Ką vertėtų aplankyti Lietuvoje?

pamatyti LietuvojeKad ir kiek kartų keliautume Lietuvoje, visada atsiras nematomų vietų ir užkampių, kurias verta aplankyti. Arba ten, kur norisi sugrįžti vėl ir vėl. Juk Lietuva tokia graži šalis, kurioje pilna vietų, kurios nustebina kiekvieną. Dėl to pirmiausia reikia pažinti savo gimtinę, o tik tuomet lankytis svetur.

Štai keletas vietų, į kurias privalote nukeliauti su šeima ar draugais:

  • Iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto įdomu pamatyti Biržų kraštovaizdį su aktyviais karstiniais reiškiniais. Jis primena mėnulį, o iš viršaus matyti daug ežerų. Tai ne kas kita, kaip vandens pripildyta griūtis, kuri vasarą vis tiek bus nudažyta skirtingomis spalvomis!
  • Vasarą Marvelės upės slėnis tylus – ant laiptų tyliai girgžda vanduo, kviesdamas nusiraminti ir atsikvėpti. Tačiau vietiniai sako, kad pavasarį, tirpstant ledui, krioklys tampa smėlėtu vandens keliu, kurį verta pamatyti.
  • Aukštapelkės pažinimo kelias. Susidaro įspūdis, kad esi kažkur prerijoje, trūksta tik žirafų ir zebrų. Taip dažnai jie pirmą kartą užsuka į Aukštumalos pažintinį taką (Šilutės r.) aprašydami savo patirtį. Šis pažintinis takas vingiuoja per Nemuno deltos regioninį parką ir yra laikomas vienu gražiausių pasivaikščiojimo takų Lietuvoje. Driekiasi daugiau nei 1 kilometro ilgio medinis lentų takas. Jo pabaigoje šalia pelkinio ežero įrengta 3 m aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paslaptingos aukštapelkės panorama.
  • Jei pagauni vėją – tai Svencelėje. Vandens sporto entuziastai jau seniai atrado šį modernų jėgos aitvarų ir buriavimo centrą Kuršių marių pakrantėje. Neprilygstama marių erdvė, laukinis gamtos peizažas ir atviras Kuršių nerijos vaizdas žavi kiekvieną atvykusį į vėjų kraštą.
  • Gamta kartais yra iškreiptas pokštas – Apvalaso ežero gamtos kontūras iš paukščio skrydžio labai primena Lietuvos kontūrus žemėlapyje! Pasivaikščioti pasiekę nepakartojamą ežero pakrantę būtinai užsukite į netoliese esantį Ilzenbergo dvarą, kuris garsėja savo sūriais.
  • Ar jūs kada nors matėte, kaip lyja žvaigždėmis? Lietuvoje tai vyksta rugpjūtį ir rugsėjį, kuomet pati geriausia vieta – Lietuvos etnografijos muziejus. Molėtų observatorija yra tarsi iš nuostabaus filmo pro saulės teleskopą dieną galima pamatyti didžiąsias mūsų žvaigždes, skaičiuoti žvaigždynus ir stebėti naktį švytintį meteorų lietų. Patyrę pedagogai kantriai atsakys į smalsius klausimus ir aktyviai kvies vaikus į jiems labai mylimą pasaulį.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manokompasas.lt ir manosalis.lt apsilankykite ir sužinokite daugiau.

pr2021/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite