Ką daryti su nebeveikiančia elektronika?

Tai naujųjų laikų klausimas: ką daryti su sena elektronika?

Elektronikos atliekos laikomos vienu iš pagrindinių toksiškų atliekų šaltinių. Kadangi technologijų naudojimas vis didėja, vis daugiau žmonių perka ir išmeta išmaniuosius telefonus, kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir kitus prietaisus.

Kaip elektroninės atliekos veikia aplinką?

Elektronikos prietaisuose yra toksiškų medžiagų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, švino, arseno ir kadmio, kurios gali būti kenksmingos tiek žmonėms, tiek aplinkai. Netinkamai išmestos toksiškos dalelės gali patekti į orą ir būti įkvėptos žmonių, užnuodyti medžius ir augalus bei užteršti vandens telkinius.

Be to, iš šių atliekų galima gauti daug energijos. JAV aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, energijos, kurią būtų galima sutaupyti perdirbus 1 mln. nešiojamųjų kompiuterių, per metus pakaktų daugiau kaip 3 600 namų.

Kur išmesti elektroniką?

Nebeveikianti elektronika gali kelti nemažai iššūkių, tačiau svarbu ją tvarkyti atsakingai, kad būtų apsaugota aplinka ir išsaugoti vertingi ištekliai. Pateikiame kelis žingsnius, ką galite daryti su sugedusia elektronika:

  • Perdirbimas

Vienas geriausių būdų atsikratyti nebeveikiančia elektronika yra ją perdirbti. Daugelis miestų turi tam tikrus elektronikos priėmimo punktus, kur palikus prietaisus jie vėliau yra perdirbami. Perdirbimo metu yra atskiriamos pavojingos medžiagos ir atgaunami vertingi komponentai, tokie kaip metalai ir plastikai, kurie gali būti panaudoti naujų gaminių gamybai.

  • Specializuotos išvežimo paslaugos

Pasinaudokite buitinės technikos išvežimo paslaugomis. Tai patogus būdas atsikratyti didelių ar sunkiasvorių prietaisų. Specialistai atvyks į jūsų namus ir saugiai išveš elektronikos atliekas.

Kaip panaudotų atliekų surinkimo įmonės perdirba arba šalina elektroniką?

Jei esate organizacija ar įmonė, gali būti, kad turite daug elektronikos, kurios reikia atsikratyti ir kurios negalima lengvai transportuoti. Kreipdamiesi į atliekų tvarkymo ir šalinimo įmonę, kuri specializuojasi pavojingų elektroninių atliekų tvarkyme, galite nustatyti geriausią veiksmų planą. Galite būti tikri, kad sertifikuota pavojingų atliekų tvarkymo įmonė supras, kokių taisyklių reikia laikytis, ir padės jums išvengti baudų. Jis taip pat gali sudaryti jums reguliarų atliekų šalinimo grafiką, kad užtikrintumėte, jog ateityje elgsitės atsakingai ir laikysitės visų reikalavimų.

pr2024/84

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite