Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų.

Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas

Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi mažą šiluminę varžą, todėl norint pasiekti pakankamą energijos vartojimo efektyvumą, sienas reikia apšiltinti. Be to, statybininkai gali lengvai ir greitai pastatyti ICF sieną, palyginti su sudėtinga ir daug laiko reikalaujančia statyba iš betoninių blokelių. Dėl šilumos varžos trūkumo ir betoninių blokelių konstrukcijos sudėtingumo ICF yra geriausias būdas statyti žemesnės ir aukštesnės klasės sienas bet kuriuose namuose. 

Betoniniai namai taupo energiją

Didelė sandariai uždarytų betoninių sienų šiluminė masė kartu su izoliacija apsaugo nuo tempimo ir sukuria sandarų, efektyvų, energiją taupantį namą. Betono masė, palyginti su mediena, sulėtina šilumos judėjimą per sieną. Taigi, betoninis namas žiemą išliks šiltesnis, o vasarą – vėsesnis nei medinio karkaso namas su tiek pat izoliacijos.

Betonas taip pat riboja oro nuotėkį, palyginus su medinio karkaso konstrukcija – oro nuotėkis sudaro didžiausią energijos nuostolių namuose procentą. Betoninė namų konstrukcija suteikia patvaresnę sienų sistemą, lyginant su medžiu ir plienu. Betoninės sienos nepūva nuo vėjo bloškiamo lietaus, difuzijos ar oro srauto veikiamos drėgmės. Skirtingai nei plienas, betonas nerūdija veikiamas drėgmės. Betoninės sienos atsparios termitams.

Betono konstrukcija sukuria mažai priežiūros reikalaujančius namus

Betoninės konstrukcijos sukuria mažai priežiūros reikalaujančius namus su sienų sistemomis, kurios išlaiko savo formą ir vientisumą dešimtmečius. Betoninės sienos išorė efektyviau atspari vėjo ir stiprių liūčių žalai nei medinio karkaso siena. Tipiški betoninės sienos fasadai yra tinkas, plytos arba betono tekstūros gaminys. Tvirta išorinė betoninė siena neįskils, todėl atspari krušos ir skraidančių šiukšlių žalai. Ugniai atsparios betoninės sienos, palyginti su mediena ir plienu, efektyviau atlaiko ugnies žalą ir riboja liepsnos plitimą. Gaisro metu plienas gali ištirpti, o mediena gali sudegti.

Betoninių namų atsparumas

Namai, pastatyti iš plieno, gelžbetonio sienų, suteikia standumo, stiprumo ir lankstumo, kad atlaikytų griaunančias žemės drebėjimų jėgas. Gelžbetoninės sienos atsparios gniuždymo ir tempimo jėgoms, kurias sukelia žemės drebėjimas. Deja, nors medinio karkaso lankstumas (plastiškumas) suteikia tam tikrą apsaugą žemės drebėjimo metu, jis neužtikrina pakankamai tvirtumo, kad būtų užtikrintas tvirtas ryšys tarp pamatų ir sienų. Betoninės konstrukcijos sukuria namus, kurie gali atlaikyti stiprų uragano ar tornado vėją.

Tiesą sakant, Teksaso technologijos universiteto Nacionalinio vėjo instituto mokslininkai nustatė, kad betoninių sienų stiprumas gali atlaikyti 250 mylių per valandą vėją ir skraidančias šiukšles.

Dizaino lankstumas taip pat yra būdingas betonui

Betonas suteikia architektams didžiulį lankstumą projektuojant. Laisvai tekantis betono pobūdis leidžia architektams į savo namų dizainą įtraukti daugiau unikalių formų ir individualių savybių. Taip pat statybininkai gali nesunkiai pritaikyti namo betonines sienas statybos proceso metu, nevilkindami gamybos.

Betoninių namų statyba sukuria minimalų atliekų kiekį, nes gamintojas gali pagaminti tikslius betono kiekius projektui. Be to, statybininkai gali suskaidyti perdirbamąjį betoną iki griuvėsių ir pakartotinai panaudoti kitiems statybos projektams. Jei domina daugiau žinių apie betoną, gelžbetonį ar jų konstrukcijų įsigijimą, „Kauno Gelžbetonis“ gali pakonsultuoti ir patarti, padėti išsirinkti.

pr2023/27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Daug šiurkščių pažeidimų Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Atšilus orams – nelaimių gausa

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad per karščius daugėja skenduolių, gaisų namuose ir miškuose. Štai kokių nelaimių buvo gegužės 24-26 dienomis, savaitgalį. Galime tik būti ramesni, nes Šilutės rajoną šįkart nelaimės aplenkė. Meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir šią savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai. Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą

Taip pat skaitykite