Ką turėtumėte žinoti apie nerūdijančio plieno stalo įrankius?

Nerūdijantis plienas – medžiaga, kuri dažniausiai yra naudojama stalo įrankių gamybai. Iš jo pagaminti stalo įrankiai yra tvirti, ilgaamžiai bei estetiškos išvaizdos. Ką dar turėtume žinoti apie nerūdijančio plieno stalo įrankius?

Ką reiškia žymėjimas 18/10, 18/8 ar 18/0?

Rinkdamiesi nerūdijančio plieno stalo įrankius ar jų rinkinius neišvengiamai susidursite su žymėjimu „18/10“, „18/8“ ar „18/0“. Ar žinote, ką šis žymėjimas reiškia?

Atsakymas yra labai paprastas. Šis skaičių derinys parodo chromo ir nikelio kiekį nerūdijančio plieno gaminyje: kuo didesnis abiejų elementų kiekis, tuo nerūdijantis plienas tvirtesnis.

Nerūdijančio plieno stalo įrankių dizainas

Rinkdamiesi stalo įrankius ar jų rinkinį tikrai visada atkreipiate dėmesį šių įrankių dizainą. Nerūdijančio plieno stalo įrankiai ir jų rinkiniai gali būti tradicinio, prabangaus ir šiuolaikiško dizaino. Stalo įrankių dizainą turėtų lemti  jūsų valgymo įpročiai, t. y., jeigu mėgstate stalą serviruoti, pavyzdžiui, porceliano indais, jums derėtų rinktis klasikinio dizaino stalo įrankius. O jeigu valgote patogiai įsitaisę priešais televizoriaus ekraną, jums tiks ir šiuolaikiško dizaino, neįpareigojantys stalo įrankiai.

Nerūdijančio plieno stalo įrankių blizgumas

Nerūdijantis plienas, pažymėtas skaičiais 18/10, yra vertinamas, kaip ekologiškai švari medžiaga, puikiai tinkanti stalo įrankių bei indų gamybai. Iš tokio plieno pagamintas stalo įrankių rinkinys bus blizgus, t. y., savo išvaizda jis labai primins stalo įrankių rinkinius, pagamintus iš sidabro.

Jeigu nemėgstate blizgių stalo įrankių ir jų rinkinių arba esate prislopintos, matinės išvaizdos stalo įrankių gerbėjas, jums puikiai tiks 18/0 skaičių deriniu paženklinti stalo įrankiai ar jų rinkinys.

Tiems, kurie ieško prabanga „alsuojančių“ stalo įrankių ar jų rinkinio, puikiai tiks nerūdijančio plieno, padengto matiniu aukso atspalviu, stalo įrankiai ar jų rinkinys. Aukso atspalvio stalo įrankiai, pasak ekspertų, suteikia jais serviruojamam stalui prabangos ir elegancijos.

Stalo įrankių rinkinys ar pavieniai įrankiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, dengto matiniu juodu atspalviu, padarys įspūdį ieškantiems unikalių ir išskirtinių įrankių.

Nesvarbu, kokius stalo įrankius ar jų rinkinį pasirinksite, svarbu, kad jie atitiktų jūsų lūkesčius bei namų erdvės estetiką.

Nerūdijančio plieno stalo įrankių priežiūra

Nerūdijančio plieno stalo įrankiai nėra reiklūs priežiūrai, tačiau yra keletas taisyklių, kurias turėtumėte žinoti.

Pirmoji, indaplovėje galima plauti praktiškai visus nerūdijančio plieno stalo įrankius, išskyrus padengtus kokia nors danga. Danga dengtus nerūdijančio plieno įrankius rekomenduojama plauti rankomis.

Antroji taisyklė – dėl nuolatinio kontakto su maistu bei ilgalaikio šilumos poveikio ant nerūdijančio plieno stalo įrankių gali atsirasti dėmių, kurias lengvai pašalinsite actu, alyvuogių aliejumi arba citrinos sultimis.

Trečioji – po kiekvieno naudojimo juos derėtų išskalauti.

Ketvirtoji – šiuos įrankius reikia laikyti sausoje, tinkamoje vietoje. Štai ir viskas!

pr2022/048

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite