Ką padėti ant Velykų stalo? Nepamirškite kisieliaus

Šventinis Velykų stalas neįsivaizduojamas be margučių, tačiau tądien skanaujame ir kitų patiekalų. Daugiau nei 10 metų maisto gaminimu bei fotografavimu užsiimanti Dovilės ir Manto Bajalių šeima siūlo tądien nepamiršti saldžių patiekalų ir išbandyti Ukrainos virtuvės įkvėptą kisieliaus desertą.

www.gerasteam.lt

Dovilė ir Mantas pasakoja, kad hobiu tapęs maisto gaminimas ir jo fotografavimas atsirado iš noro ragauti ir pakartoti patikusius skonius. O kad būtų lengviau dalintis atradimais su kitais, buvo sukurtas ir tinklaraštis www.bajaliai.lt.

„Parašyti receptą yra viena, o iliustruoti nuotraukomis – jau visai kitas „skonis“ tam, kuris tą receptą atranda ir planuoja pasigaminti. Todėl dažniausiai Dovilė ieško įdomesnių skonių, spalvų, derinių ir kitų šalių virtuvių, o aš įamžinu namie pavykusius receptus. Net keliaujant, o tai planuojame daryti ir per šias Velykas, visų pirma turime konkrečių norų, ką norime toje šalyje paragauti“, – pasakoja Mantas Bajalis.

Atrado ukrainietišką virtuvę

Karantino metu negalėdami keliauti entuziastingi kauniečiai sumanė tą daryti kitaip – kas savaitę pažinti naują šalį bandant jos virtuvės receptus savo namuose. Nauji skoniai padėjo nenuobodžiauti. Vienu iš atradimų tapo ir Ukrainos virtuvė.

„Keliaujant „virtualiai“ radome daug bendrų dalykų kitų šalių virtuvėse, ne išimtis ir Ukrainos virtuvės receptai – virėm ir ukrainietišką kopūstienę, ir virtinukus su vyšniomis. Atrastas kisieliaus deserto receptas, nors ir buvo tarsi mums įprastas kisielius, labiau priminė tirštą, skanų, saldų, šaukštais kabinamą desertą lyg pas babytę kaime“, – dalijasi pašnekovai.

Dovilė neslepia, kad jų šeimoje didžiausias kisieliaus mėgėjas yra ji pati – jai tai savotiškas desertas, kuriuo dažniausiai pasilepina per šventes.

„Galėčiau kisielių valgyti ir kasdien, tačiau tiek Kūčios, tiek Velykos yra tos progos, kai norisi ypatingo kisieliaus – pagardinto uogomis, medumi, kartais džiovintais vaisiais. Labiausiai mėgstu vyšnių kisielių, o spanguolių – galėtų ir nebūti“, – šypsosi moteris ir dalijasi kisieliaus deserto receptu.

Ukrainietiškas kisieliaus desertas

  • 2 stiklinės įvairių šaldytų ar šviežių uogų (braškių, šilauogių, gervuogių ar kitų mėgstamų uogų, taip pat tinka mangas, pasifloros, abrikosai ar slyvos)
  • 0,5 stiklinės uogų sirupo
  • 1 litras vandens
  • 2-3 kupini valg. š.  bulvių krakmolo
  • 1 cinamono lazdelė
  • pusė citrinos

Užvirinkite vandenį su cinamono lazdele, įpilkite uogų sirupo. Sudėkite uogas, pavirkite 5-10 minučių, kol jos suminkštės, ir įspauskite citrinos sulčių. Pusę stiklinės vandens sumaišykite su krakmolu ir maišydami supilkite į verdamas uogas, po kelių minučių nukelkite puodą nuo ugnies. Iš atvėsinto kisieliaus išimkite cinamono lazdelę ir jį išpilstykite į stiklines ar indelius porcijomis. Tirštą kisieliaus desertą galima patiekti su plakta grietinėle, šokolado trupiniais arba tiesiog vieną.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite