Ką minėsime šiais metais?

Kasmet Lietuvoje minimos iškilių asmenybių sukaktys, reikšmingos istorijos datos. Primename, ką Seimo nutarimais minėsime 2021-aisiais. Šilutės rajono gyventojams verta žinoti, kad anapus marių esanti kaimynė Neringa šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė, tad, jeigu COVID-19 plitimas bus sutramdytas, neliks suvaržymų, Neringoje vyks gausybė įvairių renginių. Iš Šilutės vertės ten plaukti ne tik dėl ramaus poilsio, bet ir pasisemti kultūros.

Seimo nutarimai, kam skirti šie metai

Sausio 23 d. sukako 100 metų, kai gimė viena žymiausių pasaulio archeologių Marija Gimbutienė, padėjusi pagrindus naujajai senosios Europos istorijos koncepcijai. Lietuvoje jau vyksta renginiai, jų bus visus metus, nes Seimas šiuos metus paskelbė M. Gimbutienės paminėjimo metais.

Pažymint Lietuvos archyvų 100-metį, 2021-ieji paskelbti Archyvų metais.

Minėsime ir poeto Vytauto Mačernio metus, nes sukanka 100 metų, kai jis gimė.

Minėsime ir draugijos „Lietuvai pagražinti“ 100 metų jubiliejų. Ši draugija garsi kaip telkianti visuomenę, ugdanti pilietiškumą, patriotizmą.

Sukanka 140 metų, kai gimė vienas iš pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių profesorius Juozas Zikaras.

Šie metai skirti pagerbti Joną Karolį Chodkevičių, garsų Lietuvos ir Lenkijos karo vadą, valstybės veikėją – sukanka 400 metų nuo jo mirties. Ši asmenybė garsi indėliu į krikščionybės plėtrą, mokslą ir kultūrą.

Bus proga prisiminti kardinolą Vincentą Sladkevičių – šie metai skirti paminėti 100-ąsias jo gimimo metines.

2021-ieji paskelbti ir partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais: minimos 100-osios jo gimimo metinės.

Sukanka 250 metų, kai gimė botanikas, pedagogas, žemaičių raštijos veikėjas ir mokslo terminų kūrėjas kunigas pranciškonas Jurgis Ambraziejus Pabrėža.

Šiemet Lietuva ir Lenkija minės Abiejų Tautų Respublikos gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines.

Aktualu šilutiškiams

Šilutės krašto žmonėms verta žinoti, kad kaimyninė Neringa šiemet tapo Lietuvos kultūros sostine. Šį titulą gali gauti Lietuvos miestas, išskyrus Vilnių. Kultūros sostinė renkama siekiant skatinti regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kūrybines iniciatyvas.

Šiemet išrinkta ir dešimt mažųjų kultūros sostinių: Klaipėdos apskrityje – Barstyčiai, Skuodo., Tauragės apskrityje – Veliuona, Jurbarko r.

Iškilių asmenybių, sukakčių minėjimui visus metus bus skirta įvairių renginių. Verta domėtis, o po karantino, jeigu nebus suvaržymų, ir dalyvauti.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite