Ką galima pasakyti apie degintos medienos vietą kraštovaizdyje?

Mūriniai namai pamažu traukiasi į šešėlį, užleisdami vietą mediniams statiniams. Ir nieko čia keisto – mūras dvelkia šaltumu, atšiaurumu, kartais net atgrasumu. Be to, mūrinukai dažniausiai būna iki nesmagumo panašūs vienas į kitą ir tarsi svetimkūniai žaliame kraštovaizdyje. Todėl nėra ko stebėtis, kad į madą sugrįžta medinė statyba, ypač ta, kurioje naudojama deginta mediena. Ši architektūra spinduliuoja į aplinką teigiamas emocijas ir dvasinį jaukumą.

Už ką vertinamos gamtai draugiškos medinės statybinės medžiagos?

Mediniai pastatai puikiai dera su juos supančiu kraštovaizdžiui ir tuo pačiu jį turiningai papildo, susilieja su pačia gamta. Ypač tai būna pastebima gyvenamųjų namų kvartaluose, kurie formuojami užmiesčio zonoje arba kaimo tipo gyvenvietėse. O iš plytų sumūrytą vienkiemį, stovintį viduryje laukį, tikriausiai visiems būtų sunku įsivaizduoti.

Visai kitas reikalas – pastatai, suręsti iš degintos medienos. Į mūsų šalį degintos medienos technologijos atkeliavo daugiau nei prieš penkerius metus. Deginta mediena vertinama ne tik už savo gražią ir estetišką išvaizdą, bet ir už ypatingas fizines savybes, statiniui garantuojančias ilgą, net iki šimto metų siekiantį amžių ir apsaugą nuo pavojingų gamtinių sąlygų, kenkėjų antpuolių.

Kodėl, statybos darbams renkantis degintą medieną, reikėtų neprarasti saiko jausmo?

Kaip ten bebūtų, tačiau nuo seno yra žinoma tiesa, jog visais gyvenimo atvejais reikalingas saiko jausmas. Jeigu visi iki vieno imtų statybose naudoti tik degintą medieną, kiltų vertybinis nuosmukis, o šalies kraštovaizdis supanašėtų, prarastų savitumą. Kad taip nenutiktų, reikia gerai apgalvoti kiekvieną variantą.

Jeigu kaimynystėje jau išdygo namas, kurio sienos dengtos degintos medienos lentomis, tada gal verčiau nebesikartoti, palikti savo namo fasadą ramybėje. Geriau jo apdailai naudoti įprastą medieną, nes, net jei ji ir bus apdengta sveikatai nedraugišku laku arba dažais, tai neturi didesnės žalingos įtakos. Tačiau tokiu atveju nieko blogo nenutiks, jei namo viduje jo apdailai naudosite degintos medienos dailylentes, nes jas matysite tik jūs, jūsų šeimos nariai ir svečiai.

Ką galima pasakyti apie degintos medienos pritaikymą visuomeninės paskirties pastatuose?

Įsileidus į platesnius apmąstymus, peršasi mintis, jog degintą medieną būtų galima naudoti ne tik nuosavų namų, bet ir visuomeninės paskirties statinių statybai ar apdailai. Ši mediena statinio išorei arba interjerui suteikia tikro išbaigtumo įspūdį ir estetinį pasigėrėjimą.

Pavyzdžiui, jei kuri nors kaimo bendruomenė savo visuomeniniams poreikiams skirtame pastate nuspręstų panaudoti degintos medienos apdailą, tikrai neapsiriktų. Tokioje aplinkoje kur kas mieliau ir dvasiškai šilčiau vyktų bendruomeniniai pabuvimai ar kokie nors kultūriniai vakarojimai, nes tikrai bus garantuota originali, sveikatai nekenksminga ir įstabi aplinka, kuri visiems joje būnantiems dovanoja išskirtinai gerą nuotaiką.

Internete degintos medienos temomis gausu informacijos, o daugiausiai jos rasite svetainėje: www.sugibanwood.com.

pr2022/076

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite