Ką reikia žinoti įrenginėjant naują darbo erdvę?

Žmonės darbe praleidžia nuo 20 iki 35 proc. viso savo gyvenimo laiko. Tai tikrai nemažas procentas, todėl norisi, kad ta darbo erdvė būtų jauki, funkcionali ir patogi.

Įrenginėjant naują biurą ar darbo vietą namuose, iš anksto reikia apgalvoti daugybę smulkmenų – nuo baldų išdėstymo iki medžiagų, kurias rinksitės. Kokie baldai būtiniausi? Kur statyti kavos aparatą? Ko reikėtų vengti? Į šiuo klausimus atsakome žemiau.

Pradėkite nuo stalų ir kėdžių

Kiekvieno biuro svarbiausia detalė – patogūs darbo stalai ir kėdės, nevenkite į juos investuoti daugiau. Renkantis kėdę, ant kurios praleisite didelę dalį savo gyvenimo, atkreipkite dėmesį į patogumą ir ergonomiškumą. 40 valandų per savaitę sėdėti nepatogioje kėdėje ilgainiui taps tikra kančia, o ir produktyvumas tikrai sumažės. Baldų ergonomiškumą užtikrina galimybė reguliuoti juos pagal individualius poreikius, todėl rinkitės stabilią kėdę su reguliuojamu sėdynės aukščiu, nugaros ir galvos atramomis.

Darbo stalus rinkitės priklausomai nuo kiekvieno darbuotojo poreikių – galbūt vienam reikia tikrai daug erdvės ant stalo, nes dirba su keliais skirtingais monitoriais, kitam užtenka ir mažesnio ploto nešiojamam kompiuteriui. Svarbiausia, kad kiekvienas darbuotojas turėtų erdvę, kuri būti pritaikyta atlikti darbams, kurių iš jo tikimasi.

Bendro darbo erdvė

Nesvarbu, kokį biurą įrenginėjate, jums prireiks erdvės, kurioje galėtų kartu dirbti visa komanda – posėdžiams, susitikimams, idėjų generavimui, klientų priėmimui. Šiai erdvei būtini tikrai dideli stalai ar vienas itin didelis stalas. Kokybiškiausia medžiaga stalui laikoma natūrali mediena, bet ji reikalauja ypatingos priežiūros, todėl biurui rekomenduojama rinktis tvirtus stalus iš metalo ir plastiko kombinacijų, nes juos itin lengva prižiūrėti.

Laisvalaikio erdvė

Šiuolaikiniai biurai toli gražu neprimena pilkų ir slegiančių dėžučių. Šiandien darbdaviai orientuojasi į darbuotojų komfortą ir kokybišką poilsį tarp darbų. Jau seniai aišku, kad kuo palankesnės bus darbo sąlygos ir malonesnė darbo vieta, tuo komanda bus produktyvesnė ir pasieks geresnių rezultatų. Dėl šios priežasties rekomenduojama įrengti erdvę, kurioje darbuotojai galėtų leisti pertraukas, bendrauti. Tai prilygsta svetainei namuose.

Šiai zonai pritaikykite patogias sofas, kėdes, kavos staliukus. Galbūt verta apsvarstyti ir apie televizorių su vaizdo žaidimais ir knygų lentyną. Rinkitės šiltas, ramias spalvas, kurios nevargintų akių.

Čia savo funkciją puikiai atliktų ir kavos aparatas. Trumpų pertraukėlių metu darbuotojai mielai pasivaišina puodeliu kavos. Aparatai vos vienu mygtuko paspaudimu gali paruošti įvairius kavos gėrimus, todėl vertėtų į juos investuoti.

Sandėliavimas

Šiais laikais dokumentų sandėliavimo aspektas galbūt ir nėra toks svarbus, nes viskas keliasi į skaitmeninę erdvę, kuriai papildomos vietos nereikia, bet jeigu žinote, kad įvairios medžiagos tikrai prisikaups, pagalvokite apie jai skirta erdvę iš anksto. Biuras atrodys erdvesnis, jeigu kiekvienas stalas nebus užkrautas šūsnimis popierių. Rinkitės išnaudoti vietą po stalais arba uždarose lentynose – kuo mažiau tai bus matoma, tuo geriau.

Spausdinimas, skenavimas, kopijavimas – viskas viename

Jei tik biuro plotas leidžia, skirkite atskirą erdvę spausdinimo ir kopijavimo reikmėms. Erdvė neprivalo būti didelė, užteks ir mažo kambariuko. Beje, šiais laikais ir spausdinimo aparatai daug vietos neužima. Nebūtina pirkti atskirų įrenginių visiems darbams atlikti, galima įsigyti vieną, kuris atliks visas reikiamas funkcijas. Naudodami tokį įrenginį atsispausdinsite bet kokius reikalingus dokumentus, juos nuskenuosite ir galėsite padaryti kopijas.

Išmaniųjų lentų svarba

Pamirškite lentas, ant kurių reikia rašyti su kreida, o valantis visuomet išsitepame. Visoms naujienoms, planams ir terminams paskelbti naudokite išmanias lentas, kurios veikia kaip didžiulės planšetės. Dažniausiai jos turi jutiklinį ekraną ir atlieka paprastų lentų funkciją, tik yra daugiau teksto užrašymo galimybių, o jūs galėsite nesijaudinti, kad pasibaigė kreida ar žymiklis.

Valgomasis

Dar viena be galo svarbi biuro erdvė – valgomasis. Suteikite galimybę darbuotojams neiti pietauti į miestą, o atsinešti savo maistą. Kaip ir poilsio erdvė, valgomasis svarbus darbuotojų atsipalaidavimui ir socializavimuisi. Valgomajame esantys baldai labiau skirti ne patogumui, o funkcijai atlikti, todėl čia užteks kelių stalų ir paprastų kėdžių – vis dėlto čia darbuotojai leis ne daugiau kaip valandą per dieną. Bendrą biuro atmosferą pagerinsite pasirūpinę užkandžiais, kurie visada bus pasiekiami.

Svarbiausi valgomojo elementai – šaldytuvas, vieta maistui pasišildyti ir kavos aparatas. Šaldytuvas ypač reikalingas gendantiems produktams laikyti, o į kavos aparatą investuoti verta – kokybiška kava suteikia žvalumo ir gerina nuotaiką. Italų prekinio ženklo „Saeco“ kavos aparatai yra puikiai pritaikyti biurams – vos vienu mygtuko paspaudimu aparatas gali paruošti klasikinį espresso ar bet kokią kitą kavą su pienu, kai kurie modeliai pritaikyti ruošti iš karto du puodelius, kad sutaupytumėte laiko. Biuruose kavos aparatai naudojami itin dažnai, todėl svarbi ir paprasta jų priežiūra, valymas. Šie aparatai sudėtingo valymo nereikalauja.

Įrenginėjant naujas darbo erdves, svarbiausia yra apgalvoti kiekvieno darbuotojo poreikius, rinktis ilgaamžiškas medžiagas, kurios nereikalautų ypatingos priežiūros ir nepamiršti, kad kokybiškas poilsis toks pats svarbus, kaip ir darbas.

pr2021/160

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite