Ką minėsime šiais metais?

Kasmet Lietuvoje minimos iškilių asmenybių sukaktys, reikšmingos istorijos datos. Primename, ką Seimo nutarimais minėsime 2021-aisiais. Šilutės rajono gyventojams verta žinoti, kad anapus marių esanti kaimynė Neringa šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė, tad, jeigu COVID-19 plitimas bus sutramdytas, neliks suvaržymų, Neringoje vyks gausybė įvairių renginių. Iš Šilutės vertės ten plaukti ne tik dėl ramaus poilsio, bet ir pasisemti kultūros.

Seimo nutarimai, kam skirti šie metai

Sausio 23 d. sukako 100 metų, kai gimė viena žymiausių pasaulio archeologių Marija Gimbutienė, padėjusi pagrindus naujajai senosios Europos istorijos koncepcijai. Lietuvoje jau vyksta renginiai, jų bus visus metus, nes Seimas šiuos metus paskelbė M. Gimbutienės paminėjimo metais.

Pažymint Lietuvos archyvų 100-metį, 2021-ieji paskelbti Archyvų metais.

Minėsime ir poeto Vytauto Mačernio metus, nes sukanka 100 metų, kai jis gimė.

Minėsime ir draugijos „Lietuvai pagražinti“ 100 metų jubiliejų. Ši draugija garsi kaip telkianti visuomenę, ugdanti pilietiškumą, patriotizmą.

Sukanka 140 metų, kai gimė vienas iš pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių profesorius Juozas Zikaras.

Šie metai skirti pagerbti Joną Karolį Chodkevičių, garsų Lietuvos ir Lenkijos karo vadą, valstybės veikėją – sukanka 400 metų nuo jo mirties. Ši asmenybė garsi indėliu į krikščionybės plėtrą, mokslą ir kultūrą.

Bus proga prisiminti kardinolą Vincentą Sladkevičių – šie metai skirti paminėti 100-ąsias jo gimimo metines.

2021-ieji paskelbti ir partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais: minimos 100-osios jo gimimo metinės.

Sukanka 250 metų, kai gimė botanikas, pedagogas, žemaičių raštijos veikėjas ir mokslo terminų kūrėjas kunigas pranciškonas Jurgis Ambraziejus Pabrėža.

Šiemet Lietuva ir Lenkija minės Abiejų Tautų Respublikos gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines.

Aktualu šilutiškiams

Šilutės krašto žmonėms verta žinoti, kad kaimyninė Neringa šiemet tapo Lietuvos kultūros sostine. Šį titulą gali gauti Lietuvos miestas, išskyrus Vilnių. Kultūros sostinė renkama siekiant skatinti regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kūrybines iniciatyvas.

Šiemet išrinkta ir dešimt mažųjų kultūros sostinių: Klaipėdos apskrityje – Barstyčiai, Skuodo., Tauragės apskrityje – Veliuona, Jurbarko r.

Iškilių asmenybių, sukakčių minėjimui visus metus bus skirta įvairių renginių. Verta domėtis, o po karantino, jeigu nebus suvaržymų, ir dalyvauti.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite