Ką švęsime ir minėsime 2022-aisiais?

Šią savaitę posėdžius rengė Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai, ruošiamasi paskutiniam šių metų Savivaldybės tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų reikalų: patvirtinti Šilutės rajono strateginių kultūros renginių 2022 metams sąrašą. Jame – 32 įvairūs renginiai.

Šilutės rajono savivaldybės taryba kasmet tvirtina rajono strateginių kultūros renginių sąrašą, kuriems, formuojant biudžetą, numatomas dalinis finansavimas iš Kultūros plėtros ir paveldo puoselėjimo programos. Šis sąrašas sudaromas atsižvelgiant į rajono tradicijas, istorines datas, įvykių sukaktis, finansavimo galimybes, naujovių aktualumą.

2022 m. strateginių kultūros renginių sąraše išskiriamos keturios strateginių renginių dalys: valstybinės šventės ir istorinės datos; tradiciniai renginiai; profesionalaus meno (regioniniai, respublikiniai, tarptautiniai renginiai); krašto žinomumą garsinantys renginiai.

Pirmoje grupėje – Lietuvos valstybinės šventės, atmintinos datos, minimos ne tik kultūros įstaigose, bet ir bendruomenėse, švietimo įstaigose. Jų yra 11 pavadinimų. 2023 metai paskelbti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio metais. 1923 m. Šilutėje buvo pasirašyta Šilutės Seimo deklaracija (oficialiai Klaipėdos krašto Seimo deklaracija), to meto įvykiai svarbūs Lietuvos istorijai, 2022 m. bus pasiruošimas 2023 m. renginiams.

Antroje grupėje – seniūnijose organizuojamos šventės, jų sąraše – 15. Renginius organizuoja seniūnijas kuruojantys kultūros centrai ir seniūnijos pasitelkiant bendruomenes, švietimo įstaigas ir kt. Tradiciniais jau tapo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojama vaikų knygos mugė „Kviečia baltos knygų burės“, Kalėdinių renginių ciklas, „Pamario pora“, Hermano Zudermano gimimo diena – Vokiečių kultūros diena.

Profesionalaus meno renginių sąraše numatyti: Saugų muzikos festivalis „Muzikos malūnas“ ir Kintų muzikos festivalis.

Ketvirtoje grupėje krašto žinomumą didinantys renginiai: Žuvienės virimo čempionatas, šventė „Mes už šviesą“ Švėkšnoje, „Rusnės festivalis“ ir Lietuvos kultūros kelias „Vėtrungių kelias“.

Bendruomenių strateginių renginių datos aptartos su kultūros įstaigų vadovais, seniūnais.

Galutinį sprendimą priims politikų Taryba posėdyje.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite