Ką reikia žinoti įrenginėjant naują darbo erdvę?

Žmonės darbe praleidžia nuo 20 iki 35 proc. viso savo gyvenimo laiko. Tai tikrai nemažas procentas, todėl norisi, kad ta darbo erdvė būtų jauki, funkcionali ir patogi.

Įrenginėjant naują biurą ar darbo vietą namuose, iš anksto reikia apgalvoti daugybę smulkmenų – nuo baldų išdėstymo iki medžiagų, kurias rinksitės. Kokie baldai būtiniausi? Kur statyti kavos aparatą? Ko reikėtų vengti? Į šiuo klausimus atsakome žemiau.

Pradėkite nuo stalų ir kėdžių

Kiekvieno biuro svarbiausia detalė – patogūs darbo stalai ir kėdės, nevenkite į juos investuoti daugiau. Renkantis kėdę, ant kurios praleisite didelę dalį savo gyvenimo, atkreipkite dėmesį į patogumą ir ergonomiškumą. 40 valandų per savaitę sėdėti nepatogioje kėdėje ilgainiui taps tikra kančia, o ir produktyvumas tikrai sumažės. Baldų ergonomiškumą užtikrina galimybė reguliuoti juos pagal individualius poreikius, todėl rinkitės stabilią kėdę su reguliuojamu sėdynės aukščiu, nugaros ir galvos atramomis.

Darbo stalus rinkitės priklausomai nuo kiekvieno darbuotojo poreikių – galbūt vienam reikia tikrai daug erdvės ant stalo, nes dirba su keliais skirtingais monitoriais, kitam užtenka ir mažesnio ploto nešiojamam kompiuteriui. Svarbiausia, kad kiekvienas darbuotojas turėtų erdvę, kuri būti pritaikyta atlikti darbams, kurių iš jo tikimasi.

Bendro darbo erdvė

Nesvarbu, kokį biurą įrenginėjate, jums prireiks erdvės, kurioje galėtų kartu dirbti visa komanda – posėdžiams, susitikimams, idėjų generavimui, klientų priėmimui. Šiai erdvei būtini tikrai dideli stalai ar vienas itin didelis stalas. Kokybiškiausia medžiaga stalui laikoma natūrali mediena, bet ji reikalauja ypatingos priežiūros, todėl biurui rekomenduojama rinktis tvirtus stalus iš metalo ir plastiko kombinacijų, nes juos itin lengva prižiūrėti.

Laisvalaikio erdvė

Šiuolaikiniai biurai toli gražu neprimena pilkų ir slegiančių dėžučių. Šiandien darbdaviai orientuojasi į darbuotojų komfortą ir kokybišką poilsį tarp darbų. Jau seniai aišku, kad kuo palankesnės bus darbo sąlygos ir malonesnė darbo vieta, tuo komanda bus produktyvesnė ir pasieks geresnių rezultatų. Dėl šios priežasties rekomenduojama įrengti erdvę, kurioje darbuotojai galėtų leisti pertraukas, bendrauti. Tai prilygsta svetainei namuose.

Šiai zonai pritaikykite patogias sofas, kėdes, kavos staliukus. Galbūt verta apsvarstyti ir apie televizorių su vaizdo žaidimais ir knygų lentyną. Rinkitės šiltas, ramias spalvas, kurios nevargintų akių.

Čia savo funkciją puikiai atliktų ir kavos aparatas. Trumpų pertraukėlių metu darbuotojai mielai pasivaišina puodeliu kavos. Aparatai vos vienu mygtuko paspaudimu gali paruošti įvairius kavos gėrimus, todėl vertėtų į juos investuoti.

Sandėliavimas

Šiais laikais dokumentų sandėliavimo aspektas galbūt ir nėra toks svarbus, nes viskas keliasi į skaitmeninę erdvę, kuriai papildomos vietos nereikia, bet jeigu žinote, kad įvairios medžiagos tikrai prisikaups, pagalvokite apie jai skirta erdvę iš anksto. Biuras atrodys erdvesnis, jeigu kiekvienas stalas nebus užkrautas šūsnimis popierių. Rinkitės išnaudoti vietą po stalais arba uždarose lentynose – kuo mažiau tai bus matoma, tuo geriau.

Spausdinimas, skenavimas, kopijavimas – viskas viename

Jei tik biuro plotas leidžia, skirkite atskirą erdvę spausdinimo ir kopijavimo reikmėms. Erdvė neprivalo būti didelė, užteks ir mažo kambariuko. Beje, šiais laikais ir spausdinimo aparatai daug vietos neužima. Nebūtina pirkti atskirų įrenginių visiems darbams atlikti, galima įsigyti vieną, kuris atliks visas reikiamas funkcijas. Naudodami tokį įrenginį atsispausdinsite bet kokius reikalingus dokumentus, juos nuskenuosite ir galėsite padaryti kopijas.

Išmaniųjų lentų svarba

Pamirškite lentas, ant kurių reikia rašyti su kreida, o valantis visuomet išsitepame. Visoms naujienoms, planams ir terminams paskelbti naudokite išmanias lentas, kurios veikia kaip didžiulės planšetės. Dažniausiai jos turi jutiklinį ekraną ir atlieka paprastų lentų funkciją, tik yra daugiau teksto užrašymo galimybių, o jūs galėsite nesijaudinti, kad pasibaigė kreida ar žymiklis.

Valgomasis

Dar viena be galo svarbi biuro erdvė – valgomasis. Suteikite galimybę darbuotojams neiti pietauti į miestą, o atsinešti savo maistą. Kaip ir poilsio erdvė, valgomasis svarbus darbuotojų atsipalaidavimui ir socializavimuisi. Valgomajame esantys baldai labiau skirti ne patogumui, o funkcijai atlikti, todėl čia užteks kelių stalų ir paprastų kėdžių – vis dėlto čia darbuotojai leis ne daugiau kaip valandą per dieną. Bendrą biuro atmosferą pagerinsite pasirūpinę užkandžiais, kurie visada bus pasiekiami.

Svarbiausi valgomojo elementai – šaldytuvas, vieta maistui pasišildyti ir kavos aparatas. Šaldytuvas ypač reikalingas gendantiems produktams laikyti, o į kavos aparatą investuoti verta – kokybiška kava suteikia žvalumo ir gerina nuotaiką. Italų prekinio ženklo „Saeco“ kavos aparatai yra puikiai pritaikyti biurams – vos vienu mygtuko paspaudimu aparatas gali paruošti klasikinį espresso ar bet kokią kitą kavą su pienu, kai kurie modeliai pritaikyti ruošti iš karto du puodelius, kad sutaupytumėte laiko. Biuruose kavos aparatai naudojami itin dažnai, todėl svarbi ir paprasta jų priežiūra, valymas. Šie aparatai sudėtingo valymo nereikalauja.

Įrenginėjant naujas darbo erdves, svarbiausia yra apgalvoti kiekvieno darbuotojo poreikius, rinktis ilgaamžiškas medžiagas, kurios nereikalautų ypatingos priežiūros ir nepamiršti, kad kokybiškas poilsis toks pats svarbus, kaip ir darbas.

pr2021/160

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite