Ką reikia įvertinti prieš imant vartojimo paskolą?

Vartojimo paskolos apibrėžiamos kaip įvairių rūšių kreditai ir paskolos, kuriuos teikia bankai ir kredito unijos bei nebankinės bendrovės. Vartojimo kreditas suteikiamas vartotojams jų asmeniniams poreikiams tenkinti, o ne su jų verslo veikla susijusiems tikslams.

Kur geriausia imti vartojimo kreditą?

Neįmanoma vienareikšmiškai nustatyti, kur geriausia imti vartojimo kreditą, iki kokios sumos ir kurios įstaigos už tai ims mažiausias įmanomas palūkanas.  Todėl ruošiantis teikti paraišką dėl tokio tipo įsipareigojimų būtina palyginti įvairius finansinius produktus. Vartojimo paskolos internetu skaičiuoklė padės apsispręsti, kur galite gauti norimo dydžio vartojimo kreditą pagal nurodytus parametrus.

Vartojimo kreditas – į ką atkreipti dėmesį lyginant skirtingus pasiūlymus?

Lygindami skirtingus pasiūlymus tarpusavyje, pirmiausia turite atsižvelgti į tai, kokia yra bendra jų kaina ir kokia yra bendros kredito kainos norma. Vartojimo kredito skaičiuoklėje galėsite pasitikrinti, kokio dydžio bus kapitalo ir palūkanų įmokos. Svarbu išsiaiškinti, kokių papildomų garantijų reikalaujama, kiek laiko trunka kredito procesas, ar skolinanti institucija priima kliento pajamų šaltinius ir per kiek laiko gali būti išdėstytas kredito grąžinimas.

Į ką atsižvelgti imant paskolą?

Prieš nusprendžiant imti konkrečią paskolą verta gerai apsvarstyti, kuris iš rinkoje esančių finansinių produktų geriausiai tinka tam tikslui, kuriam bus naudojamas. Nedideliems pirkiniams geriausia naudoti kredito kortelę arba paprastą vartojimo paskolą, leidžiančią įsigyti produktą išsimokėtinai. Kita vertus, vartojimo paskola geriausiai tinka šiek tiek didesniems laikiniems finansiniams poreikiams tenkinti.

Kad ir kokią paskolą nuspręstumėte pasirinkti, būtina išanalizuoti realias galimybes skirti lėšų iš namų ūkio biudžeto, kurios leistų patikimai ją grąžinti ir ramiai gyventi.

Nuo ko priklauso vartojimo paskolos kaina?

Daug veiksnių turi įtakos tam, kiek galiausiai kainuos vartojimo paskola. Taip pat labai svarbu paskolos suma ir grąžinimo laikotarpis. Kuo ilgesnis grąžinimo laikotarpis, tuo didesnės palūkanos, taigi ir galutinė įsipareigojimo kaina, bet tuo mažesnės įmokos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip nominali palūkanų norma, komisiniai už paskolos suteikimą, taip pat visos papildomos išlaidos: paskolos suteikimo mokestis, mokesčiai už užstato nustatymą arba komisiniai už permoką ar išankstinį prievolės grąžinimą.

pr2022/225

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Taip pat skaitykite