K. Komskis: pagrindinė užduotis kitą kadenciją – sulaikyti tautiečių emigraciją

Baigėsi dar vieni metai, į pabaigą eina ir Seimo kadencija. Tradiciškai apie praėjusių metų įvykius politinėje arenoje ir ateities prognozes kalbamės su Seimo Pirmininko pavaduotoju tvarkiečiu Kęstu Komskiu.
Metų pabaiga Jūsų partijai „Tvarka ir teisingumas“ nebuvo itin sėkminga. Gruodžio 30 dieną buvo pareikšti STT įtarimai. Kiek jie yra rimti? Kaip tai paveiks partijos dalyvavimą artėjančiuose rinkimuose į Seimą? Gal partija juose nebedalyvaus?

Asmeniškai aš šių įtarimų rimtais nelaikau. Per daug čia sutapimų. Vertinu tai tiesiog kaip atsaką į sėkmingą Prezidento Rolando Pakso reabilitavimo procesą. Pažiūrėkite, kai Seimo laikinoji tyrimų komisija dėl Prezidento R. Pakso pilietinių ir politinių teisių atkūrimo 2014 metų rugsėjo 24 d. pateikė išvadas, palankias R. Paksui, nepraėjus nė mėnesiui, buvo įvykdytas partijos dokumentų poėmis. Ir vėl, kai ta pati Komisija savo išvadas oficialiai pristatė Seimui 2015 metų gruodžio 23 d. ir Seimas joms pritarė, praėjus vos savaitei pareiškiami įtarimai. Akivaizdu, kad rinkimai prasideda jau dabar. Tiesiog siekiama pašalinti iš kelio stiprius oponentus.
Galiu patikinti, kad partija rinkimuose tikrai dalyvaus, nes jokių sankcijų jai nėra pareikšta, partijos veikla nėra sustabdyta. Manau, teisėtvarka į visus klausimus atsakys ir atsakys greičiau nei įvyks rinkimai. Nėra priežasčių, dėl kurių galėtume atsisakyti dalyvauti rinkimuose.

Tuomet kokius tikslus asmeniškai Jūs ir Jūsų partija kelia kitai kadencijai, su kokia rinkimų programa eisite į rinkimus?
Vienas iš pagrindinių tikslų – sukurti programą, padėsiančią atgaivinti regionus, ir ją įgyvendinti. Ši programa turi apimti ne tik idėjinius pasiūlymus, bet turi būti paremta ir realiomis lėšomis, numatytomis lengvatomis įsigyjant būstus, kuriant naujus verslus, naujas darbo vietas. Regionuose turi būti telkiamos pagrindinės investicijos, turi būti sukurta ir jiems sėkmingai gyvuoti reikalinga įstatyminė bazė. Privalome dėti visas pastangas ir siekti, kad netaptume vieno miesto, t. y. Vilniaus, valstybe, kaip tai atsitiko Latvijoje.
Pagrindinis tikslas ir svarbiausias uždavinys kitą kadenciją – sulaikyti tautiečių migraciją. Šiandien vis dar vyksta didelė emigracija arba į užsienį, arba į tą patį Vilnių. Į regionus beveik niekas nebegrįžta, iš jų tik bėga. Stengsimės sukurti strategiją, kuri realiai padėtų ne tik sugrąžinti žmones į Lietuvą, bet ir sulaikyti dar neišvykusius. Tai pats svarbiausias darbas, kurį, jei būsiu išrinktas į Seimą, norėsiu padaryti.

Kokius rinkimus prognozuojate? Gal bus kokių naujienų? Galbūt svarstote jungtis su kokiomis kitomis politinėmis jėgomis?
Dabartiniu metu jau tampa įprasta, kad partijos jungiasi. Jų iš tiesų Lietuvoje yra per daug, todėl tai yra visai sveikintinas dalykas. Į Seimą išrenkami kandidatai tik kokių 6 ar 7 partijų. Matome, kad tos mažesnės, kurios jaučia, jog nepateks į Seimą po rinkimų, pačios ieško sąlyčio taškų, pačios imasi iniciatyvos kalbėtis, derėtis. Vis dėlto renkantis ar jungiantis būtinai žiūrėtume programinių nuostatų suderinamumo, galimybių sklandžiai ir kryptingai dirbti kartu. Kol kas nieko konkretaus omenyje neturiu, bet mes visada atviri siūlymams.

Naujasis Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis (buvęs partijos Tvarka ir teisingumas narys, pirmininko pirmasis pavaduotojas) yra išsakęs mintį, kad anksčiau ar vėliau tvarkiečiai vis tiek prisijungs prie darbiečių. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?
Akivaizdu, kad V. Mazuronis save tiesiog drąsina, tačiau šiandien nebėra paslaptis, kad Darbo partija draskoma vidinių nesutarimų, ypač nesutaria L. Graužinienė ir V. Mazuronis. Tai, kad partiją prieš pat rinkimus paliko jos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, taip pat neturės teigiamos įtakos jai. Turime pripažinti, kad Viktoras buvo partijos siela, pagrindinė jėga, kuri palaiko ir pritraukia rinkėją. Dabar partijai gresia netekti savo veido, savo dvasios.
Kol kas darbiečiai, akivaizdu, Tvarką ir teisingumą laiko stipriais konkurentais. Tai parodė ir jų balsavimas dėl Konstitucijos pakeitimo, susijusio su Prezidento R. Pakso galimybe dalyvauti rinkimuose. „Už“ balsavo 83 Seimo nariai. Pritrūko tik 11 balsų, kad Konstitucijos pataisai būtų pritarta. Deja, 15 darbiečių Seimo narių balsavime nedalyvavo, tai ir užkirto kelią R. Paksui kol kas susigrąžinti savo teises ir laisves dalyvauti rinkimuose.
Labai norėčiau palinkėti, kad Darbo partija nekariautų su Tvarka ir teisingumu, o ieškotų naujų rinkėjų. Dabar jie mano, kad iš tvarkiečių atims dalį rinkėjų ir taip „išplauks“. Galbūt ir gali atimti, tačiau tik vos 2 procentus rinkėjų, kurie jų tikrai neišgelbės.
Taigi bent jau kol kas daug galimybių mums susijungti aš nematau, nes yra nemažai išsiskiriančių nuomonių. Darbiečiai daugiau užsiima populizmu. Kad ir dėl minimalaus atlyginimo kėlimo. Iš pradžių mes tai idėjai pritarėme, tačiau vėliau pamatėme, kad tai nėra išeitis Lietuvai ir jos žmonėms. Jei keliame minimalų atlyginimą, tai proporcingai turėtume kelti atlyginimus ir visiems kitiems kvalifikuotiems, tačiau nedaug uždirbantiems žmonėms. Turiu omenyje policijos, kultūros, meno, švietimo darbuotojus, valstybės tarnautojus, medikus ir ligoninių personalą bei daugelį kitų. Priešingu atveju jauni išsilavinę žmonės neturi motyvacijos siekti karjeros, kelti kvalifikaciją, tobulintis, nes atlygis vis tiek beveik nesiskiria nuo minimalaus.
Mano nuomone, turi būti labai palaikomas ir skatinamas smulkusis ir vidutinis verslas, kuriamos naujos darbo vietos, tik tuomet ir atlyginimai natūraliai kils. Į tai ir turėtume orientuotis, o ne garsiai rėkauti apie tuos keletą eurų prie minimalios algos ar pensijos.

Gyvenimas kasmet eina į priekį, vis kas nors statoma, renovuojama, atidaroma, uždaroma, reformuojama. Ir tai tarsi vyksta savaime. Niekad nesusimąstome, kas už visų šių darbų stovi. Papasakokite, ką konkrečiai nuveikėte Šilutėje ir Pagėgiuose.
Iš tiesų, kaip ir kasmet, tų darbų buvo nuveikta nemažai. Buvo atnaujinti, suremontuoti 4 vaikų darželiai Šilutėje ir rajone bei įrengta ir atidaryta papildoma darželio grupė su sporto sale Pagėgiuose. Gautas finansavimas ir pradėta renovuoti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpas. Daug pastangų buvo įdėta ir į daugiabučių modernizavimą. Šilutėje pradėti modernizuoti mažiausiai 6 daugiabučiai. Pradėta ir baigta įrengti, atnaujinti ne vieną aikštelę prie daugiabučių namų. Buvo išasfaltuota gatvė Pagėgių savivaldybės Rukų gyvenvietėje. Deja, Vyriausybė savo pažadų neištesėjo ir savivaldybėms šių išlaidų nepadengė. Tikimės, kad kitais metais tai bus padaryta ir savivaldybėms skolų neliks.
Pagėgiuose Martyno Jankaus muziejus pasipildė naujomis patalpomis. Šalia muziejaus buvo pastatyta nauja klėtis, kuri bus pritaikyta naudoti įvairiems renginiams, plenerams, parodoms. Visiškai pabaigti įrengti nauji Pagėgių vaikų globos namai.
Yra ir rezultatyvių, tačiau dar nematomų darbų, t. y. tam tikriems objektams jau numatyta lėšų biudžete, o kitais metais bus pradėti darbai. Daugiausia tai yra žvyrkelių asfaltavimo, aikštelių įrengimo darbai. Šilutės rajone numatyta išasfaltuoti net 6 kilometrus žvyrkelių. Pagėgiuose taip pat numatyta asfaltuoti kelius per kai kurias gyvenvietes, asfaltuojamas kelias Šereitlaukio kaimo link. Ir kitais metais planuojame suremontuoti tris vaikų darželius Šilutėje. Pradėsime Šilutės ligoninės 3 aukšto (Neurologijos skyriaus) remontą. Tikimės, kad bus pradėta renovuoti ir M. Jankaus mokykla. Taip pat tęsime automobilių stovėjimo aikštelių prie daugiabučių atnaujinimą.
Pagėgiuose yra numatyta pradėti remontuoti buvusių vaikų globos namų pastatą, pritaikant jo dalį administracinėms patalpoms. Tikimės, kad Pagėgiuose prasidės ir sporto centro su nedideliu baseinu prie pradinės mokyklos statyba. Taip pat pradedama renovuoti Vilkyškių gimnaziją ir statyti naują sporto salę.

Kaip įvertintumėte praėjusius metus, politinius įvykius. Kas labiausiai įsiminė?
2015-aisiais įvyko savivaldybių rinkimai. Politiniame gyvenime tai buvo bene ryškiausias įvykis, mat pirmą kartą buvo surengti ir tiesioginiai merų rinkimai. Mūsų partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės ir Pagėgių skyriams jie buvo itin sėkmingi. Tiek Pagėgių, tiek Šilutės savivaldybėse valdžioje įsitvirtino Tvarkos ir teisingumo atstovai, tiesiogiai buvo išrinkti tvarkiečių merai. Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi.

Paskutiniu metu daug diskusijų ir įvairių vertinimų sukėlė Vyriausiosios rinkimų komisijos vykdomas rinkimų apygardų perskirstymas, kuris palietė ir Pamario kraštą. Kaip vertinate siūlomas naujas Šilutės ir Pagėgių-Jurbarko apygardas. Kurioje ketinate kandidatuoti šiais metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose?
Kol nėra oficialios VRK informacijos, o jos dar ir nėra, nepaisant to, kad pateiktas septintas apygardų perskirstymo variantas kol kas yra laikomas galutiniu, neskubėsiu priimti jokio sprendimo. Galiu pasakyti tik tiek, kad jei Šilutės apygarda liks vientisa, nesuskaldyta, labiau linkstu pasirinkti kandidatuoti joje, nes čia esu numatęs dar ne vieną darbą padaryti, galų gale, pradėtus darbus pabaigti. Juo labiau kad Šilutei reikia didesnės pagalbos. Pavyzdžiui, planuose yra laisvalaikio ir sporto centro įrengimas, tos pačios jau visiems įkyrėjusios Rusnės estakados klausimas, kadetų mokyklos kūrimas, kad galėtume jau nuo šių metų rugsėjo rinkti vaikus, ir daugelis kitų sumanymų. O Pagėgiuose pagrindiniai darbai jau yra padaryti.
Kitu atveju, t. y., jei apygardų ribos vis dėlto bus tokios, kokios numatytos paskutiniame plane, tuomet dar svarstysiu. Žinoma, sprendimą lems ne vien mano norai.
Šiandien tiek Pagėgių, tiek Šilutės Tvarkos ir teisingumo komandos yra stiprios ir tikrai padės kandidatams, nesvarbu kas jie bus, siekti geriausio rezultato.
Ačiū už pokalbį.

Parengta pagal Seimo
Pirmininko pavaduotojo
sekretoriato informaciją.

Užsak. Nr. 2016/01.

Vienas komentaras

  • Lapkritis

    Kuo greiciau tave viti is seimo ,aciu tokiu kunigaiksciu nereikia,manau turetu teisesauga atrasti tau atitinkama vietele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite