Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų.

Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas

Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi mažą šiluminę varžą, todėl norint pasiekti pakankamą energijos vartojimo efektyvumą, sienas reikia apšiltinti. Be to, statybininkai gali lengvai ir greitai pastatyti ICF sieną, palyginti su sudėtinga ir daug laiko reikalaujančia statyba iš betoninių blokelių. Dėl šilumos varžos trūkumo ir betoninių blokelių konstrukcijos sudėtingumo ICF yra geriausias būdas statyti žemesnės ir aukštesnės klasės sienas bet kuriuose namuose. 

Betoniniai namai taupo energiją

Didelė sandariai uždarytų betoninių sienų šiluminė masė kartu su izoliacija apsaugo nuo tempimo ir sukuria sandarų, efektyvų, energiją taupantį namą. Betono masė, palyginti su mediena, sulėtina šilumos judėjimą per sieną. Taigi, betoninis namas žiemą išliks šiltesnis, o vasarą – vėsesnis nei medinio karkaso namas su tiek pat izoliacijos.

Betonas taip pat riboja oro nuotėkį, palyginus su medinio karkaso konstrukcija – oro nuotėkis sudaro didžiausią energijos nuostolių namuose procentą. Betoninė namų konstrukcija suteikia patvaresnę sienų sistemą, lyginant su medžiu ir plienu. Betoninės sienos nepūva nuo vėjo bloškiamo lietaus, difuzijos ar oro srauto veikiamos drėgmės. Skirtingai nei plienas, betonas nerūdija veikiamas drėgmės. Betoninės sienos atsparios termitams.

Betono konstrukcija sukuria mažai priežiūros reikalaujančius namus

Betoninės konstrukcijos sukuria mažai priežiūros reikalaujančius namus su sienų sistemomis, kurios išlaiko savo formą ir vientisumą dešimtmečius. Betoninės sienos išorė efektyviau atspari vėjo ir stiprių liūčių žalai nei medinio karkaso siena. Tipiški betoninės sienos fasadai yra tinkas, plytos arba betono tekstūros gaminys. Tvirta išorinė betoninė siena neįskils, todėl atspari krušos ir skraidančių šiukšlių žalai. Ugniai atsparios betoninės sienos, palyginti su mediena ir plienu, efektyviau atlaiko ugnies žalą ir riboja liepsnos plitimą. Gaisro metu plienas gali ištirpti, o mediena gali sudegti.

Betoninių namų atsparumas

Namai, pastatyti iš plieno, gelžbetonio sienų, suteikia standumo, stiprumo ir lankstumo, kad atlaikytų griaunančias žemės drebėjimų jėgas. Gelžbetoninės sienos atsparios gniuždymo ir tempimo jėgoms, kurias sukelia žemės drebėjimas. Deja, nors medinio karkaso lankstumas (plastiškumas) suteikia tam tikrą apsaugą žemės drebėjimo metu, jis neužtikrina pakankamai tvirtumo, kad būtų užtikrintas tvirtas ryšys tarp pamatų ir sienų. Betoninės konstrukcijos sukuria namus, kurie gali atlaikyti stiprų uragano ar tornado vėją.

Tiesą sakant, Teksaso technologijos universiteto Nacionalinio vėjo instituto mokslininkai nustatė, kad betoninių sienų stiprumas gali atlaikyti 250 mylių per valandą vėją ir skraidančias šiukšles.

Dizaino lankstumas taip pat yra būdingas betonui

Betonas suteikia architektams didžiulį lankstumą projektuojant. Laisvai tekantis betono pobūdis leidžia architektams į savo namų dizainą įtraukti daugiau unikalių formų ir individualių savybių. Taip pat statybininkai gali nesunkiai pritaikyti namo betonines sienas statybos proceso metu, nevilkindami gamybos.

Betoninių namų statyba sukuria minimalų atliekų kiekį, nes gamintojas gali pagaminti tikslius betono kiekius projektui. Be to, statybininkai gali suskaidyti perdirbamąjį betoną iki griuvėsių ir pakartotinai panaudoti kitiems statybos projektams. Jei domina daugiau žinių apie betoną, gelžbetonį ar jų konstrukcijų įsigijimą, „Kauno Gelžbetonis“ gali pakonsultuoti ir patarti, padėti išsirinkti.

pr2023/27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite