Ką vertėtų aplankyti Lietuvoje?

pamatyti LietuvojeKad ir kiek kartų keliautume Lietuvoje, visada atsiras nematomų vietų ir užkampių, kurias verta aplankyti. Arba ten, kur norisi sugrįžti vėl ir vėl. Juk Lietuva tokia graži šalis, kurioje pilna vietų, kurios nustebina kiekvieną. Dėl to pirmiausia reikia pažinti savo gimtinę, o tik tuomet lankytis svetur.

Štai keletas vietų, į kurias privalote nukeliauti su šeima ar draugais:

  • Iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto įdomu pamatyti Biržų kraštovaizdį su aktyviais karstiniais reiškiniais. Jis primena mėnulį, o iš viršaus matyti daug ežerų. Tai ne kas kita, kaip vandens pripildyta griūtis, kuri vasarą vis tiek bus nudažyta skirtingomis spalvomis!
  • Vasarą Marvelės upės slėnis tylus – ant laiptų tyliai girgžda vanduo, kviesdamas nusiraminti ir atsikvėpti. Tačiau vietiniai sako, kad pavasarį, tirpstant ledui, krioklys tampa smėlėtu vandens keliu, kurį verta pamatyti.
  • Aukštapelkės pažinimo kelias. Susidaro įspūdis, kad esi kažkur prerijoje, trūksta tik žirafų ir zebrų. Taip dažnai jie pirmą kartą užsuka į Aukštumalos pažintinį taką (Šilutės r.) aprašydami savo patirtį. Šis pažintinis takas vingiuoja per Nemuno deltos regioninį parką ir yra laikomas vienu gražiausių pasivaikščiojimo takų Lietuvoje. Driekiasi daugiau nei 1 kilometro ilgio medinis lentų takas. Jo pabaigoje šalia pelkinio ežero įrengta 3 m aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paslaptingos aukštapelkės panorama.
  • Jei pagauni vėją – tai Svencelėje. Vandens sporto entuziastai jau seniai atrado šį modernų jėgos aitvarų ir buriavimo centrą Kuršių marių pakrantėje. Neprilygstama marių erdvė, laukinis gamtos peizažas ir atviras Kuršių nerijos vaizdas žavi kiekvieną atvykusį į vėjų kraštą.
  • Gamta kartais yra iškreiptas pokštas – Apvalaso ežero gamtos kontūras iš paukščio skrydžio labai primena Lietuvos kontūrus žemėlapyje! Pasivaikščioti pasiekę nepakartojamą ežero pakrantę būtinai užsukite į netoliese esantį Ilzenbergo dvarą, kuris garsėja savo sūriais.
  • Ar jūs kada nors matėte, kaip lyja žvaigždėmis? Lietuvoje tai vyksta rugpjūtį ir rugsėjį, kuomet pati geriausia vieta – Lietuvos etnografijos muziejus. Molėtų observatorija yra tarsi iš nuostabaus filmo pro saulės teleskopą dieną galima pamatyti didžiąsias mūsų žvaigždes, skaičiuoti žvaigždynus ir stebėti naktį švytintį meteorų lietų. Patyrę pedagogai kantriai atsakys į smalsius klausimus ir aktyviai kvies vaikus į jiems labai mylimą pasaulį.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manokompasas.lt ir manosalis.lt apsilankykite ir sužinokite daugiau.

pr2021/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite