Ką minėsime šiais metais?

Kasmet Lietuvoje minimos iškilių asmenybių sukaktys, reikšmingos istorijos datos. Primename, ką Seimo nutarimais minėsime 2021-aisiais. Šilutės rajono gyventojams verta žinoti, kad anapus marių esanti kaimynė Neringa šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė, tad, jeigu COVID-19 plitimas bus sutramdytas, neliks suvaržymų, Neringoje vyks gausybė įvairių renginių. Iš Šilutės vertės ten plaukti ne tik dėl ramaus poilsio, bet ir pasisemti kultūros.

Seimo nutarimai, kam skirti šie metai

Sausio 23 d. sukako 100 metų, kai gimė viena žymiausių pasaulio archeologių Marija Gimbutienė, padėjusi pagrindus naujajai senosios Europos istorijos koncepcijai. Lietuvoje jau vyksta renginiai, jų bus visus metus, nes Seimas šiuos metus paskelbė M. Gimbutienės paminėjimo metais.

Pažymint Lietuvos archyvų 100-metį, 2021-ieji paskelbti Archyvų metais.

Minėsime ir poeto Vytauto Mačernio metus, nes sukanka 100 metų, kai jis gimė.

Minėsime ir draugijos „Lietuvai pagražinti“ 100 metų jubiliejų. Ši draugija garsi kaip telkianti visuomenę, ugdanti pilietiškumą, patriotizmą.

Sukanka 140 metų, kai gimė vienas iš pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių profesorius Juozas Zikaras.

Šie metai skirti pagerbti Joną Karolį Chodkevičių, garsų Lietuvos ir Lenkijos karo vadą, valstybės veikėją – sukanka 400 metų nuo jo mirties. Ši asmenybė garsi indėliu į krikščionybės plėtrą, mokslą ir kultūrą.

Bus proga prisiminti kardinolą Vincentą Sladkevičių – šie metai skirti paminėti 100-ąsias jo gimimo metines.

2021-ieji paskelbti ir partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais: minimos 100-osios jo gimimo metinės.

Sukanka 250 metų, kai gimė botanikas, pedagogas, žemaičių raštijos veikėjas ir mokslo terminų kūrėjas kunigas pranciškonas Jurgis Ambraziejus Pabrėža.

Šiemet Lietuva ir Lenkija minės Abiejų Tautų Respublikos gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines.

Aktualu šilutiškiams

Šilutės krašto žmonėms verta žinoti, kad kaimyninė Neringa šiemet tapo Lietuvos kultūros sostine. Šį titulą gali gauti Lietuvos miestas, išskyrus Vilnių. Kultūros sostinė renkama siekiant skatinti regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kūrybines iniciatyvas.

Šiemet išrinkta ir dešimt mažųjų kultūros sostinių: Klaipėdos apskrityje – Barstyčiai, Skuodo., Tauragės apskrityje – Veliuona, Jurbarko r.

Iškilių asmenybių, sukakčių minėjimui visus metus bus skirta įvairių renginių. Verta domėtis, o po karantino, jeigu nebus suvaržymų, ir dalyvauti.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Prisiminta praeitis ir gyventojai

Kaip žydai atsirado Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje ir Lenkijos karalystėje?  Kas yra vadinama litvaku? Kas sieja Kalmanovičių ir Kalenbachą? Kas 1915 metais nutiko su 160 tūkstančių Kauno gubernijos žydų, ir kodėl likusieji su jais vėliau sunkiai rasdavo kalbą? Kas ir kodėl sugalvojo Šv. kūdikio mitą? Kodėl žydiškuose macuose būna tik vanduo ir mitai? Kada Lietuvoje buvo atidaryta Žydų ministerija? Kaip radosi bendrumai tarp lietuvių ir žydų? Koks iki šių dienų Žemaičių Naumiestyje išlikęs žydiškasis paveldas? Kaip įmažinamas holokaustą patyrusios tautos atminimas

Taip pat skaitykite