Ką vertėtų aplankyti Lietuvoje?

pamatyti LietuvojeKad ir kiek kartų keliautume Lietuvoje, visada atsiras nematomų vietų ir užkampių, kurias verta aplankyti. Arba ten, kur norisi sugrįžti vėl ir vėl. Juk Lietuva tokia graži šalis, kurioje pilna vietų, kurios nustebina kiekvieną. Dėl to pirmiausia reikia pažinti savo gimtinę, o tik tuomet lankytis svetur.

Štai keletas vietų, į kurias privalote nukeliauti su šeima ar draugais:

  • Iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto įdomu pamatyti Biržų kraštovaizdį su aktyviais karstiniais reiškiniais. Jis primena mėnulį, o iš viršaus matyti daug ežerų. Tai ne kas kita, kaip vandens pripildyta griūtis, kuri vasarą vis tiek bus nudažyta skirtingomis spalvomis!
  • Vasarą Marvelės upės slėnis tylus – ant laiptų tyliai girgžda vanduo, kviesdamas nusiraminti ir atsikvėpti. Tačiau vietiniai sako, kad pavasarį, tirpstant ledui, krioklys tampa smėlėtu vandens keliu, kurį verta pamatyti.
  • Aukštapelkės pažinimo kelias. Susidaro įspūdis, kad esi kažkur prerijoje, trūksta tik žirafų ir zebrų. Taip dažnai jie pirmą kartą užsuka į Aukštumalos pažintinį taką (Šilutės r.) aprašydami savo patirtį. Šis pažintinis takas vingiuoja per Nemuno deltos regioninį parką ir yra laikomas vienu gražiausių pasivaikščiojimo takų Lietuvoje. Driekiasi daugiau nei 1 kilometro ilgio medinis lentų takas. Jo pabaigoje šalia pelkinio ežero įrengta 3 m aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paslaptingos aukštapelkės panorama.
  • Jei pagauni vėją – tai Svencelėje. Vandens sporto entuziastai jau seniai atrado šį modernų jėgos aitvarų ir buriavimo centrą Kuršių marių pakrantėje. Neprilygstama marių erdvė, laukinis gamtos peizažas ir atviras Kuršių nerijos vaizdas žavi kiekvieną atvykusį į vėjų kraštą.
  • Gamta kartais yra iškreiptas pokštas – Apvalaso ežero gamtos kontūras iš paukščio skrydžio labai primena Lietuvos kontūrus žemėlapyje! Pasivaikščioti pasiekę nepakartojamą ežero pakrantę būtinai užsukite į netoliese esantį Ilzenbergo dvarą, kuris garsėja savo sūriais.
  • Ar jūs kada nors matėte, kaip lyja žvaigždėmis? Lietuvoje tai vyksta rugpjūtį ir rugsėjį, kuomet pati geriausia vieta – Lietuvos etnografijos muziejus. Molėtų observatorija yra tarsi iš nuostabaus filmo pro saulės teleskopą dieną galima pamatyti didžiąsias mūsų žvaigždes, skaičiuoti žvaigždynus ir stebėti naktį švytintį meteorų lietų. Patyrę pedagogai kantriai atsakys į smalsius klausimus ir aktyviai kvies vaikus į jiems labai mylimą pasaulį.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manokompasas.lt ir manosalis.lt apsilankykite ir sužinokite daugiau.

pr2021/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite