Ką daryti užsikirtus automobilio spynelei?

Baisu ir pagalvoti apie situaciją, kai staiga per skubėjimą užsitrenkė automobilio durelės, o jo raktas pasiliko viduje. Kišenėje atsarginio rakto neturite. Pasitaiko ir kita nemaloni akimirka, kai užsikerta mašinos durų spynelė, o jūs, net turėdamas rankoje raktą, nebegalite jos atrakinti.

Kaip galima iš pradžių pačiam pamėginti išeiti iš keblios padėties?

Tiesa, galite pamėginti į spynelę įkišti raktą ir pradėti stumdyti mašinos dureles pirmyn ir atgal, o raktą atsargiai judinti į abi puses. Tik jokiu būdu negalima naudoti jėgos, nes tada galite visiškai sulaužyti spynos šerdį arba sulankstyti patį raktą. Tad vis dėlto verčiau nesiimti jokių abejotinų fizinių veiksmų ir prisiminti, jog atsidūrus tokiose situacijose gali padėti tik avarinis mašinos atrakinimas.

Ką automobilio savininkas privalo turėti su savimi, kai atvyksta spynų remonto specialistas?

Iš pažiūros jums gali atrodyti, jog atvykęs spynų meistras iš karto imsis atidaryti jūsų automobilio dureles ir po kelių minučių jūs jau galėsite ramiai sėsti prie vairo. Deja, ne.

Pirmiausia jūs turėsite jam pateikti mašinos nuosavybės dokumentus. O jeigu jie bus užkišti mašinoje už nuo saulės spindulių saugančio atlanko, kaip įpratę daryti dalis lengvabūdžių vairuotojų, tada jūs turėsite dar daugiau rūpesčių. Žodžiu, kol neįrodysite, kad automobilis priklauso jums, tol meistras nesiims darbo.

Tad būkite labai rūpestingi, ir mašinos, kaip ir savo, dokumentus visada turėkite švarko kišenėje arba rankinėje. Tik tada bus tvarkoma arba visiškai pakeičiama automobilio durų spyna.

Ką atsidūrusiam tokioje nepavydėtinoje situacijoje gali pagelbėti spynų meistras?

Jeigu po avarinio atrakinimo jums netiks senoji spyna, jos raktas ir atrakinimo pultelis, paslaugos teikėjas jums pagamins visą naują automobilio atrakinimo įrangą. Šis procesas netrunka ilgai. Naujo rakto gamyba ir užrakto veikimo programavimas netruks ilgiau nei dieną, o jei pasiseks, gali užtekti ir kelių valandų.

Tiesa, visa tai gali smagiai kainuoti. Todėl vis tiek geriausia išeitis – kuo atsargiau elgtis su savo mašinos užraktu ir raktu, kad nereikėtų aukoti kelių šimtų eurų.

pr2022/158

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip neišleistos monetos ir banknotai atspindi Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį

Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetis – įdomus laikotarpis Lietuvos istorijoje, kuris atsispindi ne tik to meto sudėtinguose politiniuose įvykiuose, bet ir numizmatikoje bei bonistikoje. Šie mokslai tiria pinigus, monetų gamybos istoriją ir jų reikšmę visuomenei. „Spindulio“ bendrovėje Kaune tarpukariu įkurta nauja monetų kalykla 1936 m. nukaldino ir išleido į apyvartą sidabrines 5 litų monetas, skirtas Jonui Basanavičiui, bei 10 litų monetas, skirtas Vytautui Didžiajam. Tačiau nedaugelis žino, kad 1938 m. planuota išleisti ir sidabrinę 2 litų monetą su Antano Smetonos atvaizdu. Ši

Norite sulos?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje. Kaip tinkamai leisti sulą? Valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.  Kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško,

Olimpiadoje – Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazisčių sėkmė

Mažosios Lietuvos regioninė etninės kultūros globos taryba praneša, kad vasario 28 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje įvyko VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados II turas Mažosios Lietuvos regione. Olimpiadoje dalyvavo 11 mokinių iš Klaipėdos Sendvario progimnazijos, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos, Klaipėdos rajono Vėžaičių pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Gargždų „Kranto“ progimnazijos, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Šilutės pirmosios, Šilutės rajono Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų. Susumavus abiejų Olimpiados užduočių (testo ir etnokultūrinės veiklos ir raiškos) rezultatus, paskelbti Mažosios Lietuvos regione įgyvendinamo

Automobilių vagys vis dar pridaro nuostolių – kaip apsaugoti savo turtą?

Nors automobilių ir jų dalių vagysčių per pastaruosius metus gerokai sumažėjo, tokio pobūdžio nusikaltimai niekur nedingo. Lietuvos Policijos duomenimis, 2022 m. fiksuotos 231, o 2023 m. – 288 automobilių vagystės. Draudimo bendrovė ERGO pernai fiksavo 8 automobilių vagystes, kai 2022 m. tokių buvo 5. Tiesa, krentantys vagysčių skaičiai nereiškia, kad sumažėjo gyventojams padaryta žala: praėjusiais metais vidutinė draudikų sumokėta kompensacija siekė 13,5 tūkst. eurų, kai 2022 m. ši kompensacija sudarė 8 tūkst. eurų. Apie tai, kodėl gyventojų patiriama žala auga

Taip pat skaitykite