Ką galima pasakyti apie degintos medienos vietą kraštovaizdyje?

Mūriniai namai pamažu traukiasi į šešėlį, užleisdami vietą mediniams statiniams. Ir nieko čia keisto – mūras dvelkia šaltumu, atšiaurumu, kartais net atgrasumu. Be to, mūrinukai dažniausiai būna iki nesmagumo panašūs vienas į kitą ir tarsi svetimkūniai žaliame kraštovaizdyje. Todėl nėra ko stebėtis, kad į madą sugrįžta medinė statyba, ypač ta, kurioje naudojama deginta mediena. Ši architektūra spinduliuoja į aplinką teigiamas emocijas ir dvasinį jaukumą.

Už ką vertinamos gamtai draugiškos medinės statybinės medžiagos?

Mediniai pastatai puikiai dera su juos supančiu kraštovaizdžiui ir tuo pačiu jį turiningai papildo, susilieja su pačia gamta. Ypač tai būna pastebima gyvenamųjų namų kvartaluose, kurie formuojami užmiesčio zonoje arba kaimo tipo gyvenvietėse. O iš plytų sumūrytą vienkiemį, stovintį viduryje laukį, tikriausiai visiems būtų sunku įsivaizduoti.

Visai kitas reikalas – pastatai, suręsti iš degintos medienos. Į mūsų šalį degintos medienos technologijos atkeliavo daugiau nei prieš penkerius metus. Deginta mediena vertinama ne tik už savo gražią ir estetišką išvaizdą, bet ir už ypatingas fizines savybes, statiniui garantuojančias ilgą, net iki šimto metų siekiantį amžių ir apsaugą nuo pavojingų gamtinių sąlygų, kenkėjų antpuolių.

Kodėl, statybos darbams renkantis degintą medieną, reikėtų neprarasti saiko jausmo?

Kaip ten bebūtų, tačiau nuo seno yra žinoma tiesa, jog visais gyvenimo atvejais reikalingas saiko jausmas. Jeigu visi iki vieno imtų statybose naudoti tik degintą medieną, kiltų vertybinis nuosmukis, o šalies kraštovaizdis supanašėtų, prarastų savitumą. Kad taip nenutiktų, reikia gerai apgalvoti kiekvieną variantą.

Jeigu kaimynystėje jau išdygo namas, kurio sienos dengtos degintos medienos lentomis, tada gal verčiau nebesikartoti, palikti savo namo fasadą ramybėje. Geriau jo apdailai naudoti įprastą medieną, nes, net jei ji ir bus apdengta sveikatai nedraugišku laku arba dažais, tai neturi didesnės žalingos įtakos. Tačiau tokiu atveju nieko blogo nenutiks, jei namo viduje jo apdailai naudosite degintos medienos dailylentes, nes jas matysite tik jūs, jūsų šeimos nariai ir svečiai.

Ką galima pasakyti apie degintos medienos pritaikymą visuomeninės paskirties pastatuose?

Įsileidus į platesnius apmąstymus, peršasi mintis, jog degintą medieną būtų galima naudoti ne tik nuosavų namų, bet ir visuomeninės paskirties statinių statybai ar apdailai. Ši mediena statinio išorei arba interjerui suteikia tikro išbaigtumo įspūdį ir estetinį pasigėrėjimą.

Pavyzdžiui, jei kuri nors kaimo bendruomenė savo visuomeniniams poreikiams skirtame pastate nuspręstų panaudoti degintos medienos apdailą, tikrai neapsiriktų. Tokioje aplinkoje kur kas mieliau ir dvasiškai šilčiau vyktų bendruomeniniai pabuvimai ar kokie nors kultūriniai vakarojimai, nes tikrai bus garantuota originali, sveikatai nekenksminga ir įstabi aplinka, kuri visiems joje būnantiems dovanoja išskirtinai gerą nuotaiką.

Internete degintos medienos temomis gausu informacijos, o daugiausiai jos rasite svetainėje: www.sugibanwood.com.

pr2022/076

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite