Ką reikia įvertinti prieš imant vartojimo paskolą?

Vartojimo paskolos apibrėžiamos kaip įvairių rūšių kreditai ir paskolos, kuriuos teikia bankai ir kredito unijos bei nebankinės bendrovės. Vartojimo kreditas suteikiamas vartotojams jų asmeniniams poreikiams tenkinti, o ne su jų verslo veikla susijusiems tikslams.

Kur geriausia imti vartojimo kreditą?

Neįmanoma vienareikšmiškai nustatyti, kur geriausia imti vartojimo kreditą, iki kokios sumos ir kurios įstaigos už tai ims mažiausias įmanomas palūkanas.  Todėl ruošiantis teikti paraišką dėl tokio tipo įsipareigojimų būtina palyginti įvairius finansinius produktus. Vartojimo paskolos internetu skaičiuoklė padės apsispręsti, kur galite gauti norimo dydžio vartojimo kreditą pagal nurodytus parametrus.

Vartojimo kreditas – į ką atkreipti dėmesį lyginant skirtingus pasiūlymus?

Lygindami skirtingus pasiūlymus tarpusavyje, pirmiausia turite atsižvelgti į tai, kokia yra bendra jų kaina ir kokia yra bendros kredito kainos norma. Vartojimo kredito skaičiuoklėje galėsite pasitikrinti, kokio dydžio bus kapitalo ir palūkanų įmokos. Svarbu išsiaiškinti, kokių papildomų garantijų reikalaujama, kiek laiko trunka kredito procesas, ar skolinanti institucija priima kliento pajamų šaltinius ir per kiek laiko gali būti išdėstytas kredito grąžinimas.

Į ką atsižvelgti imant paskolą?

Prieš nusprendžiant imti konkrečią paskolą verta gerai apsvarstyti, kuris iš rinkoje esančių finansinių produktų geriausiai tinka tam tikslui, kuriam bus naudojamas. Nedideliems pirkiniams geriausia naudoti kredito kortelę arba paprastą vartojimo paskolą, leidžiančią įsigyti produktą išsimokėtinai. Kita vertus, vartojimo paskola geriausiai tinka šiek tiek didesniems laikiniems finansiniams poreikiams tenkinti.

Kad ir kokią paskolą nuspręstumėte pasirinkti, būtina išanalizuoti realias galimybes skirti lėšų iš namų ūkio biudžeto, kurios leistų patikimai ją grąžinti ir ramiai gyventi.

Nuo ko priklauso vartojimo paskolos kaina?

Daug veiksnių turi įtakos tam, kiek galiausiai kainuos vartojimo paskola. Taip pat labai svarbu paskolos suma ir grąžinimo laikotarpis. Kuo ilgesnis grąžinimo laikotarpis, tuo didesnės palūkanos, taigi ir galutinė įsipareigojimo kaina, bet tuo mažesnės įmokos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip nominali palūkanų norma, komisiniai už paskolos suteikimą, taip pat visos papildomos išlaidos: paskolos suteikimo mokestis, mokesčiai už užstato nustatymą arba komisiniai už permoką ar išankstinį prievolės grąžinimą.

pr2022/225

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite