Ką daryti užsikirtus automobilio spynelei?

Baisu ir pagalvoti apie situaciją, kai staiga per skubėjimą užsitrenkė automobilio durelės, o jo raktas pasiliko viduje. Kišenėje atsarginio rakto neturite. Pasitaiko ir kita nemaloni akimirka, kai užsikerta mašinos durų spynelė, o jūs, net turėdamas rankoje raktą, nebegalite jos atrakinti.

Kaip galima iš pradžių pačiam pamėginti išeiti iš keblios padėties?

Tiesa, galite pamėginti į spynelę įkišti raktą ir pradėti stumdyti mašinos dureles pirmyn ir atgal, o raktą atsargiai judinti į abi puses. Tik jokiu būdu negalima naudoti jėgos, nes tada galite visiškai sulaužyti spynos šerdį arba sulankstyti patį raktą. Tad vis dėlto verčiau nesiimti jokių abejotinų fizinių veiksmų ir prisiminti, jog atsidūrus tokiose situacijose gali padėti tik avarinis mašinos atrakinimas.

Ką automobilio savininkas privalo turėti su savimi, kai atvyksta spynų remonto specialistas?

Iš pažiūros jums gali atrodyti, jog atvykęs spynų meistras iš karto imsis atidaryti jūsų automobilio dureles ir po kelių minučių jūs jau galėsite ramiai sėsti prie vairo. Deja, ne.

Pirmiausia jūs turėsite jam pateikti mašinos nuosavybės dokumentus. O jeigu jie bus užkišti mašinoje už nuo saulės spindulių saugančio atlanko, kaip įpratę daryti dalis lengvabūdžių vairuotojų, tada jūs turėsite dar daugiau rūpesčių. Žodžiu, kol neįrodysite, kad automobilis priklauso jums, tol meistras nesiims darbo.

Tad būkite labai rūpestingi, ir mašinos, kaip ir savo, dokumentus visada turėkite švarko kišenėje arba rankinėje. Tik tada bus tvarkoma arba visiškai pakeičiama automobilio durų spyna.

Ką atsidūrusiam tokioje nepavydėtinoje situacijoje gali pagelbėti spynų meistras?

Jeigu po avarinio atrakinimo jums netiks senoji spyna, jos raktas ir atrakinimo pultelis, paslaugos teikėjas jums pagamins visą naują automobilio atrakinimo įrangą. Šis procesas netrunka ilgai. Naujo rakto gamyba ir užrakto veikimo programavimas netruks ilgiau nei dieną, o jei pasiseks, gali užtekti ir kelių valandų.

Tiesa, visa tai gali smagiai kainuoti. Todėl vis tiek geriausia išeitis – kuo atsargiau elgtis su savo mašinos užraktu ir raktu, kad nereikėtų aukoti kelių šimtų eurų.

pr2022/158

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite