukštapelkės panorama.
  • Jei pagauni vėją – tai Svencelėje. Vandens sporto entuziastai jau seniai atrado šį modernų jėgos aitvarų ir buriavimo centrą Kuršių marių pakrantėje. Neprilygstama marių erdvė, laukinis gamtos peizažas ir atviras Kuršių nerijos vaizdas žavi kiekvieną atvykusį į vėjų kraštą.
  • Gamta kartais yra iškreiptas pokštas – Apvalaso ežero gamtos kontūras iš paukščio skrydžio labai primena Lietuvos kontūrus žemėlapyje! Pasivaikščioti pasiekę nepakartojamą ežero pakrantę būtinai užsukite į netoliese esantį Ilzenbergo dvarą, kuris garsėja savo sūriais.
  • Ar jūs kada nors matėte, kaip lyja žvaigždėmis? Lietuvoje tai vyksta rugpjūtį ir rugsėjį, kuomet pati geriausia vieta – Lietuvos etnografijos muziejus. Molėtų observatorija yra tarsi iš nuostabaus filmo pro saulės teleskopą dieną galima pamatyti didžiąsias mūsų žvaigždes, skaičiuoti žvaigždynus ir stebėti naktį švytintį meteorų lietų. Patyrę pedagogai kantriai atsakys į smalsius klausimus ir aktyviai kvies vaikus į jiems labai mylimą pasaulį.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manokompasas.lt ir manosalis.lt apsilankykite ir sužinokite daugiau.

pr2021/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite