Juškaičių kaimo šventė

Praėjusį šeštadienį įvyko pirmoji Juškaičių kaimo (Gardamo seniūnija) šventė. Į ją suėjo, suvažiavo būrys dabartinių ir buvusių Juškaičių gyventojų bei kitokiais ryšiais su šiuo kaimu susijusių žmonių. Gardamo bažnyčioje buvo aukojamos šventosios Mišios už mirusius juškaitiškius, jų atminimas pagerbtas Gardamo kapinėse.

Juškaičių kaimo šventės dalyviai.

Šventė įvyko vienoje Juškaičių kaimo sodyboje ant Tenenio kranto. Čia kai kurie buvę juškaitiškiai susitiko po keliasdešimties metų. Šventės dalyvius ir jų susineštas vaišes palaimino į susitikimą pakviestas Švėkšnos prelatas Petras Stukas.
Susirinkusieji pasidalino senų laikų atsiminimais. Prisiminta, jog kadaise Juškaičių kaimas tiek pagal plotą, tiek pagal gyventojų skaičių buvo didžiausias tuometiniame Žemaičių Naumiesčio valsčiuje. 1923 m. surašymo duomenimis, Juškaičiuose gyveno 602 gyventojai. Vėliau kaimas pradėjo mažėti, ir šis procesas vyksta iki šiol. 1959 m. surašymo duomenimis, Juškaičiuose gyveno 523 gyventojai, 1979 m. – 303, 2001 m. – 220, 2011 m. – 162 gyventojai.
Pirmąją Juškaičių kaimo šventę suorganizavo du buvę juškaitiškiai – Stasys Daugalas ir Stasys Mėlinauskas.
Lietuvoje yra penki Juškaičiais pavadinti kaimai Tauragės, Šilalės, Kauno, Panevėžio ir Joniškio savivaldybėse.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite