Ką rinktis prireikus automobilio: paskolą, lizingą, o gal nuomą?

Prasidėjus vasarai, daugeliui kyla noras keliauti prie jūros, ežero arba aplankyti seniai matytus giminaičius ar draugus. Patogiausia savo kelionės tikslą pasiekti automobiliu, tad dažnas pradeda svarstyti, kaip jį įsigyti.

Ką rinktis tokiu atveju, jei neturi sukaupęs visos pirkiniui reikalingos pinigų sumos? Automobilio lizingą, paskolą jam įsigyti ar trumpalaikę nuomą? Finansų specialistai padės įvertinti skirtingus variantus ir pasirinkti labiausiai tinkantį.

Įvertinti visus „už“ ir „prieš“

bankas

„Luminor“ banko padalinio vadovė Olga Kazanavičienė.

Turėti nuosavą automobilį nori daugelis – juo lengviau nukeliauti į norimą vietą, paprasčiau prognozuoti kelionės trukmę, galima neprisirišti prie viešojo transporto stotelių vietų ar važiavimo grafikų. Deja, norint nusipirkti naują ar jau naudotą, bet dar geros būklės automobilį dažniausiai tenka taupyti arba skolintis pinigų.

„Luminor“ banko klientų naudų padalinio vadovė Olga Kazanavičienė ragina priimant sprendimą dėl automobilio įsigijimo įvertinti visus „už“ ir „prieš“. Svarbu suprasti ne tik patogumą, bet ir tai, ar dažnai ketinate naudoti automobilį, kokių papildomų išlaidų atsiranda jį įsigijus ir kaip tai paveiks jūsų biudžetą.

Paskola automobiliui

Anot O. Kazanavičienės, šis variantas tinka tuomet, kai automobilio reikia greitai, o pradinio įnašo nesukaupta. Pasirinkus paskolą, dažniausiai perkamas ne naujas, bet naudotas automobilis. Žinoma, perkant naudotą transporto priemonę, reikia numatyti lėšų jos priežiūrai ir remontui, padangų keitimui. „Luminor“ banko duomenimis, žmonės automobiliui įsigyti dažniausiai skolinasi iki 12 tūkst. eurų. Tokiu būdu įsigyjamas vidutiniškai 6-8 m. mašina.

Vengdami papildomų išlaidų, dalis paskolą paėmusių asmenų nusprendžia nedrausti transporto priemonės „Kasko“ draudimu. Tokią galimybę galima rinktis, jei automobilis nuo pirmos dienos tampa pirkėjo nuosavybe. Tik jis ir turi teisę nuspręsti, kokią apsaugą taikys. Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas – automobilio pardavimas. Jei po kurio laiko jis parduodamas, tam nereikalingas banko sutikimas. Pardavęs transporto priemonę asmuo gali grąžinti paskolos likutį ir taip užbaigti sutartį su banku arba už gautus pinigus pirkti kitą automobilį. Tokiu atveju asmuo ir toliau moka įmokas pagal nustatytą paskolos grąžinimo grafiką.

Imant paskolą automobiliui įsigyti, palūkanų norma yra fiksuota ir mėnesio įmoka nekinta visą paskolos grąžinimo laikotarpį.

Automobilio lizingas

Šis finansinis sprendimas tampa patrauklus, kai pirkėjas nori pirkti visiškai naują arba apynauję transporto priemonę ir turi sukauptą pradinį įnašą, t. y. bent 10 proc. automobilio kainos. Verta įsidėmėti tai, jog pasibaigus lizingo sutarčiai, automobilis negali būti senesnis nei 13 metų, o iki sutarties pabaigos transporto priemonė yra banko nuosavybė. Tai reiškia, kad norint ją parduoti, reikės gauti banko sutikimą.

„Automobilį įsigijus lizingu, bankas tarsi nuperka pageidaujamą automobilį ir leidžia juo naudotis, kol sumokėsite visą automobilio vertę. Sumokėję visą automobilio kainą, tampate jos savininku, tačiau iki tol tenka atlikti tam tikrus įsipareigojimus“, – sako „Luminor“ banko ekspertė.

Įsigyjant automobilį lizingu, jį privaloma drausti Kasko draudimu. Šios įmokos dydis priklauso nuo transporto priemonės techninių specifikacijų, vairavimo stažo ir kt. dalykų. Taip pat, skirtingai nuo paskolos automobiliui, lizingo atveju, mėnesio įmoka yra kintanti, nes ji priklauso nuo EURIBOR dydžio.

O. Kazanavičienė pabrėžia, kad svarstant rinktis lizingą, svarbu įvertinti, ar artimiausiu metu neplanuojamas kitas finansavimo reikalaujantis pirkinys, pvz., būstas. Pagal atsakingojo skolinimo nuostatus, visi finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 40 proc. asmens gaunamų pajamų, tad automobilio lizingas kartais gali tapti kliūtimi gauti kitam pirkiniui reikalingą paskolą.

Visuomeninis transportas ir automobilio nuoma

Jei judėti ketinate nedaug ir tik toje vietoje, kur gerai išvystytas viešasis transportas, greičiausiai pirkti automobilio nelabai verta. Viena vertus, nepatirsite automobiliui išlaikyti būtinų išlaidų – degalai, parkavimo paslaugos ir kt., kita vertus – prisidėsite prie aplinkos tausojimo, išmetamųjų dujų ir kitų susidarančių atliekų (panaudotų alyvų ir plastikų) kiekio sumažinimo.

Prireikus nuvažiuoti ilgesnį atstumą ar ten, kur nekursuoja viešasis transportas, galima pasinaudoti kitais sprendimais:

  • rinktis automobilio dalinimosi paslaugą;
  • pasinaudoti išperkamosios nuomos paslauga.

„Luminor“ banko ekspertė sako, kad pirmu atveju, automobiliu galima pasinaudoti norint pasiekti konkretų kelionės tikslą ir sumokėti tik už faktiškai nuvažiuotą atstumą arba naudojimosi laiką. Antru atveju – pasirinkus išperkamąją nuomą – naudotis automobiliu galima ilgiau ir atsiranda galimybė jį įsigyti, tačiau paslaugos teikėjai dažnai prašo avansinio mokėjimo, o tai reiškia, kad reikia turėti santaupų.

O. Kazanavičienė pabrėžia, kad bet kuriuo atveju, sprendimą dėl automobilio įsigijimo kiekvienas asmuo turi priimti atsižvelgęs į savo asmeninę situaciją. Jeigu kyla sunkumų vertinant, kuris būdas būtų palankiausias, banko specialistai yra pasiruošę atsakyti į kylančius klausimus ir pagelbėti priimant optimaliausią sprendimą.

Agnė Mažeikytė – Šmeliova
„Luminor“ komunikacijos projektų vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite